مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

فروشنده بهترین آجر نسوز در ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات ظاهری آجر نسوزمعرفی انواع آجر نسوز موجود در بازار مدل های متنوع آجر نسوزسبک چیدن آجر نسوز ساختمانیپر مصرف ترین آجر نسوز کدام است؟کاربرد های انواع آجر نسوزعرضه بهترین آجر نسوز در کشور

بهترین آجر نسوز باید چه ویژگی هایی داشته باشد؟ شما نیز مشتاق هستید تا اطلاعاتی درباره انواع آجر نسوز و بازار خرید و فروش این محصول داشته باشید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا در کنار هم برخی از مشخصات و ویژگی ‌های این محصول را مورد بررسی قرار دهیم.

فروشنده بهترین آجر نسوز در ایران

مشخصات ظاهری آجر نسوز

مشخصات ظاهری آجر نسوز مشخصات آجر نسوز از جمله نکاتی است که خریدار هنگام خرید این محصول باید به آن توجه داشته باشند. در واقع خریداران تنها با اطلاع پیدا کردن از این مشخصات می توانند به صورت کامل با این محصول آشنا شوند زیرا میزان کیفیت محصول در مشخصات آن مشخص می شود.

مشخصات ظاهری آجر نسوز شامل میزان وزن، نوع شکل ظاهری، ابعاد و اندازه، میزان تراکم در بافت و همچنین میزان درصد جذب رطوبت آن می باشد که خریداران با توجه به هر یک از این مشخصه ها می ‌توانند کیفیت این محصول را به صورت دقیق مورد سنجش قرار دهند.

معرفی انواع آجر نسوز موجود در بازار

آجر نسوز بر اساس مشخصه هایی مانند نوع مواد اولیه به کار رفته در ساختارش، شکل و رنگ دارای انواع متنوعی است که در ادامه قصد داریم به بررسی انواع این محصول بپردازیم.

 • آجر نسوز ویژه: یکی از انواع آجر نسوز می باشد که مقاومت بسیار بالایی در برابر حرارت دارد و همچنین نسبت به سایر انواع آجر های نسوز مستحکم تر است. آجر های نسوز ویژه نسبت آجر های سفالی متراکم است و می تواند دمای حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد را به راحتی تحمل کند بدون این که دچار آسیب شود.
 • آجر سیلیسی: این آجر ها، همان طور که از نامشان پیدا است از خاک هایی تولید شده اند که دارای درصد قابل توجهی عنصر سیلیسیوم در ساختارشان هستند که وجود این عنصر باعث می شود تا مقاومت حرارتی آجر سیلیسی در حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. این آجر جزو مصالحی به حساب می آید که برای ساخت کوره های مختلفی مانند کوره های ذوب فلزات از آن استفاده می‌شود زیرا می‌تواند حرارت بالای کوره ها را به راحتی تحمل کنند.
 • آجر نسوز زیرکونیوم: این نوع آجر های نسوز در ساختارشان دارای مقداری عنصر کوارتز، زیرکونیوم و آلومینا می باشند. معمولا این آجر ها در کوره هایی به کار می روند که حرارت بالایی را تولید می کنند. فلز زیرکونیوم در ساختار این محصول باعث شده است که مقاومت حرارتی آن به حد قابل توجهی افزایش پیدا کند. از آجر های زیرکونیوم  اغلب در ساخت کوره های ذوب فلزات مانند فلز آلومینیوم و نیز راکتور های اتمی استفاده می کنند.
 • آجر نسوز آلومینیومی: این نوع آجر ها دارای مقدار زیادی عنصر آلومینا در ساختار خود هستند و همچنین در دمای معادل ۱۷۵۰ درجه سانتی گراد تولید می شوند. آلومینا در واقع همان اکسید آلومینیوم است که وجود آن در ساختار این محصول باعث می شود که مقاومت حرارتی آن به حد چشم گیری افزایش پیدا کند و نیز در برابر مواد قلیایی مقاومت بسیاری از خود نشان دهند.
 • آجر نسوز اکسید کروم: این نوع آجر ها جزو انواع آجر های نسوزی هستند که دارای درصد قابل توجهی از اکسید کروم در ساختار خود هستند. در واقع این آجر ها مقاومت بالایی در برابر مواد قلیایی دارند. از همین جهت اکثراً برای پوشش درونی دیواره کوره ‌ها مورد استفاده قرار می گیرند.

تولید کنندگانی که به تولید آجر نسوز فعالیت دارند، همواره سعی دارند انواع این محصولات را که در بالا ذکر شد، در درجه کیفی بالا و با قیمتی مناسب در بازار های مربوطه عرضه کنند.

مدل های متنوع آجر نسوز

مدل های متنوع آجر نسوز امروزه تولید کنندگان فعال در حوزه تولید آجر نسوز، این محصول را در مدل ها و طرح های متنوعی تولید می کنند و در درجه های کیفی متنوعی در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

تنوع در شکل و مدل آجر نسوز باعث شده است تا معماران و طراحان داخلی برای طراحی نما و دکوراسیون داخلی فضا های مختلف، استفاده از آن ها را مد نظر قرار دهند.

این آجر ها در انواع تخت، هلالی و نیز ال انگلیسی تولید می شوند که هر یک از آن ها با توجه به ظاهری که دارند در پروژه ‌های مختلفی استفاده می شوند.

آجر نسوز ال انگلیسی معمولاً برای قسمت هایی از نمای ساختمان ها به کار می رود که دارای زاویه ۹۰ هستند. در واقع این نوع آجر ها با توجه به خمیدگی که دارند، گوشه های ۹۰ درجه را به نحو احسنت پوشش می‌ دهند و تاثیر زیبایی را در نمای ساختمان ایجاد می کنند.

آجر های نسوز هلالی از دیگر انواع این محصولات است که توسط تولید کنندگان فعال در این حوزه طراحی و تولید شده است و اغلب جهت اجرای ستون های گرد کار گذاشته می‌ شوند. آجر های هلالی در زاویه های مختلفی تولید شده اند که تنوع در زوایای آجر ها باعث شده است که بتوان آن ها را در ستون های گرد با قطر های متنوع استفاده کرد.

آجر های تخت یکی دیگر از انواع آجر های نسوز هستند که معمولا برای پوشاندن سطوح افقی ساختمان ها، مانند کف به کار می روند. همچنین آجر های نسوز تخت دارای دو مدل ساده و طرح دار هستند که معمولاً از آجر های تخت ساده برای ایجاد پس زمینه نما استفاده می کنند و نیز نمونه های طرح دار آن را برای خلق طرح های زیبا بر روی پس زمینه به کار می برند.

یکی از نمونه های پرفروش و پر طرفدار آجر های نسوز آن هایی است که به وسیله شیشه تزیین شده اند که معمولا این آجر ها در دیوار و سقف های مساجد و اماکن مذهبی و همچنین مکان هایی که دارای دکوراسیون سنتی و کلاسیک هستند، استفاده می شود.

تولید کنندگان، این محصول را در طرح ها و اشکال ناموزونی نیز تولید می‌ کنند که اغلب برای ایجاد طراحی های خاص از آن ها استفاده می کنند. همچنین برخی از آجر های نسوز دارای زوایای ۴۵ درجه هستند که می توانند گوشه های هشت ضلعی را به طور کامل پوشش دهند.

تولید کنندگان علاوه بر این که آجر های نسوز را در شکل ‌های متنوعی تولید می‌کنند، نیز رنگ‌ های متفاوتی را برای این محصولات در نظر گرفته اند که استفاده از آن ها در نما های مختلف با سبک های متنوع وجود دارد. به طور مثال برخی از طراحان ساختمان برای طراحی نمای ساختمان مدنظر خود، آجر قرمز را به صورت تلفیقی با نمای چوبی به کار می‌ برند که ترکیب این دو نما جلوه بسیار زیبایی را در نمای ساختمان ها به وجود می آورد.

سبک چیدن آجر نسوز ساختمانی

چیدن آجر نسوز با توجه به شکل هندسی در روش های مختلفی انجام می شود. آجر های مدرن نیز یکی از انواع آجر نمای نسوز هستند که کاربرد بسیاری در نمای خارجی ساختمان ها دارند و با شیوه های مختلفی بر روی هم چیده می شوند و نمای متفاوتی را در ساختمان ایجاد می کنند.

در واقع طرح و شیوه چینش با توجه به نوع ساختمان، معماران و طراحان ساختمان انتخاب می شود. امروزه نیز با ترکیب کردن آجر های نسوز در رنگ های مختلف و همچنین نحوه چیدمان آن ها در طرح ها و شکل های متفاوت، طرح ‌های چشم‌ نوازی را در نمای خارجی ساختمان ها ایجاد می کنند و نیز برخی از معماران، معماری سنتی و مدرن را در نمای ساختمان ها با یکدیگر ترکیب می کنند که از این آجر های نسوز به عنوان نمادی از معماری سنتی استفاده می کنند.

مدل ها و سبک های مختلف چیدن آجر ها در نمای ساختمان ها عبارت است از:

 • طرح کلاسیک آجر نما
 • طرح طولی و عرضی
 • طرح مختلط آجر نما
 • طرح برون بند
 • طرح استاندارد آجر نما
 • طرح حصیری آجر نما
 • طرح قد نما 
 • طرح کله

هر یک از انواع این سبک های چیدن، توسط استاد کارانی انجام می شود که  سال‌ ها است در این زمینه مهارت و تجربه بالایی دارند.

پر مصرف ترین آجر نسوز کدام است؟

پر مصرف ترین آجر نسوز کدام است؟ آجر نسوز پرمصرف

پرمصرف ترین نمونه های آجر نسوز مورد استفاده در صنایع ساختمانی، مدل های ارائه شده برای آجر های تزئینی است که در رنگ ها و طرح های متفاوت به تولید رسیده و در بازار فروش این محصولات ارائه می شود. 

نمونه های ساده و بدون طرح های پیچیده ارائه شده برای آجر نسوز که در پس زمینه نما های ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد، بسیار پر فروش تر از مدل های طرح دار آن می باشد. در صنایع ساختمانی آجر نسوز پرمصرف است و نمی‌ توان از نقش آن چشم ‌پوشی کرد.

کاربرد های انواع آجر نسوز

کاربرد آجر نسوز بسیار گسترده است و در صنایع مختلفی مانند ذوب فلزات و صنایع ساختمان سازی استفاده های بسیاری از این محسوب می شود.

در صنعت ساختمان سازی از آجر های نسوز در مکان ‌های مختلفی استفاده می کنند. به طور مثال امروزه به کار بردن آجر نسوز در نمای ساختمان ها رواج بسیاری دارد. علت استفاده از این محصول در نمای خارجی ساختمان ها این است که این محصول به دلیل نوع مواد اولیه ای که در ساختارش دارد و همچنین به دلیل این که در دمای بالا تولید می شود، مقاومت بسیاری در برابر تغییرات دمایی ناشی از شرایط مختلف جوی از خود نشان می دهد. به همین جهت می ‌تواند نمای خارجی ساختمان را در فصل های مختلف سال در برابر تغییرات جوی مانند روز اول سالم نگه دارند.

همچنین آجر های نسوز مقاومت دمایی بالایی دارند. این بدین معنی است که به آرامی دمایشان بالا می‌ رود و نیز حرارت را به کندی از دست می‌ دهند. لذا با توجه به این موضوع در صورت استفاده در نمای ساختمان ها انرژی و گرمای درون فضای داخلی را حفظ می کنند و مانع از خروج آن به خارج از ساختمان می شوند.

همچنین آجر های نسوز علاوه بر نمای خارجی بنا ها در فضای داخلی ساختمان ها کاربرد های بسیاری دارند. به طور مثال برخی از آن ها با رنگ بندی زیبا و متنوعی که دارند در پوشش سطوح عمودی منازل مانند دیوار ها، به عنوان عنصری دکوراتیو به کار می‌ روند که می‌ توانند فضای زیبایی را در دکوراسیون داخلی ساختمان ایجاد کنند.

آجر های نسوز سبکی سنتی و کلاسیک دارند. از همین جهت معمولاً در فضا هایی استفاده می ‌شوند که دارای دکوراسیون کلاسیک هستند. به طور مثال رستوران های سنتی و نیز کافی شاپ هایی که در دکوراسیون داخلی آن ها از سبک‌ های سنتی الهام گرفته شده است، این آجر ها کاربرد فراوانی دارند.

از کاربرد های آجر نسوز در فضای داخلی ساختمان ها می توان به، استفاده از آن ها در لایه داخلی دیواره شومینه ها اشاره کرد. بدیهی است که حرارت آتش درون شومینه دارای درجه بالایی است. لذا پوشش درونی دیواره شومینه باید مقاومت بالایی در برابر حرارت داشته باشد.

حال با توجه به این که آجر های نسوز مقاومت حرارتی بسیار بالایی دارند، می توانند دمای بالای داخل شومینه ها را به راحتی تحمل کنند. از همین جهت مناسب ترین گزینه برای پوشش دیواره درونی شومینه ها محسوب می شوند.

علاوه بر صنایع ساختمان سازی نیز آجر های نسوز در صنایع ریخته گری و ذوب فلزات کاربرد های فراوانی دارند. به گونه‌ ای که اغلب از این آجر ها در ساخت دیواره کوره های ذوب فلزاتی مانند آلومینیوم و آهن استفاده می شود. عنصر آلومینا و سیلیکا در ساختار این آجر باعث شده است که این محصول بتواند حرارت بالای کوره ها را به خوبی تحمل کند.

گونه دیگری از آجر های نسوز در ساختارشان، مقدار بیشتری از عنصر آلومینا نسبت به سایر آجر های نسوز به کار رفته است که وجود این عنصر در ساختار آجر باعث شده است که بتوان این آجر ها را در کوره های راکتور هسته ای نیز به کار برد.

همچنین آجر های نسوز می توانند حرارت و دمای بالای فلزات مذاب را به خوبی تحمل کنند. لذا اکثر صنعت گرانی که در حوزه ریخته ‌گری مشغول هستند، از این نوع آجر ها برای ساخت قالب هایی برای فرم دهی به فلزات مذاب استفاده می کنند.

قالب های فلزی در برابر حرارت های بالا مقاومت چندانی ندارند و به هیچ عنوان نمی توانند دمای بالای فلزات مذاب را تحمل کنند. به همین جهت فلزات مذاب با قرارگیری در قالب هایی که از آجر نسوز ساخته شده اند می توانند به شکل نهایی خود درآیند.

آجر نسوز نیز در صنایع طلا و جواهر سازی کاربرد هایی دارد. معمولاً از این آجر ها برای ساخت قالب های کوچکی برای فرم دهی به طلای آب شده استفاده می کنند. طلای آب شده درون این قالب های آجری سر شده و فرم نهایی خود تبدیل می شود.

عرضه بهترین آجر نسوز در کشور

عرضه بهترین آجر نسوز در کشور بهترین آجر نسوز که در نما های ساختمانی به کار می رود، مدل های تخت آن است به دلیل اینکه امکان استفاده از آن به صورت افقی و عمودی و همچنین در مواقعی در زوایای مختلف وجود دارد و می توان این محصول را با توجه به دکوراسیون داخلی موجود در حالت های مختلف چید. 

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *