مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش ویژه آجر نسوز شومینه

آنچه در این مقاله می خوانید...

عمر نامحدود آجر نسوز شومینهفروش انواع آجر نسوز شومینهشیوه ای بسیار کار آمد برای ماندگاری آجر نسوزمقادیر استفاده از آجر نسوز در ساختمانکاربرد آجر نسوز در وسایل گرمایشیترکیب رنگ‌ های آجر نسوزمتریال اولیه آجر نسوز

یکی از برترین نمونه های آجر موجود در بازار، آجر نسوز شومینه است. این محصولات دارای ویژگی های حرارتی بسیار مناسبی هستند که باعث می‌ شود بتوان از آن ها در دما های بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد نیز استفاده کرد. برای این که بتوانید برترین نمونه های آجر نسوز مخصوص شومینه را خریداری کنید باید با این محصول بیشتر آشنا شوید و مشخصات آن را مورد بررسی قرار دهید.

فروش ویژه آجر نسوز شومینه

عمر نامحدود آجر نسوز شومینه

عمر نامحدود آجر نسوز شومینهنمونه هایی از آجر های نسوز که مناسب استفاده برای ساخت شومینه ها هستند به دلیل مقاومت بالایی که در برابر حرارت از خود نشان می دهند، بسیار مورد توجه می‌ باشند. این آجرها در واقع سنگ های دست سازی هستند که با استفاده از مواد بسیار مقاوم تولید می شوند. شاید میزان وزن و تراکم مولکولی آجر ها نسبت به بسیاری از سنگ ها کمتر باشد اما به دلیل اینکه مواد اولیه سازنده این محصولات یکسان است، می توان گفت که آجر ها نیز به اندازه سنگ ها ماندگاری دارند.

نمونه هایی از بناهای خشتی بزرگ که صد ها سال از عمر آن ها می‌ گذرد و شاهد تغییرات آب و هوایی بسیاری در طول این سال ها بوده اند، نمونه‌ ای از بنا هایی هستند که این ادعا را اثبات می کنند. البته این بنا ها با استفاده از خشت های خام تولید شده‌ اند و همان طور که می دانید مقدار مقاومت و ماندگاری خشت خام نسبت به آجر های نسوزی که برای افزایش مقاومت شان در کوره پخته می شوند، بسیار پایین‌ تر است.

همچنین به دلیل اینکه این آجر ها برخلاف آجر های خام قابل شست شو می باشند می توان گفت که عمر آن ها در قیاس با خشت های خام می تواند چندین برابر بیشتر باشد.

عمر آجر نسوز به شدت به نحوه نگه داری از آن ها وابسته است. در صورتی که از این محصولات به خوبی نگه داری نشود، پس از چند سال رنگ ظاهری آن تغییر کرده و بسیار رنگ و رو رفته به نظر می رسد. دلیل این امر هم شوره زدن سطح آجر است که باید برطرف شود.

فروش انواع آجر نسوز شومینه

فروش آجر شومینه ایرانی علاوه بر بازار داخل کشور در برخی از کشور های همسایه نیز انجام می شود. خریداران این محصول تمایل دارند تا برترین نمونه‌ های تولید شده آن را با بهترین قیمت تهیه کنند. در سال های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی و ایجاد بستر خرید و فروش اینترنتی محصولات مختلف، امکان خرید انواع آجر نسوز نیز به صورت اینترنتی برای خریداران این محصول فراهم شده است.

در صورتی که تجربه کافی در خرید و فروش این محصولات را ندارید، بهتر است به توصیه های کارشناسان خرید و فروش این محصولات که از طریق همین درگاه اینترنتی برای خریداران آن در دسترس می باشند، توجه کنید. این افراد با داشتن اطلاعات کامل در مورد تولید کنندگان مختلف آجر نسوز در مناطق مختلف کشور می توانند بهترین نمونه‌ های آن را با قیمت مناسب برای خریداران محصول تهیه کنند.

شیوه ای بسیار کار آمد برای ماندگاری آجر نسوز

شیوه ای بسیار کار آمد برای ماندگاری آجر نسوزآجر های نسوز در برابر بسیاری از عوامل محیطی مقاومت بالایی دارند. این محصولات در برابر حرارت بسیار مقاوم اند. همچنین استفاده از آن ها در محیط های مرطوب نیز ممکن است و رطوبت نمی تواند ساختار این محصولات را دچار مشکل کند.

همچنین استفاده از این محصولات در محیط هایی که دارای دمای پایین تری هستند نیز مشکلی برای آن ها پیش نمی آورد. اما عامل مهم در آسیب زدن به این محصولات قرار گرفتن در معرض مواد خورنده شیمیایی است. به دلیل اینکه آجرهای نسوز فاقد لعاب هستند و دارای تخلخل های بسیاری در سطح خود می باشند، به هنگام قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی خورنده ممکن است دچار آسیب شوند. 

به همین دلیل این محصولات باید به صورت مداوم و هر چند ماه یک بار شست شو داده شوند. بهترین روش مراقبت و نگه داری از آجر های نسوز نیز تمیز کردن آن ها در بازه های زمانی کوتاه مدت است. این کار باعث می‌شود سطح آجر همواره رنگ خود را حفظ کرده و از لحاظ فیزیکی دچار و هیچ گونه آسیبی نشود و بتواند زیبایی خود را پس از سالیان دراز حفظ نماید.

مقادیر استفاده از آجر نسوز در ساختمان

درست است که آجر های نسوز کاربرد های بسیاری در صنایع ساختمانی دارند، اما این آجر ها صرفاً در بخش های خاصی از ساختمان می‌ توانند مورد استفاده قرار بگیرند و کاربری آن ها محدود است.

با توجه به اینکه آجر نسوز مورد استفاده در ساختمان ها در کدام بخش مصرف می شود می توان مقادیر استفاده از آن در ساختمان را تعیین کرده است در صورتی که آجرنسوز فقط به عنوان آجر شومینه ای استفاده شود، نسبت به مواقعی که از آن ها برای تزیین نمای داخل یا خارج ساختمان استفاده می شود باید به مقدار کمتری خریداری شود.

انواعی از آجر نسوز نیز وجود دارند که با داشتن ابعاد بزرگ تر مناسب استفاده برای متریال اصلی ساخت لایه خارجی دیوار ها هستند. این آجرها معمولاً در نمونه هایی با ضخامت ۵ سانتی متر تولید می شوند. آجر نسوز ۵ سانتی یکی از پر فروش ترین نمونه های آجر نسوز است که علاوه بر امکان استفاده به عنوان متریال ساخت دیوار ها، می توان از آن ها برای ساخت لایه های سطحی شومینه ها و همچنین دود کش شومینه ها استفاده کرد.

به دلیل قیمت بالای انواع آجر نسوز نسبت به آجر های معمولی، استفاده از آن ها به عنوان متریال ساخت دیوار های ساختمان به صرفه نخواهد بود و بهتر است که این محصولات را در لایه های نهایی دیوار به منظور داشتن زیبایی بیشتر و ایجاد خاصیت عایق حرارتی استفاده کنید.

باید توجه داشته باشید که آجر های تولید شده در ابعاد کوچک تر، از دستمزد بالا تری نسبت به آجر های بزرگ برای اعمال آن ها بر روی دیوار برخوردار اند. به دلیل کوچکتر بودن این آجرها طبیعتاً اعمال آن ها زمان بیشتری می‌ برد و استاد کار نصب آجر نسوز نیز باید انرژی بیشتری برای طراحی شومینه و یا نمای ساختمان صرف کند.

بالاترین مقادیر آجر نسوز استفاده شده در پروژه های ساختمانی مربوط به ساختمانهای بزرگ اداری و یا آموزشی می باشد که استفاده از این محصولات در آن ها بسیار رایج است. به دلیل عمر بالای آجر نسوز نسبت به بسیاری از متریال های مورد استفاده در نمای ساختمان، بخش‌های دولتی همواره تمایل دارند تا به هنگام ساخت پروژه های ساختمانی بزرگ از این محصولات استفاده کنند.

کاربرد آجر نسوز در وسایل گرمایشی

کاربرد آجر نسوز در وسایل گرمایشیاستفاده آجر نسوز در وسایل گرمایشی مختلف نیز رایج است. علاوه بر شومینه های دیواری که از نمونه های آجر تخت در ساختار خود استفاده می کنند، شومینه های قابل حمل یا همان بخاری هایی که به شکل شومینه طراحی شده اند نیز در داخل محفظه خود از آجر های نسوزی که به شکل تکه های چوب طراحی شده اند استفاده می کنند.

به دلیل مقاومت بالای این محصولات در برابر شعله های مستقیم آتش، می توان از آن ها به مدت طولانی در چنین شرایط دمایی استفاده کرد و از عدم خرابی و تغییر شکل این محصولات در چنین شرایط دمایی مطمئن بود. این آجر ها دارای تخلخل هایی در ساختار درونی خود هستند که باعث می شود انرژی گرمایی پس از وارد شدن به ساختار آن ها به هنگام انتقال ما بین مولکول های سازنده آجر، دچار مشکل شده و مجبور به تغییر مسیر شود. این تغییر مسیر باعث می شود مقداری از انرژی گرمایی تلف شده و در داخل آجر از بین برود. ساختار خاص آجرهای نسوز که این محصولات را به عنوان بهترین نوع عایق های حرارتی در دماهای بالا معرفی می‌کند نیز به دلیل وجود همین تخلخل ها می باشد.

ترکیب رنگ‌ های آجر نسوز

آجر های نسوز در رنگ‌ های متنوعی عرضه می‌ شوند. به دلیل پیشرفت تکنولوژی و امکان آزمایش بیشتر بر روی مواد اولیه این محصولات، در سال‌های اخیر شاهد ارائه نمونه‌هایی از آجر نسوز به صورت رنگی هستیم. بازه رنگی آجر های نسوز تولید شده در داخل ایران از رنگ سفید شروع می شود و در نمونه های کرمی و زرد رنگ نیز به چشم می خورد. نمونه های پرتقالی و قرمز رنگ آجر نسوز که در بازار داخل ایران طرفداران بسیاری دارد به عنوان رنگ عمومی این آجر ها شناخته می شوند و بسیار پر کاربرد اند.

نمونه های قرمز و اخرایی آجر نسوز به دلیل هماهنگی رنگی بالایی که با رنگ فندقی موجود در دکوراسیون چوبی دارند، بسیار مورد توجه افرادی هستند که علاقه دارند در دکوراسیون داخلی ساختمان خود از معماری سنتی استفاده کنند. همچنین در اکثر شومینه های ساخته شده در داخل ساختمان از آجرهایی که در فام های رنگی قرمز و اخرایی باشد استفاده می شود.

اما بازه رنگی آجر های نسوز موجود در بازار به همین جا ختم نمی‌ شود و تولید کنندگان بزرگ این محصولات آجر نسوز را در رنگ های مشکی و یا برخی دیگر از رنگ های فانتزی مانند آبی یا سبز نیز به تولید می رسانند که در فضا های خاص که بیشتر مورد توجه کودکان و نوجوانان است، به کار می رود.

رنگ آجر نسوز کاملا وابسته به مواد اولیه افزوده شده به ترکیبات خاک آن است. آجرهای قرمز و قهوه ای رنگ که نمونه های معمولی آجرهای نسوز هستند، رنگ خود را به دلیل وجود مقادیر بالای سیلیکا در ساختار خود دارند. همچنین در صورتی که اکسید آهن در ترکیب خاک آجر نسوز مقدار بیشتری وجود داشته باشد، رنگ آن پس از پخته شدن به صورت قرمز و یا پرتقالی در می آید.

متریال اولیه آجر نسوز

متریال اولیه آجر نسوزآجر های نسوز از خاک ساخته می شوند. خاک مورد استفاده در تولید این محصولات دارای ویژگی هایی بسیار خاص می باشد. این خاک باید به هنگام در آمدن به حالت گل نسوز از میزان چسبندگی بالایی در ساختار خود بهره‌ مند باشد. خاک مخصوص تولید آجر نسوز از معادن تولید این خاک ها استخراج می‌ شود. این خاک در ترکیبات شیمیایی خود باید دارای مواد اصلی به کار رفته در تولید آجر نسوز باشد.

مهم ترین عناصر موجود در ساختار این خاک ها به ترتیب سیلیکا با فرمول شیمیایی SiO2 و آلومینا با فرمول شیمیایی Al2O3 می باشند. وجود این مواد در ساختار خاک های مورد استفاده در پخت آجر های دیر گداز، باعث ایجاد پیوند های شیمیایی بسیار مستحکمی می‌ شود که به سادگی قابل شکستن نیستند.

خاک های مورد استفاده در ترکیبات این محصولات باید پس از استخراج از معدن توسط کارشناسان آزمایشگاه مورد بررسی قرار بگیرند. در صورتی که خاک دارای شرایط مساعدی برای تولید آجر باشد، نیاز به افزودن مواد مکمل به آن وجود ندارد. اما اگر مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آجر نسوز در داخل خاک استخراج شده به حد کافی نباشد، باید با استفاده از مواد اولیه مکمل آن ها تغذیه شوند.این خاک ها پس از تایید بخش کنترل کیفی مواد اولیه، به قسمت تولید گل نسوز در کارخانه ها وارد می شوند. در این بخش خاک ها با آب مخلوط شده و در دستگاه های همزن مخصوص این محصولات که بالمیل نام دارد، به مدت چند شبانه روز مخلوط می شوند. پس از اینکه مواد اولیه مورد نظر به اندازه کافی هم زده شوند، و ترکیبات آن ها به صورت کاملاً یکنواخت در همه جای گل قرار بگیرند، نوبت به مرحله شکل دهی و قالب گیری آجر ها می رسد.کارخانه های تولید آجر نسوز با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک و مکانیزه مراحل شکل دهی آجر ها را انجام می دهند. متریال آجر نسوز در نمونه های با کیفیت، به تولید کنندگان آن ها امکان شکل دهی هر چه بهتر این آجر ها را می دهند. پس از اینکه آجر ها در اشکال مورد نظر شکل دهی شده و به حالت های دلخواه در آمدند، باید در خشک کن مخصوص آجر در کارخانه قرار گرفته و رطوبت آن ها تا حد زیادی گرفته شود. این خشک کن ها معمولاً در دما های ما بین ۵۰ الی ۷۰ درجه سانتی گراد تنظیم می شوند. آجر ها باید به مدت ۲۴ ساعت درون خشک کن بمانند تا رطوبت آن ها به مقدار کافی از بین برود و قابلیت قرار گرفتن در کوره را پیدا کنند.کوره های پخت آجر های نسوز معمولاً عملیات پخت آجر را در دماهای بالای ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد انجام می دهند و به همین دلیل این آجرها پس از پخت می توانند به راحتی دمای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد را در درون شومینه تحمل کنند و از لحاظ فیزیکی دچار تغییرات ساختاری نشوند.سیلیکا و آلومینای موجود در ترکیبات خاک به هنگام قرار گرفتن در معرض دمای بالا ذوب شده و حالت شیشه ای به خود می گیرند. به همین دلیل می توانند پیوند های بسیار سختی را برقرار کنند که عمر بالای آجر نسوز نیز به دلیل وجود همین پیوند های بسیار مستحکم می باشد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *