مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشنده معتبر آجر نسوز دکوراسیون داخلی

آنچه در این مقاله می خوانید...

فروشنده آجر نسوز دکوراسیون داخلیطرز استفاده از آجر نسوز برای دکوراسیون اتاق خوابراهنمای نصب آجر نسوز برای منزلآیا آجر نسوز سبک است؟ساختار مولکولی آجر نسوزحجم سفارش آجر نسوز دکوراسیون منزلفرآورده های مختلف آجر نسوز

فروشنده معتبر آجر نسوز دکوراسیون داخلی، یکی از بهترین، شیک ترین و جالب توجه ترین محصولات تزئین ساختمان را عرضه می کند. این محصول هم از لحاظ ظاهری و هم از نظر دوام و استحکام، منحصر به فرد بوده و قابل مقایسه با هیچ یک از متریال های ساختمانی نیست. امروزه ارقام متنوع آجر نسوز را جهت قسمت های مختلف داخلی خانه و سایر مکان ها به کار می برند.

فروشنده معتبر آجر نسوز دکوراسیون داخلی

فروشنده آجر نسوز دکوراسیون داخلی

فروشنده آجر نسوز دکوراسیون داخلیفروشنده آجر نسوز دکوراسیون داخلی، طرح ها و رنگ های مختلف این محصول ساختمانی بسیار مهم را ارائه می دهد.
بی تردید انتخاب نوع آجر، رنگ و مدل آن به سبک ساختمان، دکوراسیون مکان مورد نظر و صد البته سلیقه افراد، بستگی دارد؛ اما با این حال اغلب فروشندگان، بیش از هر چیز به کیفیت این اقلام اهمیت می دهند.

هر چند که کیفیت و اصالت آجر، مقوله بسیار مهمی است؛ اما در مباحث مربوط به دکوراسیون داخی، زیبایی و هماهنگی لوازم، جایگاه ویژه ای دارد؛ به همین خاطر با محصولی به نام آجر نسوز دکوراسیون داخلی مواجه هستیم که به نوبه خود متنوع بوده و طیف گسترده ای از آجرهای نسوز را در بر می گیرد.

همان گونه که از نام آجر نسوز تا حدودی مشخص است؛ مقاومت بسیار بالایی در برابر درجه حرارت بالا دارد؛ این متریال ساختمانی از کانی ها و پوکه های معدنی خیلی خاص و خاک نسوز ساخته شده است؛ این مواد معدنی، پایداری زیادی در برابر گرما داشته و در کوره هایی با دمای بالا (که از ۱۲۰۰ درجه شروع شده و گاهی تا بیش از ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد می رسد) پخته می شوند.

آجر نسوز را بیشتر به عنوان آجر نما می شناسند؛ زیرا به علت ویژگی های خاص و منحصر به فردی که دارد؛ بهترین و مقاوم ترین متریال، جهت پوشش قسمت خارجی ساختمان به شمار می رود؛ اما از این آجر می توان برای تزئین محیط داخل منزل یا هر مکان دیگری نیز استفاده کرد.

فروشنده آجر نسوز دکوراسیون داخلی، همواره سعی دارد؛ نمونه های زیبا و متنوعی از آجر نسوز را که با فضای داخلی سازگار هستند؛ به مشتریان خود معرفی کند؛ مزیت به کار بردن آجر نسوز برای دکوراسیون داخلی، این است که دست طراحان برای انتخاب رنگ و نوع آجر بازتر می باشد؛ زیرا قسمت های داخلی، معمولاً در معرض هوای آزاد نبوده و از بسیاری عوامل محیطی مثل گرما و سرما در امان هستند.

طرز استفاده از آجر نسوز برای دکوراسیون اتاق خواب

برای استفاده آجر نسوز، باید نوع مکان مورد نظر، سبک معماری و اندازه آن را در نظر گرفت.
مسلماً نحوه به کار بردن این محصول ساختمانی در نمای خارجی یا حیاط (بالکن یا هر فضای باز دیگری) با فضای داخلی، متفاوت است؛ اما در مورد دکوراسیون داخلی نیز، راهکارهای زیادی برای استفاده از آجر نسوز وجود دارد.

به عنوان نمونه در مورد طرز استفاده از آجر نسوز برای دکوراسیون اتاق خواب، توضیحاتی را ارائه می دهیم.
معمولاً اتاق خواب، محلی برای استراحت یا انجام کارهایی مثل مطالعه می باشد؛ در نتیجه دکوراسیون آن به نوبه خود اهمیت داشته و باید به گونه ای باشد که حتی الامکان آرامش خاطر افراد را فراهم کند؛ بنابراین جهت تزئین فضای اتاق خواب با آجر نسوز، باید طرحی را به کار برد که به دور از شلوغی باشد.

روش های مختلفی برای تزئین دکوراسیون اتاق خواب با استفاده از آجر نسوز وجود دارد؛ به عنوان مثال می توان تنها یک دیوار اتاق را با استفاده از آجر رنگی مناسب، پوشش داد؛ بهتر است؛ دیوار اصلی برای انجام این کار انتخاب شده و نور پردازی صحیحی نیز برای آن انجام گیرد؛ به این ترتیب جلوه چشم گیری در فضای اتاق ایجاد شده که در بدو ورود توجه افراد را به خود جلب می نماید؛ از طرفی پوشش یک دیوار با آجر، شلوغی چندانی نداشته و با ایجاد فضایی گرم، آرامش خاطر افراد را فراهم می کند.
نکته مهمی که در مورد این روش، باید ذکر کرد؛ این است که رنگ مناسبی را برای آجر نسوز انتخاب کنیم که با دکوراسیون اتاق و سایر رنگ های موجود در آن، هماهنگی داشته باشد. معمولاً رنگ های روشن تر، فضا را بزرگتر نشان داده و بالعکس، رنگ های تیره، اتاق را در نظر بیننده، کوچکتر جلوه می دهند.

راهنمای نصب آجر نسوز برای منزل

راهنمای نصب آجر نسوز برای منزلبه طور کلی شیوه نصب آجر نسوز در منزل به محل مورد استفاده آن بستگی دارد؛ به عنوان مثال راهنمای نصب این متریال برای نمای خارجی ساختمان با روش اجرای آجر نسوز در کف ساختمان متفاوت است.

در اینجا یک سری نکات و راهنمایی های کلی را در خصوص نصب آجر نسوز برای دکوراسیون داخلی منزل بیان می کنیم.
روش کلی نصب آجر در داخل ساختمان به این صورت است که معمولاً اجرای آنها در فضای بسته و سر پوشیده بدون نیاز به سیمان، ماسه و ملات انجام می گیرد؛ معمولاً از چسب های مخصوصی برای انجام این کار استفاده می کنند؛ به این ترتیب فضای منزل، کثیف نشده و در نهایت از جلوه آجری تمیز و ماندگار لذت خواهیم برد.

مسئله مهمی که در رابطه با نصب و اجرای آجر نسوز دکوراسیون داخلی، وجود دارد؛ تنوع قابل توجه این بخش از منزل است؛ به عبارت دیگر فضاهایی مثل آشپزخانه، کف و دیوار نشیمن، دور ستون ها یا اپن آشپزخانه و همچنین ساخت شومینه، جزء دکوراسیون داخلی محسوب می گردند.
طبیعتاً هر کدام از اینها روش کار خود را داشته و در مواردی آجر مخصوص خود را می طلبند؛ مثلاً برای پوشاندن دور ستون های داخلی ساختمان از انواع آجر نسوز گرد یا قوس دار استفاده می شود یا به عنوان مثالی بارز، آجری که برای پوشش داخلی یا اطراف شومینه به کار می رود؛ باید مقاومت حرارتی بالاتری نسبت به سایر قسمت ها داشته باشد.

برای نصب آجر نسوز کف در منزل، مهم ترین مسئله، ایجاد زیرسازی مناسب است؛ همچنین از آنجا که این آجرها ممکن است به طور مستقیم با آب تماس پیدا کنند؛ مسئله عایق کاری و مقاوم سازی آنها در برابر رطوبت، بسیار مهم می باشد؛ در غیر این صورت، احتمال شوره زدن آنها وجود دارد.

آیا آجر نسوز سبک است؟

در پاسخ به این سوال که آیا آجر نسوز سبک است؛ باید گفت که در واقع یکی از ویژگی های بارز این کالای محبوب ساختمانی، کم بودن وزن نسبی آن می باشد.
همان گونه که می دانیم؛ آجر نسوز از پوکه های معدنی خاصی تولید شده است که از معادن طبیعی به دست آمده اند؛ این آجر از تراکم مولکولی بسیار خوب، دانه بندی مناسب و ساختار مولکولی ظریف، برخوردار می باشد؛ اینها مهم ترین دلایل کم وزن و سبک بودن این محصول به شمار می روند.

حال شاید این سوال پیش بیاید که اصلاً سبک بودن آجر نسوز یا هر محصول ساختمانی دیگری چه مزایایی دارد؛ یا به عبارت بهتر چرا سبکی آجر نسوز، نوعی مزیت محسوب می شود؟
آشنایان با صنعت ساختمان می دانند؛ که وزن نسبی بنا، نباید از حد معینی تجاوز کند؛ چرا که سنگین شدن ساختمان، مشکلات زیادی را به همراه دارد.
بسیاری از ساختمان هایی که طول عمر پایینی داشته و با کوچکترین عامل خارجی دچار فرسایش، ترک خوردگی و حتی ریزش می گردند؛ از مصالح سنگین استفاده کرده اند.

حال تصور کنید؛ یک بنا در مرحله اصلی ساخت، یعنی سفت کاری به وزن نسبی خود رسیده باشد؛ اما معمولاً پس از بالا بردن ساختمان، نوبت به مرحله نازک کاری می رسد که شامل نصب متریال های تزئینی، بهداشتی و مواردی از این قبیل است؛ در صورتی که مصالح این مرحله، سبک وزن نباشند؛ ممکن است؛ همان مشکلات ساختمان های سنگین را در پی داشته باشند.

با توجه به آنچه بیان شد؛ می توان گفت؛ که آجر نسوز سبک، بهترین کالا جهت تزئین بخش های مختلف ساختمان است؛ زیرا به علت وزن کم، باعث سنگینی ساختمان نشده و در هر نوع بنایی با خیال راحت به کار می رود.

ساختار مولکولی آجر نسوز

ساختار مولکولی آجر نسوزهمان گونه که در قسمت قبل اشاره شد؛ ساختار مولکولی آجر، ظریف، متراکم، منسجم و در عین حال، ظریف می باشد؛ همچنین می دانیم که این محصول از خاک چینی یا سرامیکی تولید شده است؛ سرامیک ها در واقع مواد معدنی غیر فلزی هستند که در طبیعت یافت شده و کاربرد زیادی در صنایع مختلف دارند.

طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده آجر نسوز، مهم ترین دلیل ساختار مولکولی ظریف و متراکم آن می باشد؛ همچنین باید بیان کرد که وزن آن نسبت به حجم آجر نسوز، سبک بوده و همان طور که پیشتر توضیح داده شد؛ این ویژگی به نوبه خود مزیت بزرگی محسوب می گردد.

اما ظرافت و تراکم بافت مولکولی آجر نسوز، مزایای دیگری نیز در بر دارد؛ نخست این که در عین سبک وزن بودن، بسیار محکم، مقاوم و ماندگار است؛ کنار هم قرار گرفتن این دو ویژگی، مزیت بسیار بزرگی است که کمتر کالای ساختمانی از آن برخوردار می باشد؛ از طرفی نمای آجری ظریف، همواره فضایی گرم، دلپذیر، زیبا و سنتی را به ارمغان می آورد.

علاوه بر مبحث طبیعی و خاص بودن کانی های معدنی به کار رفته در تولید آجر نسوز، دانه بندی مناسب و نحوه صحیح دپو کردن مواد اولیه، بسیار مهم بوده و بر ساختار مولکولی آن تاثیر می گذارد؛ البته در بقیه مراحل تولید (از جمله میکس، پرس، قالب بندی و …) نیز دقت خاصی لازم است تا محصولی با ساختار مولکولی ظریف و متراکم به وجود آید.

حجم سفارش آجر نسوز دکوراسیون منزل

در حال حاضر لوازمی که جهت دکوراسیون داخلی منازل و سایر ساختمان ها استفاده می شوند؛ بسیار زیاد بوده و روز به روز نیز بر تعداد آنها افزوده می شود؛ اما با این وجود به نظر می رسد که هنوز هم پوشش آجری طرفداران قابل توجهی داشته باشد.

حجم سفارش آجر دکوراسیون داخلی منزل، نسبتاً زیاد است؛ این آجرها، نسوز بوده و از تنوع قابل توجهی برخوردار می باشند.
بالا بودن میزان خرید و فروش آجر نسوز دکوراسیون داخلی، نشان دهنده اهمیت مردم به جلوه ظاهری منازل خود است؛ از طرفی نشان دهنده محبوبیت آجر نسوز می باشد؛ در واقع هر چه مردم بیشتر با این محصول و ویژگی های آن آشنا شوند؛ حجم سفارش آن بالاتر می رود.

استفاده از آجر نسوز دکوراسیون داخلی در منزل، مزایای زیادی در پی دارد؛ این مزایا همان مشخصات منحصر به فرد آجر نسوز می باشند.
در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های آجر نسوز اشاره می کنیم:

 • مقاومت بالا در برابر دمای زیاد و شوک های حرارتی
 • مقاومت در برابر هوای سرد
 • عایق کاری ساختمان در برابر گرما و سرما
 • عدم شوره زدگی
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • استحکام، دوام و طول عمر بالا
 • مقاوم در برابر ضربه و فشار

علاوه بر آنچه بیان شد؛ انواع آجر نسوز از لحاظ ترکیبات معدنی به کار رفته و فرمولاسیون نیز با هم تفاوت داشته و بسیار متنوع هستند؛ مثلاً آجرهای گرانیتی نسوز، مقاومت بیشتری در برابر خوردگی دارند؛ همچنین میزان خیس شدن آنها پایین بوده و به هیچ عنوان آب ملات زیر خود را پس نمی دهند؛ این آجرها برای پوشاندن کف و همچنین دیوارهای در معرض رطوبت مناسب تر به نظر می رسند.

به طور کلی ارقام گوناگون آجر نسوز دکوراسیون داخلی، قابلیت ملات پذیری بسیار خوبی داشته و نصب آنها به راحتی صورت می گیرد؛ این آجرها را می توان با خیال راحت در ارتفاع های بالای ساختمان نیز اجرا کرد.

فرآورده های مختلف آجر نسوز

فرآورده های مختلف آجر نسوزبه طور کلی فرآورده های نسوز، نقش بسیار مهمی در صنعت ایفا کرده و آجر نسوز، یکی از مهم ترین آنها به شمار می رود؛ جالب است؛ بدانیم که این محصول به نوبه خود فرآورده های مختلفی را به وجود می آورد؛ چرا که سوای از بحث ساختمان سازی، انواع آجر نسوز را جهت پوشش داخلی کوره ها، پاتیل ها و عایق کاری های صنعتی به کار می برند؛ اما وقتی صحبت از فرآورده آجر نسوز می شود؛ به نظر می رسد؛ باید در مورد اقسام گوناگون این کالا گفتگو کنیم.

فرآورده های مختلف آجر نسوز را می توان از جنبه های گوناگون، بررسی و طبقه بندی نمود.
در ادامه به برخی از مهم ترین زمینه های تفاوت این کالا می پردازیم:

 • ترکیبات، مواد اولیه و نوع کانی های معدنی
 • درجه حرارت پخت آجر در کوره
 • طرح، رنگ و مدل آجر
 • ابعاد آجر نسوز
 • ضخامت آجر
 • محل ساخت، روش تولید یا برند محصول
 • کاربردها و مصارف خاص آجر نسوز

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد؛ که انواع آجر نسوز را بر اساس ترکیبات به کار رفته و مواد معدنی به دسته های کلی زیر تقسیم می کنند:

 • انواع آجر نسوز سیلیسی
 • اقسام گوناگون آجر نسوز ویژه
 • آجر نسوز آلومینیومی
 • آجر نسوز قلیایی

هر کدام از اینها نیز به نوبه خود تنوع داشته و به زیر مجموعه هایی تقسیم می گردند.

گاهی اوقات ارقام متنوع آجر نسوز را بر اساس رایج ترین موارد استفاده از آنها گروه بندی می کنند؛ مثلاً می توان از انواع آجر نما نسوز، آجر نسوز کف، آجر نسوز دکوراسیون داخلی، آجر نسوز شومینه و مواردی از این قبیل نام برد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *