مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

صادرات آجر نسوز باغچه به ترکیه

آنچه در این مقاله می خوانید...

ویژگی های آجر نسوز خوبشاهکارهای معماری آجرنسوز ساختمانغلظت رنگ اجر نسوز باغچهطراحی متفاوت آجر نسوز باغچه در كشورچیدمان اصلی آجر نسوز باغچهکاتالوگ اصلی آجر نسوز باغچهعرضه كننده آجر نسوزترکیه مرغوب

آجر نسوز، یکی از بهترین مصالح، جهت معماری حیاط منازل و فضا های بازی مثل باغ یا ویلا می باشد؛ به عنوان نمونه از آجر نسوز باغچه نام می بریم که کاربرد آن تا حدودی مشخص است. در حال حاضر این آجر ها با تنوع بالایی از لحاظ طرح و رنگ تولید می گردند؛ در واقع آجر نسوز باغچه با توجه به نوع مصرفی که دارد؛ در مدل ها و ابعاد خاصی ساخته شده است. در حال حاضر شاهد صادرات انواع آجر نسوز باغچه به کشور ترکیه می باشیم.

صادرات آجر نسوز باغچه به ترکیه

ویژگی های آجر نسوز خوب

ویژگی های آجر نسوز خوباغلب مردم با شنیدن نام مصالح ساختمانی به یاد آجر و سیمان که ملات همراه آن است؛ می افتند؛ چرا که این کالا، مهم ترین، اساسی ترین و در عین حال قدیمی ترین محصول ساختمانی ساخته دست بشر به شمار می رود.

آجر ها به دو دسته کلی آجر معمولی و آجر نسوز نما تقسیم می شوند؛ اما کاربرد آجر هایی که با پسوند نسوز تولید و عرضه شده اند؛ بیش از اینها بوده و در بخش های مختلف ساختمان، همچنین مصارف گسترده صنعتی به کار می روند.

حال این سوال پیش می آید که ویژگی آجر نسوز خوب چیست؟
در پاسخ باید گفت که آجر نسوز اصل و مرغوب، ویژگی های مثبت زیادی داشته و قابل مقایسه با هیچ یک از متریال های مرحله نازک کاری ساختمان نیست.
نام آجر نسوز، مهم ترین مشخصه آن را به خوبی نشان می دهد؛ همان گونه که از عنوان محصول پیداست؛ این آجر، مقاومت بسیاری در برابر گرمای زیاد و دمای بسیار بالا دارد؛ همچنین آجر نسوز در برابر شوک های حرارتی بالا با چرخه زیاد مقاومت می کند.
میزان پایداری حرارتی این کالا به اندازه ای است که جهت ساخت کوره ها، پاتیل ها و عایق کاری های صنعتی استفاده می شود؛ اما علت مقاومت و دوام این آجر در برابر حرارت چیست؟
در ادامه به این پرسش، پاسخ می دهیم.

آجر نسوز از خاک های چینی و نسوز یا کانی های معدنی خاصی تولید شده است که در دمای بالا پایدار می مانند؛ به همین دلیل برای ساخت آنها، آجر را در کوره هایی با دمای فوق العاده بالا (از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد تا بیش از ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد) می پزند؛ بی تردید این کار، مقاومت دمایی آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ برخی از سایر ویژگی های آجر نسوز خوب، عبارتند از:

  • استحکام و طول عمر بالا
  • تراکم مولکولی خوب
  • مقاوم در برابر یخ زدگی
  • مقاوم در برابر خوردگی
  • عدم ایجاد شوره بر روی آجر
  • ثبات رنگ و تنوع قابل توجه
  • ملات پذیری خوب و نصب آسان

شاهکارهای معماری آجرنسوز ساختمان

گفته می شود که پیشینه تولید و به کار بردن آجر نسوز به بیش از هفت هزار سال پیش بر می گردد.
این آجر در نقاط مختلف دنیا، جهت مصارف مختلف عمرانی و ساختمانی، کاربرد داشته است.

در خصوص شاهکار های معماری آجر نسوز ساختمان، موارد زیادی را می توان ذکر نمود که برخی از آنها در ایران می باشند.
بنای تاریخی مشهور چغازنبیل در شوش و طاق کسری یا ایوان مداین از مهم ترین بنا های تاریخی آجر نسوز در کشور ما می باشند؛ همچنین بسیاری از پل ها، سد ها، مقبره ها و ساختمان های دوره ساسانی نیز با استفاده از این آجر ها ساخته شده اند.

شاهکار های معماری آجر نسوز ساختمانی از جنبه های مختلف، مورد توجه هستند؛ نخستین چیزی که باید مد نظر قرار گیرد؛ این است که این بنا های تاریخی با گذشت هزاران سال هنوز هم پا بر جا و بر قرار باقی مانده اند؛ بی تردید این مسئله، نشان دهنده دوام و ماندگاری زیاد آجر نسوز می باشد.
از طرفی می توان از این معماری ها جهت خلق شاهکار های جدید بهره برد.

سوای از بحث تاریخی معماری آجر نسوز، امروزه به علت متنوع تر شدن این اقلام از لحاظ طرح، رنگ و ابعاد، دست طراحان باز بوده و می توانند؛ مدل های جالب توجهی از آجر نسوز را اجرا کنند؛ خلاقیت برخی از ساختمان های امروزی در نحوه به کار گیری آجر نسوز به گونه ای است که به جرات می توان نام شاهکار معماری را بر آنان نهاد.

غلظت رنگ اجر نسوز باغچه

غلظت رنگ اجر نسوز باغچهانواع آجر نسوز را از جنبه های مختلف می توان بررسی و طبقه بندی نمود.
یک شیوه دسته بندی، این است که آنها را بر اساس کاربردشان تقسیم بندی کنیم؛ به عنوان مثال از آجر نسوز باغچه نام می بریم که در اشکال و ابعاد خاصی به منظور جدول کشی دور باغچه استفاده می شود.

برای توضیح دادن در مورد تنوع رنگ آجر باغچه و غلظت آن، باید بیان کرد؛ به طور کلی رنگ بندی ارقام مختلف آجر نسوز بر اساس نحوه چیدمان آنها در کوره پخت و میزان رسیدن حرارت به آنها می باشد؛ البته گاهی اوقات سطح این آجر ها نیز برای ایجاد تنوع رنگی بیشتر کنترل می شود.
به این ترتیب هر چه آجر با مرکز کوره، فاصله کمتری داشته باشد؛ رنگ آن تیره تر خواهد بود و بالعکس آجر های دور از مرکز، روشن تر می گردند.

رنگ بندی آجر نسوز، علت دیگری نیز دارد و آن به اکسید فلزات موجود در ترکیبات آن مربوط می شود.
این مواد به نوبه خود متنوع بوده و باعث ایجاد رنگ های مختلفی می گردند؛ اکسید سیلیس، آهن و آلومینیوم، مهم ترین آنها به شمار می روند.

نکته شایان ذکر در خصوص غلظت رنگ آجر نسوز باغچه، این است که برای رنگ دهی به این اقلام از هیچ گونه ماده مصنوعی استفاده نشده و به عبارتی رنگ آجر نسوز، مقوله ای ذاتی می باشد؛ به همین دلیل است که در برابر عواملی مثل نور شدید آفتاب، باران و سرما، دچار رنگ پریدگی و تغییر نگشته و تا سال ها به همان رنگ روز اول باقی می ماند.
از آنجا که باغچه ها، معمولاً در فضای باز و در معرض هوای مستقیم قرار دارند؛ این ویژگی برای آنها بسیار مهم است.

طراحی متفاوت آجر نسوز باغچه در كشور

دکوراسیون داخلی و نمای خارجی ساختمان، بسیار مهم بوده و زیبایی آنها، رضایت خاطر ساکنین را به ارمغان می آورد؛ در این میان نباید از معماری حیاط خانه غافل شد؛ چرا که این قسمت، محل ورود به ساختمان بوده و معمولاً جلوه ظاهری آن، نخستین چیزی است که توجه هر تازه واردی را به خود جلب می کند.

مکان هایی مثل حیاط خانه های مسکونی، ویلا ها و باغ ها، همواره در معرض
هوا بوده و عوامل مخرب زیادی آنها را تهدید می کنند؛ بنابراین به کار بردن محصولی
که در برابر سرما، گرما و نور شدید آفتاب مقاومت کند؛ بدیهی به نظر می رسد.

آجر نسوز، بهترین محصولی است که می توان از آن برای معماری حیاط استفاده کرد؛ به عنوان نمونه از طراحی آجر نسوز، جهت ساخت باغچه نام می بریم که به اشکال متنوعی در سراسر کشور، رواج یافته است.

پیش از هر چیز باید گفت که ایجاد باغچه در حیاط منزل، یکی از بهترین راه های متفاوت ساختن معماری این قسمت از خانه به شمار می رود. از باغچه می توان جهت کاشت گل ها و گیاهان مختلف استفاده کرد.

خوشبختانه امروزه طراحی های جالب و متفاوتی برای احداث باغچه با آجر نسوز انجام می شود؛ برخی از این طرح ها، امکان ایجاد باغچه در حیاط های کوچک را نیز فراهم کرده اند.
لازم به ذکر است که در حالت کلی نحوه طراحی و ساخت باغچه به متراژ حیاط یا نوع فضای مورد نظر بستگی دارد.
در هر صورت ایجاد باغچه ای با دیواره آجر نسوز، زیبایی خاص و ویژه ای به محیط می بخشد؛ علاوه بر این، چنین باغچه ای در برابر باد، باران، تگرگ و گرمای شدید آفتاب، مقاوم بوده و رنگ دیواره یا جدول دور آن تغییر نمی کند.

نا گفته نماند که در حال حاضر طراحی و تولید آجر نسوز باغچه نیز به گونه ای متفاوت و با مدل های جدید صورت می گیرد؛ همچنین این آجر ها، ابعاد خاصی داشته که برای کار گذاشتن در اطراف باغچه، مناسب به نظر می رسند.

چیدمان اصلی آجر نسوز باغچه

چیدمان اصلی آجر نسوز باغچههمان گونه که در قسمت قبل، توضیح داده شد؛ چیدمان آجر نسوز باغچه تا حد زیادی به نوع فضا و حجم آن بستگی دارد.
همچنین بیان کردیم که آجر های نسوز مخصوص باغچه به گونه ای متفاوت و صرفاً جهت انجام کار های خاصی ساخته شده اند؛ اما بی تردید این آجر ها نیز به نوبه خود متنوع بوده و از لحاظ طرح، رنگ، مدل و شکل ظاهری در دسته های مختلفی قرار می گیرند.

بدون شک آجر نسوز باغچه نیز همانند سایر هم خانواده های خود، ممکن است؛ ساده و مکبی شکل، قوس دار، دایره ای یا ال باشد؛ طبیعتاً نحوه به کار بردن یا چیدمان این اقلام به طرح باغچه و شرایط مکان مورد نظر بستگی دارد؛ همچنین انواع آجر نسوز باغچه، می تواند؛ ساده یا طرح دار با رنگ های متنوع تیره یا روشن باشد.

در حال حاضر با طیف گسترده ای از اقسام گوناگون آجر طرح دار مخصوص باغچه، مواجه می باشیم؛ طرح های برجسته موجود بر سطح این آجر ها، متناسب با باغچه های سنتی و مدرن، ایجاد شده و هر کس با توجه به سلیقه و در نظر گرفتن شرایط مکان خود می تواند؛ از میان آنها انتخاب کند.
انتخاب رنگ آجر نسوز باغچه نیز سلیقه ای بوده و به سایر رنگ های به کار رفته در محیط بستگی دارد؛ نا گفته نماند که نحوه چیدن آجر نسوز در کوره، تاثیر زیادی بر رنگ آن دارد؛ به همین علت معمولاً آنها را در مکانی نزدیک به مرکز کوره، قرار نمی دهند.

چیدمان اصلی آجر برای ساخت باغچه، همان آجر چینی سنتی و ساده است که به صورت منظم در اطراف باغچه قرار می گیرد.

کاتالوگ اصلی آجر نسوز باغچه

با توجه به پر مصرف بودن آجر نسوز باغچه در کاتالوگ اصلی آن، نمونه های متنوعی از این کالا را مشاهده می کنیم؛ سوای از بحث تنوع طرح و رنگ که ویژگی بارز کلیه آجر های نسوز است؛ برخی از ارقام آجر باغچه با لبه های ناصاف و مدل دار ساخته شده اند؛ آجر نسوز کنگره ای مخصوص باغچه از جمله این اقلام به شمار می رود.

روش های مختلفی برای مشاهده کاتالوگ آجر نسوز و انتخاب موارد مناسب برای باغچه وجود دارد؛ معمولاً فروشندگان مجرب این حوزه، پیش از هر چیز هدف مشتری از خرید آجر نسوز را در نظر گرفته و با توجه به درخواست وی، مدل های مناسب کار او را معرفی می کنند.
ارائه کاتالوگ، یکی از بهترین راه های معرفی ارقام مختلف یک کالا محسوب می شود؛ زیرا این امکان را برای خریدار فراهم می کند که طرح های مختلف را با هم مقایسه کرده و با توجه به سلیقه و نیاز خود، محصول مناسبی را تهیه نماید.

شایان ذکر است که آجر نسوز باغچه از هر طرح و مدلی که باشد؛ مقاومت فوق العاده ای در برابر فشار و عوامل محیطی داشته و تا سال های سال، بدون تغییر باقی می ماند.
طبیعی بودن و ثبات رنگ این آجر از مشخصات بارز آن می باشد؛ این یکی از مهم ترین دلایل انتخاب آجر نسوز برای باغچه است.

بخشی از کاتالوگ اصلی آجر نسوز باغچه به انواع آجر ۱۰ در ۱۰ اختصاص دارد؛ این آجر ها اندازه معقولی داشته و برای بسیاری از باغچه های حیاطی مناسب به نظر می رسند.

عرضه كننده آجر نسوزترکیه مرغوب

عرضه كننده آجر نسوزترکیه مرغوبمی دانیم که تولید آجر نسوز از زمان های بسیار دور در سراسر جهان، رایج بوده است؛ در حال حاضر نیز این صنعت در نقاط مختلف دنیا رواج داشته و روز به روز پیشرفته تر می گردد.
خوشبختانه کشور ما نیز ازاین قاعده مستثنی نبوده و به ساخت آجر نسوز اصل و مرغوب، روی آورده است.
به طور کلی کشور ایران، پتانسیل نسبتاً خوبی برای تولید و صادرات آجر نسوز در اختیار دارد؛ وجود معادن غنی، هزینه پایین سوخت و انرژی و همچنین مناسب بودن هزینه نیروی انسانی از جمله مزایای ساخت و تجارت این کالا در ایران می باشند.

ترکیه از جمله مهم ترین کشورهای همسایه ایران بوده و مراودات اقتصادی خوبی با آن دارد؛ به همین دلیل همواره شاهد صادرات آجر نسوز به این کشور می باشیم؛ این مسئله تا حدودی نشان دهنده کیفیت مطلوب آجر نسوز ایرانی است.

علاوه بر آجر نسوز ایرانی، بخشی از بازار لوازم ساختمانی به آجر های وارداتی اختصاص دارد. به عنوان مثال می توان به آجر نسوز ترکیه اشاره کرد که به میزان بالایی عرضه می شود.
این آجر، بسیار مرغوب بوده و استحکام فوق العاده ای دارد.

عرضه کننده آجر نسوز ترکیه، بیش از هر چیز به میزان مرغوبیت و درجه کیفی این محصول توجه می کند.
آجر نسوز ترکیه با رنگ ها و مدل های مختلف موجود می باشد؛ رنگ های قرمز، قهوه ای، زرد، کرم و مشکی از مهم ترین و اصلی ترین رنگ های این محصول محسوب می شوند.

مهم ترین مشخصه آجر نسوز ترکیه مرغوب، این است که از مواد کاملاً طبیعی تهیه شده و بافت منسجمی دارد؛ این آجر در برابر شوک های حرارتی، همچنین عوامل انبساط و انقباض به خوبی مقاومت می کند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *