مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سفارش انواع آجر نسوز پاتیل در بازار تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

عوامل ترک خوردن اجر نسوز چیست؟ویژگی های ظاهری آجر نسوز خوبسفارش آجر نسوز ساختمانآجر نسوز پاتیل چیست؟آیا آجر نسوز پاتیل را در ساختمان می توانیم به کار ببریم؟مزیت های مهم آجر نسوزروش های جدید استفاده از آجر نسوز

آجر نسوز به دلیل کاربرد بالایی که در زمینه چیدمان و دکوراسیون دارد امروزه بسیاری پر طرفدار است. از این محصول در معماری مدرن استفاده می شود. از ساختن شومینه گرفته تا دیوار آجر و …. . شما می توانید این محصول را با قیمت عمده به راحتی تهیه کنید. در مقاله زیر همه چیز در مورد آجر نسوز پاتیل توضیح داده شده است. 

سفارش انواع آجر نسوز پاتیل در بازار تهران

عوامل ترک خوردن اجر نسوز چیست؟

عوامل ترک خوردن اجر نسوز چیست؟ ترک خوردن آجر می تواند در اثر مواد بی کیفیت و یا صدمه به ساختمان ایجاد شود و در برخی موارد حتی می تواند خطرناک باشد. ترک دیوارهای آجری و آجری به شکل زیگزاگ است. شما باید ببینید که آیا ترک به گونه ای است که به یک تعمیرکار حرفه ای احتیاج دارد یا اینکه خودتان می توانید آن را برطرف کنید.

هدف اصلی تعمیر ترک دیوار آجری، بازگرداندن ظاهر اصلی و استحکام دیوار آجری است. در حقیقت، تعمیر دیوار ترک خورده خطر آسیب بیشتر ساختمان را به حداقل می رساند. آجر نسوز نوعی آجر است که از خاک چینی و نسوز ساخته شده است و دارای ساختار مولکولی متراکم و ظریف است.

روش تولید این نوع آجر به این صورت است که ابتدا سنگ ها را خرد می کنند و سپس آن را تبدیل به خاک نرم می کنند و پس از ۳ روز پخت در کوره، در دمای بالاتر از ۱۵۰۰ درجه سانتیگراد ساخته می شوند. همانطور که از این نام پیداست، این آجر با مقاومت حرارتی بسیار زیاد، در کوره ها و گلدان ها و عایق های صنعتی بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

البته از نوع معمولی امروزه در نماهای آجری ساختمانها نیز استفاده می شود. مواد اولیه آجرهای نسوز از مواد معدنی بسیار خاص و پمپ های معدنی هستند که نسوز هستند. یعنی مقاومت در برابر درجه حرارت بالا دارند. مواد اولیه تولید آجرهای نسوز به مواد نسوز گفته می شود که معمولاً سرامیک و سایر فلزات هستند که در دماهای بالا می توانند پایدار باشند.

مواد نسوز باید در دمای بالا و در شرایط کار، خصوصیات فیزیکی و شیمیایی مورد نظر را حفظ کنند. آجرهای نسوز انواع مختلفی دارند، بسته به نوع مواد به کار رفته در ترکیبات آنها، می توانند دامنه های مختلفی را تحمل کنند. 

ویژگی های ظاهری آجر نسوز خوب

خریداران برای خرید آجر نسوز خوب باید به عوامل زیر توجه کنند. استاندارد جذب آب در آجرها بین ۶ تا ۱۸ درصد است. اما در آجرهای نسوز میزان جذب آب باید کمتر از ۲٪ باشد. تراکم و بتن ریزی آجرهای نسوز نباید پیچیده باشد. تحمل اضافی (کوچکترین اندازه و بزرگترین اندازه استاندارد).

باید بالاتر باشد، در حالی که در آجرهای نسوز باید کمتر از ۱٪ باشد. مهمترین ویژگی اجر نسوز، مقاومت بالای آنها در برابر حرارت است و همین امر باعث می شود از این ماده به عنوان روکش داخلی برای کوره های صنعتی استفاده شده و حتی در شومینه نیز قابل استفاده باشد. در واقع از آجرهای نسوز در مناطقی که درجه حرارت بالا دارند می توان استفاده کرد.

توجه داشته باشید که آجرهای نسوز بسته به نوع ماده ای که در ترکیب آنها استفاده می شود انواع مختلفی دارند و بسته به مصالح به کار رفته در آنها، هر یک از آنها می توانند دامنه های مختلف گرما را تحمل کنند.

تا دهه ۱۹۶۰ آنچه که برای پوشاندن کوره ها استفاده می شد، کربن و خاک نسوز بود، اما اکنون استفاده آجر نسوز در قسمت داخلی کوره بسیار گسترده است. ویژگی مهم آجرهای نسوز این است که با گذشت زمان رنگ آنها تغییر نمی کند. علاوه بر این، رنگ آجرهای نسوز در صورت لعاب تغییر نمی کند.

فقط در صورت استفاده از رنگ های ساختمانی روی آجرهای نسوز، رنگ در طول زمان در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و نور خورشید تغییر می کند، اما رنگ آجرهای نسوز به خودی خود تغییر نخواهد کرد. بنابراین با توجه به اینکه آجرهای نسوز روی نما در مقابل باران، آنها نور خورشید و نور دریافت می کنند، با گذشت زمان تغییر نمی کنند و ظاهر خود را از دست نمی دهند.

سفارش آجر نسوز ساختمان

سفارش آجر نسوز ساختمان آجر نسوز ساختمان که کاربرد زیادی در ساخت و ساز دارند، می توانند به صورت آنلاین در سایت ها و شرکت ها سفارش داده شده و در اسرع وقت تحویل داده شوند. سفارش آجر پاتیل بسیار ساده است. کوره ها ابزارهای بسیار متنوعی هستند.

پوسته فولادی کوره جدید پس از گرم شدن اولیه از بین می رود و ترک های مو در کوره ظاهر می شود که کاملاً طبیعی است. اگرچه آجر عایق نسوز آنقدر ضعیف است که می توان با ناخن های آن خمید، اما این معجزه فیزیک است.

مشعل های آجری می توانند در برابر دمای ۲۰۰۰ درجه فارنهایت مقاومت کنند که برای ذوب مس، برنز، برنج و آلومینیوم کافی است. اما اگر آجر نسوز به خوبی حفظ شود، می تواند در برابر چند صد آتش سوزی مقاومت کند.

دمای زیاد داخل کوره باعث ایجاد استرسهای خطرناک می شود. به دلیل انقباض و گسترش آجرهای نسوز با هر گرمایش، هنگام خنک شدن ترک هایی در آجر شکل می گیرد که جای نگرانی نیست. این ترکها با گسترش آجرهای گرم شده دوباره وصل می شوند.

معمولاً ترکهای زیر آجرهای سوزان نیازی به تعمیر ندارند. تا زمانی که کوره با اتصال دهنده های فولادی چسبانده شود و پوسته کوره سفت شود، ترک های زیر آجر اصلاً جای نگرانی نیست. زیرا آنها وارد ترک ها می شوند و آنها را گسترده تر می کنند. در مورد خطوط نوری که در دماهای بالا در لبه پوشش ظاهر می شوند نگران نباشید.

این به دلیل گسترش طبیعی آجر نسوز است و هیچ تأثیری در گرمایش ندارد. مشکلی برای باز کردن اجاق گاز یا بلند کردن آن در نیم اینچ برای چند دقیقه برای چک کردن مواد داغ داخل نیست. این تأثیر کمی در زندگی یک کوره آجری دارد.

آجر نسوز پاتیل چیست؟

با تلاش کارکنان تعمیرات نسوز و همکاری موثر واحدهای تولید فولاد و ریخته گری مداوم و دفتر فنی نسوز، عمر آجرهای سفال نسوز افزایش یافته و رکورد جدیدی تعیین شده است. سال ۱۹۹۷ در ۲ ماه اول سال ۱۹۹۸ ۲٫۶۴ کیلوگرم به ازای هر تن ذوب بود.

نسوزهای منگنز-کربن به دلیل خاصیت ویژه ای که در تحمل گرما و عدم خیس شدن با قالب های فولادی دارند، مورد توجه بسیاری در صنعت فولاد قرار گرفته اند. آجرهای نسوز منیزیت کربنیت، از جمله منیزیت و گرافیت، در صنعت فولاد کاربرد گسترده ای دارند.

خوردگی گرما به دلیل وجود سیلیس و برخی سیلیکات در صفحات استیل تشکیل دهنده اسید رخ می دهد. هرچه میزان پخش سرباره کمتر باشد، نسبت CaO / SiO2 به دلیل وجود ترکیبات اسیدی سیلیکاتی پایین تر است که باعث خوردگی بیشتری نسبت به آجرهای نسوز می شود. آجر چینی آن را در زمان های بسیار کوتاه تر جایگزین کرد.

آجرهای نسوز در برابر شرایط مختلف آب و هوایی بسیار مقاوم هستند. آنها در اثر باران و برف آسیب نمی بینند. در آب و هوای مرطوب، به دلیل رطوبت زیاد ظاهر خود را از دست نمی دهند. در آب و هوای گرم و خشک، در برابر نور خورشید مقاوم بوده و محو نمی شوند. همه این ویژگی ها می تواند استفاده از آجرهای نسوز در نما را تضمین کند. 

آیا آجر نسوز پاتیل را در ساختمان می توانیم به کار ببریم؟

آیا آجر نسوز پاتیل را در ساختمان می توانیم به کار ببریم؟ یکی از مهمترین کاربردهای آجرهای نسوز کاربرد آنها در ساخت آجر کاری است. آجرهای نسوز، جدا از خاصیت جسمی و شیمیایی، از ظاهر مطلوبی برخوردار نیستند و همچنین در شکل ظاهری ساختمان نیز قابل استفاده است.

علاوه بر این، مقاومت بالای این نوع آجر در برابر تغییرات دما، آن را به صورت مطلوب برای نمای ساختمانها انتخاب می کند. همچنین ضریب پایین انتقال حرارت در آجرها باعث می شود در فصول مختلف سال انرژی به هیچ وجه هدر نرود و در مصرف انرژی های مختلف صرفه جویی قابل توجهی در انرژی ایجاد می شود.

جدا از ویژگی های ظاهری، آجرها از ویژگی های دیگری نیز برخوردار هستند که آنها را به گزینه ای مناسب برای پوشش کف در ساختمان ها تبدیل می کند. مهمترین این موارد مقاومت بالای آنها در برابر گرما و در حقیقت خاصیت نسوز آنهاست که باعث افزایش ایمنی ساختمان می شود.

آجرهای نسوز همچنین انتقال گرما را دشوار می کند، که مصرف انرژی را بهینه می کند و هرگونه اتلاف انرژی در ساختمان را از بین می برد. استفاده از آجرها همیشه مورد توجه معماران و طراحان ساختمان بوده است.

در دوران باستان از آجرهای سنتی برای تزئین نما و قسمتهای مختلف خانه یا محل کار استفاده می شده است. اکثر طرح های آجری به طلاکاری، شکل گل و مرغ و آیات قرآن است. حتی امروز نیز پس از گذشت سالها، اما هنوز از آجر و ملات قدیمی هنوز هم در تزئین نما و تزئینات استفاده می شود. امروزه آجرهای قدیمی نوستالژیک بوده و آرامش و زیبایی خاصی به ساختمان می بخشد.

آجرهای نسوز نیز یکی از انواع مصالح ساختمانی است که معمولاً برای نمای ساختمانها و سازه ها مورد استفاده قرار می گیرد. با توجه به سبک جدید ساخت و ساز، از آجرهای نسوز به عنوان نمای ساختمان استفاده می شود. مواد اولیه ساخت آجرهای نسوز، خاکهای نسوز است و به طور کلی، این نوع خشت در معادن کشور یافت می شود زیرا از کیفیت بالایی برخوردار است.

مزیت های مهم آجر نسوز

در این پاراگراف به مزیت آجر نسوز می پردازیم. به دلیل پخت و پز در دماهای بالا، در برابر فرسایش، سرما و گرما مقاوم است. به دلیل پخت و پز، طیفهای رنگی زیبایی را شامل می شود که در پایان کار، زیبایی نما صد برابر بیشتر می شود. شیک است و نیازی به اسکوپ و نگهدارنده ندارد و در نتیجه هزینه اضافی برای مشتری ندارد.

هر طراحی و الگویی با آجر قابل انجام است و محدودیتی در اندازه سایت نصب وجود ندارد. سرانجام در برابر سرما و گرما عایق بندی شده و از هدر رفتن انرژی در تمام فصول جلوگیری می کند. که هنگام تحویل به مصرف کننده شکل خاصی دارند. این نسوزها را آجرهای نسوز (آجرهای صنعتی، آجرهای کوره ای) می نامند. شکل آجرها ممکن است به دو حالت کلی تقسیم شود. یکی اشکال استاندارد و دیگری اشکال خاص است.

این نسوز ها معمولاً در کوره های مشابه استفاده می شوند. مواد نسوز تشکیل شده عمدتا توسط دستگاه پرس تولید می شوند. بنابراین انتظار می رود که خواص آنها یکدست باشد. البته برخی از نسوزهای حاصل از قالب گیری دستی دارای خواص غیر همگن هستند. مشخص نیست چه زمان آجر برای اولین بار مورد استفاده قرار گرفت.

تصور می شود كه انسانهای اولیه گلدهی گلها را در نزدیك اجاق گازهای خود مشاهده كرده اند و می دانند كه گلهای پخته شده سخت تر از آجرهای كنار آنها هستند. آنها خواص و روش های تهیه آجر را پیدا کرده اند. مصرف آجر به عنوان مصالح ساختمانی در ایران دارای تاریخ باستانی است. بناهای معروف باستانی که در ساخت آجرها به کار رفته اند، شامل قوس کسرا است.

نمونه دیگر کف راهرو مسجد جامع اصفهان است که با آجرهایی که در دوره ساسانیان برای ساخت یک آتشکده به کار رفته بود، سنگفرش شده است. به طور کلی، استفاده از آجر در طول تاریخ ایران بسیار گسترده بوده و بناهای بی شماری از جمله آتشکده ها، مساجد، ساختمانهای مسکونی و ۲ مورد توسط آجر در ایران ساخته شده است.

روش های جدید استفاده از آجر نسوز

روش های جدید استفاده از آجر نسوز امروزه طراحی و معماری نمای ساختمان ها کاری دشوار و پیچیده است، زیرا ایجاد طرح های جدید همیشه به خلاقیت و نوآوری نیاز دارد. در سالهای اخیر استفاده از آجرهای نسوز در طراحی داخلی ساختمانها و خانه ها به سبک مدرن در بسیاری از نقاط جهان بسیار رواج داشته است. آجرهای نسوز به دلیل سادگی، سهولت استفاده و سبک بودن در اجرا بسیار مناسب و ایده آل برای استفاده در طراحی داخلی و معماری هستند.

استفاده از شومینه های آجری با سبک مدرن به فضای داخلی ساختمان ها جلوه ای بی نظیر و چشم نواز می بخشد و جلوه ای لوکس به ساختمان یا خانه شما می بخشد. ایجاد ساختمان های خاص، چشم نواز و بادوام توسط معماران و سازندگان انبوه استفاده می شود.

ویژگی اصلی سبک مدرن در معماری داخلی تکیه بیشتر به عملی بودن نما و جلوگیری از استفاده بیش از حد از مواد تزئینی است. زیرا باید همه چیز بر اساس نیاز طراحی و اجرا شود و از موادی که صرفاً زیبایی و تزئینی دارند استفاده نمی شود.

طراحی داخلی مدرن با آجرهای نسوز و استفاده از تکنیک ها و سبک های مختلف برای بزرگتر شدن فضای آپارتمان ها و خانه ها بسیار ایده آل است. به دلیل تنوع زیاد سبک و رنگ آجرهای نسوز، فضای داخلی ساختمان ها می توانند به گونه ای طراحی شوند که از زیبایی بیشتری برخوردار باشند.

تفاوت بین نمای آجری مدرن و نمای کلاسیک آجر در سادگی و از بین بردن تزئینات اضافی است. معمولاً مصالح به کار رفته در طراحی داخلی مدرن بیش از یک ماده نیستند.

اما بسیاری از معماران علی رغم تأکید سبک مدرن بر سادگی دکوراسیون، در بعضی مواقع در نمای های مدرن می بینند که تعدد مصالح به کار رفته در آنها، شکستگی بیش از حد اشکال، استفاده از اشکال نامتعارف و درهم ریختگی نما ها با هدف جذابیت بیشتری دارند. اما آنچه برای نمای مدرن در نظر داریم کاربردی نیست و مطلوب نیست.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *