مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز پخش انواع آجر نسوز گرد

آنچه در این مقاله می خوانید...

پوشش درونی آجر نسوز گردروش آسان ساخت آجر نسوز گردتعیین اولویت های آجر نسوزمفهوم دسترسی به آجر نسوزروش های نگهداری آجر نسوزمدل های جدید و خاص آجر نسوز گردمرکز پخش آجر نسوز گرد

مرکز پخش انواع آجر نسوز گرد، یکی از استثنایی ترین و در عین حال پرکاربردترین نمونه های آجر نسوز را عرضه می کند. لازم به ذکر است که به منظور راحتی کار معماران و طراحان دکوراسیون ساختمان، علاوه بر آجرهای مستطیلی شکل رایج، ارقام مختلف آجر گرد، قوس دار یا ال شکل نیز به میزان قابل توجهی تولید می شوند. این مصالح نیز همانند سایر همتایان خود از تنوع طرح و رنگ و همچنین کیفیت مطلوب برخوردار می باشند.

مرکز پخش انواع آجر نسوز گرد

پوشش درونی آجر نسوز گرد

پوشش درونی آجر نسوز گرد به کلیه لوازم و ابزارهایی که جهت ساختن یک ساختمان و قابل استفاده بودن آن به کار گرفته می روند؛ مصالح ساختمانی گفته می شود.
بی تردید در زمان های بسیار دور، انسان ها از مواد طبیعی مثل سنگ و چوب برای ساختن خانه های خود استفاده کرده اند.
نکته جالب توجه، این است که هنو هم با گذشت سال ها، سنگ ها و خاک های معدنی موجود در طبیعت، بهترین وسایل خانه سازی محسوب می شوند؛ با این تفاوت که روش به کارگیری آنها متفاوت است.

آجر در راس همه مصالح ساختمانی قرار دارد؛ این محصول به دو گروه کلی آجر معمولی و آجر نما تقسیم می شود.
اغلب مردم با آجرهای معمولی ساخته شده با خاک رس آشنا هستند. این آجرها را بیشتر در مرحله اصلی ساخت یعنی سفت کاری به کار می برند؛ اما آجرهای نسوز نما، ماهیت جداگانه ای دارند.

پوشش آجر نسوز، فوق العاده محکم، بادوام و مقاوم است؛ چرا که از خاک نسوز و پوکه های معدنی خاص ساخته شده است؛ به علاوه این آجر، فرآیند پخت در دمای بسیار بالا و مدت زمان زیاد را طی کرده است.

نکته جالب توجه در رابطه با آجر نسوز، تنوع شکل ظاهری، طرح و رنگ آن می باشد.
اکثر مردم با شنیدن لفظ آجر به یاد مکعب های مستطیل شکل می افتند؛ اما این آجرها را نمی توان به راحتی در قسمت های قوس دار مثل لبه دیوار یا دور ستون ها قرار داد. این مسئله در مورد آجر نسوز که معمولاً برای نماکاری یا تزئین داخلی ساختمان استفاده می شود؛ اهمیت بیشتری می یابد.

آجر نسوز گرد به منظور تزئین دور ستون ها و هر محل قوس دار با سایزهای مختلف طراحی شده است. لازم به ذکر است که این آجرها از لحاظ کیفیت، تفاوتی با سایر اشکال ندارند. گاهی اوقات از آجر نسوز گرد، جهت پوشش درونی کوره یا شومینه نیز استفاده می شود.

روش آسان ساخت آجر نسوز گرد

به طور کلی آجر نسوز از مواد معدنی سرامیکی یا غیر فلزی که تحمل حرارتی فوق العاده ای دارند؛ تولید شده است. به کار بردن این مواد به همراه خاک نسوز و طی کردن فرآیندهای مختلف پخت در کوره، باعث به وجود آمدن محصولی خاص، مرغوب، مقاوم و بی نظیر شده است.

ساخت و تولید آجر نسوز گرد، مراحل مختلفی دارد. در یک بیان کلی و خلاصه وار می توان گفت که روش تولید به این صورت است که در ابتدا سنگ ها و پوکه های معدنی، دپو و به خاک نرم تبدیل می شوند؛ سپس همراه با مواد دیگر میکس، فشرده سازی و قالب گیری می گردند. پخت نهایی آجر نیز طی ساعات زیادی (گاهی تا ۱۷۰ ساعت) در کوره هایی با دمای بالا (بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد) انجام می شود.

شاید در نگاه اول به نظر برسد که روش ساخت آجر نسوز گرد تا حدودی مشکل باشد؛ زیرا از لحاظ ظاهری، خاص بوده و با آنچه ما به عنوان آجر می شناسیم؛ متفاوت است.
در حالی که واقعیت امر، بدین گونه نیست؛ در حالت کلی برای ساخت آجر نسوز گرد از قالب های خاصی استفاده می شود؛ این قالب ها به نوبه خود اندازه های مختلفی داشته و حجم های گوناگونی از ملات را در خود جای می دهند؛ در نتیجه می توان گفت که روش تولید آجر نسوز گرد نه تنها سخت نیست؛ بلکه با وجود قالب های آماده و استاندارد، بسیار آسان است.

شاید علت این که ساخت آجر نسوز گرد از نظر برخی افراد، مشکل به نظر می رسد؛ این است که در زمان های قدیم قالب های دقیق و وسایل استانداردی جهت تولید آجر وجود نداشته و این کار به صورت دستی و سنتی انجام شده است.

تعیین اولویت های آجر نسوز

تعیین اولویت های آجر نسوز در رابطه با تعیین اولویت آجر نسوز، باید گفت که تولیدکنندگان این محصول در درجه اول و بیش از هر چیز دیگری به کیفیت و دوام این کالا توجه می کنند؛ طبیعتاً در هنگام انتخاب آجر نسوز نیز باید به این اولویت ها توجه کرده و سپس طرح و رنگ آجر را در نظر گرفت.

حال این سوال پیش می آید که برای دستیابی به آجر نسوز مرغوب و مقاوم چه کارهایی باید انجام گیرد؟
در قسمت های قبل نیز بیان کردیم که آجر نسوز از مواد معدنی و خاک های نسوزی که در درجه حرارت های بالا، پایدار می مانند؛ ساخته شده اند؛ به علاوه روش تولید و میزان پخت آنها در کوره نیز به نوبه خود، باعث افزایش طول عمر و مقاومت آجر خواهد شد؛ طبیعتاً این موارد، مهم ترین استانداردهایی هستند که باید رعایت شوند.
به عبارت دیگر برای ساخت آجر نسوز، باید از مواد معدنی و طبیعی استفاده کرد؛ شایان ذکر است که حتی تنوع طرح و رنگ آجرها نیز حاصل مواد معدنی و نحوه حرارت دهی آنها بوده و هیچ گونه رنگ مصنوعی در ساختار آنها وجود ندارد؛ به این ترتیب رنگ این آجرها طی مدت زمان طولانی، ثابت باقی می ماند؛ حتی نور شدید آفتاب نیز نمی تواند؛ آنها را از رنگ طبیعی خود خارج کند.

نکته شایان ذکر، این است که آجر نسوز از لحاظ ترکیبات به کار رفته و نوع مواد اولیه، انواع مختلفی دارد. افزودن مواد گوناگون به ساختار آجر نیز با اولویت های خاصی انجام می شود. اضافه کردن مواد، باید به گونه ای باشد که در عین ایجاد تنوع رنگی به کیفیت آجر خللی وارد نکند و حتی الامکان قابلیت های آن را افزایش دهد.

مفهوم دسترسی به آجر نسوز

مفهوم دسترسی آجر نسوز از جمله عبارت های پر جست و جوی اینترنتی در حوزه آجر به شمار می رود.
واقعیت امر، این است که به روش های مختلفی می توان به آجر نسوز اصل و مرغوب دسترسی یافت؛ متاسفانه همانند بسیاری از محصولات دیگر، گاهی اوقات آجرهایی با پسوند نسوز فروخته می شوند؛ درحالی که از کیفیت لازم برخوردار نبوده و ترکیبات به کار رفته در آنها با آجر نسوز مرغوب فرق دارد.

خوشبختانه با اندکی حوصله و توجه می توان آجر نسوز اصل را تشخیص داد.
همان طور که می دانیم؛ مهم ترین ویژگی این آجر، مقاومت فوق العاده بالای آن در برابر درجه حرارت های زیاد می باشد؛ این مسئله را می توان عملاً بر روی آجر امتحان کرده و به کیفیت آن پی برد. بدون شک آجر نسوز اصل و مرغوب، در مجاورت شعله های آتش، به راحتی تغییر ماهیت نمی دهد.

نکته دیگر، این است که آجرهای نسوز، رنگ خود را از مواد طبیعی و همچنین در اثر پخت در کوره به دست می آورند؛ بنابراین معمولاً از لحاظ رنگی یکنواخت نبوده و در بسیاری از موارد، هنگام سفارش یک رنگ خاص با طیف های مختلف آن رو به رو می باشیم؛ در نتیجه مشاهده تعداد قابل توجهی آجر با رنگ یکدست تا حدودی شک برانگیز است.

با وجود همه تفاسیر بالا، مهمترین مسئله در خصوص دسترسی به آجر نسوز، انتخاب منابع صحیح اطلاعاتی و روش صحیح خرید این لوازم می باشد.
شایان ذکر است که استفاده از آجر نسوز اصل، علاوه بر زیباسازی محیط، مزایای زیادی برای ساختمان داشته و آن را از گزند شرایط جوی و سایر عوامل محیطی حفظ می کند.

روش های نگهداری آجر نسوز

روش های نگهداری آجر نسوز هر چند که آجرهای نسوز از کیفیت بی نظیر، ماندگاری زیاد و استحکام فوق العاده برخوردار بوده و در برابر بسیاری از شرایط نامساعد، مقاومت می کنند؛ اما در هر حال هر کالایی تا حدودی نیاز به نگهداری دارد. بی تردید نگهداری آجر نسوز به روش صحیح بر زیبایی و طول عمر آن تاثیر می گذارد.

اولین نکته ای که در رابطه با روش های نگهداری آجر نسوز، باید بیان کرد؛ این است که هر چند این متریال با پسوند نسوز فروخته شده و به معنای واقعی در برابر آتش، مقاومت می کند؛ اما این ویژگی دلیل بر این نیست که آجر کار شده بر روی نمای ساختمان را مستقیماً آتش بزنیم.
درست است که مقاومت آنها به حدی است که برای پوشش داخلی کوره ها نیز استفاده می شوند؛ اما به هر حال آجری که برای نما به کار می رود؛ باید حتی الامکان تمیز و نو باقی بماند؛ ناگفته نماند که در صورت بروز حوادثی مثل آتش سوزی، می توان آجر نسوز را شستشو داد؛ اما روشن کردن آتش، بدون هیچ دلیلی، معنا ندارد.

مسئله دیگری که در رابطه با نگهداری و محافظت از آجر نسوز، باید بیان کرد؛ عدم به کار بردن اشیای نوک تیز به سطح آن می باشد.
به طور کلی آجر نسوز در برابر فشار، ضربه و خش افتادن مقاومت می کند؛ اما نه به گونه ای که بر روی آن حکاکی انجام داده و توقع داشته باشیم؛ هیچ اتفاقی برای آن نیفتد؛ همچنین وارد آوردن ضربه های سنگین در هر صورت، منجر به آسیب دیدگی و تخریب هر متریال ساختمانی خواهد شد.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ بهتر است؛ آجرهای نسوز، حتی الامکان در مجاورت با مواد شیمیایی قرار نگرفته و همچنین از رنگ کردن آنها پرهیز شود.

مدل های جدید و خاص آجر نسوز گرد

همان طور که می دانیم و پیشتر نیز تا حدودی اشاره شد؛ در برخی موارد، امکان نصب آجرهای معمولی مکعبی شکل وجود ندارد؛ به همین دلیل آجرهای گرد، قوس دار، ال و مواردی از این قبیل طراحی شده اند.

مهمترین کاربرد آجر نسوز گرد، پوشش دادن دور ستون های ساختمان می باشد؛ این قسمت ها بسیار مهم بوده و زیباسازی آنها با آجر نسوز می تواند؛ جلوه فضا را به کلی تغییر داده و بافتی سنتی و شیک به آن ببخشد.

خوشبختانه مدل آجر نسوز گرد به اندازه آجرهای معمولی مربع یا مستطیل شکل می باشد؛ به عبارت بهتر، باید گفت که طراحی و تولید انواع آجرهای گرد در کنار سایر آجرها صورت می گیرد؛ چرا که در اغلب کارهای ساختمانی به اشکال مختلف آجر نسوز نیاز است.

مدل های جدید و خاص آجر نسوز گرد از کیفیت و زیبایی بی نظیری برخوردار گشته اند؛ علاوه بر ستون ها، این آجرها را می توان برای قسمت های مختلف شومینه، دور پنجره، باربیکیو و برخی قسمت های نمای ساختمان به کار برد.

لازم به ذکر است که آجر نسوز گرد به نوبه خود انواع مختلفی داشته و با سایزها و قطرهای گوناگون تولید می گردد؛ به این ترتیب می توان با توجه به سبک ساختمان، دکوراسیون فضا، سلیقه افراد و طرح مورد نظر آنها از مناسب ترین محصولات این حوزه استفاده کرد.
ناگفته نماند؛ که روز به روز بر تنوع انواع آجر نسوز گرد از لحاظ طرح، رنگ و مدل افزوده می شود؛ به نحوی که علاوه بر نمونه های رایج با محصولات جالب توجهی مثل آجر نسوز هفت رنگ نیز مواجه می باشیم. خوشبختانه مدل های جدید این کالا با سبک ساختمان های امروزی سازگار هستند.

مرکز پخش آجر نسوز گرد

مرکز پخش آجر نسوز گرد مرکز پخش آجر گرد نسوز، این محصول را با تنوع قابل توجهی ارائه می دهد.
به طور کلی پخش آجرهای نسوز گرد از رونق قابل توجهی برخوردار گشته است؛ دلیل اصلی این مسئله را باید در ویژگی های آجر نسوز جستجو کرد.

در میان انواع و اقسام لوازم مدرنی که جهت تزئینات داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شوند؛ به نظر می رسد؛ که هنوز هم نمای آجری برای بسیاری از مردم، جذاب است.
بی تردید به کار بردن آجر نسوز گرد در قسمت هایی مثل شومینه یا ستون های منزل، بافتی سنتی، گرم، دلپذیر و آرامش بخش برای ساکنین آن به ارمغان می آورد.
از طرفی آجر نسوز در مقایسه با سایر متریال ها، مزایای زیادی دارد.
در ادامه به برخی از مهم ترین مشخصات آجر نسوز اشاره می کنیم:

  • استحکام و طول عمر بالا
  • مقاومت در برابر هوای سرد و گرم و عایق سازی ساختمان
  • تراکم مولکولی و دانه بندی مناسب آجر نسوز
  • مقاوم در برابر نور شدید آفتاب، حریق و …
  • مقاوم در برابر ضربه
  • آجر نسوز، شوره نمی زند.
  • مقاوم در برابر باران اسیدی

به عنوان توضیح بیشتر، باید اضافه کرد؛ که نصب آجر نسوز گرد بر دور ستون ها (یا سایر قسمت ها) به راحتی صورت می گیرد؛ زیرا این آجرها، ملات پذیری بسیار خوبی داشته و آب ملات را پس نمی دهند؛ این ویژگی به نوبه خود بر تمیزی کار و همچنین طول عمر آجر تاثیر دارد.

شایان ذکر است که با وجود طبیعی بودن مواد به کار رفته در آجر نسوز، این محصول از تنوع رنگ برخوردار می باشد و هر کس با توجه به سلیقه خود می تواند؛ رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کند؛ این هم یکی از دلایل پخش آجر نسوز گرد به میزان بالا می باشد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *