مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشندگان آجر نسوز شاموتی با کیفیت در بازار ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

اهمیت استفاده از آجر نسوز شاموتیکیفیت آجر نسوز شاموتی به چه عواملی بستگی دارد؟آشنایی با فروشندگان انواع آجر نسوز شاموتیکاهش ضخامت آجر نسوز شاموتیتنوع رنگ آجر نسوز شاموتیمقاومت و دوام آجر نسوز شاموتیراهنمای ترمیم آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز شاموتی یکی از پر طرفدار ترین مصالحی است که مورد توجه بسیاری از صنایع مختلف، مانند صنایع ذوب فلزات و صنایع ساختمان سازی قرار گرفته است. در واقع این آجر ها به دلیل خواصی که مواد اولیه آن ها با خود به همراه دارند، نسبت به سایر آجرهای معمولی ویژگی های منحصر به فردی دارند که ما در ادامه این مطلب قصد داریم به بررسی این ویژگی ها بپردازیم. شما نیز جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره ویژگی های آجر نسوز شاموتی با کیفیت می توانید با ما در ادامه این مطلب همراه باشید.

فروشندگان آجر نسوز شاموتی با کیفیت در بازار ایران

اهمیت استفاده از آجر نسوز شاموتی

اهمیت استفاده از آجر نسوز شاموتی

اهمیت آجر نسوز به دلیل وجود خاک چینی در ساختار آن است. خاک چینی در واقع همان خاک نسوز است که ساختاری متراکم و ظریفی دارد. وجود خاک چینی در ساختار آجر نسوز باعث شده است تا این آجر از نظر مقاومت و ماندگاری نسبت به سایر آجر ها متمایز باشد. آجر های نسوز شاموتی در دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد پخته می شوند این محصولات به دلیل مقاومت بالایی که در برابر تغییر رنگ و شوره دارند در صنعت ساختمان سازی جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده‌ اند.

در واقع یکی از ویژگی های اصلی این محصول که باعث شده است مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار بگیرد، این است که این آجرها در دما های بسیار بالا، ویژگی های فیزیکی و شیمیایی خود را به صورت کامل حفظ می کنند‌. از همین جهت در همان ابتدا در شومینه ها و کوره ها استفاده های بسیاری از آن ها می شد و امروزه استفاده آجر نسوز علاوه بر دیواره کوره ها نیز در صنعت ساختمان سازی و ساخت نما های داخلی و خارجی ساختمان ها انجام می شود.

خاک نسوزی که در ساختار آجر نسوز شاموتی وجود دارد، دارای کانی ها و پوکه های معدنی و خاص بوده و وجود همین کانی ها در ساختار این آجر باعث شده است که مقاومت آن تا حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. از آن جایی که آجر نسوز شاموتی دارای ترکیبات بسیاری در ساختار خود است، لذا پس از پخته شدن در رنگ بندی های بسیار متنوعی تولید می شود. از همین جهت باعث شده است تا این محصول همواره مورد توجه معماران و مهندسین ساختمان قرار بگیرد و جلوه های بسیار زیبایی را به نمای داخلی و خارجی ساختمان ها هدیه دهد.

با توجه به نکاتی که ذکر شد، کاملاً متوجه شدید که آجر نسوز شاموتی مقاومت بسیار بالایی در برابر تغییرات دمایی دارد. از همین جهت با به کار بردن این آجرها در نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها مصرف کنندگان از این بابت مطمئن هستند که ساختمانشان در برابر عوامل بیرونی و همچنین پوسیدگی و شکستگی نما همواره محفوظ می ماند.

آجرهای نسوز بر اساس استاندارد های جهانی تولید می شوند که این موضوع باعث شده است که این آجر ها در برابر اشعه های آفتاب تعقیر رنگ ندهند و در برابر انواع ضربه ها و خراشیدگی ها مقاوم باشند.

آجر های نسوز شاموتی نیز به گونه‌ ای در جلوگیری از به هدر رفتن سوخت های فسیلی نقش دارند. زیرا با توجه به این که آجر های شاموتی مقاومت حرارتی بالایی دارند، یعنی به آرامی گرم می‌ شوند و نیز به آرامی حرارت خود را از دست می دهند، عایق حرارتی مناسبی برای ساختمان ها محسوب می شوند که از به هدر رفتن گرمای ساختمان ها جلوگیری می کنند. از همین جهت می توانند تاثیر چش مگیری در صرفه جویی در سوخت های فسیلی داشته باشند.

زیرا با گرم ماندن فضای درون ساختمان ها، دیگر احتیاجی به استفاده زیاد از وسایل گرمایشی نیست. لذا با توجه به این موضوع امروزه اهمیت استفاده از این آجر ها در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد توجه واقع شده است.

کیفیت آجر نسوز شاموتی به چه عواملی بستگی دارد؟

کیفیت آجر نسوز به عوامل و ویژگی های متعددی بستگی دارد که همه خریداران باید از این ویژگی ها آگاهی داشته باشند تا با تکیه بر این آگاهی بتوانند بهترین و با کیفیت ترین آجر نسوز را انتخاب و خریداری کنند.

یکی از مهم ترین عواملی که کیفیت آجر نسوز را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد، نوع و میزان مواد اولیه بکار رفته در خاک آجر نسوز است. در واقع میزان غنی بودن خاک آجر نسوز تعیین‌کننده میزان کیفیت آجر نسوز شاموتی است.

ماده پایه ای که همواره باید در ساختار خاک آجر نسوز وجود داشته باشد سیلیکا یا همان اکسید سیلیسیوم است که معمولاً در ترکیبات ساختار سرامیک و کاشی ها کاربرد دارد. وجود سیلیسیوم در ترکیب ساختار آجر نسوز باعث می شود تا این محصول از مقاومت بالایی در برادر ضربات و عوامل محیطی برخوردار باشد. از همین جهت این ماده نیز کیفیت آجر نسوز شاموتی را تحت تاثیر قرار می دهد.

ماده دیگری که وجود آن در خاک آجر نسوز ضروری است، آلومینا است. آلومینا همان اکسید آلومینیوم است که ویژگی های این محصول را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. زیرا خواصی که این ماده با خود به همراه دارد، باعث می شود تا مقاومت حرارتی آجر نسوز شاموتی به حد چشم گیری افزایش پیدا کند. در واقع خاصیت نسوز بودن این آجر به دلیل وجود آلومینا در ساختار آن است.

از جمله ویژگی هایی که نشان دهنده کیفیت آجر نسوز شاموتی است، میزان توپر بودن و مقاومت آن ها است. خریداران برای این که از داشتن این ویژگی آجر مد نظر خود مطمئن شوند، باید به صدای آجر ها در برخورد با یک دیگر توجه داشته باشند. آجر های نسوز با کیفیت در برخورد با یک دیگر صدای زنگ مانندی می دهند که این صدای زنگ، نشان‌ دهنده توپر بودن و مقاومت بالای آجر نسوز است.

آجر نسوز با کیفیت در برابر حرارت های بسیار بالا مانند آتش‌سوزی‌ها مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می‌دهند تا جایی که حتی گستره شعله های آتش را به حد چشم گیری محدود می کنند. از همین جهت اکثر معماران و مهندسین ساختمان، استفاده از آن را در نمای ساختمان ها در دستور کار خود قرار می دهند.

لازم به ذکر است که ظاهر آجر نسوز شاموتی بیانگر کیفیت آن نیز می باشد. به گونه‌ ای که آجر هایی که از کیفیت بالایی برخوردارند و دارای ظاهری کاملا سالم هستند و هیچ گونه لب پریدگی، شکستگی و یا خط و خش در سطح آن ها دیده نمی‌شود. آجر نسوز با کیفیت کاملا مسطح و هموار بوده و در بدنه آن هیچ‌گونه تعلیق، تحدب و یا پیچیدگی دیده نمی شود.

یکی دیگر از ویژگی ها و مشخصاتی که نشان دهنده کیفیت آجر نسوز شاموتی است و خریداران همواره باید این ویژگی را مد نظر خود قرار دهند، وزن این محصول است. آجر های شاموتی که از کیفیت بالایی برخوردارند معمولا وزنی سبک دارند. این وزن سبک باعث می شود تا اجرای آن ها به راحتی انجام شود و نیز هنگام اجرا احتیاجی به سازه نگهدارنده نداشته باشند.

آشنایی با فروشندگان انواع آجر نسوز شاموتی

آشنایی با فروشندگان انواع آجر نسوز شاموتی آجر های نسوز شاموتی بر اساس فاکتور های مختلفی در انواع و اقسام گوناگونی دسته بندی می شوند. معمولا این آجر ها دارای تنوع رنگی بسیاری هستند که هر یک از انواع آن ها کاربری متفاوتی دارند و نیز تاثیر چشمگیری در فضای اطراف خود می گذارند.

همچنین لازم به ذکر است که آجر های نسوز شاموتی بر اساس میزان و درصد سیلیکا و آلومینا موجود در ساختار خود در انواع مختلفی با مقاومت های متفاوتی تولید می شوند که هر یک طرفدارانی را به خود اختصاص داده اند.

فروشندگان آجر شاموتی همواره باید اطلاعات کاملی درباره خصوصیات و ویژگی های انواع آجر نسوز شاموتی داشته باشند تا بتوانند اطلاعات کاملی را در اختیار مشتریان قرار دهند. در واقع راهنمایی کامل مشتریان از جمله اصول مشتری مداری است که بر میزان فروش این محصول تاثیر چشمگیری دارد.

قابل ذکر است که این سایت نیز از جمله یکی از فروشندگان آجر شاموتی محسوب می‌ شود که همواره سعی دارد با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات را جهت فروش انتخاب و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد. شما نیز اگر قصد خرید این محصول را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره شرایط خرید انواع آجر نسوز شاموتی می توانید از طریق راه های ارتباطی با مشاوران سایت تماس برقرار کنید.

کاهش ضخامت آجر نسوز شاموتی

میزان ضخامت آجر نسوز ویژگی ها و کاربرد های آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. در واقع کاهش ضخامت آجر نسوز شاموتی موجب می شود که مقاومت آن در برابر حرارت های بالا کاهش پیدا کند. معمولاً از آجرهای نسوز شاموتی با ضخامت کم در نمای بیرونی و درونی ساختمان ها استفاده می شود.

زیرا ضخامت کم آن ها باعث می شود تا آجر ها حجم کمتری را از فضا اشغال کنند و نیز وزن کلی ساختمان کاهش پیدا می‌کند. اگر در نمای ساختمان ها از آجر های نسوز شاموتی که دارای ضخامت های زیادی هستند استفاده کرد، وزن کلی ساختمان به حد قابل توجهی افزایش پیدا می‌کند. همچنین ضخامت کم آجر های نسوز شاموتی باعث می شوند تا معماران و طراحان بتواند نمای ساختمان را در ظریف ترین حالت ممکن اجرا کنند. زیرا ظرافت نما تاثیر چشم گیری در زیبایی جلوه کلی ساختمان دارد.

تنوع رنگ آجر نسوز شاموتی

تنوع رنگ آجر نسوز شاموتی تنوع رنگ آجر نسوز از جمله ویژگی هایی است که باعث شده است این محصول همواره طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد. آجر نشوز به دلیل کانی ها و مواد معدنی که با خود به همراه دارد، هنگام پخته شدن به رنگ های گوناگون و متنوعی در می آید که هر یک از این رنگ ها زیبایی خاصی دارند و تاثیر چشمگیری در جلوه نمای ساختمان ها می‌گذارند. از همین جهت همواره این محصول مورد توجه بسیاری از معماران و طراحان داخلی ساختمان ها قرار دارد.

مقاومت و دوام آجر نسوز شاموتی

ماندگاری و دوام آجر نسوز از جمله ویژگی‌ های این محصول است که باعث شده است بسیاری از خریداران علاقمند به آن شوند. در واقع آجر شاموتی با توجه به مواد اولیه ای که در ساختار خود دارد، از سایر آجر ها متمایز شده است.

آجر های نسوز در تمامی شرایط شدید آب و هوایی مانند یخبندان های شدید مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و همچنین در برابر تغییرات ناگهانی جوی دچار ترک و متلاشی نمی‌شوند و دوام بسیار زیادی دارند. دلیل مقاومت بالای این آجرها این است که آجر های نسوز شاموتی در حرارت بالای ۱۵۰۰ درجه پخته می شوند از همین جهت از مقاومت فشاری و حرارتی بالایی برخوردارند.

استفاده از آجر نسوز به زمان های دور بر می گردد. اگر به ساختمان هایی که در ۵۰ سال گذشته از این آجرها ساخته شده‌اند، دقت داشته باشید، می بینید که نمای آن ها کاملا مانند روز اول سالم باقی مانده‌ اند. همچنین مقاومت بسیار بالای این آجر ها در برابر عوامل مختلف محیطی و جوی، باعث شده است تا این محصول نیز قابلیت بازیافت داشته باشد و هنگام اجرا در پروژه جدید از همان مقاومت و دوام اولیه برخوردار باشد.

جالب است بدانید که آجر های نسوز شاموتی در برابر باران های اسیدی مقاومت بسیار بالایی دارند‌. شهر های بزرگ و صنعتی مانند تهران و یا اصفهان که همواره دارای هوای آلوده هستند، پدیده باران اسیدی در این مناطق امری طبیعی است. از همین جهت اکثر معماران و طراحان ساختمان ترجیح می دهند تا برای در امان ماندن نمای ساختمان ها این آجرها را به کار ببرند. زیرا مصالح دیگری غیر از آجر های نسوز،  در معرض باران اسیدی، پس از گذشت چند سال ممکن است سوراخ سوراخ شوند و ظاهر خود را از دست بدهند و در نهایت جلوه زشتی را در نمای ساختمان ایجاد کنند.

علت مقاومت بالای آجر نسوز شاموتی در برابر باران اسیدی این است که مواد تشکیل دهنده خاک آن ها در برابر مایعات اسیدی مقاومت بسیار بالایی دارند از همین جهت آجر نسوز، مقاومت خود را مدیون نوع خاکی است که در ساختار خود دارد.

باید بدانید که آجر نسوز شاموتی در برابر تغییر رنگ و رنگ پریدگی دوام و مقاومت بسیاری دارد. از همین جهت جزو بهترین مصالح برای نمای ساختمان محسوب می‌شود. زیرا مصالح دیگری که برای نما ساختمان ها در نظر گرفته می شود، پس از مدتی که در معرض آفتاب قرار می گیرند، دچار رنگ پریدگی می شوند و ظاهر اول خود را از دست می‌دهند. آجر های شاموتی به دلیل خاک های نسوزی که در ساختار خود دارند و همچنین به دلیل اینکه در حرارت بسیار بالایی پخته شده اند رنگشان همواره ثابت است.

راهنمای ترمیم آجر نسوز شاموتی

راهنمای ترمیم آجر نسوز شاموتی گاهی اوقات پیش می آید که بر اثر عواملی مانند زلزله بر روی سطح آجر های نسوز شاموتی ترک های ریزی ایجاد شود. از جمله مزیت های این آجر ها در این است که به راحتی قابل ترمیم هستند. اما نکته ای که همواره باید مد نظر داشته باشید، این است که ترمیم آن ها حتماً باید به دست افرادی که در این حوزه از مهارت کافی برخوردارند انجام شود.

زیرا اگر افراد معمولی اقدام به ترمیم آجر نسوز شاموتی کنند ممکن است تاثیر منفی در جلوه اجر نما ایجاد شود. در واقع ترمیم کاران آجر نسوز شاموتی همواره در تلاشند تا عمل ترمیم را در ظریف ترین حالت ممکن انجام دهند. به گونه‌ ای که آجر های ترمیم شده حتی از فاضله نزدیک قابل تشخیص نباشند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *