مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروش انواع آجر نسوز تایل در بازار تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

چگونه یک آجر نسوز خوب را انتخاب کنیم؟تکنیک های استفاده از آجر نسوزکاربرد آجر نسوز تایل چیست؟اندازه های مختلف آجر نسوزهزینه طراحی آجر نسوز ساختماننقش موثر آجرنسوز در زیبایی ساختمانمرکز فروش آجر نسوز تایل

از قدیم الایام آجر از مصالح اصلی ساختمان سازی بوده ‌و هست، امروزه اما با شناخت کانی‌های معدنی بیشتر، آجرهایی با خواص شیمیایی متفاوت و مقاومت گرمایی بالا تولید می‌شود که کاربردهای خاص خود را دارد، فروش انواع آجر نسوز تایل دربازار تهران، با کاربری در نما با رنگ و طرح متفاوت انجام می‌گیرد.

فروش انواع آجر نسوز تایل در بازار تهران

چگونه یک آجر نسوز خوب را انتخاب کنیم؟

چگونه یک آجر نسوز خوب را انتخاب کنیم؟آجر نسوز موجود در بازار، در دو نمونه صنعتی(کوره‌) و آجر نسوز ساختمانی که جهت استفاده در نمای ساختمان، دکوراسیون داخلی، داخل شومینه و باربیکیو بکار می‌رود.

آجر نسوز، دارای ظرفیت گرمایی بالایی بوده و رسانای قوی حرارتی می‌باشد، از این رو در کوره های ذوب فلزات و شیشه استفاده می‌شود.

اما در هنگام خرید و انتخاب آجر نسوز باید به نکاتی توجه داشت:

 • آجر باید مقاومت لازم در برابر یخ زدگی، حرارت بالا و رطوبت داشته باشد.
 • هیچ گونه لب پریدگی در آجر دیده نشود.
 • جذب آب توسط آجر بین ۶٪ تا ۱۸٪ است در صورتی که جذب آب توسط آجر نسوز کمتر از ۲٪ می‌باشد.
 • در تحدب و تقعر آجر هیچ گونه پیچیدگی وجود نداشته باشد.
 • نمک محلول در آجر بیشتر از ۶٪ نباشد در حالی که در آجر نسوز این عدد باید کمتر از ۱٪ باشد.
 • اگر از فاصله یک متری و زاویه دید ۴۵ درجه به آجر نگاه کنید، هیچ گونه ترک خوردگی روی آجر نسوز دیده نشود.
 • تلورانس ابعاد ( کوچکترین سایز و بزرگ ترین سایز استاندارد)

تفاوت آجر نسوز موجود در بازار در نوع تولید، طرح و رنگ و ابعاد می‌باشد. 

تکنیک های استفاده از آجر نسوز

با جستاری در نوع مصالح بکار رفته در بسیاری از آثار باستانی متوجه قدمت آجر در سازه‌های قدیمی می‌شویم. 

در ابتدا، انسان‌ها یاد گرفتند با خاک و گل و مواد بومی منطقه،خشت‌هایی تهیه کنند و با آن برای خود سرپناهی درست کنند. چه بسیار بناهایی که فقط با خشت خام ساخته شد و هنوز پایدار است.

چغازنبیل و یا ارگ قدیم بم، از بزرگ‌ترین بناهای خشت و گلی است که از دوران باستان باقی مانده و این نشانگر کیفیت مصالح ابتدایی و متناسب با اقلیم می‌باشد.

بعد از مدت‌ها انسان‌ها یافتند که در صورت حرارت دادن خشت، محصولی با استحکام و مقاومت بیشتر بدست می‌آورند که در ساخت بنا از آن استفاده کنند و به این ترتیب آجر به عنوان مصالح ساختمانی بکار می‌رفت. 

اما استفاده از آجر نسوز به سال‌های نه چندان دور باز می‌گردد. آجر نسوز با استفاده از نسوزهایی که از پوکه و کانی‌های معدنی کلسینه شده تشکیل می‌شود، مقاومت بالایی در مقابل حرارت دارند؛ از این رو به عنوان پوشش در جداره داخلی کوره ها به کار می‌روند.

فرمولاسیون مولکولی این آجرها به گونه‌ایست که در مقابل حرارت بالا، خواص فیزیکی و شیمیایی خود را از دست نداده و پایداری می‌کنند.

آجرهای نسوز بکار رفته در نمای ساختمان و یا دکوراسیون داخلی، نیز با جذب ملات سیمان در خود بصورت یکپارچه با بدنه در می‌آید و احتمال سقوط آن به صفر می رسد.

زیبایی و طیف رنگی گرم جذاب و طبیعی آجر نسوز از یکسو، خواص ذاتی و پایداری فیزیکی و شیمیایی از سوی دیگر، موجب شده آجر نسوز توجه بسیاری از طراحان و معماران را به خود جلب کند.

معماران، تکنیک‌های منحصر بفردی را برای اجرای نما با طرح‌های متفاوتی اجرا میکنند:

 • تکنیک آجر نسوز با الگوی وصله دار
 • تکنیک آجر نسوز با فاصله گذاری مجزا
 • تکنیک آجر نسوز با پوسته پیکسل پیکسل
 • تکنیک آجر نسوز با شبکه سوراخ‌دار
 • تکنیک آجر نسوز با پوسته مواج
 • تکنیک آجر نسوز با پوسته پیچ خورده

در این تکنیک‌ها با ایجاد فضای خالی در شبکه با فاصله گذاری، ایجاد موج و با برجستگی و فرورفتگی و با چرخش آجر ها و یا بند کشی طرح‌های متنوعی خلق می‌شود.

در بناهای قدیمی نیز که آجر نسوز دستی و یا سنتی بکار می‌رفت، با تکنیک ایجاد طرح‌های گل و مرغ، تذهیب و یا آیات قرآنی طرح‌های زیبایی را بوجود می‌آوردند.

استفاده از این آجر در دکوراسیون داخلی نیز حسی خاطر انگیز و آرامش بخش به فضا القا می‌کند، که طرفداران بسیاری داشته و در بناهایی مانند رستوران، سفره‌خانه و کافی شاپ و حتی منازل مسکونی کاربرد دارد.

کاربرد آجر نسوز تایل چیست؟

کاربرد آجر نسوز تایل چیست؟اندازه آجر تایل نسوز  با ابعاد ۱۰*۴۰ سانتی متر به عنوان آجر پلاک نسوز در نما استفاده شده، در دمای ۱۰۵۰ تا ۱۱۱۰ درجه سانتی گراد از مواد نسوز تولید می‌شوند. البته سایز‌های متفاوتی وجود دارد.

این آجر ها به دلیل قطر زیاد، غالبا بصورت خشک نصب می‌شوند. از مزایای نصب آجر نسوز بصورت خشک، شوره نزدن آجر است چرا که از ملات دیگر استفاده نمی‌شود و زیبایی خاصی نیز به ساختمان می‌دهد.

بسته به درجه حرارت پخت آجر تایل، رنگ‌های متفاوتی مثل قهوه‌ای، قرمز، پرتقالی، طرح چوب بدست می‌آید. این رنگ ثابت است و در مقابل تابش نور خورشید و شرایط آب و هوایی تغییر رنگ نمی‌دهد.

آجر نسوز تایل مناسب نما باید ویژگی های زیر را دارا باشد:

 • شکل هندسی کامل و منظم داشته باشد.
 • سطح آجر، همگن بوده بطوریکه ترک و یا حفره بروی آن دیده نشود.
 • رنگ آجر یکنواخت و یک دست باشد.
 • اگر آجر ۲۴ ساعت در آب بماند، شوره نمی‌زند، مقدار نمک و آهک آن در حد مجاز باشد.
 • در برخورد دو آجر مرغوب با هم صدای زنگ می‌دهد، این به معنای توپری، جذب پایین آب، مقاومت بالا و کیفیت خوب آن می‌باشد.
 • مقاومت بالا در برابر خراشیدگی و ضربات.
 • سبک باشد.
 • مقاومت در مقابل زلزله
 • مقاوم در مقابل یخ زدگی، رطوبت، گرما و سرما
 • عایق صوتی
 • انعطاف پذیری در ایجاد نمای مورد نظر

اندازه های مختلف آجر نسوز

آجر نسوز چنانچه قبلا هم گفته شد، به دو دسته ساختمانی و کوره ای تقسیم میش‌ند. آجر نسوز ساختمانی، که اغلب در نمای ساختمان بکار می‌رود و آجر نسوز کوره ای یا صنعتی، که در کوره‌ها و صنایع ذوب فلزات بکار می‌رود.

آجرهای ساختمانی با ابعاد سر در بازار موجود می‌باشد:

 • ۵/۵*۲۶
 • ۷*۳۲
 • ۱۰*۱۰
 • ۲۰*۲۰
 • ۱۰*۴۰
 • ۶/۵*۲۶سانتی متر 

در دو نمونه سنتی و دستی تولید می‌شوند.

اما آجر های نسوز صنتعی که، بر اساس شکل به دو دسته تقسیم می شوند. همه این آجر ها از نسوز ها تشکیل شده‌اند؛ یکی، آجرهایی که با ابعاد و استاندارد خاص که مورد تایید و قبول همه شرکت‌های ساخت و تولید آجر نسوز می‌باشد و اغلب در کوره‌های همسان بکار می‌روند.

دومین گروه، آجرهای شکل داده شده است که با ماشین پرس شکل داده شده و تولید شده اند و معمولا از لحاظ خواص، بصورت هموژن می‌باشند.

اما به لحاظ کاربرد و فرمولاسیون شیمیایی رایج ترین آجرهای نسوز صنعتی به شرح زیر می‌باشند:

 • آجر نسوز سیلیسی: ماده اصلی تشکیل دهنده این آجر خاک سیلیسیم بوده که از دی اکسید سیلیسیوم، دی اکسید آهن و تیتانیوم تشکیل می‌شود. کاربرد این آجر در پوشش داخلی کوره گاز سوز ساخت کک، کوره‌های فولاد سازی، ساخت شیشه، تولید سرامیک می‌باشد.
 • اجر نسوز قلیایی: بیس اصلی آجر نسوز قلیایی، دی اکسید سیلیسیم، دی اکسید منیزیم بوده و اغلب در کوره های دوار تولید سیمان، پوشش گروه‌های باز ساخت فولاد، بالای کوره شیشه سازی، صنایع فلزی غیر آهنی استفاده می‌شود.
 • اجر نسوز آلومینیومی: در این آجر اکسید آلومینیوم یا آلومین بکار رفته و بین دمای ۱۲۰۰ تا ۱۸۰۰ درجه سانتی گراد پخته می‌شود. ظرفیت گرمایی بالایی دارد، بنابراین، در پوشش دیواره داخلی گروه‌های ذوب فولاد، شیشه و سیمان بکار می‌رود.
 • آجر نسوز ویژه: در تولید این آجر از فلزات واسطه استفاده می‌شود و خود به سه دسته اکسید کروم، کروم کروندوم، زیرکونیوم تشکیل می‌شود.

آجرنسوز کروم کروندوم از ۹۵٪ اکسید آلومینیوم و ۵٪  اکسیدکروم تشکیل شده و در گروه‌های بلند ذوب آهن استفاده می‌شود.

آجر نسوز اکسید کروم از ۹۵٪ اکسید کروم تشکیل شده و در کوره شیشه سازی از آن استفاده می‌شود.

آجر نسوز زیرکونیوم با مقاومت گرمایی بالا در کوره ذوب شیشه و ذوب آهن و آلومینیوم بکار می‌رود.


هزینه طراحی آجر نسوز ساختمان

هزینه طراحی آجر نسوز ساختمانبه رغم قدمت بالای آجر در ساختمان های قدیمی و باستانی و تنوع رنگ و طرح آن، عایق بودن در مقابل صوت و انرژی آجر نسوز را به یکی از مصالح مورد علاقه اغلب معماران بدن کرده‌است.

به گونه ای که، در طراحی نما با آجر کتاب‌هایم نوشته شده است.

کتاب «آجر» نوشته ویلیام هال، پر از تصاویر متنوع از طرح‌هایی زیباست که با آجر برای نمای ساختمان‌ها طراحی شده است.

در یک شبکه سوراخ‌دار، از خاصیت تکرار شوندگی منظم آجر استفاده شده، بطوری‌که، با ایجاد فاصله های منظم، بدنه ساختمان پشت شبکه با منافعی جهت عبور هوا و‌نور پنهان شده ‌است.

در طرحی دیگر با ایجاد بافتی با آجرهای نسوز رنگی و ایجاد فاصله با به کمک بند کشی نمایی خارق‌ العاده ایجاد می‌شود. 

در این طرح که از دور مانند حجمی یک‌دست دیده می‌شود اما به هنگام نزدیک شدن با طرحی از با کیفیت و زیبا روبرو خواهید شد.

در تکنیک پوسته پیکسل پیکسل، تطبیق پذیری آجر رتبه عنوان یک عنصر مدولار را تعریف می‌کنند. در حالی که آجر حسی ملموس را به بیننده می‌دهند، همان گونه هر پیکسل وضوح تصویر دیجیتال را بیان می کند، در این نما هر آجر به معنای یک پیکسل محسوب می‌شوند.

در طرح پوسته پیچ خورده با آجر نسوز، ایجاد نمایی با پیچیدگی خاص خود با هزینه کم مقدور می‌شود. به صورتیکه، منافعی نیز جهت تهویه و گردش هوا ایجاد می‌شود، به صورت عایق صوتی عمل کرده همچنین سایه هایی ایجاد می‌شود که در هوای گرم یا تابش شدید آفتاب، در خنک نگه داشتن ساختمان کمک فراوانی می‌کند.

در این سبک، با کمک انعطاف پذیری آجر، نمایی زیبا و دیدنی ایجاد می‌شود.

همه این طرح‌ها و نماهای بیرونی و داخلی  از آجر نسوز با رنگ های متنوع ایجاد می‌شود، بشرطی که از آجر مرغوبی استفاده شود تا ، بعد از مدتی دچار شوره، ریزش و ترک و… نشود ‌‌کیفیت خود را از دست ندهد.

در مرحله بعد، برای اجرای طرح مورد نظر از افراد ماهر و با تجربه در این زمینه کمک گرفت، که به تکنیک‌های لازم برای ایجاد چنین طرح‌هایی اشراف داشته باشد.

در غیر این صورت، در آینده متحمل صرف هزینه و وقت گزافی جهت جبران خسارت خواهید شد.

اما بطور کلی می‌توان به صراحت بیان کرد که، هزینه ای که بابت اجرای طراحی هایی با آجر نسوز پرداخت می‌شود، بسیار مقرون بصرفه تر از مصالح دیگر خواهد بود.

نقش موثر آجرنسوز در زیبایی ساختمان

از زمان باستان تاکنون آجر بعنوان مصالح اصلی در ساختمان سازی محسوب می‌شد. اما اکنون کاربرد آجر نسوز، صرفا در دیوار چینی نبوده، بلکه در نمای بیرونی و داخلی و دکوراسیون، شومینه، باربیکیو و… استفاده می‌شود.

واضح است این آجر تفاوت‌هایی با آجر معمولی داشته، هم در ظاهر و طرح و رنگ و هم در خواص فیزیکی و شیمیایی و کاربری

آجر نسوز با فرمولاسیون شیمیایی خاص خود، از رنگ‌های طبیعی و گرمی برخوردار است که طیف رنگی کرم کم رنگ تا قهوه‌ای تیره و قرمز را در بر می‌گیرد.

همان‌طور که در بخش‌های قبلی توضیح داده شد، طراحان و معماران به کمک آجر نسوز، نماهایی خلق می‌نمایند که در نوع خود بی‌نظیر است و جلوه‌ای گرم و زیبا به نمای شهری نیز می‌دهد.

البته چنانچه مستحضرید، زیبایی آجر نسوز تنها عامل محبوبیت آن نیست.

مقاومت بالای آجر نسوز در مقابل حرارت و دمای بالا، رطوبت زیاد و یخ زدگی و تغییرات آب و هوایی، جاذب نبودن آب و… از دلایل قوی برای کاربرد آجر نسوز در نمای خارجی ساختمان و دکوراسیون داخلی می‌باشد.

این خواص موجب شده تا از آجر نسوز حتی در فرش کف نیز استفاده کنند.

بهترین و با ارزش‌ترین خواص آجر نسوز در عایق شدن ساختمان در مقابل تبادل دما و گرما می‌باشد.

استفاده آجر نسوز در ساختمان، مانند عایق حرارتی، از تبادل دمای داخل و خارج ساختمان جلوگیری نموده در نتیجه، نیاز به مصرف سوخت و انرژی کمتری خواهد شد. به دنبال این کاهش سوخت، از هدر رفت سوخت و انرژی ممانعت نموده و موجب کاهش قبوض پرداختی نیز می‌شود.

مرکز فروش آجر نسوز تایل

مرکز فروش آجر نسوز تایلبا گشتی در شهر خودتان شاید مراکز فراوانی برای فروش آجر نسوز تایل، ببینید.

اما مسأله مهم این است که بتوان مرکز فروش آجر نسوز را یافت که محصولات با کیفیت و مرغوب را در حجم مورد نظر و با قیمت مناسب عرضه کند.

آجر های نسوز علاوه بر استفاده در کوره‌ها و صنایع ذوب فلزات، در نماسازی داخلی و بیرونی ساختمان نیز کاربرد دارد. 

در نماسازی علاوه بر بحث زیبایی، بخوبی به عنوان عایق صدا عمل کرده، هم‌چنین از تبادل گرمای داخل و بیرون ممانعت می‌کند. 

همچنین، به علت جذب ملات سیمان، با بدنه ساختمان یکپارچه شده و باعث استحکام و افزایش عمر مفید ساختمان خواهد شد.

آجر نسوز به خاطر وجود ترکیبات مواد معدنی، بعد از پخته شدن دارای رنگ‌های جذاب و گرم موجود در طبیعت می‌شود و حسی آرامش بخش و خاطرانگیز ایجاد می‌کند.

این آجر ها در ابعاد یکسان و رنگ‌بندی، بعد از تولید بصورت منظم بسته بندی شده تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری شود و به راحتی به بازار عرضه شود.

نوع دیگر آجر نسوز که در کوره های ذوب فلزات و یا ساخت شیشه و سرامیک بکار می‌روند، چنانچه گفته شد، برای کاربردهای کوره‌های مختلف از آجرهای مناسب استفاده می‌شود. ابعاد این آجرها نیز بر اساس استاندارد تعیین می‌شود.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *