مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

نمایشگاه بین المللی آجر نسوز جدید

آنچه در این مقاله می خوانید...

اولین قدم برای ساخت آجر نسوزاشکال جدید و متنوع آجر نسوززمان طراحی آجر نسوزروش محافظت از آجر نسوزنمایشگاه نوروزی انواع آجر نسوز ساختماننتیجه استفاده از آجر نسوزآموزش نصب و اجرای آجر نسوز

نمونه های امروزی آجر های نسوز از لحاظ طراحی و کیفیت نسبت به مدل های ارائه شده در سالیان گذشته بسیار متفاوت اند. مواد اولیه استفاده شده در محصولات جدید تر، از لحاظ طراحی بسیار پیشرفت کرده اند. آجر نسوز جدید موجود در بازار در طرح ها و رنگ های مختلف و با قیمت های بسیار مناسب عرضه می شود. در ادامه مطلب قصد داریم نمونه‌ هایی از این آجر ها را مورد بررسی قرار دهیم.

نمایشگاه بین المللی  آجر نسوز جدید

اولین قدم برای ساخت آجر نسوز

اولین قدم برای ساخت آجر نسوز برای این که بتوانید آجر نسوز با کیفیت امروزی را تهیه کنید باید اطلاعات زیادی در مورد ساختار و ویژگی های بدنه این محصول داشته باشید. مواد اولیه و خاک های مورد استفاده در تولید آجر نسوز، در دسته خاک های سیلیکونی و آلومینایی قرار دارند. 

اولین قدم برای ساخت آجر نسوز داشتن اطلاعات کافی در مورد ویژگی های خاک های سیلیکونی و آلومینایی است. بسیاری از کارخانه های تولید کننده آجر نسوز در واقع همان تولیدکنندگان بزرگ انواع کاشی و سرامیک و چینی های بهداشتی هستند. تولیدکنندگان آجر های دیرگداز نیز در دسته فعالین حوزه سرامیک قرار می گیرند و توان تولید انواع آجر نسوز امروزی جدید را دارند.

برای تولید آجر نسوز شما نیاز به ترکیبات درستی از خاک های مورد استفاده در این محصولات دارید. این ترکیبات توسط مهندسین و کارشناسان با تجربه حوزه طراحی سرامیک مشخص می شود و همچنین طبق فرآیند ساخت مناسب برای محصول، باید خط تولید اتوماتیک و مکانیزه مناسب جهت دستیابی به بهترین نتیجه با کمترین هزینه طراحی شود.

خاک های مورد استفاده در طراحی آجر نسوز بسیار ارزان قیمت اند. فرایند ساخت پیچیده این محصولات باعث می‌شود قیمت نهایی محصول تولید شده برای مصرف کننده نسبت به قیمت مواد اولیه بسیار بالاتر باشد که البته در مقایسه با آن دسته از سنگ های تزئینی نما که از کیفیت بالایی برخوردار اند به مراتب پایین تر است.

مواد دیگری مانند چسب های مورد استفاده در تولید آجر نسوز نیز جزو مواد اولیه هستند که تولیدکننده این محصول باید تهیه کند. مهندسین سرامیک به این نوع چسب ها اصطلاحاً بایندر می گویند. بایندر ها موادی هستند که باعث اتصال بهتر خاک و ریز ساختار ها به یکدیگر می شوند و پس از انجام عمل قالب گیری و خشک شدن در مرحله پخت آجر در کوره از ساختار حذف شده و به صورت گاز خارج می‌ شوند.

تهیه ماشین آلات مناسب برای کارخانه تولید آجر نسوز یکی از عواملی است که می تواند کیفیت محصول تولید شده را به شدت تحت کنترل خود داشته باشد. در صورت تهیه ماشین آلات با کیفیت روند تداوم عرضه محصول باعث افزایش تعداد مشتریان شده و برند تولید کننده را به برند معتبر تری در بازار عرضه این محصولات تبدیل خواهد کرد. 

گل آجر نسوز باید به مدت چند روز در دستگاه های همزن که اصطلاحاً به آن ها بال میل گفته می شود، بماند و به اندازه کافی در این دستگاه یکنواخت شود. یکی از برترین ویژگی های کیفی آجر نسوز با کیفیت، یکنواختی کیفیت گل ارائه شده برای تولید آجر ها است.

همچنین دستگاه پرس که آجر را به شکل ها و اندازه های دلخواه در می آورد باید دارای قدرت مکانیکی لازم برای فشرده سازی هر چه بهتر گل را داشته باشد. امکان طراحی شکل های متفاوت برای آجر های نسوز یکی از مزیت های دستگاه های پرس جدید و با کیفیت است که با استفاده از آن می توان اشکال جدید و به روز را به نمونه‌ های آجر تولید شده اضافه کرد. فراوانی و تنوع محصولات ارائه شده توسط یک کارگاه تولیدی، یکی از عواملی است که در میزان جذب مشتری و فروش بالای محصولات تاثیر گذار است.

اشکال جدید و متنوع آجر نسوز

در صورتی که قسمت سری دستگاه پرس قابلیت تعویض داشته باشد و بتوانیم قالب های پرس مختلف را روی آن پیاده کنیم، امکان تولید اشکال جدید و متنوع آجر نسوز تزیینی و کاربردی برای تولید کننده وجود خواهد داشت. نمونه های موجود در بازار شامل طراحی های متفاوتی هستند که هر کدام از آن ها با توجه به کاربرد های مختلف طراحی شدهاند و مناسب قرار دادن در محل مورد نظر هستند.

برخی از نمونه های آجر نسوز موجود در بازار که کاربرد بالا تری نسبت به سایرین دارند به شرح زیر می باشند.

  1. آجر های نسوز تخت و ساده که به عنوان طراحی زمینه در انواع نما های خارجی مورد استفاده قرار می‌ گیرند.
  2. آجر های نسوز طرح دار که از لحاظ رنگی هماهنگ با نمونه‌ های ساده تولید شده‌ اند و مناسب استفاده به صورت ترکیبی در کنار آجر های تخت می باشند.
  3. آجرهای نسوز فانتزی که در ابعاد کوچک در تولید می شوند و بیشتر در نمای داخلی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرند.
  4. آجرهای نسوز مقاوم در برابر حرارت که مناسب برای استفاده در شومینه ها طراحی شده اند و می توانند در صورت اعمال حرارت های بالا، رنگ ظاهری و استحکام خود را حفظ کنند.
  5. آجر نسوز کوره نیز یکی دیگر از نمونه های تولید شده این محصولات است که، بیشتر به دلیل خواص حرارتی بالایش مورد توجه است.

زمان طراحی آجر نسوز

زمان طراحی آجر نسوز قبل از اجرای آجر های نسوز بر روی نمای مورد نظر، باید طراحی کلی نمای آجری توسط استاد کار طراحی نما انجام شود و پس از این مرحله نوبت به خرید آجر مناسب جهت اعمال بر روی نما می رسد. شما می‌ توانید بر اساس طراحی تصویر شده، نمونه های ساده و یا طرح دار انواع آجر ها را انتخاب کنید.

به هنگام طراحی نمای آجری باید اصول آرگونومی و روانشناسی رنگ را برای استفاده از از بهترین طرح های آجری رعایت کنید. در این صورت نمای تولید شده نهایی از لحاظ زیبایی و جذابیت یک سر و گردن بالا تر از نما های معمولی ای است که در هر کوچه و خیابان دیده می شوند.

روش محافظت از آجر نسوز

آجر های نسوز با وجود داشتن مقاومت بالا در برابر عوامل محیطی و فرسایش، تا قبل از این که بر روی پروژه و نمای اصلی ساختمان اعمال شوند، باید به خوبی مراقبت و نگه داری شوند. آجرهایی که به صورت جداگانه و تکی از از تمام جهات مستعد به هجوم عوامل فرسایشی مانند باد و گرد و غبار و همچنین تغییرات فصل می باشند، ممکن است به مرور زمان کیفیت خود را از دست داده و نتواند پا به‌ پای آجر های سالم در حفظ نما عمل کند.

بهتر است آجر های نما نسوز پس از اعمال شدن بر روی دیوار، در صورت نشستن لایه هایی از آلودگی بر روی آن ها، شستشو داده شوند. مهمترین عامل تاثیر گذار در تخریب ظاهر آجرهای نسوز خوردگی توسط عوامل شیمیایی دیگر است. آجر های نسوز در برابر ضربه و حرارت و حتی تابش مستقیم نور آفتاب به شدت مقاوم اند. بارش باران های اسیدی و ماندن لایه هایی از آلودگی بر روی آجر ها باعث می شود این محصولات پس از مدتی رنگ تازه خود را از دست داده و کمی کدر شوند.

به دلیل مقاومت بالای آجر نسوز در برابر رطوبت محیط و همچنین دما های زیر صفر درجه سانتی گراد، امکان شست و شوی این محصولات در تمامی فصول وجود دارد. اما بهتر است که در فصل گرم این کار را انجام دهید.

نمایشگاه نوروزی انواع آجر نسوز ساختمان

نمایشگاه نوروزی انواع آجر نسوز ساختمان بسیاری از فروشندگان آجر نسوز با ارائه محصولات تولید شده در نمایشگاه نوروزی انواع آجر نسوز ساختمان، اقدام به عرضه محصولات جدید خود می نمایند و توان تولید نمونه های با کیفیت تر را به رخ رقبا می کشند. نمایشگاه عرضه آجر نسوز یک حالت رقابتی دارد که در آن خریداران همواره به دنبال محصولاتی با برترین کیفیت و قیمت فوق العاده مناسب هستند.

برترین نمونه های آجر نسوز در مدل های تخت و همچنین نمونه های طرح دار استفاده شده در کنار آجر های پس زمینه، در نمایشگاه نوروزی فروش آجر نسوز ساختمان وجود دارند. علاوه بر این محصولات، مدل های ال شکل آجر نسوز که برای قسمت های گوشه دار استفاده می شوند نیز در کنار نمونه های ساده عرضه می شوند. 

برخی دیگر از نمونه های آجر نسوز که در اشکال هلالی و گرد طراحی می‌شوند، برای استفاده در قسمت هایی که دارای ستون های گرد هستند ساخته شده اند. این آجرها را نیز می توان با استفاده از سیمان و یا چسب های مخصوص سنگ بر روی سطوح مورد نظر اعمال کرد و از زیبایی بی نظیر آن ها لذت برد.

نمایشگاه آجر نسوز یکی از مراکز عرضه آجر نسوز است که در آن می‌ توانید از مدل‌ های مختلف آجر های موجود در آن دیدن کرده و بهترین نمونه‌ های این آجر ها را با قیمت بسیار مناسب خریداری کنید. علاوه بر آجر محصولات هم ردیف و پر کاربرد دیگر نیز در چنین نمایشگاه‌ هایی به فروش می‌ رسد.

نتیجه استفاده از آجر نسوز

استفاده از آجر نسوز نسبت به متریال های دیگری که در نمای ساختمان ها استفاده می شود دارای مزایای بسیاری است. آجر های نسوز نسبت به سنگ های نما با کیفیت و نماهای کامپوزیتی دارای قیمت پایین تری هستند. در مقابل این قیمت پایین کیفیت ارائه شده توسط آجر های نسوز چه از لحاظ کارایی و دوام و چه از لحاظ زیبایی نسبت به سایر متریال ها چیزی کم ندارد.

افرادی که می خواهند از نماهای پلاستیکی و کامپوزیتی برای ساختمان استفاده کنند، در صورت استفاده از آجر های نسوز می‌ توانند نمای ساختمان را برای سالیان دراز حفظ کرده و آن را به عنوان یک اثر هنری معماری نگه داری کنند.

استفاده از آجر نسوز در نمای داخلی ساختمان می تواند برای طراحی نماهای زیبای کلاسیک و تلفیقی همراه با چوب مورد استفاده قرار گیرد. بهره گیری از چنین محصولاتی می تواند در عین ارائه کارایی بالا، زیبایی بی نظیری برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ایجاد کند.

در صورتی که قصد استفاده از آجر های نسوز برای ساختمان های بزرگ را دارید، مطمئن باشید که راه درست را رفته اید و توانسته‌ اید بهترین انتخاب از میان محصولات مختلف عرضه شده برای پوشش نما را انجام دهید.

آموزش نصب و اجرای آجر نسوز

آموزش نصب و اجرای آجر نسوز برای اجرا و نصب آجر نسوز باید نکات و موارد بسیاری را در نظر گرفت. محل نصب آجر نسوز باید ویژگی‌ های لازم را برای اعمال این محصولات بر روی لایه خارجی خود داشته باشند. آجر های نسوز با استفاده از چسب های مخصوص کاشی و سنگ نیز نصب می شوند. علاوه بر این امکان نصب آن ها به روش چیدن و استفاده از دوغاب سیمانی نیز وجود دارد.

استاد کار اجرای آجر نسوز با داشتن تجربیات لازم در زمینه انواع طراحی بکار رفته برای آجر های نسوز، می‌تواند پیشنهادات خوبی را برای ایجاد یک طرح زیبا تر به مشتری ارائه کند. شکل آجر نسوز یکی از عواملی است که در نحوه اعمال این محصول تاثیر گذار می باشد. معمولاً آجر های تخت که به صورت پایه ای و زمینه ای در نما های خارجی ساختمان استفاده می شوند، با استفاده از سیمان و تراز، سر جای خود قرار گرفته و سفت می شوند.

در صورتی که استفاده از آجر های تخت در کنار اجرای طرح دار اتفاق بیفتد، می‌توان از سیمان برای چسباندن آجر ها استفاده کرد ‌‌. اما در صورتی که می خواهید نمونه‌ های ظریف آجر‌ نسوز را در نمای داخلی ساختمان نصب کنید می توانید با خیال راحت از چسب های مخصوص کاشی و سنگ استفاده کرده و از مقاومت بالای آن ها و دوام و کیفیت این چسب ها اطمینان داشته باشید.

علاوه بر اصول و قوانین پایه ای نصب آجر های نسوز، سایر مقررات انجام شده به هنگام نصب این آجر ها به صورت سلیقه ای و طبق نظر استاد کار انجام پروژه، تعیین می‌ شود. برای مثال در برخی از ستون هایی که آجر نسوز بر روی آن ها نصب شده است، دیده می‌ شود استاد کاران مختلف از آجر های مختلفی برای طراحی شکل ستون استفاده کرده اند. آهن در برخی از ستون ها از نمونه آجر های هلالی استفاده شده است تا شکل ظاهری ستون به صورت استوانه باشد. در برخی از نمونه ها نیز اجرا کنندگان پروژه های ساختمانی، از آجر های ال شکل چیده شده بر روی هم استفاده کرده و لایه نهایی ستون را شکل داده اند.

محافظت آجر نسوز در  ستون ها برای نمونه هایی که از آجر های هلالی در ساخت آن ها استفاده شده است، نسبت به نمونه هایی که دارای آجر های ال شکل می‌ باشند ساده‌ تر است. دلیل این امر هم پایین تر بودن مساحت سطح بیرونی در دسترس آجر، برای نمونه های هلالی در معرض آب و هوا و عوامل فرسایشی مختلف است.

با توجه به نکات بالا متوجه می‌ شویم که شکل اجر نسوز در کیفیت پروژه نهایی و همچنین میزان ماندگاری آن بسیار تاثیر گذار است. بنابراین، داشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه انتخاب اشکال صحیح آجر نسوز برای پروژه های ساختمانی می تواند خرید این محصول را ساده تر کرده و میزان بازدهی آن را افزایش دهد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *