مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشندگان انواع آجر نسوز شاموتی در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

طرز ساخت آجر نسوز شاموتیرنگ بندی وسیع آجر نسوز شاموتیموارد مصرفی آجر نسوز شاموتی در ساختمان سازیفروشندگان آجر نسوز شاموتیخاصیت های مثبت آجر نسوز شاموتیچگونگی تشخیص کیفیت آجر نسوز شاموتیکشور های تولید کننده آجر نسوز

آجر نسوز شاموتی از جمله یکی از پرکاربرد ترین مصالحی است که در صنایع متنوعی مانند ساختمان سازی و یا ذوب فلزات استفاده می شود. این آجر های نسوز دارای خواص و ویژگی های منحصر به فردی هستند که این ویژگی ها همواره مورد توجه صنعتگران قرار دارد. شما نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره انواع آجر نسوز شاموتی می توانید با ما در ادامه مطلب همراه باشید.

فروشندگان انواع آجر نسوز شاموتی در بازار

طرز ساخت آجر نسوز شاموتی

طرز ساخت آجر نسوز شاموتی تولید کنندگان در روند ساخت آجر نسوز شاموتی همواره سعی دارند تا از با کیفیت ترین و غنی ترین خاک ها استفاده کنند و همچنین در این روند از مجهز ترین و بروز ترین ماشین آلات و تجهیزات استفاده می کنند تا در نهایت بتوانند این محصول را در درجه کیفی بالایی در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

برای ساخت این محصول ابتدا خاک هایی را که از لحاظ عناصر مناسب برای تولید آجر های نسوز غنی هستند، شناسایی می‌کنند. این خاک ها پس از شناسایی، از معادن مربوطه استخراج می شوند و سپس به کارخانه هایی که به تولید آجر نسوز فعالیت دارند، انتقال پیدا می کنند.

خاک های منتقل شده به کارخانه در آزمایشگاه های مجهز که به غنی‌سازی این خاک ها فعالیت دارند، غنی سازی می شوند تا برای به کار رفتن در ساختار آجر نسوز شاموتی از لحاظ کیفیت در رتبه بالاتری قرار بگیرند.

از جمله موادی که باید به صورت پایه در ساختار خاک های مورد نیاز برای آجر نسوز شاموتی وجود داشته باشد، سیلیکا یا در واقع همان اکسید سیلیسیوم است که معمولاً در صنایع سرامیک سازی برای ساخت کاشی ها و سرامیک ها استفاده می شود. وجود این ماده در ساختار آجر نسوز شاموتی باعث می‌شود تا تمامی ذرات موجود در خاک این آجر، از چسبندگی مناسبی برخوردار شوند و در نهایت بافتی یکنواخت و محکم در این آجر ایجاد شود.

لازم به ذکر است که تولید کنندگانی که در حوزه ساخت سرامیک و کاشی ها فعالیت دارند، تولید کننده انواع آجر نسوز شاموتی نیز محسوب می‌شود. زیرا ترکیبات موجود در آجر نسوز بسیار مشابه ترکیبات موجود در ساختار سرامیک ها وکاشی ها است.

از دیگر ماده هایی که باید به صورت پایه در ساختار خاک مورد نیاز برای ساخت آجر نسوز شاموتی وجود داشته باشد، آلومینا یا همان اکسید آلومینیوم است که وجود آن در ساختار آجر نسوز ویژگی های آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا آلومینا باعث می شود تا مقاومت این آجر در برابر حرارت به حد قابل توجهی افزایش پیدا کند.

 پس از این که خاک های مورد نیاز برای تولید این محصول از لحاظ داشتن این عناصر غنی سازی شد، به داخل همزن های برقی منتقل می شوند و با مقداری آب ترکیب می شوند تا به صورت گل تبدیل شوند. گل حاصل از ترکیب آب و این نوع خاک باید چند روز درون همزن های برقی باقی بماند تا در نتیجه مخلوط حاصل به یک گل مرغوب و یکنواخت تبدیل شود.

هنگامی که گل به کیفیت مد نظر رسید آن ها را درون قالب می ریزند تا به شکل نهایی آجر تبدیل شوند و سپس توسط دستگاه های مخصوصی اقدام به پرس کردن آن ها می‌کنند که در نهایت این امر، خشت های خام  آجر حاصل می شوند.

پس از این مرحله نوبت به مرحله ای می رسد که طی آن خشت های خام را درون کوره های آجر پزی قرار می دهند تا به خوبی پخته شوند و از مقاومت بالایی برخوردار شوند. آجر های نسوز باید در دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد قرار بگیرند تا از مقاومت بالایی در برابر فشار و حرارت برخوردار شوند. نحوه چیدن آجر ها درون کوره نکته ای حائز اهمیت است و باید آن ها را با فاصله مشخص و به صورت یکنواخت درون کوره های آجرپزی چید تا حرارت کوره به صورت یکنواخت و یکسان به تمامی سطوح آجر ها برسد.

آجر های نسوز باید چندین روز درون کوره ها قرار بگیرند تا کاملا پخته شوند. در نهایت آجر هایی که از این کوره ها خارج می شوند دارای بالا ترین کیفیت و مقاومت نسبت به حرارت و ضربه هستند و می توانند در صنایع مختلف کاربرد داشته باشند.

رنگ بندی وسیع آجر نسوز شاموتی

آجر های نسوز شاموتی از لحاظ رنگ بندی تنوع بسیاری دارند. در واقع تغییر رنگ آجر نسوز به دلیل وجود مواد اولیه متنوعی است که در ساختار و ترکیبات آن موجود می باشد. هر چقدر میزان مس، آهن و همچنین عنصر اصلی سیلیکا در ترکیب و ساختار آجر نسوز بیشتر باشد، رنگ نهایی آجر به قرمز نزدیک تر خواهد شد.

اگر در بین آجر های نسوز آجر هایی را مشاهده کردید که رنگشان متمایل به سفید بود مطمئن باشید که در ساختار آن ها عنصر آلومینا به میزان قابل توجهی وجود دارد. زیرا عنصر آلومینا باعث می‌شود تا رنگ این آجرها را روشن تر و به سفید نزدیک‌ تر شوند. لازم به ذکر است آجر هایی که درونشان میزان قابل توجهی عنصر آلومینا وجود دارد از لحاظ مقاومت حرارتی و نیز مقاومت در برابر ضربه در مناسب ترین و ایده آل ترین حالت قرار دارند و می‌توان از آن ها در ساخت انواع شومینه ها و نیز کوره هایی با دمای بالا استفاده کرد.

تنوع رنگی آجر های نسوزی که توسط تولیدکنندگان عرضه بازار می‌شوند، از رنگ سفید تا سیاه را شامل می‌شود و حتی نیز امکان خرید این محصول در نمونه های طرح دار وجود دارد.

موارد مصرفی آجر نسوز شاموتی در ساختمان سازی

موارد مصرفی آجر نسوز شاموتی در ساختمان سازی

مصرف آجر شاموتی امروزه در حوزه صنایع ساختمان سازی کاربرد فراوانی دارد. این آجرها مقاومت بالایی در برابر حرارت و نیز ضربه دارند. از همین جهت گزینه مناسب برای استفاده در نمای ساختمان ها محسوب می شوند. زیرا ماندگاری بالایی در برابر تغییر رنگ و نیز تغییرات دمایی دارند از همین جهت می‌توانند به نحو احسنت نمای ساختمان را در برابر شرایط محیطی محفوظ نگه دارند.

همچنین جالب است بدانید که از این آجر ها در فضای داخلی ساختمان ها استفاده می شود. به طور مثال به دلیل این که این آجرها مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت های بالا دارند، از آن ها جهت پوشش درونی شومینه های منازل استفاده بسیاری می‌شود و نیز علاوه بر این که فضای منازل را تا حد قابل توجهی گرم نگه می دارند، به به زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی منازل کمک شایانی می کنند.

فروشندگان آجر نسوز شاموتی

فروشندگان آجر نسوز شاموتی باید اطلاعات کاملی درباره مشخصات و ویژگی‌ های انواع این محصولات داشته باشند تا بتوانند راهنمایی کاملی را در اختیار مشتریان قرار دهند.

این سایت از جمله یکی از فروشندگان آجر نسوز شاموتی است که همواره سعی دارد تا با کیفیت‌ ترین و مرغوب‌ ترین آجرها را جهت فروش در نظر بگیرد و در اختیار مشتریان خود قرار دهد و شما نیز اگر قصد خرید این محصول را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید و ویژگی های این محصول می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران سایت تماس برقرار کنید.

خاصیت های مثبت آجر نسوز شاموتی

خاصیت های مثبت آجر نسوز شاموتی امروزه ویژگی ها و خاصیت آجر نسوز باعث شده است که این محصول همواره مزایای بسیاری برای مصرف کنندگان به همراه داشته باشد. به طور مثال استفاده از آجر نسوز در نمای ساختمان ها امروزه تاثیر چشم گیری در کاهش مصرف سوخت های فسیلی داشته است. تحقیقات دانشمندان امروزه نشان می دهد که ضخامت جداره های ساختمان یکی از فاکتورهایی است که در صرفه جویی و مصرف انرژی ساختمان نقش مهمی را ایفا می کند.

آجر نسوز شاموتی از جمله مصالحی به شمار می رود که به دلیل مقاومت حرارتی بالایی که دارد معماران آن را جهت استفاده در نمای ساختمان ها در نظر می گیرند زیرا نسبت به تغییرات دمایی مقاومت بسیار بالایی دارند و همچنین باعث تثبیت دمای درون فضای ساختمان ها می شوند. زیرا مقاومت حرارتی بالای این محصول باعث می شود تا انرژی درون ساختمان‌ ها را به هدر نرود.

در نتیجه جلوگیری از به هدر رفتن گرمای ساختمان ها به نحوی در صرفه جویی در مصرف انرژی موثر است. زیرا بدین طریق دیگر برای گرم نگه داشتن فضای داخل ساختمان ها نیازی به استفاده از وسایل گرمایشی نیست.

یکی از خاصیت های آجر های نسوز شاموتی این است که ماندگاری بالایی در برابر عوامل محیطی دارند. از همین جهت نسبت به سایر مصالحی که در نمای ساختمان ها استفاده می شوند، اولویت بیشتری دارند. همچنین لازم به ذکر است که طول عمر بالای آن ها باعث می‌شود تا این محصول قابلیت بازیافت نیز داشته باشد و بتوان دوباره از آن ها در پروژه های دیگر استفاده کرد.

از دیگر خاصیت های این محصول این است که هزینه نگهداری از نمای ساختمان ها را به حد چشم گیری کاهش می دهد. زیرا این آجر ها به دلیل دوام بالایی که دارند دیگر برای محافظت از آن ها احتیاجی به رنگ آمیزی و یا سایر روش های دیگر نیست و به تنهایی می‌توانند طول عمر نمای ساختمان را تا حد چشم گیری افزایش دهند.

با توجه به این موضوع معمولا نمای ساختمان هایی را که درونشان از آجر نسوز شاموتی استفاده شده است، با نام نمای ماندگار می شناسند. به عنوان مثال ساختمان هایی قدیمی که در نمای آن ها از آجر نسوز استفاده شده است پس از گذشت ۵۰ سال ظاهر روز اول خود را حفظ کرده اند.

از دیگر خاصیت های مثبت این محصول می توان به مقاومت آن در برابر شرایط آب و هوایی متفاوت اشاره کرد. این آجرها در برابر شرایط شدید اقلیمی مقاومت خود را حفظ می کنند. به گونه ای که شما با استفاده از این آجرها در نمای ساختمان دیگر هزینه‌ های ناشی از درزگیری، نقاشی و دیگر هزینه هایی که ساختمان را در برابر شرایط اقلیمی محفوظ نگاه می دارند، فراموش خواهید کرد. زیرا این آجرها به تنهایی می توانند ساختمان را در برابر شرایط جوی به نحو احسنت حفظ کنند.

چگونگی تشخیص کیفیت آجر نسوز شاموتی

کیفیت آجر نسوز شاموتی به عوامل متعددی وابسته است که تمامی خریداران باید نسبت به این عوامل اطلاعات کافی داشته باشند تا با تکیه بر این اطلاعات بتوانند بهترین و با کیفیت ترین آجر نسوز شاموتی را انتخاب و خریداری کنند.

بهتر است خریداران قبل از خرید این محصول برترین برند سازنده آجر نسوز شاموتی را شناسایی کنند و سعی کنند تا محصول مد نظر خود را از بین محصولات آن برند انتخاب کنند تا همواره از کیفیت بالای آن اطمینان کافی را داشته باشند. زیرا برند های معتبری که در این زمینه فعالیت دارند، همواره سعی داشته اند تا از مرغوب ترین مواد اولیه برای تولید انواع آجر نسوز شاموتی استفاده کنند. از همین جهت نام آن ها به تنهایی تضمینی برای کیفیت محصول محسوب می شود.

 یکی از نکاتی که خریداران با توجه به آن می توانند کیفیت آجر نسوز شاموتی را تشخیص دهند، نوع صدای آن ها در برخورد با یکدیگر است. در واقع آجر های نسوز شاموتی که از کیفیت بالایی برخوردارند هنگام برخوردشان با آجر های دیگر صدای زنگ مانندی می‌دهند. این صدای زنگ نشان‌ دهنده این است که این آجرها تو پر بوده و از مقاومت بالایی برخوردارند. همچنین میزان رطوبت کمی دارند جذب رطوبت کم آجرها از دیگر نشانه های کیفیت آنهاست.

آجر های نسوز شاموتی که از کیفیت بالایی برخوردارند، معمولاً در حرارت های بسیار بالا مانند آتش سوزی ها بسیار مقاومت دارند و همچنین می توانند در محدود کردن گستره شعله های آتش تاثیر بسیار زیادی داشته باشند.

خاصیت ضد سایش بودن آجر های نسوز شاموتی از دیگر نکاتی است که نشان دهنده کیفیت این محصول است. در واقع این آجرها در برابر انواع ضربه و خط و خش باید مقاومت بالایی داشته باشند و از استحکام کافی برخوردار باشند. از همین جهت خریداران برای به چالش کشیدن کیفیت این آجرها از لحاظ مقاومت در برابر سایش، باید بر روی سطح نمونه ای از آن ها خراش ایجاد کنند. اگر بر روی سطح آن آجر خراشی وارد نشد نشان می دهد که از کیفیت بالایی برخوردار است.

خریداران هنگام خرید این محصول باید به ظاهر کلی آن توجه داشته باشند. آجر های نسوز شاموتی که از کیفیت بالایی برخوردارند و ظاهری سالم و محکمی دارند، فاقد هر گونه خط و خش، شکستگی و یا لب پریدگی در بدنه خود می‌ باشند.

معمولا آجر های نسوز با کیفبت باید میزان جذب رطوبت کمی داشته باشند تا در برابر یخ زدگی مقاومت بالایی داشته باشند. بهترین و با کیفیت ترین آجر های نسوز شاموتی آن دسته ای هستند که میزان جذب رطوبت شان کمتر از دو درصد باشد. از همین جهت خریداران باید هنگام خرید محصول به مشخصاتی که بر روی بسته بندی آن درج شده است توجه داشته باشند زیرا میزان جذب رطوبت این آجر ها بر روی بسته‌بندی آن ها مشخص شده است تا خریداران قبل از خرید این محصول به طور کامل با تمامی ویژگی ها و خصوصیات آن آشنا شوند.

آجر های نسوز شاموتی با کیفیت، سطحی صاف و هموار دارند و هیچ‌ گونه پیچیدگی، تحدب و یا تعلیق در بدنه آن ها دیده نمی‌ شود.

وزن آجر های نسوز شاموتی از دیگر مشخصه هایی است که نشان دهنده کیفیت این محصول می باشد. به صورت کلی آجر های شاموتی که از کیفیت بالایی برخوردارند وزن کمی دارند. وزن سبک آن ها باعث می‌شود تا اجرای آن ها به راحتی صورت گیرد و نیازی به سازه نگهدارنده نداشته باشند.

همچنین درصد و میزان مواد اولیه که در این محصول به کار رفته است در کیفیت آن موثر است. آلومینا و سیلیکا دو ماده اصلی تشکیل دهنده این محصول است که در ساختار خاک آن همواره باید موجود باشد.

این دو ماده ویژگی ها و کیفیت آجر نسوز شاموتی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. مرغوبیت و کیفیت این محصول بر اساس درصد مواد آلومینا و سیلیکا موجود در ساختارش درجه بندی می شود.

در واقع هر چقدر درصد آلومینا و سیلیکا موجود در ساختار آجر نسوز شاموتی بیشتر باشد، مقاومت و کیفیت آن افزایش پیدا می کند. از همین جهت خریداران هنگام خرید این محصول به میزان درصد سیلیکا و آلومینا موجود در ساختار آن که بر روی بسته بندی محصول درج شده است، باید توجه داشته باشند.

کشور های تولید کننده آجر نسوز

کشور های تولید کننده آجر نسوز

تولید آجر نسوز معمولاً در کشور هایی صورت می‌پذیرد که دارای معادن خاک مخصوص آجر های نسوز مانند خاک چینی را می باشند، انجام می شود. به طور مثال کشور چین از جمله یکی از کشور هایی است که در حوزه تولید انواع آجر های نسوز فعالیت گسترده ای دارد. زیرا در این کشور معادن دارای خاک نسوز، به وفور یافت می‌شود.

همچنین علاوه بر چین کشور هایی مانند هند و آمریکا و نیز کشور های اروپایی در حوزه تولید این نوع آجر ها فعالیت دارند و همواره سعی دارند تا با کیفیت ترین محصولات را عرضه بازار جهانی کنند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *