مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه انواع آجر نسوز طرحدار

آنچه در این مقاله می خوانید...

عرضه کننده آجر نسوز طرحدارویژگی های منحصر به فرد آجر نسوزغلظت رنگ آجر نسوز طرح دارجایگاه ویژه آجر نسوزدرخشش آجر نسوز طرح دارکاربردهای متفاوت آجر نسوزایده های طراحی اجر نسوز در ساختمان

عرضه انواع آجر نسوز طرحدار، بخشی از بازار لوازم نازک کاری ساختمان را به خود اختصاص داده است. آجر نسوز از بهترین متریال هایی می باشد که می توان آن را برای نمای خارجی یا دکوراسیون داخلی ساختمان به کار برد. این آجرها علاوه بر ویژگی های کیفی بی نظیری که دارند؛ از لحاظ طرح و رنگ نیز متنوع بوده و بافتی سنتی، زیبا خاص و چشم گیر برای بناهای مختلف به وجود می آورند.

عرضه انواع آجر نسوز طرحدار

عرضه کننده آجر نسوز طرحدار

عرضه کننده آجر نسوز طرحدار عرضه آجر نسوز طرحدار با تنوع بالایی صورت می گیرد. 
می دانیم که آجر نسوز از بهترین لوازم نماکاری ساختمان بوده و البته برخی نمونه های آن برای دکوراسیون داخلی نیز استفاده می شوند؛ ناگفته نماند؛ این آجرها به دلیل پایداری فوق العاده ای که در برابر درجه حرارت های بالا دارند، برای پوشش داخلی یا خارجی کوره ها، پاتیل ها و برخی عایق کاری های صنعتی به کار می روند. 

نکته شایان ذکر، این است که تنوع آجرهای صنعتی از جنبه های مختلف قابل بررسی است. به عنوان مثال انواع آجر نسوز از لحاظ جنس و ترکیبات به کار رفته به چهار دسته کلی زیر تقسیم می شوند:

 • آجر نسوز سیلیسی
 • آجرهای نسوز ویژه
 • آجر نسوز آلومینیومی
 • آجر نسوز قلیایی

هر کدام از اینها نیز به نوبه خود انواع و اقسامی دارند. 

واضح است که انواع آجر نسوز از کانی ها و پوکه های معدنی خیلی خاص با مقاومت حرارتی بالا تشکیل شده اند. 
علاوه بر تنوع آجر از لحاظ جنس، نوع مواد معدنی و ترکیبات به کار رفته، این آجرها در زمینه های دیگری از جمله طرح و رنگ، سایز و شکل نیز با هم تفاوت دارند. 

در یک دسته بندی کلی می توان اقسام گوناگون آجر نسوز را به دو گروه ساده و طرحدار تقسیم نمود. 
همان گونه که مشخص است؛ آجر نسوز ساده، سطح تقریباً صاف و یکنواختی دارد‌؛ در مقابل اینها آجرهای طرحدار نسوز وجود دارند. این آجرها دارای طرح های مختلفی در سطح خود بوده و با اسامی متنوعی عرصه می شوند. 

بی تردید عرضه کنندگان آجر نسوز طرحدار بیش از هر چیز به کیفیت و ماندگاری این اقلام توجه می کنند. 
انتخاب طرح آجر تا حدودی سلیقه ای بوده و به شرایط مکان مورد نظر نیز بستگی دارد. 
طرح های راه راه افقی یا عمودی، چهار خانه، طرح صخره ای، موج دار و طرح چوب از جمله نمونه های آجر نسوز طرحدار می باشند.

ویژگی های منحصر به فرد آجر نسوز

مهم ترین ویژگی آجر نسوز، این است که از خاک نسوز و مواد سرامیکی یا چینی موجود در طبیعت ساخته شده است. سرامیک ها، همان مواد معدنی غیر فلزی هستند که مقاومت بالایی در برابر حرارت و سایر عوامل دارند.

آجر نسوز از پخت خشت خام در کوره هایی با درجه بالا (از ۱۲۰۰ تا ۱۵۵۰ درجه سانتی گراد) و طی مدت زمان نسبتاً طولانی (از ۱۷ تا ۱۷۰ ساعت) به دست می آید؛ انجام این کار بر کیفیت و پایداری آن در شرایط مختلف محیطی می افزاید.

به طور خلاصه می توان گفت؛ که طبیعی بودن مواد اولیه آجر نسوز به همراه پخت طولانی آن در کوره، باعث به وجود آمدن ویژگی های منحصر به فردی شده است که مشاهده همه آنها در سایر متریال های ساختمانی، مشکل به نظر می رسد.
در ادامه به برخی از مهم ترین ویژگی های آجر نسوز اشاره می کنیم:

 • مقاومت فوق العاده بالا در برابر دمای بالا و شوک های حرارتی
 • استحکام و مقاومت فشاری بالا، مقاوم در برابر ضربه
 • نوعی عایق ساختمان در برابر هوای گرم و سرد
 • تراکم مولکولی ظریف، متراکم، منسجم و دانه بندی مناسب
 • مقاومت در شرایط اقلیمی مختلف و عوامل محیطی مثل برف، باران، یخ زدگی و …
 • دوام و طول عمر بالا
 • رنگ طبیعی، ثابت و مقاوم در برابر عوامل محیطی (مانند نور و گرمای شدید خورشید)

علاوه بر آنچه بیان شد؛ یکی از ویژگی های منحصر به فرد و جالب توجه آجرهای نسوز، ملات پذیری بالا و نصب راحت آنها می باشد؛ این آجرها آب ملات زیر خود را پس نداده و این مشخصه به نوبه خود باعث طولانی تر شدن عمر آنها خواهد شد.

غلظت رنگ آجر نسوز طرح دار

غلظت رنگ آجر نسوز طرح دار همان گونه که در قسمت قبل تا حدودی اشاره کردیم؛ یکی از ویژگی های قابل ذکر آجر نسوز که در کمتر محصول مشابهی دیده می شود؛ طبیعی بودن رنگ آن است؛ به این معنا که در ساختار این آجر از هیچ گونه رنگ یا ماده رنگ دهنده مصنوعی استفاده نشده است؛ بلکه تنوع رنگ آجر نسوز، حاصل کانی های معدنی به کار رفته در آن و همچنین میزان حرارت دهی در کوره می باشد.
لازم به ذکر است که سیلیس، آهن و آلومینیوم، مهم ترین مواد رنگ ساز این محصولات به شمار می روند؛ امروزه تولید کنندگان آجر نسوز با به کار بردن درصدهای مختلفی از این مواد و موارد مشابه، تنوع رنگی قابل توجهی را برای این کالا به وجود می آورند.

با توجه به آنچه بیان شد؛ می توان گفت که غلظت رنگ آجر طرح دار یا ساده نسوز، وابسته به درصد مواد معدنی به کار رفته یا درجه حرارت رسیده به آن می باشد؛ به طور کلی هر چه آجر به مرکز کوره نزدیک تر باشد؛ رنگ تیره تری یافته و به نظر می رسد؛ غلظت رنگ آن بیشتر است؛ بالعکس، آجرهای دور از مرکز کوره، معمولاً رنگ روشن تری دارند.

آجرهای طرحدار نیز همانند آجرهای ساده نسوز از تنوع رنگی قابل توجهی برخوردار می باشند. همان طور که مشخص است؛ این آجرها دارای طرح هایی برجسته بر روی سطح خود هستند. ظاهراً کار طرح انداختن بر روی آجر نسوز، قبل از مرحله پخت نهایی آن در کوره، به صورت سنتی یا توسط لوازم خاصی انجام می شود.

غلظت رنگ آجر نسوز طرح دار از جمله ویژگی هایی است که در هنگام انتخاب این محصول، باید در نظر گرفته شود؛ چرا که در بحث تزئین ساختمان و دکوراسیون داخلی، هماهنگی رنگ ها، بسیار مهم است.

جایگاه ویژه آجر نسوز

جایگاه آجر نسوز در میان انوع و اقسام مصالح ساختمانی، بسیار خاص و ویژه می باشد.
همان گونه که از نام کالا مشخص است؛ این آجر، مقاومت بی نظیری در برابر حرارت، شوک های حرارتی و حتی آتش دارد؛ به نحوی که برای ساخت تنور، باربیکیو و شومینه نیز از آنها استفاده می کنند.

آجر نسوز را به میزان بالایی جهت نمای خارجی ساختمان به کار می برند؛ چرا که با وجود تولید وسایل مدرن تزئین ساختمان، هنوز هم نمای آجری جلوه ای خاص و ویژه دارد؛ این نما علی رغم سنتی بودن، بسیار شیک، زیبا، گرم و چشم نواز است؛ علی الخصوص که با تونالیته های رنگی متفاوتی تولید می گردد.
کمتر پیش می آید که تعداد قابل توجهی از آجرهای نسوز، کاملاً یک رنگ باشند؛ زیرا همان طور که در قسمت های قبل بیان شد؛ رنگ آنها حاصل مواد طبیعی و حرارت دادن در کوره است؛ از این رو در اکثر موارد، آجر نسوز رنگی با پسوند رندوم فروخته می شود؛ این مشخصه ظاهری بر جذابیت نمای آجری می افزاید؛ به نحوی که بیننده از تماشای آن خسته نمی شود.

علاوه بر مبحث زیبایی ظاهری آجر نسوز و نمای شیکی که به وجود می آورد؛ این آجرها، ساختمان را در برابر گرما و سرما محافظت می کنند؛ به عبارت دیگر، عایق بسیار خوبی می باشند؛ در نتیجه به انرژی کمتری برای گرم کردن ساختمان در فصول سرد سال و همچنین خنک کردن آن در نقاط گرمسیر نیاز داریم؛ بنابراین این کالا در دراز مدت، صرفه اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت.

طول عمر آجر نسوز در مقایسه با سایر متریال های ساختمانی، بسیار زیاد بوده و با مقاومت بالایی که در برابر عوامل مختلف محیطی از خود نشان می دهد؛ تا سال های سال بدون تغییر باقی می ماند؛ این مشخصه نیز از جمله مواردی است که باعث شده، آجر نسوز، جایگاه ویژه ای داشته باشد.

درخشش آجر نسوز طرح دار

درخشش آجر نسوز طرح دار کلیه مراحل ساختمان سازی را به دو بخش سفت کاری و نازک کاری تقسیم می کنند.
آجر از جمله مهم ترین مصالحی است که در هر دو مرحله به کار می آید؛ یعنی هم برای ساخت بنای اصلی و بالا بردن بنا کاربرد دارد؛ و هم جهت نمای خارجی از آن استفاده می شود.
به طور کلی انوع و اقسام آجر را به دو گروه آجر معمولی و آجر نما تقسیم می کنند؛ که معمولاً آجرهای نما از نوع نسوز می باشند؛ البته محصولات دیگری نیز برای پوشش نمای خارجی ساختمان وجود دارند؛ اما درخشش آجر نسوز طرح دار در میان سایر مصالح ساختمانی، باعث شده است؛ کلیه کسانی که در پی داشتن ساختمانی شیک و ماندگار هستند؛ از این کالا استفاده کنند.

آجر نسوز، ظاهری کاملاً طبیعی داشته و در هر محیطی که به کار گرفته شود؛ فضای گرم و آرامش بخشی را به وجود می آورد؛ ناگفته نماند که منظور از درخشش آجر نسوز طرح دار، جلوه خاص و جایگاهی است که در میان سایر محصولات مشابه دارد؛ و الا یکی از مشخصات ویژه و مثبت آجر نسوز، طبیعی بودن آن و نداشتن ظاهر براق مصنوعی است.

آجر نسوز طرحدار به منظور ایجاد تنوع بیشتر در نمای ساختمان ها تولید شده است؛ بی تردید به کار بردن آجرهای موج دار یا خط دار بر زیبایی کار می افزاید؛ البته طرح ها و مدل های دیگری نیز وجود دارند و روز به روز بر تنوع آنها افزوده می شود.

کاربردهای متفاوت آجر نسوز

همان طور که در قسمت های قبلی این نوشتار، بارها اشاره شد؛ مهم ترین ویژگی آجر نسوز، مقاومت حرارتی بسیار بالای آن می باشد؛ بنابراین به طور کلی می توان گفت؛ آجر نسوز در هر محیطی که گرمای آن زیاد باشد؛ قابل استفاده است.
به عنوان مثال این محصول، کاربرد زیادی در کوره های صنعتی دارد؛ اما بخش مهمی از کاربرد آجر نسوز به ساختمان ها مربوط می شود. خوشبختانه این متریال با سبک خانه های امرزوی هماهنگ بوده و می توان آن را با خیال راحت در هر شرایط اقلیمی اجرا کرد.

علاوه بر دیوارهای داخلی یا خارجی ساختمان از آجر نسوز برای پوشش داخلی و خارجی شومینه، ساخت تنور یا باربیکیو در فضای باز، همچنین پوشاندن سقف یا کف ساختمان استفاده می شود.
شایان ذکر است که مفروش کردن کف با آجر نسوز مناسب به مراتب بهتر از سرامیک یا کفپوش های صیقلی بوده؛ و خطراتی مثل امکان لیز خوردن و آسیب دیدن افراد را در پی ندارد.

کاربردهای متفاوت آجر نسوز به اندازه ای است که می توان آن را همه کاره بنا نامید؛ زیرا علاوه بر زیبایی بی نظیری که ایجاد می کند؛ مزایای زیادی از جمله عایق کاری ساختمان در برابر صوت و حرارت دارد. 
این آجرها در برابر رطوبت و سایر عوامل فرسایش نیز مقاومت بسیار خوبی از خود نشان می دهند؛ همچنین به علت داشتن ضریب انبساطی پایین در برابر عواملی که باعث انقباض یا انبساط آنها می شوند؛ پایدار مانده و تغییر ماهیت نمی دهند؛ این ویژگی باعث افزایش کاربردهای آجر نسوز می گردد؛ بنابراین می توان از این کالا برای تزئین آشپزخانه و پوشاندن قسمت های مختلف آن (مثل اطراف فر، اجاق گاز، آبچکان و …) استفاده کرد.

شایان ذکر است که انواع آجر نسوز را می توان بر اساس کاربردهای متفاوتی که دارند؛ به صورت زیر طبقه بندی نمود:

 • آجر نسوز نما و آجر شومینه
 • آجر نسوز دکوراتیو
 • آجر نسوز رستیک
 • آجر نسوز صخره ای
 • آجر نسوز لعابی
 • آجر نسوز مشکی و آجر نسوز سفید
 • آجر نسوز کوره

ایده های طراحی اجر نسوز در ساختمان

ایده های طراحی اجر نسوز در ساختمان ایده های زیادی برای طراحی آجر نسوز در ساختمان وجود دارد.
برای انتخاب یک طرح خوب و تهیه آجر مناسب آن در درجه اول باید به نوع مکان مورد نظر توجه شود؛ به عنوان مثال طراحی دکوراسیون داخلی ساختمان به کلی با نمای بیرونی آن فرق دارد؛ یا مثلاً شیوه اجرای کف سالن پذیرایی یا اتاق نشیمن با دیوارهای اتاق خواب، متفاوت است.
لازم به ذکر است که پرداختن به ایده های متنوع طراحی بخش های مختلف بنا با استفاده از آجر نسوز، مبحثی طولانی می طلبد؛ در ادامه تنها به برخی از مهم ترین کارهایی که می توان برای تزئین خانه با این آجر انجام داد؛ می پردازیم.

علاوه بر آنچه در بخش های قبل گفته شد؛ با استفاده از آجر نسوز گرد می توان دور ستون های داخلی ساختمان را پوشش داد؛ طبیعتاً به کار بردن آجرهایی که با شکل ظاهری شومینه هماهنگ باشند؛ جلوه خاص و ویژه ای به فضا می بخشد.
همچنین آجر نسوز، بهترین متریال برای پوشاندن دیوار اپن می باشد؛ به این ترتیب این قسمت کاملاً به چشم آمده و به خودی خود باعث جداسازی آشپزخانه از سایر قسمت های منزل خواهد شد.

در صورتی که شومینه در منزل وجود نداشته باشد؛ می توان دیوار دور بخاری گازی را با طراحی آجر نسوز به زیبایی تزئین کرده و آن را به شکل شومینه ای خاص در آورد.
به طور کلی همواره پوشاندن بخش های خاصی از دیوارهای داخلی با آجر نسوز طرحدار رنگی، منظره گرم و جالب توجهی را پدید می آورد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *