مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایندگی معتبر انواع آجر نسوز ساختمان

آنچه در این مقاله می خوانید...

مهمترین نکات آجر نسوزاستقبال کم سابقه از آجر نسوزنمایندگی آجر نسوز ساختماناهمیت تمیز بودن آجر نسوزانتخاب کیفیت اجر نسوز به جای مارکباور های اشتباه درباره آجر نسوز۱۸ پیشنهاد برای انتخاب آجر نسوز

آجر نسوز ساختمان یکی از متریال های با کیفیت موجود برای استفاده به عنوان نمای خارجی ساختمان ها می باشد. این محصول با داشتن ویژگی‌ های ساختاری و مقاومت حرارتی مناسب، به عنوان یکی از بهترین محصولات ساختمانی شناخته می‌شود. در این مطلب قصد داریم با اشاره به برخی از ویژگی های اصلی انواع آجر نسوز، نکاتی را برای خرید و فروش راحت تر این محصولات ارائه کنیم.

نمایندگی معتبر انواع آجر نسوز ساختمان

مهمترین نکات آجر نسوز

مهمترین نکات آجر نسوزخریدار آجر نسوز باید با داشتن اطلاعاتی در زمینه ساختار این محصولات، بتواند بهترین نمونه‌ های آنها را شناسایی کند. فرآیند ساخت آجر های نسوز فرآیندی بسیار پیچیده می باشد که داشتن اطلاعاتی در زمینه انجام عملیات های مختلف بر روی آجر تا مراحل نهایی پخت آن در کوره، می‌تواند کمک شایانی به کسانی که قصد ورود به این حوزه را دارند کند.

آجر های نسوز معمولاً از مواد اولیه ارزان‌ قیمت مانند خاک های استخراج شده از معدن که دارای مواد مناسبی جهت تولید آجر های نسوز هستند، تولید می‌ شوند. اکسید سیلیسیم و اکسید آلومینیوم اصلی ترین مواد به کار رفته در تولید آجر های نسوز با کیفیت می باشند. در صورتی که خاک استخراج شده از معدن به صورت پایه ای این مواد را به اندازه کافی داشته باشد، می‌توان بدون غنی سازی خاک و افزودن مواد اولیه لازم، از آن برای تولید نمونه های مختلف و آجر نسوز استفاده کرد.

در صورتی که کارشناسان تولید آجر نسوز که روند کنترل کیفی این محصولات را پیگیری می‌کنند، پس از انجام آزمایش روی خاک استخراج شده از معدن، تشخیص دهند که خاک نیاز به غنی‌سازی دارد، باید مواد اولیه لازم برای تولید آجر نسوز که در خاک وجود ندارد، به صورت پودری به خاک آن اضافه شود.

در صورتی که تمام مراحل تولید آجر نسوز به درستی انجام شود و آجر ها با کیفیت قابل قبول تولید شوند، سیستم کنترل کیفی کارخانه تولید کننده با درجه بندی این محصولات، بازه قیمتی مناسبی را برای هر کدام از رتبه های کیفی تعیین می‌ کند.

در صورتی که تجربه کافی در زمینه خریداری انواع آجر نسوز را ندارید، بهتر است با کارشناسان فروش ما از طریق همین سایت ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های ایشان در زمینه خرید برترین نوع سنگ نمای نسوز، بهره مند شوید. امکان خرید اینترنتی و یا فیزیکی این محصولات برای خریداران عمده آجر ها فراهم شده است. در صورتی که قصد خرید عمده این محصولات را داشته باشید امکان ارائه آن ها با تخفیفات ویژه و قیمت های استثنایی برای شما وجود دارد.

استقبال کم سابقه از آجر نسوز

آجر نسوز دارای ویژگی های بسیاری است که باعث شده است در سال‌ های اخیر استقبال بی نظیری از این محصول در بازار های داخل و خارج از کشور به عمل آید. مقاومت این آجرها در برابر عوامل مختلف محیطی و فرسایش در طول زمان، باعث شده است بسیاری از پیمانکاران بزرگ پروژه های ساختمانی، این محصول را به عنوان یکی از با کیفیت ترین نمونه های متریال پوشش دهنده نما شناسایی کرده، و از آن در پروژه های ساختمانی عظیم استفاده کنند.

امکان استفاده از آجر نسوز در مناطق سرد سیر و کوهستانی مانند مناطق گرمسیر و خشک وجود دارد. نکته جالب توجه این است که آجر ها در مناطق سرد سیر، رفتاری را از خود بروز می‌دهند که این محصول را به بهترین متریال موجود جهت استفاده در ساختمان های سنگی و چوبی احداث شده در این مناطق تبدیل می کند.

این آجر ها دارای خاصیت عایق بندی بسیار مناسبی می باشند. به همین دلیل اجازه انتقال هوای گرم و سرد را از داخل به خارج ساختمان، یا از خارج ساختمان به داخل آن، به راحتی نمی دهند. همچنین در مناطق گرمسیر، آجر های نسوز مانند کوزه های سفالی عمل می‌ کنند. ساختمان‌ هایی که از این نوع آجر ها در ساخت آن ها استفاده شده است، در مناطق گرمسیر و خشکِ قسمت‌ های مرکزی ایران، هوای نسبتاً خنک تری نسبت به ساختمان هایی دارند که با استفاده از متریال های دیگر پوشش داده شده‌ اند.

مقاومت این آجرها در برابر نفوذ رطوبت و یا تابش مستقیم اشعه خورشید به حدی بالا است که، می‌ توان از آن ها به عنوان نمایی که، قابلیت محافظت چند صد ساله از ساختمان‌ ها را دارد، یاد کرد. به همین دلیل خریداران این محصولات فارغ از منطقه جغرافیایی محل زندگی شان، اهمیت آجر نسوز در استفاده‌های ساختمانی پی برده، و این محصول را به عنوان یکی از محبوب ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمان ها می شناسند.

نمایندگی آجر نسوز ساختمان

نمایندگی آجر نسوز ساختماننمایندگی آجر نسوز ساختمان باید بتواند با جمع‌ آوری محصولات تولید شده توسط تولید کنندگان مختلف، نیاز مشتریان این محصولات را به انواع مختلف تولید شده آن برطرف کند. کارخانه های بسیاری در مناطق مختلف ایران اقدام به تولید انواع آجر نسوز می‌ کنند. فروشنده این محصول باید بتواند تمام کارخانه‌ های معتبر تولید کننده آجر در ایران را شناسایی کرده، و بهترین محصولات تولیدی آن ها را جهت ارائه به مشتریان فراهم آورد.

نمایندگی آجر ساختمان به خوبی می‌ داند که هزینه حمل و نقل و انتقال آجرهای نسوز، که از لحاظ وزنی نیز سنگین می باشند، یکی از عواملی است که قیمت نهایی این محصول برای مصرف کننده را تا حد زیادی افزایش می دهد. بنابراین باید بتواند با خریداری آجر های تولید شده، در مناطق نزدیک تر به محل اجرای پروژه ساختمانی، هزینه های حمل و نقل را به طرز چشم گیری کاهش دهد.

اهمیت تمیز بودن آجر نسوز

آجر های نسوز را باید هر سال شستشو بدهید. این محصولات از لحاظ فیزیکی و حرارتی مقاومت بسیار بالایی در برابر عوامل مخرب دارند. تنها موردی که می‌ تواند آجر های نسوز را از لحاظ ساختاری دچار تزلزل کرده و کیفیت آن ها را پایین‌ تر بیاورد، قرار گرفتن آن ها در معرض مواد شیمیایی مختلف است. یکی از مخرب ترین عواملی که آجر های نسوز را تهدید می‌کند، باران های اسیدی است. 

آلودگی ناشی از دود های صنعتی و دید های اتومبیل ها که در هوای شهر ها پراکنده است، به هنگام بارش باران و ترکیب شدن با آب، ماده‌ ای اسیدی تولید می‌ کنند که می‌ تواند در صورت تماس مستقیم با آجر ها و یا سایر خاک ها و سنگ ها دچار خوردگی آن ها شود. البته تاثیر مستقیم باران‌های اسیدی بسیار پایین است و میزان اسیدی بودن آب حاصل از ریزش باران اسیدی بسیار اندک است. اما در صورتی که این باران ها به صورت مداوم بر روی آجر نسوز ببارند، و مقدار زیادی از اسید تولید شده بر روی لایه روی آجر باقی بماند، پس از گذشت چند ماه ممکن است شاهد تغییر رنگ محسوسی در لایه خارجی آجر ها باشیم.

به همین دلیل بهتر است آجرهای نسوز را با استفاده از دستگاه های پمپاژ آب یا همان دستگاههای کارواش شستشو دهیم و این کار را تقریباً هر ساله باید تکرار کرد. در صورت شستشوی سطح آجر نسوز می‌ توان از ثابت بودن رنگ این محصول در طی سالیان دراز اطمینان حاصل کرد. به همین دلیل تمیزی آجر نسوز یکی از مهم‌ ترین مسائلی است که پس از استفاده از آجر باید توسط شرکت کنندگان همواره در نظر گرفته شود.

انتخاب کیفیت اجر نسوز به جای مارک

انتخاب کیفیت اجر نسوز به جای مارکتشخیص آجر های با کیفیت نسبت به نمونه‌ های معمولی انواع آجر نسوز بسیار دشوار است و نیازمند داشتن تجربه بالایی در این زمینه می باشد. معمولاً مصرف کنندگان این محصول پس از تحقیق در مورد انواع آجر نسوز تولید شده در داخل کشور، به سراغ تولید کنندگانی می روند که دارای برند های تجاری بزرگ بوده و محصولاتی را تولید می کنند که پس از گذر سالیان دراز همچنان به عنوان برترین عرضه کنندگان آجر در ایران شناخته می‌ شوند.

تولید کنندگان بزرگ این محصولات که هزینه‌ های زیادی را صرف انجام تبلیغات برای فروش محصولات شان می‌ کنند، بهترین نمونه‌ های آجر نسوز را با قیمت‌ های بسیار بالا تر نسبت به تولید کنندگان کوچک تر ارائه می‌ کنند. خریدار این محصول باید پس از تحقیق در مورد ویژگی های آجر نسوز با کیفیت، می‌تواند این محصول را با قیمت استثنایی از تولید کنندگان ناشناخته نیز خریداری کند.

توجه داشته باشید که همواره مارک معتبر و معروف، باعث تولید محصولات با کیفیت نمی شود و کیفیت محصولات وابسته به مسائل دیگری است. 

باور های اشتباه درباره آجر نسوز

برخی افراد تصور می‌کنند که در صورت استفاده از آجر های عایق دیر گداز، به عنوان آجر نسوز نمای ساختمان، می‌ توانند نمایی را بسازند که از لحاظ دوام و ماندگاری نسبت به نمونه‌های معمولی آجر بهتر باشد. در صورتی که هر کدام از آجر های تولید شده موجود در بازار برای کاربرد خاص خودش طراحی شده است.

استفاده از آجر های عایق در مناطق مرطوب می‌تواند باعث فرسایش بیشتر آجر ها شود و عمر این محصولات را به شدت پایین بیاورد. در صورتی که آجر نسوز مخصوص نمای ساختمان در برابر هوای مرطوب و بارش مستقیم باران بسیار مقاوم است و بدون تخلخل های درشت طراحی شده است.

۱۸ پیشنهاد برای انتخاب آجر نسوز

۱۸ پیشنهاد برای انتخاب آجر نسوزدر صورتی که تصمیم قطعی برای خرید آجر های نسوز برای نمای ساختمان را دارید باید نکات ریز و درشت بسیاری را در نظر بگیرید. مشخصات آجرهای نسوز با کیفیت نسبت به نمونه های بی کیفیت تر آن کاملا متفاوت است. برای انتخاب بهتر آجر نسوز پیشنهاداتی داریم که به شما ارائه می‌کنیم.

 1. بررسی ویژگی های ظاهری آجر قبل از خریداری بسیار مهم است. بنابراین به صورت رندوم چند عدد از آن ها را انتخاب کرده و زیر و روی آن ها را بررسی کنید.
 2. در انتخاب آجر نسوز به رنگ این محصول توجه ویژه‌ ای داشته باشید. رنگ های مختلف آجر نسوز می‌تواند ناشی از وجود مواد اولیه مختلف درون آن باشد.
 3. عدم وجود ترک در لایه های کناری و پشتی آجر نسوز، یکی از عواملی است که باید در نظر گرفته شود.
 4. به دلیل تولید آجر نسوز در رنگ های مختلف، بهتر است، نمونه هایی را که با دکوراسیون داخلی منزل تان هماهنگی بیشتری دارند انتخاب کنید.
 5. آجر نسوز مناسب را با توجه به کاربرد آن انتخاب کنید. برخی از آجرها صرفاً برای نمای ساختمان طراحی شده اند و نمی توان از آن ها در قسمت داخلی نمای شومینه استفاده کرد.
 6. آجر های سوراخ دار دارای وزن پایین تری نسبت به سایر نمونه های آجر هستند و به منظور ساختن لایه های درونی دیوار تولید شده‌ اند. بنابراین بهتر است از آن ها در نمای خارجی ساختمان استفاده نشود.
 7. در کنار آجر های نسوز ساده، از نمونه های طرح دار آن نیز خریداری کرده و استفاده کنید. این کار باعث زیبا تر شدن نمای ساختمان می‌ شود.
 8. لزومی ندارد که حتماً از آجر های نسوز مارک دار استفاده کنید. شما می‌توانید با تشخیص نمونه های با کیفیت آجر نسوز محصولات با کیفیت و گمنام را با قیمت بسیار بهتری خریداری نمایید.
 9. آجر های نسوز تولید شده در داخل کشور نسبت به نمونه‌ های خارجی این محصولات دارای قیمت بسیار مناسبی هستند. بنابراین اگر هزینه خرید محصول برای شما اهمیت دارد، از نمونه های ایرانی استفاده کنید.
 10. مارک اجر نسوز گاها بر روی بعضی از آجر ها دیده می شود که به دلیل وجود این مارک در قالب این محصولات بوده است. این آجر ها صرفاً به منظور تبلیغات طراحی شده اند و شما می توانید از آن ها استفاده نکنید.
 11. در نمونه هایی از ساختمان هایی که با استفاده از چوب تولید شده‌ اند، بهتر است از نمونه های قهوه ای رنگ آجر ها استفاده شود تا هماهنگی رنگی به خوبی حفظ شود.
 12. استفاده از آجر های نسوز مناسب کوره برای نمای ساختمان ها، توصیه نمی‌ شود چرا که این آجر ها دارای تخلخل های بسیار زیادی هستند.
 13. در صورتی که می خواهید از آجر نسوز برای نمای داخلی ساختمان استفاده کنید، بهتر است نمونه های کوچک تر آن را خریداری کنید. به دلیل طراحی ظریف تر این محصولات، در بخش های داخلی ساختمان بسیار بهتر به نظر می رسند.
 14. در صورتی که میخواهید آجرهای مناسب شومینه را خریداری کنید از مقاومت حرارتی بالای آن ها اطمینان حاصل کنید. فروشنده این محصولات می تواند اطلاعات کاملی در مورد ویژگی های حرارتی آجر ها، در اختیار شما قرار دهد.
 15. لزوم استفاده از آجر نسوز برای شومینه ها ثابت شده است به طوری که امروزه سایر متریال های موجود مانند سنگ ها دیگر در شومینه ها به کار گرفته نمی‌ شوند.
 16. قیمت آجر نسوز نسبت به سنگ های نما گران قیمت، اندکی پایین‌ تر است. به همین دلیل استفاده از این محصولات از لحاظ اقتصادی نیز بسیار به صرفه می باشد.
 17. بسیاری از پیمانکاران بزرگ ساختمانی با پیشنهاد آجر نسوز به جای سنگ های نما هزینه‌ های پروژه های ساختمانی را کاهش می دهند.
 18. در صورتی که می خواهید آجر نسوز را به عنوان عایق حرارت استفاده کنید، بهتر است نمونه‌های را خریداری کنید که دارای مقدار بالاتری از آلومینا در ساختار خود باشند.
فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *