مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

معرفی انواع کارخانه آجر نسوز با کیفیت عالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

کارخانه تولید آجر نسوزروند تولید آجر نسوزنوع بسته بندی آجر نسوزعوامل تأثیر گذار در کیفیت آجر نسوزنوع مواد اولیه آجر نسوزمعرفی انواع آجر نسوزشناسایی معایب آجر نسوز

آجر سنگی است ساختگی و مصنوعی که از پختن خشت بدست می آید. خشت خاک نمناک یا گلی است که به آن شکل داده شده باشد. گل نیز مخلوط همگن و ورز دیده خاک و آب است. برای تهیه خشت، خاک را با ۱۵ تا ۲۵ درصد وزن آن، ورز می دهند تا تمام دانه های خاک نمناک شوند. به گل با فشار کم و به خاک نمناک با فشار زیاد شکل می دهند. برای استفاده، خشت را باید خشک نمود که این کار معمولا در کوره صورت می گیرد تا خشت تبدیل به آجر شود. انواع کارخانه آجر نسوز در کشور ما وجود دارند که کار تولید نمونه های مختلف آجرهای نسوز را انجام می دهند.

 

معرفی انواع کارخانه آجر نسوز با کیفیت عالی

کارخانه تولید آجر نسوز

کارخانه تولید آجر نسوز

کارخانه تولید آجر نسوز به طور کلی دارای تولید انواع آجر نسوز با کاربری ها و استفاده های گوناگونی است. مواد آجر نسوز، با ترکیب ها و درصد اختلاط گوناگون، به عنوان مواد پایه تشکیل دهنده این نسوزها، نقش زیادی در کیفیت آجر نسوز تولید شده دارد. کارخانه تولید آجر نسوز می بایست در نزدیکی محل تامین مواد اولیه و یا با فاصله کمی از آن معادن، احداث گردد. تا هزینه های ناشی از این حمل و نقل کاهش یابد. اکثر کارخانه های تولید آجر های نسوز مجهز به دستگاههای مدرن و به روز شده هستند. این خود یکی از مهمترین عوامل تولید محصول با کیفیت است. علاوه بر توسعه و فن آوری ماشین های تولید، دانش و آگاهی نیروهای شاغل اعم از مهندسان و تکنسین ها و کارگران نیز بسیار ضروری می باشد. در تولید آجر نسوز نقش علم مواد نیز بسیار پررنگ و حایز اهمیت است. خشت باید با دست در کوره چیده شود. از این رو باید تاب کافی داشته باشد یا خشک باشد. خشت باید از همه سو خشک شود تا خم نشود، نپیچد و ترک نخورد. خشت در هوای آزاد بین سه تا پانزده روز خشک می شود. البته این زمان در جاهای مرطوب طولانی تر می شود و اگر سرما زیاد باشد، خشت تر یخ می زند و خرد می شود. خشت را به سه روش خشک می کنند: روی کوره حلقه ای، در جای بسته گرم و در تونل گرم. پس از خشک کردن خشت، آنرا در کوره می چینند به گونه ای که به هم نچسبند، تا هوا، شعله و گاز از لای آجرها بگذرند. در انواع کارخانه آجر نسوز ابتدا خشت را تهیه نموده و سپس عملیات پخت را انجام می دهند.کارخانه های تولید آجر نسوز با کیفیت عالی، مجهز به دستگاههای روز و خط تولید نوین می باشند. گرچه نقش نیروی انسانی دخیل در این امر نیز بسیار زیاد است و باید به دانش روز دنیا آگاه و دسترسی داشته باشند. کوره های آجر پزی سه جورند: کوره با آتش ثابت و آجر ثابت، کوره با آتش رونده و آجر ثابت، کوره با آجر رونده و آتش ثابت. انواع کارخانه آجر نسوز نیز پس از تهیه مواد اولیه و حسب کاربرد آنها، خشت های مذکور رادر کوره های مخصوص، گرمای متناسب با نیاز پخت آن آجرها می دهند و پس از پختن و خنک شدن اقدام به بسته بندی می کنند.            

روند تولید آجر نسوز

برای تولید آجر نسوز ابتدا مواد معدنی شامل انواع کانی ها و سیلیس و … از یکدیگر جداسازی می شود. البته به یمن پیشرفت تکنولوژی دستگاههای جدید، این روند جداسازی کاملا به صورت مکانیزه صورت می گیرد و کمترین دخالت انسانی در این مسیر اتفاق می افتد. البته قبل از اقدام به جداسازی، به طور معمول مواد را آساب می نمایند. پس از این مراحل، مواد حاصله را جهت کلسینه نمودن تحت دمای مشخصی در کوره های مربوط به این کار، حرارت می دهند. بعد از این مرحله این مواد را با شاموت و چسب مخلوط میکنند. بعد از اینکه کار اختلاط انجام گردید، مرحله تحت فشار قرار دادن یا پرس با فشار ۳۵۰ تا ۱۵۰۰ تن آنهم به وسیله دستگاههای پرس که هیدرولیکی می باشند را انجام می دهند. بعد از انجام این مراحل، مرحله پخت در کوره ها شروع می شود که خشت های قالب شده را در دمایی بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه می پزند. در طی این مسیر، کارشناسان و ناظرانی اقدام به کنترل و مراقبت از مراحل مختلف تولید آجر می کنند تا به بهترین شکل موجود، آجری باکیفیت و استاندارد تولید شود. البته در تمامی کارخانه ها من جمله کارخانه تولید آجر نسوز، خطاهای سیستماتیک و انسانی وجود دارد که با کنترل های لازم میتوان این خطاها را به نزدیک صفر رساند اما هیچگاه از بین نمی رود و صفر نمی شود. کارخانه ای خوب است که خطاهای سیستماتیک و انسانی کمتری داشته باشد.

نوع بسته بندی آجر نسوز

نوع بسته بندی آجر نسوز

به طور کلی صنعت بسته بندی در دنیای تجارت و رقابت امروزی نقش تعیین کننده ای دارد. کالای با کیفیت یکسان و بسته بندی متفاوت، دو نوع رویکرد متفاوت دارد. در شرایط یکسان کیفیت این کالای با بسته بندی مدرن و شیک است که به راحتی مشتری خود را پیدا نموده و در این میدان رقابت برتری خود را دیکته می نماید. گرچه هزینه های بسته بندی به نسبت هزینه تمام شده محصول ناچیز است، اما عده زیادی به نقش بسته بندی آگاهی لازم را نداشته و تاثیر آنرا نمی دانند. در صورتیکه در بازارهای رقابتی، یکی از مهمترین عوامل بازاریابی هر محصول که کمک شایانی به فروش می کند همین بسته بندی منطبق بر علم و تکنیک های روز می باشد. علاوه بر این، بسته بندی آجر نسوز باید به گونه ای طراحی شود که به جز جذابیت های جلب مشتری، از ایمنی بالایی نیز برخوردار باشد تا در جابجایی از کمترین آسیبی نیز مصون بماند. با توجه به تخصصی بودن صنعت بسته بندی و اهمیت وافر آن در دنیای تجارت می بایست بسیاری از تولید کنندگان، از علم و نظرات به روز این کارشناسان استفاده نمایند و از بسته بندی اجناس خود طبق روال سنتی و قدیمی پرهیز نموده و برای ماندن در میدان رقابت با سایر تولید کنندگان خارجی، از این طریق راههای پیشرفت در فروش خود را تجربه نمایند. اگر چه در سالیان اخیر بسیاری از تولید کنندگان به بسته بندی اجناس خود اهمیت بیشتری داده اند اما به طور کلی خود صنایع بسته بندی ما به نسبت با صنایع بسته بندی روز دنیا از عقب ماندگی هایی رنج می برد که برای رفع این نقیصه، خود دست اندرکاران این صنعت به عنوان پیشگامان آن، باید با بالابردن دانش و آگاهی خود و نیروهای متخصص شان و همچنین به روز کردن دستگاههای مربوطه، گام اصلی پیشرفت را بردارند و منشاء تحول گردند.

عوامل تأثیر گذار در کیفیت آجر نسوز

بسیاری عوامل در بالابردن کیفیت یک محصول نقش دارند. به طور خاص، بالابردن کیفیت آجر نسوز نیز بستگی به یکسری عوامل دارد. در تولید آجر نسوز عواملی نظیر مواد اولیه، نیروهای انسانی، دستگاههای تولید نقش اساسی و بیشتری دارند. وجود و تهیه مواد اولیه مرغوب و با کیفیت و نیز درصدهای طرخ اختلاط آنها در تولید یک آجر نسوز با کیفیت نقش زیادی دارند. ضمن آنکه نیروهای متخصص انسانی شامل مهندسان، تکنسینها، کارگران در تهیه یک آجر نسوز با کیفیت از تاثیر فراوانی برخوردار است. مهندسان به عنوان نیروی انسانی پیشرو، می بایست مجهز به علم و دانش روز دنیا در این رشته باشند. سرعت تحولات علمی در دنیای امروزی به سرعت گذر زمان است یعنی در هر آن و لحظه، تحولات زیاد علمی در زمینه های مختلف علمی صورت می گیرد. یک تولید کننده موفق باید به نیروی انسانی خود به عنوان بزرگترین سرمایه آن کارخانه نگاه کند و در تمامی دوره های آموزشی متناسب با رشته تخصصی شان، شرکت دهد تا کارخانه، به دانش و علم روز مجهز گردد. در سایر مراتب نیروهای انسانی نیز باید این فراگیری وجود داشته باشد. عامل مهم بعدی در بالا بردن کیفیت آجر نسوز، دستگاههای تولید می باشد. بدین معنی که یک تولید کننده موفق باید از دستگاههای با تکنولوژی روز برخوردار باشد تا علاوه بر راندمان کاری بالا، از محصولات با کیفیت روز نیز برخوردار شود. به طور حتم دستگاههای مدرن دیگر ایرادات دستگاههای قبلی را ندارند و بهینه شده می باشند. گرچه هر دستگاه جدیدی هم، اپراتور به روز لازم دارد که متناسب با دستگاه از دانش روز برخوردار باشد. به طور کلی همگام شدن با تولید کنندکان برتر دنیا، نیاز به به روز شدن تجهیزات و دانش است که هر مدیری که در مجموعه خویش به این عوامل اهمیت دهد، به طور قطع در تراز تولید کنندگان جهانی قرار خواهد گرفت.

نوع مواد اولیه آجر نسوز

نوع مواد اولیه آجر نسوز

آجرهای نسوز بسته به کاربرد استفاده از آنها از یکسری مواد اولیه خاص به خود ساخته و تولید می شوند. برای درک بهتر این موضوع، انواع آجرهای نسوز را به شرح نام می بریم. آجرهای نسوز آلومینی؛ یکی از رایج ترین مصالح نسوز اکسید آلومینیوم و اکسید سیلیس می باشد. هرچه اکسید آلومینیوم بیشتر باشد، نقطه ذوب هم بالاتر می رود. اگر مقدار اکسید آلومینیوم بیش از ۸۰ درصد و مقدار اکسید سیلیس حدود ۲۰ درصد باشد، نسوز حاصل تا ۲۰۵۰ درجه حرارت را تحمل می کند. اگر مقدار اکسید آلومینیوم حدود ۵۰ درصد باشد، نسوز به دست آمده، مناسب و مقاوم در برابر پوسته شدن است. این نوع نسوزها در کوره های سیمان پزی که دمای تا ۱۵۰۰ درجه را تحمل می کنند استفاده می شود. آجرهای نسوز سیلیسی؛ که با مقدار ۹۷ درصد سیلیس تهیه و ساخته می شود. اشکال عمده این نوع نسوزها، عدم چسبندگی دانه ها به یکدیگر و لزوم استفاده از چسب است. آجرهای نسوز سیلیسی برای فولاد سازی و کوره ذوب مس به کار می روند. آجرهای نیمه سیلیسی؛ حدود ۸۰ درصد سیلیس دارند. نقطه ذوب و مقاومت شان کمتر از آجر سیلیسی است اما ثبات حجمی بیشتری دارند. آجرهای نسوز منیزی؛ برای کوره های محیط قلیایی مناسب بوده و ۱۶۰۰ درجه را تحمل می کنند. نقطه ضعف آنها تغییر حجم در برابر حرارت و پوسته پوسته شدن است. برای حل این مشکل آنها را دوباره آسیاب می کنند و دوباره می پزند. آجرهای نسوز شاموتی؛ این نوع نسوز ۱۰ تا ۴۵ درصد اکسید آلومینیوم و ۵۰ تا ۸۰ درصد نیز اکسید سیلیس دارند. حدود ۶ درصد هن ناخالصی هایی دارند که باعث پایین آوردن نقطه ذوب می شود. ماده چسبنده این آجرها، خاک رس است. آجر نسوز دولومیتی؛ این نسوز قلیایی از اکسید منیزیم و اکسید کلسیم به دست می آید. آجر نسوز فورس تریتی؛ این نسوز قلیایی از اکسید سیلیس و اکسید منیزیم به دست می آید. و نقطه ذوب بالاتری دارند. این نسوز می تواند حرارت ۱۹۰۰ درجه را تحمل نماید. آجر نسوزکرم منیزی؛ این نسوز از کرم و منیزیم به صورت ۳۰ و ۷۰ درصد اختلاط به دست می آید و کاربرد آن در صنایع فولاد سازی است.

معرفی انواع آجر نسوز

همانگونه که قبلا هم توضیح دادیم، آجرهای نسوز بنا به کاربرد و استفاده از آنها به چندین دسته و گروه تقسیم می شوند‌ به طور کلی نسوزها از لحاظ تحمل حرارت به سه دسته تقسیم می شوند؛ نسوز های عالی، که قادرند حرارت و دمای بالاتر از ۲۰۰۰ درجه را تحمل کنند. نسوزهای متوسط؛ تحمل حرارت ۱۸۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه را دارند. نسوزهای پست؛ حرارت و دمای بین ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه را تحمل می کنند. دیگر تقسیم بندی آجرهای نسوز از لحاظ رفتار شیمیایی است که نسوزها را به دو دسته، نسوز اسیدی و نسوز بازی تفکیک می کند. نسوزهای اسیدی شامل نسوز سیلیسی و آلومینیوم سیلیسی است . نسوزهای بازی شامل نسوز منیزی و دولومیتی و کرمیتی است. به طور کلی مهمترین عامل تفکیک انواع آجرهای نسوز، تحمل میزان حرارت و گرما می باشد. و به دلیل تنوع تولید بالای این آجرها، حتما در زمان خرید از کارشناسان خبره و متخصص استفاده کنیم چرا که انتخاب صحیح میتواند از سایر مشکلات بوجود آمده در آینده که ناشی از عدم شناخت ما میباشد تا حدود زیادی جلوگیری نماید.

شناسایی معایب آجر نسوز

شناسایی معایب آجر نسوز

آجرهای نسوز نیز به مانند هر کالای دیگری دارای معایب و محاسن میباشد. شناخت معایب این آجرها میتواند به ما کمک نماید تا استفاده صحیحی از آنها داشته باشیم و یا برای رفع عیب و ایراد آن، چاره ای بیاندیشیم. آجر خوب و با کیفیت باید از تراکم خوب و بالایی برخوردار باشد و یا به عبارتی از چگالی استانداردی بهره برد. همچنین آجر نسوز خوب باید از مقاومت حرارتی بالایی برخوردار باشد. دارای ابعاد یکسانی باشد و از ثبات رنگی برخوردار باشد. مقاومت فرسایشی بالایی داشته باشد. لب پریدگی و پیچش نداشته باشد. دارای جذب آب، در محدوده استاندارد باشد و نه آب زیادی جذب کند و نه آنکه جذب آب آن پایین باشد چرا که جذب آب پایین عاملی جهت نچسبیدن ملات و دوغاب سیمان به آجر است و جذب آب بالا نشان دهنده پوک بودن آجر می باشد. بنابر این شناخت معایب آجر نسوز از اهمیت زیادی برای خرید یک محصول با کیفیت است.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *