مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی پخش آجر نسوز رنگی

آنچه در این مقاله می خوانید...

بافت مقاوم آجر نسوزالگوهای مختلف آجر نسوز را بررسی کنیدآیا کیفیت آجر نسوز اهمیت دارد؟آجر نسوز را با توجه به محل زندگی خود انتخاب کنیدنمایندگی انواع آجر نسوزآموزش نصب آجر نسوز رنگیشاهکارهای معماری آجر نسوز

نمایندگی پخش آجر نسوز رنگی، یکی از بهترین و ماندگارترین لوازم ساختمانی را با تنوع بالا عرضه می کند؛ می دانیم که تنوع آجر نسوز رنگی، حاصل حرارت دادن آن در کوره و همچنین مواد معدنی طبیعی می باشد؛ در نتیجه رنگ این آجرها همواره ثابت می ماند؛ شایان ذکر است که روز به روز بر تنوع آجر نسوز از لحاظ طرح، رنگ، مدل و شکل ظاهری افزوده می شود.

نمایندگی پخش آجر نسوز رنگی

بافت مقاوم آجر نسوز

بافت مقاوم آجر نسوز آجر نسوز از ترکیب خاک نسوز و خاک چینی در کوره هایی با درجه حرارت بالا تولید می گردد؛ شایان ذکر است که خاک چینی، درجه خلوص بالا و بافت ریزی دارد؛ همچنین این ماده از لحاظ شیمیایی، خنثی بوده و در شرایط مختلف اقلیمی و صنعتی، بدون تغییر باقی می ماند.
ناگفته نماند؛ خاک نسوز از کانی ها و پوکه های معدنی خیلی خاصی حاصل شده است که پایداری زیادی در برابر درجه حرارت بالا دارند؛ به همین علت پخت آجر نسوز در کوره هایی با دمای بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد صورت می گیرد.

آنچه بیان شد؛ باعث می شود که بافت آجر نسوز، بسیار مقاوم باشد؛ همچنین این آجرها، ساختاری ظریف و متراکم دارند.
جنس و بافت مقاوم آجر نسوز، موجب می گردد که هدایت حرارتی پایینی داشته باشد؛ در نتیجه به عنوان عایق ساختمان عمل کرده و از گرم یا سرد شدن بیش از حد فضای داخلی ساختمان در اثر هوای بیرون جلوگیری می کند؛ بنابراین می توان گفت که بافت خاص آجر نسوز، باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.
ناگفته نماند که آجر نسوز، عایق صوت نیز بوده و در محیط های شلوغ و سرشار از آلودگی صوتی به کار می آید.

بی تردید بافت مقاوم آجر نسوز به خاطر مواد تشکیل دهنده و حرارت دادن آن در کوره، طی مدت زمان نسبتاً زیاد می باشد؛ این زمان گاهی اوقات تا چندین روز طول می کشد.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ خاک چینی به کار برده شده در آجر نسوز به علت پایداری صنعتی و شیمیایی بالایی که دارد؛ به عنوان ماده رنگدانه ساز عمل می کند؛ البته این ماده در کنار سایر مواد معدنی، جهت تولید آجر نسوز رنگی به کار می رود. 
ثابت ماندن رنگ در برابر عوامل محیطی (از جمله نور و گرمای شدید آفتاب) و صنعتی از ویژگی های بارز آجر نسوز به شمار می رود.

الگوهای مختلف آجر نسوز را بررسی کنید

به کار بردن الگوهای زیبا و جدید برای چیدمان و نصب آجر نسوز، باعث افزایش جذابیت نما خواهد شد.
در واقع یکی از مهم ترین راهکارهایی که امروزه برای احیای نمای آجری پیشنهاد می شود؛ طراحی الگو آجر نسوز به گونه ای متفات است؛ این الگوها می توانند؛ ساده یا پیچیده، منظم یا نامنظم باشند؛ اما در هر صورت نشان دهنده انعطاف پذیری آجر نسوز هستند.

بررسی کردن الگوهای مختلفی که می توان برای آجر نسوز، پیاده کرد؛ کاری بس دشوار و وقت گیر است؛ چرا که هر طراحی می تواند؛ طبق سلیقه خود مدل یا چیدمان به خصوصی را پیشنهاد دهد.
لازم به ذکر است که یکی از ویژگی های منحصر به فرد الگوی آجر نسوز، پایین بودن نسبی وزن پوسته طرح می باشد؛ در نتیجه دست طراح باز بوده و می تواند؛ ایده های زیادی را بر روی طرح مورد نظر خود پیاده کند.

به عنوان مثال می توان به چرخش آجرها یا بیرون زدگی آنها اشاره کرد که با نمای سنتی آجری متفاوت است؛ چرخش آجرها با زاویه های مختلفی صورت می گیرد.
یک الگوی نسبتاً ساده نیز وجود دارد و آن به کار بردن انواع آجر نسوز در ضخامت ها و ابعاد مختلف می باشد؛ این کار باعث ایجاد سایه هایی در اوقات مختلف روز گشته و جلوه متفاوتی به ساختمان می دهد.

برخی از الگوهای رایج و بسیار زیبای آجر نسوز نیز با عناوینی مثل آجر چین، طرح کلاسیک، پوسته موج دار و طرح شبکه ای سوراخ دار مطرح می شوند؛ البته هر کدام از اینها نیز به نوبه خود تنوع دارند؛ اما به عنوان مثال در حالت کلی برای پیاده کردن انواع طرح های کلاسیک، آجرها را به صورت پشت سر هم و بدون فاصله می چینند؛ برخلاف الگوی سوراخ دار که در فواصل خاصی، یک فاصله خالی بین آجرها ایجاد می کنند.

آیا کیفیت آجر نسوز اهمیت دارد؟

آیا کیفیت آجر نسوز اهمیت دارد؟ در پاسخ به این سوال که آیا کیفیت آجر نسوز اهمیت دارد؛ باید گفت؛ بی ترید کیفیت هر محصولی که جهت بنای ساختمان یا زیبا سازی آن خریداری می شود؛ بسیار مهم است؛ چرا که مرغوبیت مصالح ساختمانی، مستقیماً بر دوام، استحکام و طول عمر ساختمان تاثیر می گذارد.

متاسفانه گاهی اوقات شاهد فروش محصولات غیر اصل با عنوان آجر نسوز می باشیم؛ طبیعتاً آجرهای غیر اصل، انتظارات ما را برآورده نکرده و دوام کافی نخواهند داشت؛ اما خبر خوب این است که با اندکی دقت و توجه می توان آجر نسوز اصل و باکیفیت را تشخیص داد.

همان طور که از نام کالا مشخص است؛ آجر نسوز، مقاومت گرمایی فوق العاده ای دارد؛ درجه پایداری این محصول در برابر دمای بالا و آتش به حدی است که در پوشش داخلی کوره، تنور و شومینه به کار می رود؛ از همین ویژگی مهم و بارز می توان جهت تشخیص سطح کیفی آجر نسوز استفاده کرد.

نکته شایان ذکر، این است که هر کس با انواع آجرها و متریال های مشابه ساختمانی آشنایی نسبی داشته باشد؛ می تواند؛ آجر نسوز را از ظاهر آن تشخیص دهد.
یکی از جالب توجه ترین مشخصات آجر نسوز باکیفیت، طبیعی بودن و ثبات رنگ آن می باشد؛ به همین دلیل است که هرگز نمی توانیم؛ تعداد زیادی آجر نسوز را دقیقاً به یک رنگ مشاهده کنیم؛ به عبارت دیگر حتی آنچه به عنوان آجر نسوز تک رنگ فروخته می شود؛ یکنواخت نبوده و تونالیته های رنگی مختلفی را در بر می گیرد.
این فاکتور، علاوه بر این که نشان دهنده اصل بودن آجر است؛ بلکه باعث می شود؛ که نمای ساختمان نیز بسیار طبیعی و جالب جلوه کند.

آجر نسوز را با توجه به محل زندگی خود انتخاب کنید

به طور کلی در هنگام انتخاب آجر نسوز برای ساختمان باید مسائل زیر را مد نظر قرار داد:

 • توجه به شرایط اقلیمی محل زندگی
 • توجه به معماری ساختمان
 • جنس و بافت آجر نسوز
 • طرح و رنگ آجر
 • ابعاد آجر نسوز
 • طرح، الگو و نحوه چیدمان یا اجرای آجر نسوز

هر چند که همه ارقام آجر نسوز در برابر عوامل محیطی مقاومت نسبتاً بالایی از خود نشان می دهند؛ اما یکی از ویژگی های مهم این لوازم ساختمانی، تنوع آنها از جنبه های مختلف است؛ چرا که از مواد معدنی گوناگونی جهت تولید آنها استفاده می گردد.

یکی از مسائل بسیار مهم و حیاتی که در هنگام خرید آجر نسوز، باید مد نظر قرار گیرد؛ انتخاب آجر بر اساس محل زندگی است؛ به عنوان مثال در صورت زندگی در آب و هوای مرطوب (مثلاً نواحی شمال کشور)، باید حتی الامکان از آجرهای مقاوم در برابر رطوبت استفاده کرد؛ همچنین در صورتی که ساختمان مورد نظر در ناحیه ای ساحلی و نزدیک دریا قرار داشته باشد؛ باید آجرهای مقاوم سازی شده در برابر نمک را به کار برد.

به عنوان یک مثال دیگر ساختمان های مناطق گرمسیر که در معرض گرما یا نور شدید آفتاب قرار دارند؛ به آجرهایی با مقاومت بالا نیاز دارند؛ که از لحاظ قابلیت عایق کاری نیز در درجه بالایی قرار داشته باشند. 
ناگفته نماند که در این مناطق، بهتر است؛ از آجرهای با رنگ روشن استفاده کرد؛ همچنین آجرهای تیره رنگ نسوز برای اقلیم های سردسیر، مناسب تر به نظر می رسند؛ زیرا رنگ های تیره، گرما را جذب کرده و تا حدودی مانع نفوذ هوای سرد به داخل ساختمان می شوند؛ در حالی که آجرهای رنگ روشن، برعکس عمل می کنند.

نمایندگی انواع آجر نسوز

نمایندگی انواع آجر نسوز نمایندگی آجر نسوز، انواع مختلف این کالای بسیار مهم و جالب توجه را با قیمت های مختلفی به فروش می رساند؛ چرا که سوای از بحث نحوه خرید، عوامل زیادی می توانند؛ بر قیمت یک محصول اثر بگذارند.
در ادامه به ذکر مهم ترین مسائل تاثیرگذار بر قیمت انواع آجر نسوز، خواهیم پرداخت:

 • نوع ترکیبات به کار رفته در تولید آجر و درصد هر کدام از آنها
 • درجه کیفی آجر نسوز
 • میزان مقاومت آجر در برابر حرارت
 • ابعاد آجر نسوز (طول، عرض و قطر)
 • ساده یا طرح دار بودن آجر
 • رنگ آجر نسوز
 • مکان، نحوه تولید و برند آجر نسوز

به عنوان مثال انواع آجر نسوز از لحاظ نوع مواد معدنی به دسته های کلی زیر تقسیم می شوند:

 • آجرهای نسوز سیلیسی
 • انواع آجر ویژه نسوز
 • آجر نسوز آلومینیومی
 • آجر نسوز قلیایی

هر کدام از اینها نیز به نوبه خود ارقام مختلفی دارند.

دلیل اصلی رونق کار نمایندگی های آجر نسوز را می توان به کیفیت و ماندگاری آنها نسبت داد.
علاوه بر آنچه پیشتر گفته شد؛ آجر نسوز رنگی در برابر خوردگی، سایش، رطوبت و حتی باران اسیدی نیز مقاومت کرده و رنگ آن تا سال های سال ثابت باقی می ماند؛ چرا که هیچ گونه رنگدانه مصنوعی در ساختار آن وجود ندارد.

یکی دیگر از علت های پرفروش بودن آجر نسوز رنگی، این است که به راحتی نصب و اجرا می شود. جالب است؛ بدانیم؛ ملات پذیری این آجر، فوق العاده بوده و آب ملات زیرین خود را پس نمی دهد. پس دادن آب ملات از جمله مسائلی است که باعث تخریب و کاهش طول عمر مصالح ساختمانی می گردد.
ناگفته نماند؛ که پس از نصب آجر نسوز، هوا به راحتی در آن جریان یافته و ملات آن طی زمان اندکی خشک می شود؛ به طور کلی هزینه اجرای آجر نسوز نسبت به محصولات مشابه، پایین تر است.

آموزش نصب آجر نسوز رنگی

نصب آجر نسوز رنگی، نیاز به دانش و تخصص خاصی نداشته و به راحتی با استفاده از ملات و سیمان یا چسب، انجام می شود. 

نکته مهم در مورد آموزش نصب اجر رنگی نسوز، نحوه چیدمان آجرها و قرار گرفتن مناسب رنگ ها در کنار یکدیگر می باشد. به همین دلیل است که عده ای از مردم ترجیح می دهند، طراحی نمای آجری را به متخصصین این حوزه بسپارند. 

ناگفته نماند که به طور طبیعی بسیاری از آجرهای رنگی به صورت رندوم با طیف های رنگی مختلف عرصه می شوند. به عنوان نمونه می توان به نصب آجر نسوز رنگی قرمز با تونالیته های رنگی متنوع اشاره کرد. کنار هم قرار گرفتن آجرهای کمرنگ و پررنگ قرمز رنگ، جلوه خاص، گرم و جالب توجهی را ایجاد می کند. 

نکته مهم دیگری که در خصوص نحوه نصب آجر نسوز رنگی، باید ذکر کرد؛ بند کشی مناسب است؛ این مقوله به نوبه خود بر زیبایی نما تاثیر داشته و آن را از حالت یکنواختی خارج می کند؛ شایان ذکر است که حدود بیست درصد هر نمای آجری را بند کشی آن تشکیل می دهد. 
به طور معمول برای آجرهای رنگ روشن از بند کشی مشکی یا تیره و بالعکس برای آجرهای تیره رنگ از بند کشی روشن استفاده می کنند. کنار هم قرار گرفتن رنگ های متضاد به خودی خود زیبایی خاص دارد؛ علاوه بر این به کار بردن بند کشی با رنگ متضاد، باعث بهتر نشان داده شدن نظم هندسی نما خواهد شد. 

سوای از آنچه بیان شد؛ نوع ملات به کار رفته برای اجرای نمای آجر نسوز رنگی نیز به نوبه خود بر تمیزی کار و زیبایی آن تاثیر دارد.

شاهکارهای معماری آجر نسوز

شاهکارهای معماری آجر نسوز پیشینه به کار بردن آجر نسوز به سال های بسیار دور بر می گردد؛ شاهکارهای معماری زیادی وجود دارند که با استفاده از آجر نما نسوز ساخته شده اند؛ این مسئله به خودی خود نشان دهنده دوام و طول عمر فوق العاده آجر نسوز می باشد؛ چرا که این بناهای تاریخی پس از گذشت صدها سال همچنان پا بر جا و بدون تغییر باقی مانده اند.
در ادامه به برخی از مهم ترین شاهکارهای معماری آجر نسوز نما در ایران اشاره می کنیم:

 • چغازنبیل شوش
 • مسجد جامع اصفهان
 • بناهای تیسفون
 • برج گنبد قابوس
 • گنبد سرخ مراغه

بسیاری از پل ها و سدهای دوره ساسانی نیز با استفاده از آجر نسوز ساخته شده اند.

علاوه بر بناهای تاریخی، امروزه ساختمان های بسیار زیبایی با استفاده از آجر نسوز، بنا شده اند که به علت نمای چشم گیری که دارند؛ می توان عنوان شاهکار معماری را بر آنها نهاد.

بدون شک آنچه به عنوان آجر نسوز در ساختمان های تاریخی و قدیمی به کار رفته است با آنچه امروزه ما می شناسیم تا حدودی متفاوت است؛ زیرا در گذشته کلیه مراحل تولید آجر به صورت دستی و سنتی انجام شده است؛ اما در حال حاضر بخش قابل توجهی از فرآیند ساخت آجر نسوز، توسط دستگاه ها و تجهیزات پیشرفته صورت می گیرد؛ حتی ماهیت کوره های امروزی نیز به کلی متفاوت بوده و سیستم حرارت دهی آنها تا حدودی یکنواخت است.

امروزه با ترکیب مواد معدنی مختلف و در نظر گرفتن درصد آنها، همچنین تنظیم درجه حرارت کوره، شاهد تولید انواع و اقسام آجر نسوز رنگی با تنوع مطلوب می باشیم. بدون شک تنوع رنگی آجرهای نسوز به نوبه خود، باعث به وجود آمدن شاهکارهایی خاص و متفاوت از هنر معماری می گردد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *