مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سفارش دهندگان آجر نسوز هفت رنگ در کشور

آنچه در این مقاله می خوانید...

اطلاع از شرایط دریافت آجر نسوز هفت رنگنگاه اجمالی به ساخت آجر نسوز هفت رنگسفارش آجر نسوز هفت رنگاستفاده آجر نسوز هفت رنگ برای دکوراسیون داخلیآجر نسوز هفت رنگ همه کارهآجر نسوز هفت رنگ از چه موادی درست می شود؟اجزای تشکیل دهنده آجر نسوز هفت رنگ

در حال حاضر تعداد سفارش دهندگان آجر نسوز هفت رنگ در کشور، بسیار زیاد می باشد. همان طور که از نام این محصول مشخص است؛ ظاهری رنگارنگ داشته و ترکیبی از چند رنگ مختلف آجر نسوز را در خود گرد آورده است. به کارگیری اصولی و صحیح آجر نسوز هفت رنگ، ظاهری خاص، زیبا و ماندگار برای ساختمان ایجاد می کند؛ البته از سایر مزایای استفاده از آجر نسوز نیز نباید غافل شد.

سفارش دهندگان آجر نسوز هفت رنگ در کشور

اطلاع از شرایط دریافت آجر نسوز هفت رنگ

اطلاع از شرایط دریافت آجر نسوز هفت رنگآجر در زمره مهم ترین و اصلی ترین مصالح ساختمانی قرار می گیرد. انواع مختلف این محصول را به دو دسته کلی آجر معمولی و آجر نما تقسیم می کنند. معمولاً آنچه به عنوان آجر نما فروخته می شود از نوع آجر نسوز می باشد. همان طور که از نام این آجرها مشخص است؛ در برابر درجه حرارت بالا و همچنین شوک های حرارتی، بسیار مقاوم هستند.

آجر نسوز، محصولی عالی و کاربردی جهت تزئین نمای خارجی ساختمان بوده و برای دکوراسیون داخلی خانه ها نیز استفاده می شود. شایان ذکر است که این آجر به نوبه خود ارقام مختلفی داشته و می توان آن را به گروه های متنوعی تقسیم نمود. به عنوان مثال می توان به تنوع طرح و رنگ این لوازم ساختمانی اشاره کرد.

رایج ترین رنگ های آجر نسوز عبارتند از: زرد، کرم، نارنجی، آبی، قهوه ای، قرمز، خاکستری و مشکی؛ اما در میان انواع و اقسام رنگ ها، محصولی به نام آجر نسوز هفت رنگ نیز وجود دارد. همان گونه که تا حدودی از نام کالا پیداست؛ چندین رنگ مختلف را در کنار یکدیگر گرد آورده است.

شرایط آجر نسوز و نحوه سفارش آن، مشابه سایر مصالح ساختمانی می باشد. این آجر از لحاظ ویژگی های فیزیکی و شیمیایی از درجه کیفی بالایی برخوردار بوده و در شرایط اقلیمی مختلف، ماهیت خود را حفظ می کند. به همین دلیل به شدت مورد توجه ساختمان سازان و طراحان داخلی و خارجی قرار گرفته است. از طرفی رنگ و لعاب و زیبایی نهفته در آجر نسوز هفت رنگ، حاصل مواد طبیعی و پخت آن در کوره بوده و هیچ ماده رنگ دهنده مصنوعی در ساختار آن وجود ندارد.

جهت اطلاع از شرایط دریافت آجر نسوز می توان از منابع معتبر فعال در حوزه زیباسازی ساختمان کمک گرفت. امروزه علاوه بر فروشگاه های معمول مصالح ساختمانی، دفاتر تزئینات داخلی نیز در پی دریافت اطلاعات لازم جهت تهیه بهترین آجر نسوز هفت رنگ می باشند.

نگاه اجمالی به ساخت آجر نسوز هفت رنگ

ساخت آجر نسوز هفت رنگ، مراحل مختلفی داشته و طی فرآیندهای پیچیده فیزیکی و شیمیایی انجام می گیرد؛ اما در یک نگاه اجمالی می توان روش کلی تولید آن را تا حدودی توضیح داد.

مهم ترین نکته در خصوص تولید آجر نسوز هفت رنگ و محصولات هم حوزه آن، این است که آجرهای نسوز از پوکه ها و کانی های معدنی خیلی خاصی ساخته شده اند؛ به عبارت دیگر خاک نسوز یا مواد سرامیکی و چینی موجود در طبیعت (همان کانی های غیر فلزی) اصلی ترین مواد تشکیل دهنده آجر نسوز به شمار می روند.

برای ساخت و تولید آجر نسوز هفت رنگ، ابتدا سنگ های معدنی را آسیاب کرده و به خاک نرم تبدیل می کنند. می دانیم که خاک حاصل شده از این کانی های معدنی خاص، مقاومت فوق العاده بالایی در برابر حرارت دارد.
سپس خاک به دست آمده را همراه با مواد دیگر که همگی طبیعی هستند؛ میکس کرده و در قالب های مخصوص، فشرده سازی می کنند. لازم به ذکر است که طی مراحل پخت نیز یک سری مواد به آن اضافه می شود.

پخت آجر نسوز هفت رنگ، توسط کوره هایی با درجه حرارت بالا صورت می گیرد. این درجه حرارت از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد شروع شده و گاهی تا ۱۵۰۰ درجه نیز می رسد؛ ناگفته نماند؛ که در بسیاری از موارد، پخت آجر، طی چند مرحله انجام می شود؛ گاهی اوقات نیز ممکن است؛ این فرآیند چند روز (معمولاً سه روز) طول بکشد.
درجه حرارت بالای کوره و زیاد بودن مدت زمان پخت، باعث می شود؛ محصول تولیدی از استحکام و مقاومت بالایی در برابر بسیاری از عوامل خارجی برخوردار باشد.

سفارش آجر نسوز هفت رنگ

سفارش آجر نسوز هفت رنگسفارش آجر هفت رنگ نسوز به میزان قابل توجهی انجام می گیرد. علت این مسئله را از جنبه های مختلف می توان بررسی کرد.
نخست این که آجر نسوز هفت رنگ از نظر شکل ظاهری، بسیار زیبا، جالب و جذاب می باشد. مهم ترین دلیل خاص و جذاب بودن آن، این است که رنگ های موجود در آجر، حاصل مواد طبیعی بوده و این متریال، رنگ نشده است.
ذکر این نکته نیز لازم است که به علت طبیعی بودن آجر نسوز هفت رنگ، معمولاً نمی توان تعداد قابل ملاحظه ای از آنها را با یک طرح و رنگ مشاهده کرد؛ بلکه رنگ های موجود در این محصول، طیف های گوناگونی را در بر می گیرند؛ ناگفته نماند؛ که سوای از نوع مواد معدنی به کار رفته و ترکیبات موجود در آجر، درجه حرارت و نحوه چیدمان در کوره نیز بر رنگ آن تاثیر می گذارد.

علاوه بر شکل ظاهری جالب توجه آجر نسوز هفت رنگ، این کالا از کیفیت مطلوب و ماندگاری طولانی برخوردار بوده و به نوبه خود عایق بسیار خوبی برای ساختمان محسوب می شود؛ البته آجر نسوز یک سری ویژگی های دیگر نیز دارد.
به عنوان مثال:

 • ساختار مولکولی چسبیده، متراکم و ظریف
 • راحتی کار نصب و اجرا
 • قابلیت ملات گیری بالا و عدم پس دادن آب ملات زیر خود
 • هدایت حرارتی بالا
 • جذب آب مناسب
 • مقاومت در برابر خوردگی
 • عدم ایجاد شوره روی آجر

همچنین آجر نسوز هفت رنگ، ضریب انبساط نسبتاً پایینی داشته و در برابر عواملی که باعث انبساط یا انقباض (مثلاً گرما یا سرمای شدید) آن می شوند؛ مقاومت کرده و تغییر ماهیت نمی دهد؛ در نتیجه به مدت طولانی تری سالم و نو باقی می ماند.

روش های مختلفی برای سفارش آجر هفت رنگ وجود دارد؛ اما به طور کلی نحوه سفارش هر کالایی تا حدودی به حجم خرید بستگی دارد؛ مسلماً شرایط تهیه آجر نسوز برای افرادی که قصد دارند؛ آن را به میزان بسیار بالا و جهت ساختمان های مختلف خریداری کنند؛ متفاوت است.

استفاده آجر نسوز هفت رنگ برای دکوراسیون داخلی

به طور کلی انوع آجر نسوز، کاربردهای بسیار زیادی در صنایع مختلف و ساختمان سازی دارند. به عنوان مثال این لوازم در کوره ها، پاتیل ها و جهت برخی عایق کاری های صنعتی به کار می روند.
در مورد مصارف ساختمانی آجر نسوز نیز باید گفت که مدل های مختلف این آجر را می توان هم برای نمای خارجی و هم جهت تزئینات داخلی ساختمان به کار برد.
اما به نظر می رسد که موارد استفاده آجر نسوز هفت رنگ برای دکوراسیون داخلی، فراتر از سایر نمونه های مشابه باشد.

در اینجا به برخی از مهم ترین مصارف آجر نسوز هفت رنگ، جهت دکوراسیون داخلی ساختمان اشاره می کنیم:

 • دیوارهای اتاق پذیرایی
 • جهت شومینه
 • آشپزخانه و اطراف اجاق گاز یا فر، باربیکیو و …
 • اطراف پنجره ها
 • ستون های ساختمان

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد؛ که مقاومت بالای آجر نسوز هفت رنگ در برابر گرمای شدید، باعث شده است که قابلیت نصب در اطراف اجاق گاز، فر و هود را داشته باشد. از این لحاظ به جرات می توان گفت که آجر نسوز از جمله معدود مصالح نازک کاری است که با خیال راحت در آشپزخانه نصب می شود. همچنین به علت مقاومت این آجر در برابر رطوبت، برای اطراف ظرفشویی و آبچکان نیز مناسب به نظر می رسد.

به کار بردن آجر نسوز هفت رنگ جهت طراحی و نصب شومینه، جلوه ظاهری خاص و چشم گیری به فضا می بخشد؛ علی الخصوص اگر در این راستا به سایر رنگ های موجود در محیط توجه شود. از آنجا که آجر هفت رنگ، دارای رگه هایی از چندین رنگ مختلف است؛ با اکثر رنگ ها هماهنگی پیدا می کند.

آجر نسوز هفت رنگ همه کاره

آجر نسوز هفت رنگ همه کارهویژگی های مثبت و مزایای به کاربردن آجر نسوز، آنقدر زیاد است که می توان آن را آجر همه کاره دانست؛ چرا که این محصول هم از لحاظ طرح و شکل ظاهری، فراتر از سایر لوازم تزئین ساختمان می باشد و هم از نظر مشخصات مکانیکی.
البته گاهی اوقات منظور از همه کاره، این است که در قسمت های مختلف یک بنا (از نمای خارجی گرفته تا آشپزخانه و حتی اتاق خواب) می توان از آن استفاده کرد.

مثلاً کاربرد آجر نسوز هفت رنگ برای شومینه را توضیح می دهیم. می دانیم که امروزه شومینه، بخش جدایی ناپذیر برخی ساختمان های شیک و جدید می باشد؛ اما این دکور بسیار زیبا که باعث ایجاد گرمایی طبیعی و آرامش بخش در محیط ساختمان می شود؛ ممکن است؛ مشکلاتی نیز در پی داشته باشد. به عنوان مثال می توان به تغییر رنگ دیوارهای اطراف شومینه اشاره کرد.
خوبی آجر نسوز، این است که قابلیت استفاده در داخل و خارج شومینه را دارا می باشد. نصب آجر نسوز هفت رنگ در اطراف شومینه، از دیوارهای ساختمان محافظت کرده و مانع زرد شدن آنها می شود. به علاوه شومینه، زیباتر به نظر رسیده و فضای امنی را در اطراف خود ایجاد می کند.

به طور کلی آجر نسوز هفت رنگ برای محیط آشپزخانه بسیار مناسب بوده و فضایی گرم و دلپذیر را در آن فراهم می کند. ماندگاری و مقاومت بالای این آجر، باعث می شود که در هرشرایطی قابل استفاده باشد.
علاوه بر آشپزخانه، حتی می توان آجر نسوز را برای فضای داخلی فر یا باربیکیو در فضای باز به کار برد؛ علی الخصوص که چنین فرهایی در برابر برف و باران نیز مقاوم هستند.

آجر نسوز هفت رنگ از چه موادی درست می شود؟

با توجه به شکل ظاهری خاص و رنگارنگ آجر نسوز هفت رنگ، برای بسیاری از افراد، این سوال پیش می آید که این آجر از چه موادی درست می شود؟
همان طور که پیشتر نیز اشاره شد؛ اساس ساخت و تولید انواع آجر نسوز بر پایه کانی های معدنی خاص و پوکه های معدنی نسوز می باشد. این مواد معدنی، غیر فلزی و سرامیکی بوده و در دمای بالا، پایدار مانده و مقاومت می کنند. آجر نسوز هفت رنگ نیز از این قاعده مستثنی نیست اما نکته شایان ذکر، این است که این محصول نیز به نوبه خود انواع مختلفی داشته و از لحاظ نوع مواد معدنی به کار رفته متنوع می باشد.
به عنوان مثال می توان به انواع آجر سیلیسی، آلومینیومی، قلیایی یا منیزیمی و گرانیتی اشاره کرد؛ البته یک سری آجرهای نسوز ویژه نیز هستند که حاوی فلزات واسطه بوده و جهت مصارف صنعتی مختلف به کار می آیند.

در مورد آجر نسوز هفت رنگ نیز نمی توان یک فرمولاسیون خاص ارائه داد؛ نکته مهم این است؛ که به منظور رنگارنگ کردن این آجر، انواع مواد معدنی به کار رفته در آجرهای تقریباً تک رنگ دیگر را به ترکیب این محصول اضافه می کنند
البته آجرهای یک رنگ این حوزه نیز به یک شکل دیده نمی شوند؛ و گاهی اوقات با پسوند یا پیشوند رندوم فروخته می شوند؛ به این معنا که مثلاً آجر نسوز رندوم قرمز، طیف های مختلف رنگ سرخ را در بر گرفته و هنگامی که اجرا می شود؛ برخی از آنها کمرنگتر یا پر رنگتر می باشند؛ این ویژگی به نوبه خود بر زیبایی کار می افزاید.

اجزای تشکیل دهنده آجر نسوز هفت رنگ

اجزای تشکیل دهنده آجر نسوز هفت رنگرایج ترین نمونه های آجر نسوز به رنگ های کرم، قهوه ای، قرمز و رنگ های مشابه بین اینها دیده می شوند.
لازم به ذکر است که رنگ هر آجر نسوز، حاصل ترکیبات و پخت آن در کوره است. در واقع نحوه چیدن آجرها در کوره، بسیار مهم می باشد؛ آجرهایی که به مرکز کوره نزدیک تر هستند؛ همواره رنگ تیره تری دارند؛ بالعکس هر چه آجری بیشتر از مرکز کوره فاصله داشته باشد؛ روشن تر می شود؛ این مهم ترین دلیل اختلاف رنگ انواع آجر نسوز است؛ به عبارت بهتر می توان گفت؛ که رنگ اکثر آجرهای نسوز از حرارت دادن آنها در کوره ناشی می شود.
بی تردید آجر هفت رنگ نیز از این قاعده مستثنی نبوده و هیچ گاه همه نمونه های آن به یک شکل واحد دیده نمی شوند؛ اما به نظر می رسد که اجزای آجر نسوز هفت رنگ تا حدودی خاص می باشند؛ در اصل تولید این محصول با هدف ایجاد تنوع در طرح و رنگ آجر نسوز صورت گرفته است.

شرح اجزای تشکیل دهنده آجر نسوز هفت رنگ و تاثیری که هر کدام می گذارند؛ کاری طولانی و وقت گیر می باشد؛ اما همان طور که در قسمت قبل بیان شد؛ برای ساخت این محصول از مواد معدنی مختلفی استفاده شده است؛ ترکیب درصد مشخصی از موادی که جهت ساخت ارقام مختلف آجر نسوز به کار می روند؛ و قرار گرفتن آنها در کوره، باعث ایجاد رگه ها و نقطه هایی از رنگ های گوناگون بر سطح آجر می شود؛ چنان که در ساختار آجر نسوز هفت رنگ، طیف های متنوع رنگ زرد، قرمز، نارنجی، آبی، قهوه ای، کرم، خاکستری، مشکی و موارد مشابه را مشاهده می کنیم.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *