مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

کارخانه تولید انواع مدل آجر نسوز

آنچه در این مقاله می خوانید...

کارخانه تولید آجر نسوزشکل ظاهری آجر نسوزانواع آجر نسوز سادهمواد لازم برای تهیه آجر نسوزمدل های جدید و متفاوت از آجر نسوزشناخت کارایی های مختلف آجر نسوزرموز ماندگاری انواع آجر نسوز

کارخانه های تولید کننده انواع مدل آجر نسوز با عنایت به نیاز و درخواست بازار اقدام به تولید انواع مدلهای آجر نسوز می کنند. به طور کلی آجرهای نسوز به دو گروه صنعتی و ساختمانی تقسیم می شوند. عموما ۷۰ درصد نسوزهای تولید شده در صنعت ذوب و تهیه فلزات مصرف می شود. نسوز در ساختمان در داخل شومینه، یا سیستم حرارتی مثلا دیگ بخار استفاده می شود. کاربردهای دیگر آن در بیمارستانها در داخل کوره زباله سوزی، دیگ شوفاژ و… است. نسوز داخل شومینه حداکثر حرارتی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ درجه را تحمل می کند. ولی نسوز استفاده شده در کوره سیمان پزی می بایست حرارت ۲۰۰۰ درجه را تحمل کند. در کوره ها نسوز باید در مقابل سایش مقاوم بوده، در فعل و انفعالات شیمیایی شرکت نکند و انقباض و انبساطش موجب شکستن کوره و یا خود نسوز نشود. 

کارخانه تولید انواع مدل آجر نسوز

کارخانه تولید آجر نسوز

کارخانه تولید آجر نسوز

به طور کلی کارخانه تولید آجر مکانی است که با استفاده از مواد اولیه، اقدام به تهیه خشت نموده و سپس خشت بدست آمده را در کوره های مخصوصی و تحت حرارت مشخصی تبدیل به انواع آجر می نماید. کوره های آجرپزی به سه دسته تقسیم می شوند: کوره های آجر ثابت و آتش ثابت که به کوره های کوره چاهی، حلقه ای یا تنوری نیز معروفند. در این کوره ها پختن آجر ۶ تا ۷ روز طول می کشد. خشت ها را کنار هم قرار داده و با ۴ تا ۵ سانتی متر کاهگل آنرا پوشانده و حرارت می دهند در نتیجه آجرهای این کوره غیر یکنواختند. کار کوره غیر پیوسته بوده و فقط ۶۰ تا ۷۰ درصد آجرها مورد مصرف می باشند. کوره های آجر ثابت و آتش رونده یا هوفمن متداولترین نوع کوره آجر پزی است. شامل ۱۵ تا ۲۰ اتاقک پیرامون بیضی یا دایره و دودکشی در مرکز آن تعبیه شده است. کار کوره پیوسته و سوخت آن، گاز طبیعی، نفت و زغال سنگ است. عمل پختن در این کوره ها بین ۳ تا ۴ روز طول می کشد. فقط ۲ تا ۳ درصد از محصول غیر قابل مصرف است. کوره های آجر رونده و آتش ثابت یا کوره تونلی: برای تهیه آجر ممتاز و کاشی از این نوع تونل استفاده می شود. حرارت قابل کنترل بوده و محصول یکنواختی تولید می کند. کار این نوع کوره ها پیوسته است. در کارخانه های تولید آجر نسوز، کانی های معدنی را برای تهیه خشت آسیاب و الک می کنند. اگرچه در گذشته این روشها با دخالت دست و انسان صورت می گرفت اما امروزه تمامی این مراحل به صورت مکانیزه انجام می شود. بعد از طی این مراحل و برای تهیه کلسینه شدن به مواد مذکور حرارت مشخصی می دهند و پس از آن وارد حوضچه هایی می نمایند تا به آنها شاموت اضافه کنند. پس از اضافه نمودن شاموت به مواد بدست آمده محلول چسب می زنند. سپس این مواد را با چسب مخلوط می کنند که عمل مخلوط کردن نیز با یکسری دستگاههای مخلوط کن و میکسر صورت می گیرد. بعد از آنکه مواد کاملا با یکدیگر مخلوط شد آنها را در سیلوهای مخصوصی ذخیره می کنند تا در قالبهای خشت زنی به آنها بین ۴۰۰ تا ۱۴۰۰ کیلوگرم تحت پرس قرار دهند. شکل آجر نسوز در مرحله خشت زنی تعیین می شود. در نهایت خشت خام برای پختن وارد کوره می شود. در مرحله پخت حرارت بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۵۰ درجه سانتی گراد به خشت ها می دهند. پس از اتمام زمان پخت  و خنک شدن کوره، اقدام به بسته بندی آجرهای نسوز می کنند. در کارخانه های پیشرفته، تمامی مراحل مذکور به صورت مکانیزه انجام می شود.    

شکل ظاهری آجر نسوز

شکل ظاهری آجر نسوز که در قالبهای خشت زنی تعیین می گردد، برحسب نیاز بازار و مشتری مشخص می شود. کارخانه آجر نسوز به عنوان تولید کننده انواع آجر نسوز، مجهز به قالبهای مختلف خشت است که مورد استفاده در پروژه های صنعتی و مسکونی می باشد. آجر نسوزی که برای استفاده های صنعتی تولید می گردد، معمولا به صورت حجمی است و به دلیل آنکه این نوع آجرها در کوره ها مورد استفاده قرار می گیرند و می بایست مانع انتقال حرارت کوره شوند. از اینرو باید دارای ضخامت بیشتری باشند. اما آجرهای نسوزی که برای مصارف ساختمانی تولید می شوند عموما به صورت پلاکی و باریک تولید و عرضه می گردند. در پروژه های با کاربری خاص که شکل آجر نسوز با اشکال موجود در بازار متفاوت می باشند، می توان به کارخانه تولید کننده سفارش ساخت داد. اما به دلیل هزینه های ساخت قالب و دیگر هزینه های خصوصی سازی، هزینه تمام شده این نوع آجرهای سفارشی بالاتر بوده لذا باید به این مورد توجه نمود.   

انواع آجر نسوز ساده

انواع آجر نسوز ساده

آجرهای نسوز به دلیل شکل ظاهری و کاربرد دارای انواع مختلف می باشند. به طور کلی تقسیم بندی نسوز از لحاظ تحمل حرارت شامل سه دسته است: نسوز های عالی که قدرت تحمل حرارت بالاتر از ۲۰۰۰ درجه را دارند. نسوزهای متوسط که قادر به تحمل حرارت بین ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه هستند. نسوزهای پست که حرارت بین ۱۵۸۰ تا ۱۸۰۰ درجه را تحمل می کنند. اما به لحاظ رفتار شیمیایی، نسوز ها شامل دو دسته می باشند: نسوز های اسیدی که شامل نسوز سیلیسی و آلومینیوم سیلیسی است. نسوز های بازی که شامل نسوز منیزی، دولومیت و کرمیت است. آجرهای نسوزی که برای مصارف ساختمانی تولید و عرضه می شوند، نیاز به تحمل حرارت های بالا را ندارند حتی نسوزی که برای استفاده در شومینه به کار می رود در نهایت می بایست حرارت ۴۰۰ درجه را تحمل نماید که این دما نیز دمای اسمی و پیک آن است که با یکسری ضرایب اطمینان در نظر گرفته شده است. اما آجر نسوزی که برای نماسازی داخلی و خارجی به کار می رود یا همان آجر نسوز ساده، باید یکسری شرایط را داشته باشد تا بتوان به عنوان آجر مرغوب نماسازی از آن استفاده نمود. این آجر باید در مقابل شرایط جوی و محیطی مقاوم باشد. همچنین در برابر انتقال گرما و سرما و ضربات مکانیکی و فرسایش از مقاومت خوبی برخوردار باشد. البته آجرهای نسوزی که برای نماسازی به کار می روند دارای رنگ بندی متنوعی هستند که این تنوع در رنگ، از محاسن این آجرها است. رنگ بندی باعث می شود نمایی جذاب و زیبا داشته باشیم. البته عده ای از مهندسان معمار اقدام به طراحی نما به صورت ترکیبی از سنگ و آجر نمای نسوز می نمایند. اینگونه طراحی کاملا تخصصی بوده و باید از تناسب بصری خوبی برخوردار باشد. اجرای نمای آجری با استفاده از آجرهای نسوز طرافداران زیادی در داخل و خارج از کشورمان دارد. کشورهایی نظیر ایتالیا، انگلستان و ترکیه استقبال زیادی از اینگونه نماها کرده اند. در کشور خودمان ایران، پروژه های مسکونی، تجاری، اداری و فرهنگی زیادی با استفاده از این متریال جذاب اقدام به نماسازی نموده اند. 

مواد لازم برای تهیه آجر نسوز

مواد آجر نسوز بر حسب کاربری آن از تنوع زیادی برخوردار است. این مواد با ترکیب و طرح اختلاط نیز خصوصیات جدیدی از آجر را در مقابل تحمل حرارت به وجود می آورد. آجرهای نسوز به لحاظ مواد تشکیل دهنده به ۸ گروه تقسیم می شوند. آجرهای نسوز آلومینی: یکی از رایج ترین مصالح تهیه نسوز اکسید آلومینیوم و اکسید سیلیس می باشد. هرچه اکسید آلومینیوم بیشتر باشد، نقطه ذوب هم بالاتر می رود. اگر مقدار اکسید آلومینیوم بیش از ۸۰ درصد و مقدار اکسید سیلیس حدود ۲۰ درصد باشد، نسوز حاصل تا ۲۰۵۰ درجه حرارت را تحمل می کند. اگر مقدار اکسید آلومینیوم حدود ۵۰ درصد باشد، نسوز به دست آمده مناسب و مقاوم در برابر پوسته پوسته شدن است. این نوع نسوز را برای کوره سیمان پزی و کوره ذوب شیشه مصرف می کنند. آجرهای نسوز سیلیسی: این نوع آجرهای نسوز با مقدار۹۷ درصد سیلیس ساخته می شوند. اشکال این نوع نسوز عدم چسبندگی دانه ها به یکدیگر و لزوم استفاده از چسب است. اگر در دانه بندی دقت نکنند، تخلخل تا ۳۵ درصد حجم آجر هم می رسد، که برای تحمل بار کوره نامناسب است. از آجر سیلیسی برای فولاد سازی به روش اسیدی و کوره ذوب مس استفاده می شود. آجرهای نسوز نیمه سیلیسی: این نوع نسوزها ۸۰ درصد اکسید سیلیس دارد. نقطه ذوب و مقاومت آن در مقابل بار کوره کمتر از آجر سیلیسی است. ولی ثبات حجمی داشته و دیرتر پوسته پوسته می شود. آجرهای نسوز منیزی: برای کوره های محیط قلیلیی مناسب بوده و ۱۶۰۰ درجه را تحمل می کند. نقطه ضعف آن تغییر حجم در برابر حرارت و پوسته پوسته شدن است. ۷۰ درصد آجرهای کوره سیمان پزی از این نوع است. آجرهای نسوز شاموتی: این نوع نسوزها ۱۰ تا ۴۵ درصد اکسید آلومینیوم و ۵۰ تا ۸۰ درصد اکسید سیلیس دارد. آجرهای نسوز دولومیتی: این نوع نسوز قلیایی از اکسید منگنز و اکسید کلسیم به دست می آید. آجر نسوز فورس تریتی: این نوع نسوز قلیلیی از اکسید سیلیس و اکسید منگنز تشکیل شده و نقطه ذوب بالاتری دارد. این نوع نسوز می تواند حرارت ۱۹۰۰ درجه را تحمل کند. آجر کرم منیزی: از کرم و منیزیم با درصد اختلاط ۳۰ و ۷۰ درصد تشکیل می شود و در صنایع فولاد سازی استفاده می شود.    

مدل های جدید و متفاوت از آجر نسوز

مدل های جدید و متفاوت از آجر نسوز

به طور کلی آجر های نسوز نسل تکامل یافته خشت و آجرهای معمولی است که با گذشت زمان و پیشرفت علم و فن آوری به همراه تکنولوژی نوین ساخت و تولید شکل گرفته است. این آجرهای نسوز دارای خصوصیات منحصر به فردی است که نتیجه رفع ایرادات آجرهای معمولی است. مقاومت در برابر ضربه بالا، ضریب انتقال حرارتی پایین، مقاومت در برابر سایش و فرسایش به همراه مقاومت در برابر یخبندان، از جمله عواملی است که استفاده از آن را در صنایع و ساختمان سازی گسترش داده است. این آجرها از تنوع رنگی بالایی نیز برخوردار می باشد. این آجرها دارای ابعاد و اندازه های زیادی می باشد که استفاده از آن را در نماسازی داخلی و خارجی آسان می کند. به دلیل مدل های جدید و زیاد این آجرها، چنانچه برای نماسازی از طرح و ایده مناسبی استفاده کنیم، بهترین متریال به لحاظ سازگاری با شرایط اقلیمی و فرهنگی است. مدل های خشتی و مربعی این آجرها برای کفسازی بسیاری از محیط ها به کار می رود. البته نمونه خشتی و حجمی این آجرها از مقاومت بالاتری در مقابل فرسایش برخوردار است تا بتوان برای فرش کف و کفسازی از آنها استفاده نمود. ضمن آنکه می بایست پس از ساییده شدن باز هم از زبری و خشونت سطح برخوردار باشد.     

شناخت کارایی های مختلف آجر نسوز

آجرهای نسوز و به طور کلی نسوزها، مهمترین خصوصیت آنها مقاومت در برابر حرارت و گرما می باشد. شناخت آجر نسوز به عنوان یکی از مصالحی که در صنعت و ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد از اهمیت بسزایی برخوردار است. با توجه به گستردگی کاربرد و تنوع در ساخت این آجرها لازم است متناسب با نیاز و استفاده، اقدام به تهیه آجر نسوز متناسب با آن را نماییم. در بعضی جاها ضروری است آجر نسوز از مقاومت در برابر ضربه بالاتری به نسبت مقاومت حرارتی برخوردار باشد و در جای دیگر بر عکس این مورد باید باشد. در جایی مانند کف سازی، مقاومت فرسایشی از مقاومت حرارتی از درجه اهمیت بالاتری برخوردار است. در صنایع نیز به همین منوال است. بنابراین شناخت کارآیی های مختلف آجر نسوز بسیار مهم است چون آجر نسوز از گستردگی و دامنه استفاده و تولید زیادی برخوردار است. خاصیت عمومی نسوزها تحمل حرارت ۱۵۸۰ درجه است. در استاندارد آلمان این عدد ۱۵۰۰ درجه ذکر شده است. مخلوط خاک رس و سیلیس از رایج ترین مواد اولیه آجرهای نسوز می باشد. درصد اختلاط این دو ماده تعیین کننده میزان تحمل حرارت های مختلف است. به طور مثال، نسوزی که پایین ترین درجه حرارت را می تواند تحمل کند، مخلوط ۹۵ درصد سیلیس و ۵ درصد خاک رس نسوز اکسید آلومینیوم است. که می تواند حرارت ۱۵۸۰ درجه را تحمل کند. این حرارت مرز بین نسوز و غیر نسوز است. طبق استاندارد ایران، به ماده ای نسوز می گویند که می تواند حرارت ۱۴۵۰ درجه را تحمل کند. حرارت قابل تحمل نسوزها باید چند درجه بالاتر از حرارت کوره مورد نظر باشد، تا در اثر گرمای کوره، ذوب نشده و نیز انقباض و انبساط آنها موجب خرد شدن و فرو ریختنشان نشود.    

رموز ماندگاری انواع آجر نسوز

رموز ماندگاری انواع آجر نسوز

آجرهای نسوز به دلیل تاب و دوام بالا، در مقابل بسیاری از نیروهای فیزیکی و شیمیایی از پایداری خوبی برخوردار می باشند. چنانچه دوام و ماندگاری آجر نسوز برایمان مهم باشد می بایست نسبت به خرید محصولی با کیفیت اقدام نماییم. در صورتی که آجر نسوز از فاکتورهای کیفی خوبی برخوردار باشد و شرایط اجرای صحیح و اصولی را نیز در نظر بگیریم این نوع آجرها برای مدت طولانی از ماندگاری برخوردار هستند. کیفیت در ساخت نظیر، مواد اولیه خوب، ابعاد و اندازه یکسان و کالیبره، عدم پیچیدگی در آجر، توپر بودن آجر، عدم پوسته پوسته شدن و ثبات در رنگ از عوامل مهم ماندگاری و دوام آجرهای نسوز می باشد. در زمان خرید این آجرها باید دقت نمود از عامل فروش و یا تولید کننده خوشنام و متعهد، این آجرها را تهیه کنیم. اجرای این آجرها باید توسط استادکاران ماهر انجام شود. اجرای ظریف و دقیق نیز به زیبایی و ماندگاری کار کمک شایانی می نماید.    

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *