مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرکت بازرگانی آجر نسوز در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات ظاهری آجر نسوزترکیب رنگی آجر نسوزکاربرد آجر نسوز در پوشش کف ساختماناستفاده از اجر نسوز در ظاهر بیرونی ساختمانروش نصب آجر نسوز تهرانمحصولات آجر نسوز گرانیتی تهرانفروش ارزان ترين آجر نسوز تهران

شهر تهران یکی از بزرگ ترین بازار های خرید و فروش آجر نسوز در کشور ایران است. تعداد بالای تولید کنندگان آجر نسوز تهران در ایران باعث شده است رقابت در میان تولید کنندگان به شکلی مثبت شکل گیرد و باعث پیشرفت محصولات تولید شده از لحاظ کیفی شود.

شرکت بازرگانی آجر نسوز در تهران

مشخصات ظاهری آجر نسوز

مشخصات ظاهری آجر نسوزآجر نسوز در واقع نوعی سنگ دست ساز است. مواد اولیه تولید کننده این آجر ها خاک های مخصوصی هستند که در ساختار خود دارای مواد اولیه مورد نیاز برای تشکیل آجر در کوره می باشند.

محل استفاده آجر نسوز دقیقاً مشابه سنگ های ساختمانی است. این محصولات در نمای ساختمان ها بیشتر به کار می روند و به منظور ایجاد طراحی های زیبا در جلوه ظاهری ساختمان ها کاربرد زیادی دارند.

ویژگی های ساختاری این محصولات باید به گونه ای باشد که بتواند در مقابل عوامل محیطی مانند فرسایش مقاومت زیادی از خود نشان دهد. 

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و امکان انجام آزمایشات متعدد بر روی فرآیند ساخت این محصولات، می توان نمونه های مختلفی از آن ها را ابتدا در آزمایشگاه و سپس به صورت تولید انبوه ایجاد کرد.

آجر ها برخلاف سنگ ها در مدت زمان بسیار کوتاهی شکل دهی و تولید می شوند. به همین دلیل نسبت به سنگ ها دارای فشردگی کمتری هستند. اما فرایند ساخت این محصولات به دلیل امکان دستکاری های فراوان در ترکیبات آن ها باعث شده است تا نمونه های مختلفی از آجر نسوز که دارای کاربرد های متفاوتی هستند، شکل گرفته و تولید شوند.

آجر های نسوز امروزی نسبت به خشت های خام که صد سال پیش استفاده می شدند، بسیار متفاوت اند. تنها شباهت این آجر ها به نمونه‌ های اولیه تولید شده از آن ها شکل هندسی و ابعاد آن ها در برخی از نمونه ها می باشد.

آجر های نسوز دارای تخلخل های بسیار ریزی در سطح خود هستند که با چشم غیر مسلح نمی توان آن ها را مشاهده کرد. این تخلخل ها در کارایی آجر های نسوز بسیار مهم اند و نقشی بسیار حیاتی در در مورد کیفیت عایق بندی آجر های نسوز ایفا می کنند.

داشتن اطلاعات کافی در مورد مشخصات ظاهری آجر نسوز با کیفیت و تشخیص نمونه های برتر تولید شده این محصول می تواند خریدار آن را در ثبت یک سفارش بهتر و پر سود تر یاری کند.

مشخصات ظاهری انواع مختلف موجود در بازار اندکی با یکدیگر تفاوت دارد. اگر بخواهیم نمونه های مختلف آجر نسوز را از لحاظ شکل ظاهری طبقه بندی کنیم می توانیم آن ها را به چند دسته اصلی تقسیم کنیم.

  1. آجر های نسوز شاموتی: این آجر ها که جزو ساده ترین و ارزان قیمت ترین آجر های موجود در بازار هستند در رنگ های زرد، قرمز و قهوه ای به تولید می رسند و می توان از آن ها در نمای ساختمان ها به منظور ایجاد زیبایی بیشتر و استفاده از خاصیت عایق بندی آن ها استفاده کرد. این آجر ها دارای مقاومت حرارتی بسیار بالایی هستند و می توانند در شومینه ها نیز مورد استفاده قرار گیرند.
  2. آجر های نسوز آلومینایی: این آجر ها که به دلیل وجود آلومینا در ساختار اصلی شان دارای مقاومت حرارتی و مقاومت در برابر ضربه بالاتری نسبت به آجرهای شاموتی هستند، بیشتر در ساخت دیواره های داخلی کوره های آجر پزی ای کاربرد دارند. همچنین بسیاری از کوره های پخت ظروف سفالی نیز در لایه داخلی شان در کنار المنت های برقی از این آجر ها به منظور عایق بندی بهتر کوره استفاده می کنند. برخی از نمونه های آلومینایی می ‌توانند حرارت های بالا تا ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد را تحمل کرده و خواص ظاهری و ساختاری خود را به خوبی حفظ کنند.
  3. پاتیل های دیر گداز: این محصولات دارای ساختار پیچیده تری نسبت به نمونه های قبلی آجر نسوز هستند و قابلیت تحمل درجه حرارت بالای ۳۰۰۰ درجه سانتیگراد را دارند. این محصولات در کارخانه های ذوب آهن و تولید فولاد های سنگین به عنوان قالب اولیه مواد مذاب استفاده می شوند و طول عمر محدودی دارند. در بهترین نمونه ‌های پاتیل دیر گداز می ‌توان از آن ها به تعداد ۵۰۰ الی ۷۰۰ بار جهت شکل دهی و قالب گیری فولاد و فلزات مختلف استفاده کرد.

ترکیب رنگی آجر نسوز

آجر های نسوز در رنگ های مختلفی در بازار موجود اند. امروزه علم تولید آجر های نسوز به حدی پیشرفت کرده است که امکان ساخت این محصولات در تمام فام های رنگی وجود دارد. 

طراحان مختلف دکوراسیون داخلی فعال در داخل کشور می ‌توانند از این محصولات در طرح های کلاسیک و یا مدرن استفاده کنند. آجر سفید یکی از آجر هایی است که در بین طراحان دکوراسیون داخلی که علاقه به سبک مدرن دارند طرفداران بسیاری دارد.

رنگ های قرمز و پرتقالی اجر نسوز به عنوان نمونه ساختمان در کنار نمای چوبی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. ترکیب رنگ این دو متریال در کنار یکدیگر بسیار زیبا است و سبکی متفاوت را شکل می دهد که بسیار مورد پسند طرفداران نماهای کلاسیک است. 

ترکیب رنگ آجر نسوز نیز بسیار مهم است. برخی از نمونه های این آجر ها به صورت دو رنگ ارائه می شوند. این محصولات به گونه ای طراحی شده اند که یکی از رنگ های آن به عنوان رنگ زمینه و رنگ دیگر به عنوان رنگ ترکیبی، به منظور افزایش زیبایی این محصولات به آن ها اضافه شده اند.

رنگ بندی های متنوع آجر نسوز باعث شده است استفاده از این محصولات در نمای داخلی ساختمان ها نیز بسیار رواج پیدا کند. نمونه ‌هایی از این محصولات که در نمای داخلی به کار می روند، دارای ابعاد و اندازه های کوچک تری نسبت به آجر هایی هستند که در نمای خارجی ساختمان استفاده می شوند.

آجر های نسوز کوچک در در برخی از موارد حتی در اتاق خواب نیز اجرا می شوند و باعث ایجاد یک فضای جذاب و نوستالژیک در اتاق ها خواهند شد. اجرای نمای آجری در محیط رستوران و یا کافه ها، احساس صمیمیت و گرمی بیشتری به محیط عمومی می دهد و بسیار مورد توجه چنین مشتریانی است.

در بسیاری از ساختمان هایی که در آن ها از معماری مدرن استفاده شده است، برای طراحی شومینه ها از آجر نسوز مشکی طرح گرانیت نیز استفاده می شود.

کاربرد آجر نسوز در پوشش کف ساختمان

کاربرد آجر نسوز در پوشش کف ساختمانآجر نسوز کاربرد های فراوانی دارد. یکی از مهم‌ ترین کاربرد های آن اجرای آجر نسوز در پوشش کف ساختمان به منظور ایجاد عایق حرارتی و بالا بردن مقاومت ساختمان در برابر حوادثی مانند آتش سوزی است. 

کاربرد آجر نسوز به عنوان عایق حرارتی، علاوه بر کف ساختمان در نما های خارجی آن نیز انجام می شود. اجرای این محصول در کف ساختمان ها باعث می شود در فصل زمستان انرژی گرمایی تولید شده توسط سیستم های حرارتی موجود در ساختمان، در طبقات مورد نظر حفظ شده و باعث کاهش هزینه های مصرف انرژی برای ساکنین آن شود.
در ساختمان های چند طبقه و برج های مسکونی، فاصله میان طبقات را با آجر های نسوز بزرگ و توخالی می پوشانند. 

وجود هوا میان لایه ‌های مختلف آجر نسوز باعث می شود خاصیت عایق حرارتی آن بهتر عمل کند. در این حالت سیستم کنترل حرارتی آجر به مانند پنجره های دو جداره عمل می کند و با استفاده از هوای موجود در میان لایه های مختلف آجر باعث می شود، علاوه بر حرارت، صدا نیز کمتر انتقال پیدا کند.

آجر های نسوز دارای ساختاری هستند که باعث می شود مقاومت حرارتی آن ها در دما های بالا نیز بسیار خوب عمل کند. به همین دلیل استفاده از آجر های نسوز در نمای خارجی و همچنین لایه های داخلی شومینه ها و دود کش آن ها بسیار رایج است.

ساختار آجر های نسوز به گونه ای است که باعث می ‌شود دمای آن ها به سختی بالا رود و همچنین پس از گرم شدن نیز با قطع منبع حرارت، مدت زمانی طول می کشد تا آن ها حرارت خود را از دست داده و به دمای محیط باز گردند.

مهم ترین عواملی که باعث می شود ویژگی های حرارتی آجر های نسوز بدین صورت باشد به ترتیب وجود تخلخل های موجود در ساختار آن ها و وجود مواد اولیه ای مانند سیلیکا و آلومینا در ترکیبات ساخت خاک آجر نسوز می باشد.

استفاده از اجر نسوز در ظاهر بیرونی ساختمان

آجر نسوز یکی از مهم ترین متریال هایی است که برای تزیین نمای بیرونی ساختمان به کار می رود. این محصول در کنار سنگ های ساختمانی و نما های چوبی و همچنین نما های کامپوزیتی، جزو پر فروش ترین متریال های مورد استفاده در نمای ساختمانی می باشد.

انواع آجر نسوز مورد استفاده در نمای ساختمان نسبت به متریال های دیگری که به این منظور استفاده می شود دارای مزایای بسیاری است. 

استفاده از آجر نسوز نسبت به سنگ های ساختمانی گران قیمت، هم از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است، و هم اینکه به دلیل داشتن وزن پایین تر نسبت به سنگ های ساختمانی باعث می شود مقدار بار ایجاد شده بر روی اسکلت ساختمان کمتر شده و مقاومت آن در برابر حوادثی مانند زلزله و یا آتش سوزی بالا تر باشد.
مزیت دیگری که استفاده از آجر نسوز در ظاهر بیرونی ساختمان دارد، این است که این محصول با آب و هوای مناطق مختلف سازگاری دارد و همان گونه که در مقابل گرما و اشعه های مضر نور آفتاب در مناطق گرمسیری مقاوم است، می تواند در مناطقی که دارای هوای سرد و آب و هوای کوهستانی و مرطوب هستند نیز به خوبی ساختار و ویژگی ‌های خود را حفظ کرده و به عنوان یک عایق مناسب عمل کند.

روش نصب آجر نسوز تهران

روش نصب آجر نسوز تهرانمحصولات آجر نسوز در ابعاد و اندازه های مختلفی ارائه می شوند که با توجه به محل استفاده آن ها، به طوری طراحی شده‌ اند که در محل مورد نظر بالا ترین کارایی را داشته باشند. طریقه نصب آجر نسوز نیز به ابعاد آن بستگی دارد. 

آجر های ۵ سانتی مورد استفاده به عنوان متریال اصلی ساخت دیوار های خارجی ساختمان با استفاده از سیمان باید سر جای خود سفت شوند و نیاز به استاد کار اجرای آجر نسوز دارند تا بتوانند به خوبی در جای خود قرار گرفته و به صورت اصولی نمای مورد نظر را تشکیل دهند.

ابزار کار مورد استفاده استاد کاران آجر نسوز بسیار ساده است. آن ها با استفاده از یک عدد تراز آنالوگ یا دیجیتال می ‌توانند اجرای صحیح آجر روی خط افقی را به خوبی بسنجند و آن را به زیباترین شکل اجرا کنند.

دستمزد نصب آجر نسوز به صورت متری محاسبه می‌شود و برای انواع مختلف آن متفاوت است. اندازه این آجر ها هر چقدر کوچک تر باشد استاد کار نصب آن باید زمان بیشتری را برای طراحی و اجرای پروژه صرف کند و طبیعتاً برای متراژ پایین تر دستمزد بیشتری نسبت به نمونه های بزرگ تر آجر در همین متراژ دریافت خواهد کرد.

استفاده از آجر نسوز برای نمای داخلی ساختمان در قسمت هایی که این محصول برای شومینه ها استفاده نمی ‌شود و با حرارت و شعله های آتش به صورت مستقیم سروکار ندارد، با استفاده از چسب های مخصوص سنگ و کاشی نیز ممکن است. 

این چسب ها به طور خاص برای محصولات سرامیکی عرضه می ‌شوند و با توجه به اینکه زمان کمی برای خشک شدن آن ها نیاز است، سرعت کار را نسبت به مواقعی که می خواهید از سیمان استفاده کنید بسیار بالاتر خواهند برد.

محصولات آجر نسوز گرانیتی تهران

آجر نسوز گرانیتی یکی از محصولات پر فروش تولید شده در زمینه انواع آجر نسوز است که به دلیل شکل ظاهری زیبایش مورد توجه بسیاری از خریداران آن قرار می گیرد.

این محصول گاهاً در نمونه های لعاب دار نیز عرضه می‌ شود که نسبت به نمونه های بدون لعاب دارای شکل ظاهری زیبا تری است و به دلیل ظاهر براقش می‌ توان از آن در مکان هایی که دارای دکوراسیون داخلی بسیار شیک هستند استفاده کرد.

بیش از تمام شهر های ایران این محصول در شهر تهران به فروش می ‌رسد و مورد توجه بسیاری از شهروندان تهرانی است.

فروش ارزان ترين آجر نسوز تهران

فروش ارزان ترين آجر نسوز تهرانمحصولات آجر نسوز به فروش رسیده در شهر تهران شامل نمونه های ارزان قیمت و گران قیمت مختلفی است. به دلیل تفاوت در کیفیت محصولات تولید شده، طبیعتاً قیمت آن ها نیز با یکدیگر اختلاف دارد.

این درگاه اینترنتی به عنوان بزرگترین مرکز فروش آجر تهران می تواند این محصول را به صورت عمده و خرده در اختیار مشتریان آن قرار دهد. یک مرکز فروش خوب باید بتواند با ارائه برترین نمونه های آجر تولید شده توسط تولیدی های مختلف در سراسر کشور، نیاز مشتریانش را با تمام سلایق درک کرده و در جهت برطرف کردن آن ها بکوشد.

در صورتی که تجربه کافی در مورد د و فروش این محصولات را ندارید و قصد دارید با نمونه‌ های مختلف آن ها بیشتر آشنا شوید به شما توصیه می ‌کنیم تا با کارشناسان فروش محصول از طریق سایت ارتباط برقرار کرده و از تجربیات ارزشمند ایشان در این زمینه بهره مند شوید.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *