مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

مرکز خرید آجرنما شاموتی اصفهان

آنچه در این مقاله می خوانید...

مرکز خرید آجرنما شاموتی اصفهانانواع روش های استفاده از آجرنماطرز نگهداری از آجرنما شاموتی اصفهانآمار استفاده از آجرنما شاموتی اصفهانویژگی های یک آجرنما شاموتی چیست ایست؟جنس آجرنما شاموتی اصفهانعدم جذب رطوبت آجرنما شاموتی اصفهانخرید بهترین آجرنما شاموتی

یکی از بهترین متریال ها جهت اجرای انواع نمای ساختمان آجر نمای شاموتی نسوز می باشد. استفاده از آجر به عنوان متریال ساخت پروژه های ساختمانی از قدیم الایام در ایران رایج بوده است. با توجه به اینکه استان اصفهان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انواع آجر شاموتی است، تولید کننده آجرنما شاموتی اصفهان محصولات بسیار با کیفیتی را تولید کرده و جزو برترین های ایران است.

مرکز خرید آجرنما شاموتی اصفهان

مرکز خرید آجرنما شاموتی اصفهان

مرکز خرید آجرنما شاموتی اصفهانیکی از بهترین متریال ها جهت اجرای انواع نمای ساختمان آجر نمای شاموتی نسوز می باشد. استفاده از آجر به عنوان متریال ساخت پروژه های ساختمانی از قدیم الایام در ایران رایج بوده است. با توجه به اینکه استان اصفهان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان و مصرف کنندگان انواع آجر شاموتی است، تولید کننده آجرنما شاموتی اصفهان محصولات بسیار با کیفیتی را تولید کرده و جزو برترین های ایران است.

انواع روش های استفاده از آجرنما

انواع روش های استفاده از آجرنماآجر نما شاموتی علاوه بر استفاده هایی که در نمای ساختمان ها دارد می‌ تواند به عنوان لایه درونی به کار رفته در شومینه ها نیز استفاده شود. آجر هایی که به طور مستقیم در شومینه ها استفاده می شوند باید از لحاظ مقاومت حرارتی نسبت به آجر های معمولی قوی‌ تر باشند. 

آجر های مختلف را می‌توان با استفاده از سیمان و یا چسب های مخصوص ارائه شده برای اتصال کاشی و آجر در محل مناسب قرار داد. در قسمت هایی که برای نمای خارجی و لایه های داخلی شومینه ها استفاده می شود، بهتر است از سیمان برای چسباندن آجر به لایه زیرین استفاده شود. افزودن اندکی مواد دیرگداز در ساختار سیمان می‌تواند مقاومت آن در برابر حرارت را تا حد زیادی افزایش دهد. 

بدین ترتیب شومینه می‌ تواند تا سالیان سال بدون وجود ایراد به راحتی کار کند. اما در صورتی که می خواهید آجر را در نمای داخلی ساختمان و در محلی به دور از حرارت مستقیم به عنوان زیبایی در دکوراسیون استفاده کنید، می‌توانید از چسب های مخصوص کاشی و سرامیک با خیال راحت استفاده کرده و مطمئن باشید که این چسب ها از قدرت کافی جهت نگه داشتن آجر ها برخوردار اند.

استفاده از آجر نما در نمای داخلی ساختمان، می تواند شامل استفاده از انواع آجرنما در رنگ ها و طرح های مختلف باشد. دکوراسیون داخلی منزل و رنگ بندی لوازم دیگر و دیوار ها می‌تواند از عوامل مهم در انتخاب رنگ آجر شاموتی نما باشد. 

بهترین نوع آجر نما که در ایران مورد استفاده قرار می‌ گیرد، توسط تولید کنندگان بزرگ این محصولات به بازار عرضه می‌ شود.

طرز نگهداری از آجرنما شاموتی اصفهان

آجر شاموتی نما از لحاظ ساختاری و جنس مولکول های تشکیل دهنده بسیار مقاوم است و به راحتی در مقابل عوامل خارجی و فرسایش مقاومت می‌کند. طراحان این محصولات با افزودن مواد دیرگداز به این آجرها توانسته‌ اند پایداری آن ها را تا حد زیادی افزایش دهند.

با وجود اینکه آجر نما شاموتی در برابر تغییرات دمایی از دمای منفی گرفته تا دما های بالای ۱۰۰۰ درجه را تحمل می‌ کند، ولی برای تازه ماندن سطح آن و عدم نفوذ رطوبت و ایجاد لکه‌های رنگی بر روی آن بهتر است تا در بسته‌بندی‌های ارائه شود که مانع از ورود هوا رطوبت و گرد و غبار به درون آن می شود.

نگهداری آجرنما شاموتی در دو مرحله می تواند انجام پذیرد. در مرحله اول که قبل از اجرا بر روی نمای ساختمان و در مرحله نگهداری قرار دارد، نیاز به مراقبت بیشتری دارد. این محصولات در برابر ضربات محکم احتمالی حساس هستند. سنگ ها، خاک ها و سرامیک ها و همچنین مواد دیرگداز برخلاف از قابلیت چکش خواری خوبی برخوردار نیستند و در صورت اصابت ضربات محکم ممکن است شکسته یا ترک بخورند.

تا قبل از نصب این محصولات بر روی دیوار نما، به دلیل اینکه هم از ناحیه پشت و هم از نواحی اضلاع کناری، تکیه گاهی ندارد، ممکن است در اثر ضربات کوچک دچار آسیب شود. اما پس از اجرای این محصولات بر روی دیوار، نواحی اضلاع کناری و پشت آجر کاملا پر شده و دارای تکیه گاهی بسیار محکم است. در این حالت قسمت رویی آجر تنها قسمتی است که ممکن است با عوامل مخرب خارجی به صورت مستقیم تماس داشته باشد. به همین جهت میزان مقاومت آجرهای شاموتی پس از اجرا در پروژه ها بسیار بالا تر می‌رود. نگهداری آجر نما تا قبل از اجرای آن و قرار دادن آن در کنار آجرهای دیگر یکی از مهم ترین عواملی است که خریدار آجر نما شاموتی باید در نظر داشته باشد.

اما پس از اجرای آجر بر روی لایه نهایی پروژه، بسته به اینکه محل اجرای آجر نمای ساختمان یا لایه درونی و نمای شومینه باشد، نحوه نگهداری آن متفاوت خواهد بود. آجر نما شاموتی به خودی خود در برابر عوامل فرسایش باد، خاک و آب در نمای خارجی ساختمان مقاومت خوبی دارد. در صورتی که لعاب ایجاد شده روی لایه بیرونی آجر از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، می‌توان آجر تولید شده را در دسته آجر های خود شست و شونده قرار داد. در صورتی که تماس آجرها با مواد خورنده شیمیایی اتفاق بیفتد، بهتر است سطح اجر را تمیز کنید، در این صورت می‌توانید سالیان سال بدون ایجاد تغییر در شکل ظاهری آجر از آن به عنوان یک نمای شیک استفاده کنید.

جنس آجر اصفهان نسبت به بسیاری از آجرهای تولید شده در ایران از لحاظ کیفی بسیار بهتر است و می‌تواند در صورت استفاده در شومینه دمای بالاتری را بدون تغییر حالت تجربه کند.

آمار استفاده از آجرنما شاموتی اصفهان

آمار استفاده از آجرنما شاموتی اصفهاناستان اصفهان به عنوان یکی از بزرگ ترین و پرجمعیت ترین استان های ایران، دارای آب و هوایی است که باعث شده است در این منطقه خاک های مناسب برای تولید آجر شاموتی نما به وفور یافت شود. همچنین طبیعت خشک و خاکی اصفهان باعث شده است تا طراحان نمای داخلی و خارجی در این استان، به منظور زیبایی بیشتر و هماهنگی محیطی بالاتر ساختمان ها با طبیعت اطراف، از آجر های نما برای پوشش سطح خارجی ساختمان‌ ها بیشتر استفاده کنند.

آمار آجرنما در مقابل سنگ های نما و نما های مدرن کامپوزیتی در استان اصفهان از لحاظ فروش بسیار بالاتر است. این انتخاب در چنین شرایط آب و هوایی می‌ تواند دلایل منطقی بسیاری داشته باشد. یکی از مهم ترین دلایل انتخاب آجر های شاموتی به جای نما های کامپوزیتی، مقاومت های بالا تر این محصولات در مقابل تغییرات دمایی و تابش مستقیم نور آفتاب می باشد.

همچنین زیبایی منحصر به فرد و قیمت پایین تر این محصولات نسبت به سنگ های نمای گران قیمت باعث شده است، طیف دیگری از خریداران به دلیل قیمت پایین تر به سمت خرید این محصولات کشیده شوند. به دلیل اینکه پروژه های ساختمانی انجام شده در استان اصفهان معمولاً از لحاظ ارتفاع، نسبت به شهرهای دیگر پایین تر می باشند، استفاده از آجرهای نما در طراحی های به کار رفته در ساختمان های این منطقه، جلوه بسیار زیبا تری دارد و نماهای آجری به یک نوع نمای همه گیر در این استان تبدیل شده است.

ویژگی های یک آجرنما شاموتی چیست ایست؟

آجرنمای شاموتی باید ویژگی‌هایی را داشته باشد که بتواند ساختمان را در برابر باد و رطوبت و تابش مستقیم نور آفتاب، حفاظت کند. آجر های نمای به فروش رسیده در بازار توسط تولید کنندگان مختلفی عرضه می‌ شوند و هر کدام با توجه به ترکیبات مواد مورد استفاده در ساختار شان دارای ویژگی های متفاوتی هستند. 

آجر نما شاموتی عرضه شده در بازار باید با پشتیبانی از رنگ های مختلف آجر نما ارائه شده توسط تولید کنندگان مختلف، بتواند نیاز خریداران عمده این محصول را به خوبی پاسخگو باشد. همچنین این محصول باید از لحاظ ویژگی‌ های ساختاری و ویژگی‌ های مقاومتی، دارای رتبه کیفی مناسبی باشد تا بتواند در اثر گذر زمان حالت ظاهری و درونی خود را حفظ کرده و توان محافظت از ساختمان در برابر شرایط محیطی را داشته باشد.

معمولاً تولید کنندگان مختلف آجر های متنوعی را از لحاظ طراحی و رنگ به بازار عرضه می‌ کنند. بسته بندی های ارائه شده برای آجر های شاموتی کوهن در نمونه های کوچک آن شامل پکیج هایی است که می توان از آن ها جهت اجرای طراحی های زیبا و متنوع بر روی دیوار استفاده کرد. پکیج های مذکور معمولاً شامل آجر هایی با رنگ های دیگر ولی هماهنگ با رنگ زمینه است و در این بین آجر های طرح دار دیگر نیز به چشم می خورند که با استفاده از نقشه اجرای این طرح بر روی دیوار، می توانید آن را اعمال کنید.

جنس آجرنما شاموتی اصفهان

جنس آجرنما شاموتی اصفهانبرای تولید آجر های نما معمولاً از خاک هایی که دارای عناصر مناسب برای تولید انواع سرامیک هستند استفاده می‌شود. این خاکها پس از شناسایی و استخراج از معدن باید با استفاده از فرآیندهای شیمیایی مختلف و از پیش طراحی شده، غنی سازی شوند تا مناسب برای اجرای عملیات قالب گیری در کارخانه ساخت آجر نسوز باشند. 

ماده ای که به صورت پایه ای باید در خاک مورد استفاده برای تولید آجر های نسوز وجود داشته باشد، سیلکا است. سیلیکا با فرمول شیمیایی SiO2 همان اکسید سیلیسیوم است که در تولید سرامیک های مورد استفاده برای کاشی های دیواری به کار می‌ رود، بسیاری از تولیدکنندگان آجر های نسوز در واقع همان تولید کنندگان کاشی های دیواری از جنس ماجولیکا هستند که این محصولات را نیز با توجه به یکسان بودن مواد اولیه مورد استفاده به تولید می رسانند

ماده دیگری که به صورت پایه در این خاکها دیده می‌شود، آلومینا است. آلومینا یا همان اکسید آلومینیوم، با فرمول شیمیایی Al2O3 یکی از اصلی ترین موادی است که مقدار حضورش در انواع آجر شاموتی نسوز می‌ تواند ویژگی های متفاوتی به آن بخشیده و انواع آجر های نسوز با مقاومت‌ های حرارتی متفاوت را تشکیل دهد.

خاک هایی که در آن ها از چنین موادی استفاده شده است، پس از انتقال به کارخانه و غنی‌سازی وارد مرحله تولید گل مخصوص آجر نسوز می‌ شوند. در این مرحله با استفاده از دستگاه های پیشرفته و همزن های برقی، گل آجر به مدت چند روز در همزن می ماند تا از لحاظ اختلاط مواد اولیه به حالت مناسبی برسد. سپس گل وارد دستگاه های پرس شده و از طریق آن ها درون قالب های مناسب جایگذاری می‌شود. پس از اینکه مرحله خشک شدن گل با موفقیت به اتمام رسید باید، آجر ها به درون کوره رفته و در آنجا چیده شوند. مدت زمان پخت کوره برای انواع آجر نسوز گاها تا چند روز به طول می‌ انجامد که این روند به ابعاد و اندازه کوره بسیار بستگی دارد.

عدم جذب رطوبت آجرنما شاموتی اصفهان

آجرهای شاموتی در بهترین نمونه های خود معمولاً رطوبت را جذب نمی کنند. در صورتیکه آجرها را قبل از اجرا بر روی نمای ساختمان، در معرض رطوبت قرار دهید ممکن است از لایه های کناری و یا قسمت پشتی آن، اندکی رطوبت در بدنه جذب شده و باقی بماند، اما پس از اجرای آن بر روی نمای ساختمان، به دلیل اینکه لایه رویی آجرهای شاموتی از لحاظ صاف بودن نسبت به سطوح دیگر برتری دارد، احتمال جذب رطوبت از این طریق بسیار پایین است.

بهتر است مراحل اجرای آجر نما شاموتی بر روی پروژه های ساختمانی در فصل تابستان که میزان رطوبت هوا و احتمال بارندگی ها پایین است، انجام شود. در این صورت از اینکه آجر های استفاده شده در نمای ساختمان کاملاً خشک هستند اطمینان حاصل می‌ کنید.

خرید بهترین آجرنما شاموتی

خرید بهترین آجرنما شاموتیبرای خرید آجرنما در بهترین انواع موجود در بازار باید تجربه کافی و همچنین شناخت کافی در زمینه خرید و فروش این محصولات را داشته باشید. آجر های مختلف عرضه شده در بازار دارای ویژگی های متفاوتی هستند. هر کدام از آن ها برای شرایط آب و هوایی خاصی طراحی شده است که بهتر است به هنگام فروش به خریدار اطلاع داده شود. 

استفاده آجر شاموتی در بسیاری از ساختمان های بزرگ باعث شده است تا این محصولات فروش بسیار خوبی را در سال‌ های اخیر در بازار ایران تجربه کنند. داشتن اطلاعاتی در مورد بهترین آجر نما شاموتی موجود در بازار و بسته بندی های ارائه شده برای آن می‌تواند راهنمای مناسبی برای خریداران این محصول باشد. فروشنده این محصول باید با ارائه ویژگی آجرنما در نمونه های مختلف به خریدار، او را در خرید بهترین محصولی که می‌تواند از لحاظ طراحی و کارایی، نیازهایش را برطرف کند، یاری کند.

در صورتی که تجربه کافی در زمینه خرید این محصولات را ندارید می توانید از طریق این درگاه اینترنتی با کارشناسان با تجربه ما ارتباط برقرار کرده و از راهنمایی های ایشان در جهت خرید بهترین آجر نما موجود در ایران استفاده کنید. توجه داشته باشید که خرید آجر نما از تولیدکنندگان بزرگ می‌تواند از لحاظ هزینه‌های مصرفی بسیار به صرفه تر باشد، دلیل این امر هم خریداری و استخراج مواد اولیه توسط این تولید کنندگان به صورت عمده است که باعث می‌شود قیمت نهایی محصول تولید شده نسبت به تولیدی های کوچک به شدت کاهش پیدا کند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *