مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشندگان آجر نسوز سفیدرنگ با کیفیت مناسب

آنچه در این مقاله می خوانید...

مقاومت آجر نسوز در برابر شرایط آب و هوایینحوه نصب آجر نسوز سفید رنگرنگ بندی مختلف آجر نسوز ساختمانفروشندگان انواع آجر نسوزاهمیت ویژه کیفیت آجر نسوز در ساختماناجرای پروژه های اقسام آجر نسوزمشخصات فنی آجر نسوز

آجر نسوز سفیدرنگ امروزه از جمله مصالحی است که مورد توجه بسیاری از صنعتگران جهان قرار گرفته است. زیرا این آجر مقاومت بالایی در برابر حرارت های بالا و همچنین ضربات احتمالی دارد همچنین آجر های نسوز سفید رنگ دارای خاصیت ضد سایش هستند که باعث شده است پر کاربرد ترین محصول در صنایع مختلف محسوب شوند.

فروشندگان آجر نسوز سفیدرنگ با کیفیت مناسب

مقاومت آجر نسوز در برابر شرایط آب و هوایی

مقاومت آجر نسوز در برابر شرایط آب و هواییمقاومت آجر نسوز از جمله ویژگی هایی است که باعث شده است این محصول، از شهرت بسیار بالایی در چند سال اخیر برخوردار شود. یکی از مهم ترین عواملی که باعث شده است آن ها در برابر شرایط مختلف آب و هوایی مقاومت بالایی داشته باشند، وجود عناصری مانند سیلیکا و آلومینا در ساختار آن ها است.

در واقع میزان به کار رفتن این دو عنصر در ساختار این محصول مقاومت و کیفیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند و باعث می شوند که آجر های نسوز در برابر تغییرات دمایی مقاومت بالایی از خود نشان دهند. از همین جهت بهترین گزینه برای استفاده در نمای ساختمان ها به شمار می روند.

نحوه نصب آجر نسوز سفید رنگ

آجر نسوز سفید رنگ یکی از انواع آجر های نسوزی است که توسط تولید کنندگان فعال در این حوزه تولید می شود. رنگ سفید این نوع آجر ها به دلیل وجود میزان قابل توجهی عنصر آلومینا در ساختار آن است.

نصب آجر سفیدرنگ به روش‌ های گوناگونی صورت می گیرد. این نوع آجر ها با استفاده از سیمان و یا چسب های مخصوص اتصال کاشی و سرامیک ها، به محل مورد نظر نصب می‌ شوند و معمولا در قسمت های نمای خارجی ساختمان ها و همچنین لایه داخلی شومینه ها، استاد کاران از سیمان برای چسباندن آن ها به لایه زیرین استفاده می کنند. البته استاد کاران برای نصب آجر های نسوز سفید رنگ در دیواره شومینه ها، مقداری مواد دیر گداز را در ساختار سیمان ترکیب می‌ کنند تا سیمان مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد و خاصیت خود را پس از مدتی از دست ندهد.

اما اگر آجر های نسوز در محلی دور از حرارت مستقیم کار گذاشته شوند، می توان برای نصب آن ها به محل مورد نظر، از چسب های مخصوص کاشی و سرامیک استفاده کرد. زیرا این چسب ها از قدرت کافی برای نگه داشتن این آجر ها برخوردار اند.

رنگ بندی مختلف آجر نسوز ساختمان

رنگ بندی مختلف آجر نسوز ساختمانرنگ آجر نسوز دارای تنوع بسیاری است. علت تنوع رنگ این محصول وجود مواد اولیه مختلفی است که در ترکیبات و ساختار این محصول موجود است. در واقع وجود عنصر مس و آهن و همچنین عنصر سیلیکا در ساختار آجر نسوز ساختمان باعث می شود که رنگ این محصول به سمت قرمز متمایل شود.

در برخی از آجر های نسوز ساختمان میزان قابل توجهی عنصر آلومینا وجود دارد. در واقع وجود این عنصر در ساختار آجر نسوز باعث می‌شود تا رنگ این محصول به رنگ سفید متمایل شود. همچنین آجر هایی که در ساختارشان میزان قابل توجهی آلومینا باشد از لحاظ مقاومت حرارتی و همچنین مقاومت در برابر ضربات احتمالی در درجه کیفی بالایی قرار دارند و می توان از آن ها در ساخت انواع شومینه و کوره استفاده کرد. به آجرهایی که در ساختارشان عنصر آلومینا به میزان قابل توجهی وجود داشته باشد، آجر های سفید نیز می گویند.

معمولا تنوع رنگی آجر های نسوز از رنگ سیاه تا سفید را شامل می شود که این ویژگی جزو قابلیت هایی است که باعث می شود مشتریان قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. همچنین لازم به ذکر است که این محصول در انواع طرح دار نیز موجود است که معمولا آجر های نسوز طرح دار برای دکوراسیون های داخلی مورد استفاده قرار می گیرند که تاثیر بسیار زیبایی در فضای اطراف خود دارند.

فروشندگان انواع آجر نسوز

آجر های نسوز امروزه بر اساس نحوه ساخت و همچنین نوع مواد اولیه که درون شان به کار رفته است، انواع گوناگونی دارند که هر یک از انواع آن ها کاربرد متفاوتی دارند و در صنایع مختلفی استفاده می شوند.

فروشندگان آجر نسوز همواره باید اطلاعات کامل و دقیقی درباره ویژگی و مشخصات انواع آجر نسوز داشته باشند و باید روز به روز بر میزان آگاهی خود نسبت به این ویژگی‌ ها بیفزایند تا بتوانند راهنمایی کامل و دقیقی را در اختیار مشتریان خود قرار دهند.

همچنین فروشندگان این محصول باید در نظر داشته باشند تا همواره مرغوب ترین و با کیفیت ترین آجر های نسوز را در ویترین فروش خود قرار دهند تا مشتریان همواره به محصولاتی با درجه کیفی بالا دسترسی داشته باشند.

اهمیت ویژه کیفیت آجر نسوز در ساختمان

اهمیت ویژه کیفیت آجر نسوز در ساختمانکیفیت آجر نسوز از جمله معیار هایی است که برای تمامی خریداران بسیار حائز اهمیت است. زیرا کیفیت این محصول ارتباط مستقیمی با طول عمر ساختمان دارد و به همین جهت ضروری است که خریداران قبل از خرید محصول به صورت کامل کیفیت این محصول را شناسایی و مورد آزمایش قرار دهند. بدین منظور بهتر است آن ها با افرادی که در این حوزه از تجربه و مهارت بالایی برخوردار اند مشورت بگیرند تا آنان اطلاعات کافی را در اختیار شان قرار دهند و بر طبق این اطلاعات خریداران بتوانند انتخاب درست و مناسبی را انجام دهند.

ویژگی هایی که افراد با توجه به آن می‌توانند کیفیت آجر سوز مد نظر خود را مورد آزمایش قرار دهند، صدای آن ها در برخورد با یک دیگر است. در واقع آجر های نسوز هنگام برخورد شان با یک دیگر باید صدای زنگ  بدهند. این صدای زنگ مانند نشان دهنده این است که آجر از کیفیت بالایی برخوردار بوده و مقاومت آن به حد قابل قبولی است. در واقع آجر هایی که ساختار توپر و متراکمی دارند، چنین ویژگی درون آن ها وجود دارد. لذا این نوع آجر ها می توانند در برابر تغییرات دمایی مقاومت بالایی از خود نشان دهند و همچنین از هدر رفتن گرما از درون ساختمان به بیرون جلوگیری کنند.

از دیگر ویژگی‌ های آجر های نسوز با کیفیت، خاصیت ضد خش بودن آن ها است. از همین جهت خریداران برای این که کیفیت آجر نسوز مد نظر خود را به چالش بکشند، می توانند بر روی سطح نمونه‌ای از آجر مد نظرشان توسط شیء تیزی خراش ایجاد کنند. اگر بر روی بدنه این محصول خراش ایجاد نشد، این اتفاق نشان دهنده این است که آجرنسوز مد نظر از خاصیت ضد سایش بودن بهره مند است و از کیفیت بالایی برخوردار است و می تواند نمای ساختمان را در برابر ضربات احتمالی محفوظ نگه دارد.

همچنین از دیگر مشخصه هایی که نشان دهنده کیفیت بالای این محصول است، میزان درصد جذب رطوبت آن می باشد. در واقع آجر هایی که از کیفیت بالایی برخوردار اند، معمولاً درصد جذب رطوبت شان زیر ۲ درصد است. از همین جهت خریداران باید از روی بسته بندی آجر نسوز مد نظر خود، میزان درصد جذب رطوبت درج شده آن را به دقت مورد بررسی قرار دهند. هر چه میزان جذب رطوبت آجر نسوز کمتر باشد در برابر یخبندان و یخ زدگی مقاومت بالایی از خود نشان می دهد. از همین جهت مناسب ترین گزینه برای نمای ساختمان ها به شمار می رود.

میزان وزن آجر نسوز نیز از دیگر مشخصه هایی است که می توان از طریق آن، کیفیت آجر نسوز را مورد بررسی قرار داد. معمولاً با کیفیت ترین آجر های نسوز دارای وزن متناسب و سبکی هستند. علت وزن سبک آن ها این است که اجرای آن ها به راحتی صورت گیرد و هنگام اجرا نیازی به سازه نگهدارنده نداشته باشند.

اجرای پروژه های اقسام آجر نسوز

آجر های نسوز به دلیل خواصی که دارند، در پروژه های متنوع کاربری دارند. در واقع این آجر ها با توجه به این که از تنوع رنگی بسیاری برخوردار اند و همچنین مقاومت بالایی در برابر ضربات احتمالی و حرارت دارند، از همین جهت مناسب ترین گزینه برای اجرای نمای ساختمان ها محسوب می شوند.

پروژه هایی که در آن ها از آجر نسوز استفاده شده است، به عنوان نمای ماندگار شناخته می‌شوند. زیرا آجر های نسوز در برابر تغییرات شرایط جوی مقاومت بسیار بالایی دارند و همچنین در برابر اشعه آفتاب تغییر رنگ نمی دهد و رنگشان در سالیان سال ثابت می ماند و از همین جهت نمای ساختمان را تا چندین سال مانند روز اول سالم نگه می دارند. برای نمونه حتماً تا به حال ساختمان هایی را مشاهده کرده اید که قدمت ۵۰ ساله دارند و در نمای آن ها از آجر های نسوز استفاده شده است است و ظاهر خود را به خوبی حفظ کرده اند.

به کار بردن آجر های نسوز در پروژه های ساختمانی می تواند احتمال ایجاد آتش سوزی را به حد چشم گیری به حداقل برساند و همچنین در برخی از موارد دیده شده است که با وجود این آجرها در نمای ساختمان گستره فعالیت آتش تا حد چشم گیری محدود شده است.

استفاده از آجر های نسوز در مناطقی رواج دارد که دمای هوای بالایی دارند و همچنین رطوبت آن ها بسیار پایین است. لذا این آجر های نسوز نیز می‌تواند به عنوان لایه ای جهت پوشش داخلی شومینه ها در ساختمان ها استفاده شود. زیرا آجر های نسوز در برابر تغییرات دمایی مقاومت بسیار زیادی دارند و می توانند فضای درونی خانه ها را به نحو احسنت گرم نگه دارند.

نوعی دیگر از این آجر ها مقاومت بسیار زیادی در برابر حرارت دارند، لذا در پوشش سطوح داخلی کوره ها به کار می روند و مقاومت حرارتی این آجر ها معمولاً در دمای بالای ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه است. لذا به راحتی می توانند حرارت درون کوره ها را به خوبی تحمل کنند. به همین جهت معمولاً از این آجر ها در کوره های ذوب آلومینیوم، آهن و همچنین کوره های صنایع شیشه سازی استفاده می شود.

صنعت ذوب فلزات امروزه مورد توجه بسیاری از صنعتگران قرار گرفته است. لازم به ذکر است که آجر هایی که برای صنایع ذوب آهن و سایر فلزات کاربری دارند، درصد آلومینای موجود در ساختار شان بیشتر از سایر انواع آجر های نسوز است. زیرا وجود آلومینا به شدت مقاومت حرارتی این محصول را تحت تاثیر قرار می دهد و هر چقدر درصد آن در ساختار محصول بیشتر باشد مقاومت آن افزایش پیدا می کند.

آجر های نسوزی که در ساختارشان بالا ترین درصد آلومینا به کار رفته است، جهت ساخت قالب های ذوب فلز استفاده می شوند. همانطور که می دانید فلزات در برابر حرارت مقاومت چندانی ندارند و مقاومت آجر ها نسبت به آن ها در برابر مواد مذاب بیشتر است. از همین صنعتگران فعال در حوزه ریخته گری و مهندسان متالوژی از این آجر های نسوز به جهت ساخت قالب برای فلزات مذاب استفاده می کنند. زیرا مقاومت بالایی در برابر مواد مذاب از خود نشان می دهند و فلزات مذاب در این قالب های آجری به فرم ایده‌ آل خود در می آیند.

مشخصات فنی آجر نسوز

مشخصات فنی آجر نسوزمشخصات آجر نسوز از جمله نکاتی است که تمامی خریداران باید قبل از خرید این محصول به آن توجه ویژه‌ ای داشته باشند. زیرا این مشخصات فنی یکی از راه هایی است که می توان از طریق آن به صورت کامل با ویژگی های این محصول آشنا شد.

یکی از مشخصات فنی آجر نسوز نما نوع رنگ آن ها است. تولید کنندگان این محصول را در تنوع رنگی بالایی تولید کرده اند تا سلیقه اکثریت مشتریان را پوشش دهند و خریداران بتوانند راحت تر محصول مورد نظر خود را انتخاب کنند.

میزان ثابت بودن رنگ این آجر ها در برابر اشعه uv از دیگر مشخصات فنی محصول محسوب می شود. در واقع وجود این خاصیت در این آجر ها باعث می‌ شود که ظاهر خود را در سالیان دراز در برابر نور آفتاب حفظ کنند.

تولید کنندگان آجر نسوز، امروزه سعی کرده اند تا در روند تولید این محصول از فناوری نانو استفاده کنند. زیرا فناوری نانو باعث بالا رفتن استحکام و مقاومت این محصول می شود.

یکی از مشخصات فنی که همواره مورد توجه مهندسان و معماران ساختمان قرار دارد، میزان مقاومت این آجر ها در برابر تغییرات دمایی و شرایط جوی است. مقاومت بالای این آجر ها در برابر شرایط جوی باعث می شود که نمای ساختمان ها در فصول مختلف سال از بارش های احتمالی و همچنین خسارات ناشی از تغییرات شرایط جوی در امان باشد.

مقاومت فشاری این آجر ها از دیگر مشخصات فنی آن ها محسوب می‌شود. در واقع این آجر ها در دمای بسیار بالایی پخته می شوند و علت مقاومت بالای فشاری آن ها به همین دلیل است. در واقع این مشخصه همواره مورد توجه صنعتگران فعال در حوزه ذوب فلزات قرار دارد. زبرا این مقاومت فشاری باعث می‌شود که این آجر ها بتوانند دمای بسیار زیاد کوره ها را تحمل کنند.

ابعاد و اندازه آجر از دیگر مشخصات فنی آن ها محسوب می‌شود. در واقع ابعاد آجر ها به نوع کاربری آن ها بستگی دارد. به طور مثال معمولاً از آجر های نسوزی که کم عرض و باریک هستند، در نمای ساختمان ها استفاده می شود. زیرا کوچک بودن ابعاد آن ها باعث ظرافت در اجرای آن ها در نمای ساختمان می شود. همچنین از آجر های نسوز با ابعاد بزرگ تر در دیواره کوره ها استفاده می شود. زیرا بزرگ بودن ابعاد آن باعث بالا رفتن مقاومت آن ها در برابر حرارت می شود.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *