مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرکت تولیدی آجر نسوز زرد

آنچه در این مقاله می خوانید...

شرکت تولید کننده آجر نسوزترکیب رنگ های مختلف آجر نسوزکاربرد آجر نسوز زردمیزان جذب آب در آجر نسوزتلورانس ابعاد آجر نسوزعلت مقاوم بودن آجر نسوزطراحان داخلی انواع آجر نسوز

آجر نسوز زرد از جمله آجر هایی است که به دلیل ویژگی های منحصر به فردی که دارد، صنعت گران و فعالین بسیاری در حوزه ساختمان سازی و صنایع ذوب فلزات، به آن توجه دارند. به همین جهت در پی نیاز این مصرف کنندگان، تولید کنندگان بسیاری در ایران به تولید این محصول در درجه های کیفیت متفاوت فعالیت دارند که در ادامه قصد داریم به بررسی ویژگی های این محصول بپردازیم.

شرکت تولیدی آجر نسوز زرد

شرکت تولید کننده آجر نسوز

شرکت تولید کننده آجر نسوز در ایران شرکت ها و مراکز تولیدی متنوعی تحت عنوان شرکت آجر نسوز، همواره سعی دارند تا انواع آجر نسوز را در بالاترین درجه کیفی و در طرح های متنوع تولید کنند و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

در واقع تولید کننده آجر نسوز همواره در تلاش است تا در روند تولید این محصول از غنی ترین و با کیفیت ترین خاک های نسوز استفاده کند. همچنین از به روز ترین و مجهز ترین ماشین آلات و تجهیزات مطابق با تکنولوژی روز دنیا در روند تولید این آجر ها استفاده می‌کند تا در نهایت بتواند با کیفیت ترین آجر های نسوز را عرضه بازار کند.

ترکیب رنگ های مختلف آجر نسوز

تنوع رنگ آجر نسوز به دلیل وجود مواد اولیه متفاوتی است که در ساختار ترکیبات این محصول به کار رفته است. به طور مثال هر چقدر میزان وجود عنصر آهن و مس و همچنین سیلیکا در ساختار این محصول بیشتر باشد، رنگ آجر به رنگ قرمز متمایل می شود. همچنین وجود عنصر آلومینا در ساختار آجر نسوز باعث می‌شود تا رنگ این محصول به رنگ سفید نزدیک تر شود.

تنوع رنگی آجر نسوز از رنگ سیاه تا سفید را شامل می شود. همچنین برخی از آجر های نسوز به صورت طرح دار تولید می شوند که معمولا نمونه های طرح دار این محصول جزو تاثیر گذار ترین مصالحی هستند که در دکوراسیون داخلی و نیز نمای بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند.

طراحان ساختمان با ترکیب رنگ های مختلف آجر نسوز، هارمونی جذاب و زیبایی را در نمای ساختمان و همچنین در فضای داخلی ساختمان ها ایجاد می‌کنند که تاثیر مثبتی در جلوه درونی و خارجی بنا می ‌گذارد.

کاربرد آجر نسوز زرد

کاربرد آجر نسوز زرد کاربرد آجر نسوز در صنایع مختلفی مانند صنایع ذوب فلزات و همچنین صنایع ساختمان سازی امروزه رواج بسیاری دارد. 

در صنایع ساختمان سازی از آجر نسوز استفاده های بسیاری می شود. به طور مثال آجر نسوز زرد یکی از پر کاربرد ترین مصالح در نمای ساختمان ها به حساب می آید. علت استفاده از آجر های نسوز در نمای ساختمان ها این است که این آجر ها به دلیل نوع مواد اولیه ای که در ساختار خود دارند و همچنین به دلیل این که در حرارت بالا تولید می شوند، مقاومت بسیاری در برابر تغییرات دمایی ناشی از شرایط جوی از خود نشان می دهند. از همین جهت می توانند نمای ساختمان را در فصول مختلف سال مانند روز اول سالم نگه دارند.

آجر های نسوز مقاومت حرارتی بالایی دارد این بدین معنی است که به آرامی حرارت را جذب خود می کنند و نیز به کندی حرارت را به محیط برمی گردانند. از همین جهت در صورت استفاده از آن ها در نمای ساختمان، آن ها می‌توانند به میزان قابل توجهی از هدر رفتن انرژی و گرمای درون ساختمان ها جلوگیری کنند.

علاوه بر نمای بیرونی ساختمان ها، آجر های نسوز در فضای داخلی ساختمان ها نیز کاربرد فراوانی دارند. به طور مثال برخی از آجر ها به دلیل رنگ بندی زیبایی که دارند، جهت پوشش برخی از دیوار های منازل به عنوان عنصری دکوراتیو به کار می روند و می توانند تاثیر چشم گیر و مثبتی را در دکوراسیون داخلی منازل ایجاد کنند.

معمولاً از آجر های نسوز، به دلیل سبک سنتی و کلاسیکی که دارند، در فضا هایی استفاده می‌شود که دارای حال و هوایی سنتی و کلاسیک مانندی هستند. مانند رستوران های سنتی و کافی شاپ هایی که در طراحی داخلی آن ها از سبک های سنتی الهام گرفته شده است.

از دیگر کاربرد آجر نسوز در فضای داخلی ساختمان ها می توان استفاده از آن ها در پوشش داخلی دیواره شومینه ها اشاره کرد. همان طور که می دانید حرارت ناشی از آتش درون شومینه ها به مقدار دارای درجه بالایی است. از همین جهت پوشش درونی شومینه ها باید مقاومت بالایی در برابر حرارت ناشی از آتش داشته باشد.

با توجه به این موضوع، آجر های نسوز با توجه به مقاومت حرارتی بالایی که دارند، می ‌توانند حرارت داخل شومینه را به خوبی و به راحتی تحمل کنند. از این جهت مناسب ترین گزینه برای استفاده در ساخت شومینه ها محسوب می شوند.

همان طور که در بالا گفته شد آجر های نسوز در صنایع ریخته گری و ذوب فلزات نیز کاربرد فراوانی دارند. به طور مثال معمولاً از این آجر ها در ساخت دیواره کوره های ذوب فلزاتی مانند آهن و آلومینیوم استفاده می شود. در واقع وجود سیلیکا و آلومینا در ساختار این آجر باعث شده است که آجر نسوز به راحتی بتواند حرارت کوره را تحمل کند.

برخی از انواع آجر های نسوز که درونشان میزان بیشتری از عنصر آلومینا استفاده شده است، نیز در ساخت کوره های راکتور هسته ای به کار می روند. در واقع وجود این دو عنصر مقاومت و کیفیت این محصول را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.

همچنین آجر های نسوز می ‌توانند حرارت فلزات مذاب را به خوبی تحمل کنند. از همین جهت صنعتگرانی که در حوزه ریخته‌ گری فعالیت دارند، از این آجر ها در ساخت قالب هایی برای شکل دهی به فلزات مذاب استفاده می کنند.

زیرا قالب های فلزی نمی‌ توانند مقاومتی در برابر دمای بالای فلزات مذاب داشته باشند. از همین جهت فلزات مذاب با قرارگیری در قالب هایی که از آجر نسوز ساخته شده اند، می توانند به شکل ایده ‌آل خود تبدیل شوند.

در صنایع طلا و جواهر سازی نیز از این آجر ها برای ساخت قالب هایی برای شکل‌ گیری طلای آب شده استفاده می‌ کنند. در واقع طلای آب شده با قرارگیری در قالب های آجری کوچک به فرم ایده ‌آل خود تبدیل می شوند و پس از سرد شدن پرداخت ‌های لازم بر روی آن صورت می ‌گیرد.

میزان جذب آب در آجر نسوز

میزان جذب آب آجر نسوز از جمله ویژگی هایی است که تولید کنندگان این محصول، همواره به آن توجه دارند. زیرا میزان جذب رطوبت آجر نسوز مقاومت و کیفیت این محصول را به میزان قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد.

معمولاً با کیفیت‌ ترین آجر های نسوز آن دسته ای هستند که درصد جذب رطوبت شان کمتر از دو درصد است. در واقع هر چقدر آجر های نسوز میزان جذب آب کمتری داشته باشند، کیفیت شان بالا تر می ‌روند.

زیرا در برابر یخ زدگی و تغییرات دمایی مقاومت شان افزایش پیدا می کند. از همین جهت آجر های نسوزی که دارای کمترین میزان جذب آب هستند، برای نمای ساختمان ها و همچنین ساخت دیواره کوره ها به کار می روند.

با توجه به این موضوع خریداران این محصول همواره باید قبل از خرید، میزان جذب رطوبت این محصول را که بر روی بسته بندی آن درج شده است، بررسی کنند و همواره سعی کنند آجر های نسوزی را برای خرید مد نظر قرار دهند که درصد جذب رطوبت شان کمتر از ۲ درصد باشد.

تلورانس ابعاد آجر نسوز

تلورانس ابعاد آجر نسوز آجر های نسوز از لحاظ اندازه و ابعاد، تنوع بسیاری دارند. در واقع ابعاد آجر نسوز ارتباط مستقیمی با نوع کارایی آن دارد. تولید کنندگان این محصول انواع آجر های نسوز را در ابعاد کوچک و بزرگی تولید می ‌کنند که معمولاً آجر های نسوزی که دارای ابعاد کوچکی هستند و نیز ضخامت کمتری دارند، برای نمای داخلی و بیرونی ساختمان ها به کار می روند. در واقع ظرافت این نوع آجر های نسوز باعث می‌شود تا نمای ساختمان ها با دقت و تمیز کاری بیشتری انجام شود.

آجر هایی که ابعاد بزرگ تری دارند جهت ساخت دیواره کوره ها به کار می روند. در واقع ابعاد این آجر ها تاثیر مستقیم در میزان مقاومت حرارتی شان دارد. بدین معنی که هر چقدر ابعاد آن ها افزایش پیدا کند، مقاومت حرارتی آن ها مستقیماً بیشتر می شود.

علت مقاوم بودن آجر نسوز

مقاوم بودن آجر نسوز در برابر حرارت و ضربه از جمله عواملی است که باعث شده است این محصول همواره مورد توجه بسیاری از صنعت گران قرار بگیرد. در واقع میزان مقاومت این آجر به عوامل متعددی بستگی دارد که در ادامه قصد داریم به بررسی علت این ویژگی آجر نسوز بپردازیم.

از جمله عواملی که باعث شده است مقاومت آجر نسوز در برابر حرارت و فشار بسیار بالا باشد، دمای پخت این آجر ها است.  آجر های نسوز معمولاً در دمای بین ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد در کوره های آجر پزی پخته می شوند.

 در واقع این دمای بالا، یکی از عوامل اصلی بالا رفتن مقاومت این محصول در برابر حرارت است. هر چقدر آجر ها در دمای بیشتری پخته شوند، مقاومت شان افزایش پیدا می‌ کند.

از عوامل تاثیر گذار در مقاومت آجر نسوز مواد اولیه ای است که در ساختار آن وجود دارد. یکی از عناصری که به صورت پایه باید در ساختار این محصول وجود داشته باشد و نیز حضور آن ویژگی‌ ها و کیفیت این محصول را تا حد چشم گیری تحت تاثیر قرار می دهد، عنصر آلومینا است.

این عنصر در واقع همان اکسید آلومینیوم است که وجود آن در ساختار آجر باعث می‌ شود تا مقاومت آجر در برابر حرارت و ضربه افزایش پیدا کند. در واقع هر چقدر درصد بیشتری از اکسید آلومینیوم در ساختار آجر نسوز وجود داشته باشد، مقاومت آن در برابر حرارت بیشتر می شود.

به گونه ای که در برخی از آجر هایی که دارای بیشترین مقدار از این عنصر در ساختار خود هستند، برای ساخت دیواره کوره ها به کار می روند. زیرا می توانند حرارت ناشی از کوره ها را به راحتی تحمل کنند.

از دیگر عناصری که وجود آن در ساختار این محصول در ویژگی ‌ها و میزان مقاومت آن موثر است، عنصر سیلیکا است. عنصر سیلیکا همان اکسید سیلیسیوم است که میزان وجود آن در ساختار آجر نسوز می ‌تواند تاثیر چشم‌ گیری در افزایش مقاومت این محصول داشته باشد.

طراحان داخلی انواع آجر نسوز

طراحان داخلی انواع آجر نسوز امروزه طراحان آجر نسوز طرح ‌های متنوعی را برای ساخت این آجر ها در نظر گرفته ‌اند و این آجرها را در شکل ها و ابعاد متنوعی تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهند.

تنوع در مدل و شکل ظاهری این محصول باعث شده است تا طراحان داخلی برای طراحی نما و نیز دکوراسیون داخلی منازل، استفاده از آن ها را در دستور کار خود قرار دهند. این نوع آجر ها در نمونه های تخت، ال انگلیسی و هلالی طراحی و تولید می شوند که هر یک از آن ها با توجه به شکل شان در پروژه های مختلفی به کار می روند.

نمونه ‌های تخت این محصول معمولاً برای قسمتی از نمای خارجی استفاده می شود که زاویه ۹۰ درجه دارند. با توجه به خمیدگی هایی که در بدنه خود دارند، گوشه ‌های ۹۰ درجه را به خوبی می ‌توانند پوشش دهند و جلوه زیبایی را در نمای ساختمان ها ایجاد کنند.

نوعی دیگر از این آجر ها به صورت هلالی طراحی و تولید شده است که معمولاً در ستون های گرد کاربرد دارند. این نوع آجر ها با زاویه های مختلفی طراحی شده اند که این موضوع باعث شده است تا امکان استفاده از آن ها در ستون های های گرد با قطر های متفاوت وجود داشته باشد.

معمولا نمونه ‌های تخت این آجر ها برای پوشش سطوح افقی مانند کف ساختمان ها استفاده می شود. همچنین نمونه های تخت این آجر ها دارای مدل های ساده و طرح دار می باشند. اغلب آجر های تخت ساده برای پس زمینه نما استفاده می شود و نمونه های طرح دار آن برای ایجاد طرح های زیبا بر روی پس زمینه به کار گرفته می شود.

طراحان آجر نسوز گاهی برای تزیین این محصول برای استفاده در نما، از شیشه استفاده می کنند. در واقع این نوع آجر های تزیین شده جزو نمونه های پر فروش و پرطرفداری هستند که معمولاً در مساجد و اماکن مذهبی و همچنین اماکنی که دارای طراحی سنتی و کلاسیک هستند استفاده می شودد.

همچنین طراحان این آجر ها آن ها را در اشکال و طرح های ناموزونی نیز تولید می‌کنند که معمولاً از آن ها برای طراحی های خاص استفاده می کنند. این اجر ها نیز در زوایای ۴۵ درجه طراحی و تولید شده اند که می توانند گوشه های هشت ضلعی را به طور کامل پوشش دهند.

همچنین رنگ های متفاوتی که برای این آجرها در نظر گرفته شده است، امکان استفاده از آن ها در نما های متنوع فراهم شده است. به طور مثال در طراحی برخی از نماها آجر قرمز را به صورت تلفیقی با چوب به کار می برند که ترکیب این دو جلوه بسیار زیبایی را در نمای ساختمان ایجاد می کند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *