مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

عرضه آجر نسوز ستون در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

شرکت عرضه کننده آجر نسوزمواد لازم برای تهیه آجر نسوز ستونزمان طراحی آجر نسوز ستونویژگی های کاربردی آجر نسوزکیفیت آجر نسوز به چه عواملی بستگی دارد!شکل ساختاری آجر نسوزوزن های متغیر آجر نسوز

عرضه آجر نسوز ستون در تهران به منظور تزئین ستون های داخلی ساختمان ها صورت می گیرد. به طور کلی آجر نسوز، محصول بسیار مهمی است که با تنوع بالایی از لحاظ شکل و اندازه تولید می گردد؛ به این ترتیب می توان آن را در فضای داخلی و خارجی هر ساختمانی به کار گرفت. ستون های آجری، بسیار شیک بوده و جلوه خاصی به محیط منزل می بخشند؛ علی الخصوص اگر به درستی و هماهنگ با سبک دکوراسیون خانه انتخاب شوند.

عرضه آجر نسوز ستون در تهران

شرکت عرضه کننده آجر نسوز

شرکت عرضه کننده آجر نسوز آجر، یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی است که از زمان های بسیار دو تا کنون به اشکال گوناگون ساخته شده و مورد استفاده بشر قرار گرفته است.
می دانیم که این کالا به نوبه خود بسیار متنوع بوده و می توان آن را به دسته های متعددی تقسیم نمود؛ اما کلیه ارقام آجر را به دو گروه کلی آجر معمولی و آجر نسوز طبقه بندی می کنند.

همان طور که از نام آجر نسوز، کاملاً مشخص است؛ مقاومت بسیار بالایی در برابر درجه حرارت های بالا داشته و در گرمای زیاد پایدار می ماند؛ به گونه ای که برای ساخت کوره ها، پاتیل ها و همچنین جهت عایق کاری های صنعتی از آن استفاده می کنند؛ البته این آجرها، کاربرد گسترده ای در ساختمان سازی دارند.
لازم به ذکر است که برای تولید آجر نسوز، خشت های خام ساخته شده از خاک نسوز و مواد معدنی را در کوره هایی با دمای بالا (به طور معمول بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد) می پزند؛ به این ترتیب مقاومت دمایی آنها افزایش یافته و استحکام بیشتری می یابند.

شرکت آجر نسوز، یکی از مهم ترین لوازم تزئین نمای بیرونی و فضای داخلی ساختمان را با تنوع بالایی عرضه می کند؛ این تنوع از جنبه های مختلفی قابل بررسی می باشد؛ در واقع هر یک از قسمت های منزل را می توان با ارقام خاصی از آجر نسوز، پوشش داده و تزئین کرد.
به عنوان مثال به عرضه آجر ستون نسوز اشاره می کنیم؛ همان گونه که مشخص است؛ این آجر، ویژه نصب و اجرا بر روی ستون های ساختمانی طراحی می شود؛ بدیهی است که چنین آجرهایی، شکلی گرد یا قوس دار داشته باشند؛ تا به راحتی بر دور ستون قرار گیرند.
ناگفته نماند که آجر نسوز ستون به نوبه خود انواع مختلفی دارد و در طرح های و رنگ های متنوعی عرضه می گردد.

مواد لازم برای تهیه آجر نسوز ستون

آجر نسوز ستون از نظر مواد تشکیل دهنده، مشابه سایر آجرهای نسوز می باشد.
مهم ترین مواد لازم برای تهیه انواع آجر نسوز، کانی ها و پوکه های معدنی خاص را شامل می شوند؛ همچنین در فرمولاسیون این آجرها از خاک نسوز استفاده شده است که تاب آوری زیادی در برابر حرارت دارد.
خاک چینی یا سرامیکی، حاصل مواد معدنی غیر فلزی موجود در طبیعت است که خاصیت نسوز دارند؛ به همین علت در مرحله نهایی تولید آجر نسوز، آن را در کوره ای با دمای بسیار زیاد حرارات می دهند.

مواد آجر نسوز، باعث به وجود آمدن یک سری ویژگی های خاص برای این محصول شده اند که بسیار جالب توجه می باشند؛ مثلاً می توان گفت که این آجر، ساختار مولکولی متراکم و ظریفی دارد؛ همچنین آجر نسوز در عین سبک وزن بودن، بسیار محکم و مقاوم است؛ به این ترتیب در برابر بسیاری از عوامل محیطی، ماهیت خود را حفظ کرده و ویژگی های فیزیکی یا شیمیایی خود را از دست نمی دهد؛ در نتیجه عمری طولانی داشته و تا سال های سال سالم و نو باقی می ماند.

همان گونه که گفتیم؛ مواد لازم برای تهیه آجر نسوز ستون، مشابه سایر ارقام این محصول است؛ تنها تفاوت این آجر با سایر آجرها، شکل ظاهری گرد آن است که به طور خاص جهت تزئین ستون ها طراحی شده است.

مهم ترین نکته ای که باید در رابطه با مواد لازم برای ساخت آجر نسوز ستون بیان کرد؛ این است که همچون سایر آجرهای نسوز از لحاظ ترکیبات به کار رفته و نوع مواد معدنی، متنوع می باشد.
در ادامه به ذکر چهار گروه اصلی آجر نسوز از لحاظ جنس کانی های معدنی و فرمولاسیون می پردازیم:

 • آجر نسوز سیلیسی
 • آجر نسوز ویژه (در ترکیب آنها از عناصر فلزی واسطه استفاده شده است)
 • آجر نسوز آلومینیومی
 • آجر نسوز قلیایی

زمان طراحی آجر نسوز ستون

زمان طراحی آجر نسوز ستون زمان طراحی آجر نسوز ستون، بیش از هر چیز باید به کیفیت و ماندگاری آن توجه کرد.

در مباحث مربوط به دکوراسیون داخلی، ستون ها بخش مهمی از ساختمان محسوب می شوند؛ این قسمت ها، حالت عمودی یا ایستاده داشته و کاملاً به چشم می آیند؛ بنابراین پوشاندن آنها با آجر نسوز، جلوه خاص و بی نظیری را ایجاد می کند.

خوشبختانه یکی از ویژگی های جالب توجه آجر نسوز، قدرت ملات پذیری بالای آن می باشد؛ به این ترتیب می توان آن را با خیال راحت در ارتفاعات بالا نصب نمود.

زمان طراحی ستون های ساختمان با آجر نسوز باید به حجم فضا، تعداد ستون ها و اندازه آنها دقت کرد؛ نکته شایان ذکر در رابطه با تزئین ستون با آجر نسوز، این است که حتما لازم نیست از بالا تا پایین و دور تا دور آن را با آجر بپوشانیم؛ بلکه می توان برای بخشی از ستون، این کار را انجام داد؛ مثلاً قسمت های بالایی و پایینی را خالی گذاشته و فقط دور تا دور وسط را بپوشانیم یا بالعکس؛ همچنین می توان بخشی از ستون را به صورت عمودی آجر کاری کرده و نمای متفاوتی ایجاد نمود.

همچنین زمان طراحی فضا با آجر نسوز ستون، باید به سبک ساختمان، سایر متریال های مرحله نازک کاری و رنگ های حاکم بر فضا دقت کرد.
می توان از چند رنگ متفاوت آجر نسوز ستون در کنار یکدیگر استفاده کرد؛ به طور کلی به کار بردن آجرهایی با رنگ متضاد در کنار یکدیگر، بسیار شیک و زیبا جلوه می کند.

ویژگی های کاربردی آجر نسوز

همان گونه که می دانیم و پیشتر نیز اشاره کردیم؛ آجر نسوز، مشخصات و قابلیت های ویژه ای دارد؛ این ویژگی ها را از دو جنبه متفاوت می توان بررسی نمود؛ یکی مسئله فرمولاسیون خاص و طبیعی آجر می باشد و دیگری به نحوه تولید آن مربوط می شود.

پوکه های معدنی خاص و خاک نسوز، بافت سبک، متراکم و محکمی را برای آجر نسوز به وجود می آورند؛ همچنین پخت این مواد در درجه حرارت بالا بر میزان مقاومت آنها می افزاید.
به طور کلی ویژگی های کاربردی آجر نسوز، باعث شده است که این متریال برای مصارف مختلف ساختمانی و صنعتی، قابل استفاده باشد.

در اینجا به بخشی از مهم ترین مشخصات آجر نسوز اشاره می کنیم:

 • دوام، استحکام و طول عمر بسیار بالا
 • عایق گرما و سرما
 • عایق صوت
 • نصب راحت و آسان
 • مقاوم در برابر خوردگی
 • عدم شوره زدگی
 • مقاوم در برابر فشار و ضربه

هر چند که آجر نسوز، انواع مختلفی داشته و هر کدام از آنها میزان مقاومت خاصی در برابر گرمای زیاد و سایر عوامل از خود نشان می دهند؛ اما در کل همه ارقام این محصول از لحاظ سطح کیفی در رده بالایی قرار داشته و در شرایط اقلیمی مختلف، پایدار می مانند.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ آجر نسوز از جمله متریال های ساختمانی سازگار با محیط زیست بوده و باعث صرفه جویی در مصرف انرژی در زمستان و تابستان می گردد.
لازم به ذکر است که انواع آجر نسوز، ضریب انبساط پایینی داشته و در برابر شوک های حرارتی بالا با چرخه زیاد، مقاومت می کنند.

می دانیم که مهم ترین ویژگی کاربردی آجر نسوز، مقاومت گرمایی آن می باشد؛ به همین خاطر است که برای ساخت کوره، تنور، شومینه، باربیکیو و هر جایی که درجه حرارت زیاد باشد؛ مناسب به نظر می رسد.
این آجر، کاربردهای زیادی در ساختمان داشته و جهت پوشش دیوارهای خارجی، داخلی، سقف یا کف بنا استفاده می شود؛ به طور کلی این محصول را می توان به اشکال گوناگونی جهت تزئین بخش های مختلف خانه به کار برد.

کیفیت آجر نسوز به چه عواملی بستگی دارد!

کیفیت آجر نسوز به چه عواملی بستگی دارد! کیفیت آجر نسوز به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ چرا که این کالا با تنوع ساختاری بالا جهت مصارف مختلف تولید می گردد.
به عبارت دیگر هنگام صحبت در مورد کیفیت آجر نسوز، باید نوع و کاربردهای آن را در نظر گرفت.
مثلاً به نظر می رسد که آجرهای سیلیسی برای شومینه و باربیکیو مناسب تر باشند؛ زیرا به علت داشتن اکسید سیلیس و سایر ترکیبات این ماده، تحمل حرارتی بالاتری نسبت به سایر همتایان خود دارند؛ یا به عنوان مثالی دیگر، آجر نسوز گرانیتی به علت داشتن گرانیت در برابر خوردگی مقاوم تر بوده و همچنین در برابر رطوبت پایداری بیشتری از خود نشان می دهد؛ بنابراین برای مناطق مرطوب، استان های شمالی یا ساختمان های ساحلی مناسب تر است.

سوای از آنچه در بالا بیان شد؛ کیفیت آجر نسوز را باید بر اساس مواد اولیه و ترکیبات به کار رفته در تولید آن سنجید؛ البته روش تولید، رعایت استانداردهای لازم، مدت زمان پخت و درجه حرارت کوره نیز بر این مقوله تاثیر می گذارند؛ اما مهم ترین نکته این است که آجر نسوز باکیفیت از کانی های معدنی اصل یا خاک نسوز مرغوب تولید شده است.

یکی از بهترین روش های تشخیص کیفیت آجر نسوز و اصل بودن آن، توجه به مهم ترین ویژگی این محصول یعنی پایداری حرارتی می باشد؛ علاوه بر این آشنایان با این متریال ساختمانی، آجر نسوز اصل و مرغوب را از روی شکل ظاهری و طبیعی بودن رنگ آن تشخیص می دهند؛ از آنجا که رنگ بندی این کالا، جزء ذات آن بوده و مصنوعی نیست؛ بیشتر به صورت رندوم ارائه شده و هرگز نمی توان تعداد قابل توجهی از آنها را دقیقاً با یک رنگ خاص مشاهده کرد.

شکل ساختاری آجر نسوز

به طور کلی آجر نسوز، ساختار مولکولی منسجم، متراکم و دانه بندی مناسبی دارد؛ بافت این آجر، علی رغم ظرافت و سبکی، بسیار مقاوم است.
در مورد شکل آجر نسوز نیز باید گفت که امروزه این کالا با توجه به کابردهای گسترده ای که دارد؛ در مدل ها و ابعاد گوناگون تولید می گردد؛ به عنوان نمونه می توان از انواع آجرهای مکعبی شکل، قوس دار، دایره ای و ال شکل نام برد.
علاوه بر اینها محصولاتی مثل آجر نسوز ستون و آجر مخصوص کف نیز به نوبه خود نقش مهمی در ساختمان های امروزی ایفا می کنند.

لازم به ذکر است که شکل ساختاری آجر نسوز بر اساس موارد استفاده آن تعیین می گردد؛ مثلاً آجر نسوز ستون به صورت گرد و قوس دار با زوایای مختلف، ساخته می شود.
طبیعتاً آجرهای معمولی برای نصب بر روی ستون های استوانه ای مناسب نیستند؛ به همین خاطر از قالب های مخصوصی برای تولید آجر نسوز ستون استفاده می کنند؛ تا کار تزئین این قسمت ها به راحتی صورت گیرد.

ناگفته نماند؛ که انواع مختلف آجر نسوز از لحاظ قطر و ضخامت نیز تنوع دارند؛ همچنین در میان همه اشکال این کالا، می توان نمونه های ساده و طرح دار را با طیف های رنگی مختلف، مشاهده کرد.

با توجه به آنچه بیان شد؛ می توان گفت که یکی از راه های طبقه بندی آجر نسوز، دسته بندی آن بر اساس شکل ساختاری می باشد؛ البته این کالا را بر اساس مصارف و محل به کار بردن نیز گروه بندی می کنند؛ به عنوان مثال می توان به انواع آجر نسوز کف، آجر مخصوص شومینه و آجر نسوز نما اشاره کرد.

وزن های متغیر آجر نسوز

وزن های متغیر آجر نسوز به طور کلی وزن اجر نسوز نسبت به حجم و اندازه آن، سبک می باشد؛ این ویژگی به جای خود، مزایای زیادی داشته و از افزایش بی رویه وزن ساختمان جلوگیری می کند.
ساختمان سازان و آشنایان با این صنعت می دانند که سنگین شدن وزن نسبی بنا تا چه حد خطرناک بوده و ممکن است؛ آثار جبران ناپذیری داشته باشد.
خوشبختانه آجر نسوز، یکی از معدود مصالح مرحله نازک کاری ساختمان است که وزن آن را چندان بالا نبرده و در عین حال بسیار محکم و با دوام است.
علاوه بر این سبک وزن بودن آجر نسوز، باعث شده است که دست طراحان نما و دکوراسیون داخلی برای ایجاد مدل های متنوع، باز باشد.

نکته ای که وجود دارد؛ این است که آجر نسوز از لحاظ وزنی نیز متنوع بوده و این مقوله تا حد زیادی به ترکیبات آن بستگی دارد؛ به عبارت دیگر وزن های متغیر آجر نسوز، ناشی از تفاوت مواد اولیه آنها می باشد.

یکی از مسائلی که در هنگام انتخاب و خرید آجر نسوز، باید مد نظر قرار گیرد؛ وزن آجر می باشد.
بهتر است؛ برای مصارف ساختمانی حتی الامکان از آجرهای سبک وزن تر استفاده شود؛ اما به عنوان مثال برای ساخت شومینه یا پوشش داخلی کوره ها، مسئله پایداری حرارتی به مراتب مهم تر از وزن آجر است.

مهم ترین دلیل سبک وزن بودن آجر نسوز، پوکه های معدنی ویژه ای می باشند که برای ساخت آن به کار می روند؛ این پوکه ها بافتی محکم، متخلخل و نسبتاً سبک دارند؛ در نتیجه بدیهی است که محصول تولید شده از آنها نیز تا حدودی این مشخصه را در خود حفظ کند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *