مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

وارد کننده انواع آجر نسوز گلبهی در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

وارد کننده آجر نسوز گلبهی ایرانطراحی هنرمندانه آجر نسوز گلبهیمزیت کاربردی آجر نسوز گلبهیرنگ بندی متفاوت آجر نسوزچگونه باید آجر نسوز گلبهی را تهیه کنیم؟احتمال تغییر رنگ آجر نسوز گلبهیاستفاده از آجر نسوز گلبهی برای جلوگیری از اتلاف انرژی

وارد کننده انواع آجر نسوز گلبهی در ایران، یکی از بهترین مصالح نماکاری را عرضه می کند. این آجر ، علاوه بر ظاهر زیبا و چشم نوازی که در نمای خارجی ساختمان ایجاد می کند؛ از استحکام و طول عمر بسیار بالایی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است که رنگ گلبهی این محصول به خاطر خاک های معدنی به کار رفته در ساختار آن بوده و فاقد هر گونه رنگ مصنوعی می باشد.وارد کننده انواع آجر نسوز گلبهی در ایران

وارد کننده آجر نسوز گلبهی ایران

وارد کننده آجر نسوز گلبهی ایرانآجر را می توان به عنوان یکی از مهم ترین و شناخته شده ترین مصالح ساختمانی معرفی نمود. این محصول تنوع فوق العاده ای داشته و قابلیت طبقه بندی به اشکال گوناگون را دارد؛ اما در یک بیان کلی و خلاصه وار می توان اقسام گوناگون این محصول را به دو دسته آجر معمولی و آجر نما تقسیم نمود.

امروزه مردم به ظاهر بیرونی ساختمان، همچین دکوراسیون داخلی خانه خود بیش از پیش اهمیت می دهند؛ زیرا جلوه این فضاها نشان دهنده ذوق و سلیقه آنها می باشد. 
به جرات می توان گفت که آجر نسوز گلبهی، بهترین کالایی است که می تواند؛ جهت نمای بیرونی ساختمان های امروزی مورد استفاده قرار گیرد؛ چرا که علاوه بر ایجاد ظاهر بسیار شیک و زیبا، استحکام و مقاومت فوق العاده ای در برابر عوامل محیطی مختلف دارد.

با توجه به آنچه بیان شد؛ می توان گفت وارد کننده آجر نسوز گلبهی ایران، محصول بسیار مهمی را ارائه می دهد. نکته جالب توجه این است که این آجرنما، حاصل ترکیب خاک های رنگی موجود در طبیعت می باشد و هیچ گونه ماده رنگی مصنوعی در ساختار آن وجود ندارد؛ این ویژگی باعث می شود که رنگ آجر گلبهی نسوز به مدت بسیار طولانی، ثابت باقی بماند.

واردات آجر نسوز گلبهی ایران با هدف ارتقای سطح ساختمان سازی و زیباسازی بناهای شهری صورت می گیرد. اغلب مردم پس از آشنایی با این کالا و پی بردن به ویژگی های جالب توجه آن، تمایل دارند؛ که انواع آجر نسوز گلبهی را جهت نمای خانه خود انتخاب کنند.

ناگفته نماند؛ که به طور کلی انواع آجرهای نسوز از تراکم مولکولی بالا، ساختار ظریف و مقاومت بی نظیر در برابر حرارت برخوردار می باشند. همچین این مصالح به میزان بالایی در برابر رطوبت، سرما و سایر عوامل محیطی مقاومت می کنند. نصب و اجرای آنها نسبتاً راحت بوده و به هیچ وجه آب ملات زیر خود را پس نمی دهند.

طراحی هنرمندانه آجر نسوز گلبهی

طراحی آجر گلبهی نسوز به نحو هنرمندانه ای انجام می گیرد. به عبارت بهتر می توان گفت که این آجرنما، ترکیبی زیبا از هنر و معماری اصیل را ایجاد کرده است.
به طور کلی ساختار آجر نسوز گلبهی، ترکیبی از خاک رس و شیل می باشد. شیل به دسته ای از سنگ های رسوبی اطلاق می شود که حاصل رسوب خاک های دانه ریز کانی های مختلف می باشند. کوارتز، کربنات قلیایی خاکی و کانی های رسی، مهم ترین مواد تشکیل دهنده این آجر به شمار می روند.
شایان ذکر است که به طور معمول، شیل به رنگ خاکستری دیده می شود؛ اما بر حسب ترکیباتی که دارد؛ ممکن است؛ به رنگ های دیگری مثل قرمز، قهوه ای، زرد و یا سبز نیز موجود باشد.

جالب ترین نکته ای که می توان در رابطه با طراحی هنرمندانه آجر نسوز گلبهی ذکر کرد؛ این است که رنگ دانه های موجود در این محصول به خاطر مواد معدنی موجود در آن است که همگی از طبیعت به دست آمده اند؛ به همین علت ظاهری بسیار شیک و در عین حال سنتی دارند.

آجر گلبهی نسوز را می توان بدون در نظر گرفتن سبک ساختمان، جهت زیباسازی نمای خارجی یا داخلی آن به کار برد. طرح و مدل این آجر به گونه ای است که با کلیه سبک های کلاسیک و مدرن سازگار می باشد.

در صورت تمایل جهت اجرای هنرمندانه آجر نسوز گلبهی بر روی دیوار، می توان آن را در کنار آجرهای قرمز رنگ نسوز استفاده کرد. در هر صورت به کار بردن آجر گلبهی، نمایی بسیار شیک، خاص، جذاب و منحصر به فرد ایجاد می کند.

مزیت کاربردی آجر نسوز گلبهی

مزیت کاربردی آجر نسوز گلبهیبه طور کلی آجرهای نسوز، کاربرد گسترده ای در صنایع مختلف از جمله ساختمان سازی دارند. علت پر مصرف بودن این اقلام را می توان به کیفیت، استحکام و ویژگی های خاص آنها نسبت داد.
مثلاً مزیت آجر نسوز نسبت به آجرهای رسی معمولی، رنگ خاص، زیبا و طبیعی آن می باشد.
به علاوه این آجر نسوز، دارای مشخصات زیر است:

 • ساختمان مولکولی ظریف و متراکم
 • مقاومت حرارتی فوق العاده بالا (ضد حریق)
 • مقاوم در برابر شوک های حرارتی بالا
 • حفظ مشخصات فیزیکی و شیمایی در برابر عوامل محیطی مختلف
 • مقاوم در برابر رطوبت و سازگاری با شرایط اقلیمی مختلف
 • ثابت ماندن رنگ آجر گلبهی نسوز در دراز مدت
 • راحتی کار نصب و اجرای آجر

لازم به ذکر است که آجر نسوز از مواد چینی و سرامیکی نسوز موجود در طبیعت تولید شده و فرآیند ساخت آن چندین مرحله پخت در حرارت بالا را شامل می شود.

همان طور که گفتیم؛ زنده و طبیعی بودن رنگ آجر نسوز گلبهی، یکی از اساسی ترین مزایای آن به شمار رفته و باعث می شود که عده کثیری از مردم این کالا را جهت تزئین بنای خود استفاده کنند. به علاوه همان طور که از موارد ذکر شده در بالا بر می آید؛ نمای خوش رنگ و لعاب و جذاب آجر نسوز گلبهی تا مدت ها به همان شکل روز اول باقی می ماند.

با توجه به زیبایی فوق العاده و ماندگار آجر نسوز گلبهی، همچنین استحکام آن، به جرات می توان گفت؛ که هزینه کردن برای خرید این محصول در دراز مدت، صرفه اقتصادی قابل توجهی داشته و نوعی سرمایه گذاری محسوب می شود.
این آجر مقاومت فشاری بالایی داشته و در برابر عوامل فیزیکی و شیمایی تغییر ماهیت نمی دهد؛ در نتیجه با یک بار صرف هزینه می توان سال ها از داشتن خانه ای شیک و زیبا لذت برد و در نهایت چنین ساختمانی با قیمت بالاتری به فروش می رسد.

رنگ بندی متفاوت آجر نسوز

امروزه مردم به ظاهر خانه های خود بسیار اهمیت می دهند. به همین دلیل در هنگام انتخاب مصالح، دقت زیادی لازم است.

همان گونه که می دانیم و در بخش های قبلی این نوشتار نیز بارها اشاره شد؛ آجرهای نسوز از بهترین مصالحی هستند که می توان آنها را برای تزئین خارجی یا داخلی ساختمان به کار برد.
یکی از دلایل انتخاب بالای این محصول، رنگ آجر نسوز می باشد. این آجرها برخلاف آجرهای رسی معمولی از تنوع رنگی بی نظیری برخوردار هستند. می دانیم که رنگ این مصالح از مواد معدنی و طبیعی به دست آمده و هیچ گونه ماده رنگ دهنده مصنوعی در آنها به کار نرفته است. این مسئله جذابیت آجر نسوز را صد چندان می کند.

رنگ بندی متفاوت آجر نسوز، طیف گسترده ای را در بر گرفته و از سیاه تا سفید را شامل می شود. ناگفته نماند که به علت طبیعی بودن این رنگ ها، هیچ گاه در یک بنای تزئین شده با آجر نسوز، آجرهای دقیقاً یک رنگ را در کنار یکدیگر مشاهده نمی کنیم؛ اما در چنین نماهایی همیشه یک رنگ غالب به چشم می خورد. شایان ذکر است که همین مسئله دقیقاً یکدست نبودن آجرها، جذابیت آنها را بالا می برد؛ به نحوی که چشم انسان از تماشای آن سیر نمی شود.

اصلی ترین رنگ های آجر نسوز عبارتند از:

 • قرمز
 • قهوه ای
 • مشکی
 • زرد شاموتی

هر یک از این رنگ ها، تنالیته های گوناگونی دارند. نکته شایان ذکر این است که علاوه بر ترکیبات معدنی و نوع خاک نسوز موجود در آجر، نحوه پخت و درجه حرارت نیز بر رنگ این مصالح ساختمانی تاثیر می گذارند.

چگونه باید آجر نسوز گلبهی را تهیه کنیم؟

چگونه باید آجر نسوز گلبهی را تهیه کنیم؟پس از پرداختن به ویژگی ها و مزایای استفاده از آجر نسوز گلبهی، حال احتمالاً این سوال پیش می آید که چگونه باید این محصول را تهیه کنیم؟

در پاسخ به این پرسش مهم باید گفت که روش های مختلفی برای تهیه آجر نسوز وجود دارد که توضیح در مورد همه آنها کاری بسیار دشوار و وقت گیر خواهد بود؛ اما در یک بیان کلی می توان گفت که شیوه خرید این محصول مشابه روش تهیه آجرهای معمولی و سایر مصالح ساختمانی است.

روش های تهیه آجر نسوز گلبهی را می توان به دو دسته عمده و جزئی تقسیم نمود. به عنوان توضیح این موارد باید اضافه کرد که گاهی اوقات مشتریان، صرفاً برای نماکاری خانه مسکونی خود یا تنها یک ساختمان محدود تجاری، اقدام به خرید آجر نسوز می کنند؛ اما در برخی موارد شاهد هستیم که خریداران، تمایل دارند؛ این کالا را به میزان بالا و با قیمت مناسب به صورت عمده خریداری کنند. مصالح فروشی ها، دفاتر پیمان کاری و ساختمان سازی و همچنین مراکز فعال در حوزه تزئینات ساختمان از جمله مهم ترین خریداران عمده آجر نسوز گلبهی محسوب می شوند.

گلبهی از جمله زیباترین و پرطرفدارترین رنگ های موجود برای آجر نسوز است. به همین علت مراکز مختلف مرتبط با ساخت و ساز همواره تمایل دارند؛ آن را به میزان بالا سفارش دهند.
اجرای این کالای تزئیناتی بر روی دیوارهای خارجی یا داخلی ساختمان به تنهایی و بدون در نظر گرفتن طرح خاصی، بسیار زیبا خواهد بود؛ اما طبیعتاً دقت در مراحل نصب و اجرا و توجه به تمیزی کار، ارزش و زیبایی آن را دو چندان می کند.

احتمال تغییر رنگ آجر نسوز گلبهی

همان طور که گفتیم رنگ گلبهی آجر نسوز به خاطر خاک های معدنی طبیعی بوده و مصنوعی نیست. همین ویژگی باعث ثبات رنگ آجر شده و آن را از سایر مصالح مشابه، متمایز می کند.
با این حال هنوز هم برای برخی افراد این پرسش پیش می آید که آیا احتمال تغییر رنگ آجر نسوز گلبهی وجود دارد؟
در پاسخ باید گفت که آجر نسوز گلبهی اصل به راحتی تغییر رنگ نمی دهد. برای پی بردن به کیفیت این محصول، کافی است؛ نگاهی به بناهای تاریخی و باستانی بیندازیم که صدها سال بدون تغییر مانده اند. ناگفته نماند که یکی از جالب توجه ترین کاربردهای آجر نسوز به ترمیم و بازسازی این بناها مربوط می شود.

کیفیت رنگ آجر نسوز گلبهی تا حدودی به نوع و درجه مرغوبیت مواد تشکیل دهنده آن بستگی دارد؛ اما همان طور که در بخش قبل اشاره شد؛ میزان حرارت دهی یا نوح چیدمان آجرها در کوره نیز بسیار مهم می باشد. هر چه آجر به مرکز کوره نزدیک تر باشد؛ رنگ تیره تری خواهد داشت؛ بالعکس هر چه آجرها از مرکز کوره دورتر باشند؛ رنگ آنها روشن تر می گردد؛ اما در هر صورت آجر نسوز گلبهی با تابش نور خورشید، حرارت، رطوبت و سایر شرایط جوی، تغییر رنگ نمی دهد. در برخی موارد، ممکن است؛ پخت چند مرحله ای آجر بر میزان مقاومت و ثبات رنگ آن بیفزاید.

یکی از مهم ترین نشانه های اصل و طبیعی بودن آجر نسوز گلبهی، این است که هرگز نمی توانیم؛ تعداد قابل توجهی از این آجرها را دقیقاً با یک رنگ مشاهده کنیم؛ در مواردی نیز شاهد وجود نشانه هایی از رنگ زرد، قرمز و طیف های مشابه در آجر گلبهی می باشیم.

استفاده از آجر نسوز گلبهی برای جلوگیری از اتلاف انرژی

استفاده از آجر نسوز گلبهی برای جلوگیری از اتلاف انرژیبرای تولید آجر نسوز گلبهی، سنگ معدنی را به صورت خاک نرم درآورده و پس از افزودن و مکیس کردن سایر مواد اولیه آن را در کوره ای با دمای ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد طی چند مرحله (معمولاً سه مرحله) می پزند. این کار بر قابلیت مصالح افزوده و باعث می شود؛ که در برابر حرارت بالا، مقاومت منحصر به فردی از خود نشان دهند.
بنابراین از آجر نسوز گلبهی برای ساخت شومینه و مصارف مختلف صنعتی نیز استفاده می کنند. به عبارت دیگر می توان گفت که عایق کاری یا جلوگیری از اتلاف انرژی از جمله مهم ترین موار استفاده آجر نسوز می باشد.

استفاده از خاک نسوز، مواد سرامیکی (مواد معدنی غیر فلزی)، بافت متراکم، مرغوبیت بالا از جمله دلایل به کار بردن آجر نسوز گلبهی جهت جلوگیری از اتلاف انرژی است؛ اما مهم ترین مسئله این است که آجر نسوز در برابر دمای بالا، آتش سوزی و شوک های حرارتی، بسیار مقاوم است. همین ویژگی باعث می شود که هوای گرم بیرون ساختمان، تاثیر زیادی بر محیط داخل نداشته باشد؛ در نتیجه در اقلیم های گرم، فضای داخلی ساختمان به راحتی و با کمترین میزان مصرف برق خنک می شود.

آنچه بیان شد؛ در مورد فصول سرد سال و نواحی سردسیر نیز صدق می کند. وجود آجر نسوز، مانع خروج هوای گرم داخلی می گردد؛ در نتیجه به انرژی کمتری برای گرم کردن منزل نیاز داریم؛ این مسئله تاثیر زیادی بر صرفه جویی در مصرف گاز دارد.

به طور کلی انواع آجر نسوز گلبهی و مصالح مشابه را می توان جهت عایق کاری بناهای مختلف در برابر گرما، سرما و همچنین آلودگی صوتی استفاده کرد. بی تردید مسئله پیشگیری از اتلاف انرژی و صرف جویی در برق و گاز یکی از جالب توجه ترین دلایل رونق تولید و فروش آجر نسوز به شمار می رود.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *