مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشگاه بزرگ آجر نسوز پنجره در سراسر کشور

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش های جدید استفاده از آجر نسوزپروسه اجرا آجر نسوز در ساختمانانواع مختلف آجر نسوزدمای ثابت در آجر نسوزعلل گرانی آجر نسوزفروشگاه اقسام آجر نسوز پنجرهآجر نسوز برای چه نوع ساختمان هایی مناسب است؟مشاوره در مورد انتخاب آجر نسوز

آجر های نسوز را می توان به عنوان مقاوم ترین نمونه های متریال های ساخته شده به دست بشر که در نمای انواع ساختمان به کار می رود، به شمار آورد. محدوده کارایی این محصولات آنقدر وسیع است که فاده از آن‌ها در بخش‌های مختلف نمای ساختمانها دیده شده است. به دلیل داشتن تنوع رنگی بالا، برخی از استاد کاران نما برای جدا کردن حاشیه ها از این محصول استفاده کرده اند. آجر نسوز، پنجره و حاشیه های آن را از نمای ساده دیوار ها جدا می کند.

فروشگاه بزرگ آجر نسوز پنجره در سراسر کشور

روش های جدید استفاده از آجر نسوز

در جدید ترین متد های استفاده از آجر های نسوز، این محصولات را با استفاده از چسب های مخصوص بر روی نمای داخل یا خارج از ساختمان اعمال می کنند. این چسب ها قابلیت چسبندگی بسیار بالایی دارند و دوام آن ها نیز برای سالیان دراز وجود خواهد داشت. یکی از مهم ترین عوامل تاثیر گذار در کیفیت پروژه نهایی تجربه استاد کار اعمال آجر نسوز بر روی نمای مورد نظر است.

استفاده از روش های مکانیزه برای چیدمان آجر نسوز در نما های خارجی ساختمان در برخی از کشور های خارجی آزمایش شده است و حتی چندین ساختمان نیز با استفاده از این متد ساخته شده اند.

پروسه اجرا آجر نسوز در ساختمان

پروسه اجرا آجر نسوز در ساختمان اجرای آجر نسوز بر روی پروژه های ساختمانی نیازمند داشتن تجربیات بسیار بالایی در این زمینه است. استاد کاران اجرای انواع نمای سنگی و آجری، با داشتن ابزار مناسب این کار می‌ توانند این نما ها را به بهترین شکل، در قسمت‌ های مختلف ساختمان اجرا کنند. 

پروسه اجرای آجر نسوز در ساختمان ها بسته به حجم ساختمان و مساحت نمای آن، زمان بر است. همانطور که دیده اید مجریان چنین طرح هایی با چیدن آجر ها به صورت یکی در کنار هم، این نما ها را ایجاد می کنند. طبیعتا چنین پروسه‌ ای بسیار زمان بر و وقت گیر است. به همین دلیل دستمزد اجرای نمای آجری بخش عمده‌ ای از هزینه‌ های مربوط به اعمال چنین نما هایی را شامل می شود.

برای چسباندن آجر های نسوز به دیوار ها یا به همدیگر، معمولاً از سیمان استفاده می شود. در سال های اخیر با اختراع و ابداع چسب های مختلف که به منظور چسباندن انواع سنگ و آجر طراحی شده‌ اند، پروسه انجام آجر نسوز بر روی نمای ساختمان ها بسیار ساده تر شده است و در مدت زمان بسیار کمتری انجام می شود.

چرا که مرحله تولید سیمان و انتظار برای خشک شدن آن، در صورت استفاده از چسب های مخصوص کاشی و سرامیک معنایی نخواهد داشت. این چسب ها به صورت فوری طراحی شده اند و زمان عملکرد و چسبیدن آن ها زیر چند دقیقه است.

همچنین به دلیل داشتن حجم و ضخامت بسیار پایین این چسب ها، باعث می‌ شود تا بند کشی های سیمانی موجود در نمونه های قدیمی آجر های نما از بین برود. به همین دلیل فضای خالی مابین آجر ها نیز از بین رفته و امکان چسباندن آجر ها به یکدیگر وجود دارد.

انواع مختلف آجر نسوز

آجر های نسوز در انواع و نمونه‌ های مختلفی تولید می شوند. از لحاظ ساختاری می توان انواع آجر نسوز تولید شده در داخل کشور را به سه نمونه آجر های نسوز شاموتی، آجر های نسوز سیلیکایی و آجر های نسوز آلومینایی طبقه‌ بندی کرد.

انواع آجر شاموتی که از لحاظ ترکیبات ساختاری بسیار مشابه کاشی ها و سرامیک های ماجولیکا ای هستند، از ترکیب اکسید سیلیسیوم به عنوان مهم ترین ماده موجود در خاک مناسب برای تولید آجر نسوز بهره می‌ برند.

انواع آجر های شاموتی که در دسته های رنگی زرد تا قهوه ای وجود دارند، مناسب برای استفاده در نما های خارجی ساختمان ها می باشد. آجر های شاموتی در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند که مدل های تخت و طرح دار آن ها بسیار پر فروش تر از سایر نمونه های آجر شاموتی می باشد.

یکی از برترین و پیشرفته‌ ترین نمونه‌ های آجر های نسوز، انواع آجر نسوز آلومینایی است. آجر های نسوز آلومینایی دارای ساختاری بسیار خاص و پیچیده هستند. عمده مصرف این آجر ها در دیواره‌ های کوره‌ های دما بالا به منظور عدم انتقال حرارت به خارج از کوره می باشد. استفاده از آجر های آلومینایی به منظور تامین یک ماده عایق حرارت، در کوره های پخت سفال نیز رایج است. همچنین نمونه های با کیفیت تر آجر های آلومینایی، برای تولید قالب های ریخته گری دیر گداز در کارخانه های بزرگ ساخت فلزاتی مانند آهن و فولاد به کار می‌ رود.

دمای ثابت در آجر نسوز

دمای ثابت در آجر نسوز برای پخت آجر نسوز در کوره به بهترین شکل، باید دمای کوره به حد ایده آل رسیده و به مدت ۲۴ تا ۴۸ ساعت در این بازه دمایی به صورت ثابت باقی بماند تا ساختار درونی آجر های نسوز با برقرار کردن پیوند های مولکولی خاص به شکل ایده آل در بیاید. عامل حرارت در ایجاد یک ساختار منسجم و مقاوم در برابر عوامل مخرب خارجی بسیار مهم است. 

مقاومت دمای آجر نسوز باعث شده است که پیمانکاران این محصول را در بخش‌ های مختلف پروژه های ساختمانی استفاده کنند. این محصولات می توانند به عنوان عایق در لا به لای دیوار های ساختمان ها قرار گرفته و دمای هوای داخل ساختمان را در فصل‌ های سرد و گرم به مقدار مناسبی حفظ کنند.

علل گرانی آجر نسوز

یکی از انواع آجر های نسوز، آجر های پنجره نام دارند که این آجر ها نسبت به آجر های معمولی گران تر هستند و ما در ادامه قصد داریم به بررسی علل گرانی آجر پنجره بپردازیم.

معمولا آجر های نسوز نسبت به سایر آجر های معمولی قیمت گران تری دارند دلیل آن هم این است که ترکیباتی که در ساختار این آجر ها وجود دارند، نسبت به ترکیبات موجود در ساختار آجر های معمولی، خاص تر است.

همچنین روند تهیه آجر نسوز نسبت به آجر های معمولی پیچیده تر است. زیرا خاک هایی که برای تولید آجر های نسوز مورد استفاده قرار می گیرند، باید دارای عناصر و ترکیبات خاصی باشند. از همین جهت این خاک ها باید تحت مراحل شیمیایی مختلفی و به وسیله تجهیزات و ماشین آلات مطابق با تکنولوژی روز دنیا غنی سازی شوند. از همین جهت این مراحل جزو مراحل هزینه بری محسوب می شود که در افزایش پیدا کردن قیمت این محصول نقش موثری دارد. 

همچنین بسته بندی آجر های نسوز نیز در گران شدن این محصول موثر است. معمولا برای آجر های معمولی بسته بندی خاصی در‌ نظر گرفته نمی شود و آن ها به صورت فله ای به فروش می رسند. از همین جهت قیمتشان نسبت به آجر های نسوز ارزان تر است. اما تولید کنندگان آجر نسوز همواره در تلاش هستند که برای این محصول متنوع ترین و با کیفیت ترین بسته بندی ها را در نظر بگیرند در نتیجه هزینه های ناشی از طراحی و تولید بسته بندی این محصول بر افزایش قیمت نهایی آجر نسوز موثر است.

فروشگاه اقسام آجر نسوز پنجره

فروشگاه اقسام آجر نسوز پنجره از آن جایی که آجر نسوز نیز در نمای کناره های پنجره ها کاربرد دارد از همین جهت برای این که این محصول در نمای کلی ساختمان تاثیر مثبتی داشته باشد، تولید کنندگان در تلاش هستند که این محصول را در انواع و اقسام طرح ها و رنگ ها تولید کنند و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

لازم به ذکر است که این سایت نیز تحت عنوان فروشگاه آجر نسوز همواره در نظر دارد که انواع و اقسام آجر نسوز پنجره را در بالا ترین کیفیت جهت فروش در نظر بگیرد و در اختیار مشتریان قرار دهد. شما نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید و ویژگی های این محصول می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران سایت تماس برقرار کنید.

آجر نسوز برای چه نوع ساختمان هایی مناسب است؟

علاوه بر داخل ایران در بسیاری از کشور های خارجی نیز آجر های نسوز طرفداران بسیاری دارند. کشورهای اروپایی جزو بزرگترین مصرف کنندگان آجر های نسوز در جهان به شمار می‌روند.‌‌ متریال اصلی مورد استفاده در ساخت خانه های اروپایی سنگ و سیمان است. البته در بسیاری از موارد از چوب نیز استفاده می‌شود. صاحبان منازل اروپایی عمدتاً با استفاده از آجر های نسوز، نمای خارجی ساختمان ها را تزئین می‌ کنند.

همچنین این آجر ها برای ایجاد تنوع رنگی در داخل منازل نیز بسیار مورد استفاده قرار می‌ گیرند. یکی از قسمت هایی که در هر خانه باید اجرا شود، استفاده آجر نسوز برای طراحی و ساخت شومینه ها می باشد. آجر هایی که در ساخت شومینه به کار می روند دارای مقاومت حرارتی بسیار بالایی هستند و می‌ توانند تا دما های ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد بدون تغییر شکل باقی بمانند و ویژگی های فیزیکی خود را حفظ کنند.

در ساختمان های چوبی که در مناطق سرد سیر دایر می شوند، لزوم استفاده از آجر نسوز برای قسمت هایی از بنای ساختمان ضروری به نظر می‌ رسد. این آجر ها علاوه بر اینکه مقاومت بالایی در برابر حرارت و شعله‌ های مستقیم آتش دارند، به عنوان یک نوع عایق حرارتی بسیار با کیفیت نیز شناخته شده و به کار می روند.

استفاده از آجر های نسوز برای ساختمان های بزرگ به عنوان نمای اصلی ساختمان، می‌تواند به عنوان یک عایق خوب عمل کرده و هزینه های انرژی مصرف شده در ساختمان ها را به طرز چشم گیری کاهش دهد. 

در مناطق سردسیر و کوهستانی که ذخیره کردن انرژی گرمایی تولید شده در داخل ساختمان از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، آجر نسوز به عنوان یکی از متریال های مرغوب در ساخت انواع ساختمان ها شناخته می‌شود. آجر های نسوز همچنین علاوه بر حفظ گرما در ساختمان‌ها در مناطق سرد سیر، می تواند به عنوان یک پوشش مناسب برای ساختمان هایی باشد که در قسمت‌های خشک و کویری ساخته شده‌اند. استفاده از این محصول در اقلیم های مختلف با شرایط آب و هوایی متفاوت دیده می‌شود که ناشی از کاربرد بالای این محصولات است.

مشاوره در مورد انتخاب آجر نسوز

مشاوره در مورد انتخاب آجر نسوز

خریدار انواع آجر نسوز باید به عوامل تعیین کننده کیفیت این محصول توجه کند. یکی از مهمترین عوامل تاثیرگذار در کیفیت انواع آجر نسوز نوع مواد اولیه مورد استفاده در آن است. مواد اولیه ای که از کیفیت و غنای بیشتری نسبت به خاک های معمولی تولید شده برخوردار باشند طبیعتا پس از درآمدن از کوره آجر های با کیفیت تری را ارائه می‌ دهند.

علاوه بر این شرکت تولید کننده آجر نسوز نیز باید تجربیات بسیاری در این زمینه داشته باشد و امکان تولید نمونه های مختلف آجر نسوز را فراهم کند. فروشنده آجر نسوز باید با ارائه اطلاعات کامل در مورد محصول و خواص و ویژگی های آن، نحوه استفاده صحیح از این آجر ها را به مشتری بیان کند.

بهتر است خریداران هنگام خرید این محصول، ابتدا برترین برند سازنده انواع آجر نسوز را شناسایی کنند و سعی کنند تا محصول مورد نظر خود را از بین محصولات آن برند انتخاب کنند. زیرا برند های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، همواره سعی داشته اند تا از غنی ترین و مرغوب ترین مواد اولیه برای تولید این محصول استفاده کنند. از همین جهت تنها نام این برند ها تضمینی برای کیفیت محصول محسوب می‌شود.

یکی از راه ها برای شناسایی آجر نسوز با کیفیت این است که خریداران هنگام انتخاب آجر نسوز مورد نظر خود ابتدا چیزی که باید به آن توجه داشته باشند، صدای آن ها در برخورد با یکدیگر است‌. در واقع آجر هایی که از کیفیت بالایی برخوردار اند، هنگام برخورد شان با یک دیگر صدای زنگ مانندی می‌ دهند. این صدای زنگ مانند، نشان می دهد که این آجر ها تو پر بوده و از مقاومت بالایی برخوردار اند.

ظاهر این محصول نیز می‌تواند نشان دهنده کیفیت آن باشد. به طور کلی آجر های نسوزی که از کیفیت بسیار بالایی برخوردار اند، ظاهری کاملاً صاف و هموار دارند و هیچ گونه پیچیدگی و یا تحدب در سطح آن ها دیده نمی‌ شود. همچنین بدنه آن ها نباید هیچ گونه لب پریدگی، شکستگی و یا خط و خش داشته باشد. از همین جهت خریداران باید هنگام خرید این محصول، ظاهر آن را به دقت مورد بررسی قرار دهند.

هم چنین لازم به ذکر است که هر چقدر میزان جذب رطوبت این آجر ها از درصد پایین تری برخوردار باشد، کیفیت آن ها افزایش پیدا می کند. زیرا این درصد پایین جذب باعث می شود تا این آجر ها در برابر یخ‌ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند. از این جهت خریداران باید هنگام خرید این محصول میزان درصد جذب رطوبتی که بر روی بسته بندی آن درج شده است به دقت مورد بررسی قرار دهند. آجر های نسوزی که دارای کیفیت بالایی هستند میزان درصد جذب رطوبتشان کمتر  از ۲ درصد است.

به طور کلی آجر هایی که از کیفیت بالایی برخوردار اند، دارای بسته بندی با کیفیتی هستند و همچنین بر روی بسته بندی شان تمامی ویژگی ها و مشخصات محصول ذکر شده است تا خریداران با توجه به آن بتوانند به طور کامل با محصول مد نظر خود آشنا شوند و پس از اطمینان از کیفیت مد نظر خود اقدام به خریداری آن کنند.

از دیگر راه هایی که شما می توانید با استفاده از آن کیفیت آجر نسوز را به چالش بکشید، آزمایش کردن این آجر از لحاظ مقاومتش در برابر سایش است. به این صورت که بر روی سطح نمونه ای از آجر مد نظرتان توسط یک شئ تیز خراش ایجاد کنید. اگر بر روی بدنه محصول خراش ایجاد نشد، این مسئله نشان دهنده این است که آجر مد نظر شما از خاصیت ضد سایش بودن برخوردار است. لذا دارای کیفیت قابل قبولی است.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *