مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

سفارش انواع آجر نسوز زرد شاموتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

روش آسان به کارگیری آجر نسوز۲۵ کاربرد باورنکردنی آجر نسوزمصرف آجر نسوز به عنوان مصالح ساختمانیمقاوم بودن در آجر نسوزسفارش آجر نسوز زرد شاموتیمواد تشکیل دهنده آجر نسوز شاموتیکارگاه آموزشی نصب آجر نسوز

آجر نسوز زرد شاموتی یکی از پر کاربرد ترین مصالحی است که اکثرا مورد توجه صنایع ساختمان سازی قرار می گیرد. همچنین ویژگی های منحصر به فرد این محصول مانند مقاومت بالا آن ها در برابر فشار و حرارت و همچنین خاصیت ضد سایش بودنشان باعث شده است که توجه صنعتگرانی که در حوزه ذوب فلزات فعالیت دارند، به این محصول جلب شود.

سفارش انواع آجر نسوز زرد شاموتی

روش آسان به کارگیری آجر نسوز

روش آسان به کارگیری آجر نسوز نحوه آسان نصب آجر نسوز از جمله ویژگی هایی است که باعث شده است این آجر مورد توجه اکثر مشتریان قرار بگیرد. به طور مثال اگر قصد دارید آن ها را در مکانی که دارای دمای بالایی نیست، نصب کنید، می توانید جهت چسباندن آن ها به لایه زیرین از چسب های مخصوص کاشی و سرامیک استفاده کنید.

 در واقع این چسب ها از توانایی کافی برای نگهداری از این آجر ها برخوردار اند. استفاده از این چسب ها باعث شده است تا تمامی افراد حتی افراد کم تجربه در این زمینه بتوانند به راحتی این محصول را در مکان مورد نظر شان کار بگذارند.

۲۵ کاربرد باورنکردنی آجر نسوز

آجر های نسوز در انواع مختلفی تولید می شوند که هر یک از انواع ها کاربرد های گوناگونی دارند. در واقع این محصولات با توجه به این که مقاومت دمایی بالایی دارند و نیز از لحاظ رنگ و شکل تنوع بالایی دارند، یکی از مناسب ترین مصالح جهت اجرای نمای ساختمان ها به حساب می آیند.

استفاده از این آجر ها در نمای ساختمان ها می تواند احتمال بروز آتش سوزی را تا میزان قابل توجهی کاهش دهد. همچنین در مواردی دیده شده است که در صورت بروز آتش سوزی وجود این آجر ها در نمای ساختمان ها باعث کاهش گستره شعله های آتش شده است.

با توجه به این موضوع معمولا این آجر ها در مناطقی به کار می روند که دمای هوا در آن منطقه بالا است و میزان رطوبت بسیار پایینی دارد. زیرا با توجه به نوع آب و هوای آن منطقه احتمال ایجاد آتش سوزی در آن جا بالا است و مهندسین با به کار بردن این آجر ها در نمای ساختمان های این مناطق، احتمال ایجاد آتش را به حداقل می ‌رسانند.

همچنین آجر های نسوز در فضای داخلی ساختمان ها کاربرد های فراوانی دارند. به طور مثال از آن ها به عنوان یک لایه محافظ در برابر آتش موجود در شومینه ها استفاده می شود. وجود این آجر ها در ساختار شومینه علاوه بر این که میزان گرما دهی آن را به حد چشم گیری افزایش می دهد، بلکه تاثیر مثبتی در زیبایی آن می‌گذارد. زیرا آجر های نسوز دارای گستره رنگ و طرح های بسیاری هستند و استفاده از آن ها در ساختار شومینه می ‌تواند تاثیر مثبتی در زیبایی دکوراسیون منازل ایجاد کند.

همچنین از آجر های نسوز نیز در صنایع ذوب فلزات و ریخته گری استفاده های بسیاری می شود. زیرا این آجر ها به دلیل نوع مواد اولیه که در ساختار شان دارند حرارت های بالای ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ درجه سانتی گراد را به خوبی می توانند تحمل کنند. به همین جهت در ساخت دیواره کوره های مختلف مانند کوره های ذوب آهن، آلومینیوم و همچنین کوره‌ های راکتور های اتمی از آن ها استفاده گوناگونی می شود. 

همچنین لازم به ذکر است که برخی از انواع آجر های نسوز نسبت به سایر آجر های نسوز دیگر مقاومت شان به حد قابل توجهی بالا است. زیرا در ساختار این آجر ها میزان زیادی از مواد دیرگداز به کار رفته است. همچنین در دمای حدود  پخته ۱۷۵۰ درجه سانتی گراد تولید شده اند. از همین جهت در برابر فشار نیز مقاومت بالایی دارند.

امروزه استفاده از این نوع آجر ها در صنایع ذوب فلزات و فولاد به عنوان قالب برای شکل دهی به فلزات مذاب استفاده می‌شود. به طور کلی قالب های فلزی مقاومتی در برابر حرارت ناشی از مواد مذاب ندارند اما قالب های آجری که از این آجر های نسوز ساخته شده اند، می توانند دمای بالای فلزات مذاب را تحمل کنند و مواد مذاب را به شکل ایده آل تبدیل کنند.

کاربرد آجر نسوز نیز در صنایع طلا و جواهر سازی امروزه رواج بالایی دارد. به طور مثال از آجر های نسوز برای ساخت قالب های کوچک برای شکل دهی به طلای آب شده استفاده می‌ کنند. طلای آب شده در این قالب های کوچک آجری به فرم ایده ‌آل تبدیل می شوند و پس از سرد شدن پرداخت‌ های لازم بر روی آن ها انجام می ‌شود و در اختیار مصرف کنندگان قرار می ‌گیرند.

مصرف آجر نسوز به عنوان مصالح ساختمانی

مصرف آجر نسوز به عنوان مصالح ساختمانی مصرف آجر نسوز در صنایع ساختمان سازی امروزه رواج بسیاری دارد. در واقع این نوع آجر ها در برابر حرارت و نیز ضربات احتمالی مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهند. از همین جهت مناسب ترین گزینه برای استفاده در نمای بنا های مختلف در نظر گرفته می شوند. 

همان طور که می دانید نمای ساختمان از جبهه ‌هایی است که همواره در معرض تابش مستقیم آفتاب قرار دارد و اشعه های مضر آفتاب می تواند تاثیرات منفی بر روی آن داشته باشد. با توجه به این که این آجر ها در برابر تشعشعات مضر خورشید تغییر رنگ نمی دهند و ظاهر خود را مانند روز اول حفظ می کنند، لذا می توانند نمای ساختمان را در برابر شرایط محیطی کاملاً سالم نگه دارند.

همچنین میزان جذب رطوبت آجر های نسوز معمولاً زیر ۲ درصد است و این ویژگی باعث می شود که در فصل زمستان مقاومت بسیاری در برابر یخ زدگی از خود نشان دهند. بسیاری از انواع نمای ساختمان ها در فصل زمستان به دلیل تغییرات دمایی و نیز یخبندان های شدید دچار آسیب می شوند. اما این نوع آجر ها به دلیل میزان جذب رطوبت پایین و مقاومت بالایشان در برابر تغییرات دمایی کاملاً سالم باقی می ماند و از همین جهت نما هایی که با این آجر ها طراحی و ساخته شده اند، در بین عموم نیز با نام نمای ماندگار شناخته می شوند.

امروزه از آجر های نسوز در فضای داخلی ساختمان ها نیز استفاده می کنند. این آجر ها که به عنوان آجر نسوز ساختمانی شناخته می شوند مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند. لذا از آن ها به عنوان پوشش درونی شومینه ها استفاده می کنند. علاوه بر این که این آجر ها در افزایش میزان گرمایش شومینه ها تاثیر مستقیم می‌گذارند نیز در زیباتر شدن دکوراسیون داخلی منازل تاثیر گذارند.

مقاوم بودن در آجر نسوز

مقاومت و دوام آجر نسوز از جمله مشخصه های این محصول است که موجب شده است بسیاری از خریداران به خرید این محصول تمایل زیادی نشان دهند. در واقع آجر نسوز با توجه به نوع مواد اولیه ای که در ساختار خود دارد، از سایر آجر های معمولی متمایز می ‌شود.

آجر های نسوز در شرایط شدید آب و هوایی مانند یخبندان های شدید، مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و همچنین در برابر تغییرات ناگهانی آب و هوا دچار ترک نمی شوند و دوام بالایی دارند. دلیل مقاومت بالای این آجر ها این است که آن ها در حرارت های بسیار بالا معادل ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد تولید می‌ شوند. از همین جهت مقاومت فشاری و حرارتی آن ها در درجه بالایی قرار دارد.

مقاومت بالای آجر نسوز باعث شده است که این محصول یکی از بهترین مصالح برای اجرای نمای ساختمان ها محسوب شود. به طور مثال اگر به ساختمان هایی که در ۵۰ سال گذشته از این آجر ها ساخته شده اند، دقت داشته باشید، قطعا مشاهده کرده اید که نمای آن ها مانند روز اول سالم باقی مانده است. زیرا این آجر ها در برابر عوامل مختلف محیطی و جوی مقاومت بالایی دارند. همچنین مقاومت این محصول باعث شده است تا قابلیت بازیافت آن وجود داشته باشد و بتوان از آن ها در پروژه‌ های جدید استفاده کرد.

همچنین جالب است بدانید که آجر های نسوز در برابر باران های اسیدی بسیار مقاوم هستند. شهر های بزرگ صنعتی مانند تهران و اصفهان همواره دارای هوای آلوده است و پدیده باران اسیدی در این استان ها بسیار طبیعی است. از همین جهت مهندسین ساختمان ترجیح می دهند تا برای بالا بردن ماندگاری نمای ساختمان ها در برابر این باران ‌های اسیدی از آجر های نسوز استفاده کنند.

در واقع مصالحی غیر از آجر نسوز در برابر باران ‌های اسیدی مقاومت نداشته و پس از گذشت چند سال ظاهر اولیه خود را از دست می‌دهند و تاثیر منفی را در نمای ساختمان ها ایجاد می کنند.

سفارش آجر نسوز زرد شاموتی

سفارش آجر نسوز زرد شاموتی آجر نسوز زرد شاموتی نیز یکی دیگر از انواع آجر های نسوزی است که در صنایع متنوع کاربرد های بسیاری دارد. ویژگی های منحصر به فرد این آجر باعث شده است تا همواره طرفداران بسیاری را به خود اختصاص دهد. این محصول توسط تولیدکنندگان مختلفی در سراسر کشور در درجه های کیفی متنوع تولید می شود.

لازم به ذکر است که این سایت نیز فروشنده انواع آجر نسوز به ویژه آجر نسوز زرد شاموتی می باشد و همواره سعی دارد تا با کیفیت ترین و مرغوب ترین محصولات را جهت فروش در نظر بگیرد و در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد.

بهتر است خریداران قبل از سفارش محصول خود به طور کامل از ویژگی ها و مشخصات آن آگاهی پیدا کنند. از همین جهت اگر قصد سفارش آجر زرد را دارید جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره مشخصات این محصول و همچنین شرایط خرید آن می توانید از طریق راه های ارتباطی با پشتیبانان و کارشناسان فروش سایت تماس برقرار کنید تا آن اطلاعات تکمیلی را در اختیار شما قرار دهند.

مواد تشکیل دهنده آجر نسوز شاموتی

مواد آجر شاموتی از جمله عواملی است که باعث شده است این آجر نسبت به سایر آجر های معمولی مورد توجه بیشتری قرار بگیرد.

از جمله مواد پایه ای که همواره باید جزو مواد تشکیل دهنده آجر نسوز شاموتی وجود داشته باشد، آلومینا است. آلومینا در واقع همان اکسید آلومینیوم است که وجود آن در ساختار آجر نسوز باعث می‌شود تا مقاومت آن در برابر حرارت و فشار به حد قابل توجهی افزایش پیدا کند.

همچنین سیلیکا نیز از دیگر موادی است که حضور آن در ساختار آجر نسوز ضروری است. در واقع وجود سیلیکا در ساختار این محصول باعث می‌شود تا آجر نسوز در برابر ضربات احتمالی و سایش مقاومت بالایی داشته باشد. در واقع آجر نسوز خاصیت ضد سایش بودن خود را مدیون وجود سیلیکا در ساختارش است.

سایر عناصری مانند مس و آهن نیز در ساختار آجر نسوز وجود دارد که هر چقدر درصد آن ها در ساختار این محصول بیشتر باشد رنگ آجر نسوز به رنگ قرمز نزدیک ‌تر می ‌شود. پس می توان گفت مواد تشکیل دهنده آجر نسوز شاموتی، در نوع رنگ این محصول موثر است.

کارگاه آموزشی نصب آجر نسوز

کارگاه آموزشی نصب آجر نسوز نصب آجر نسوز همواره نیازمند داشتن مهارت و تجربه بالا در این حوزه است. اگر تجربه کافی در زمینه نصب این آجر ها را ندارید، در قدم اول بهتر است از یک استاد کار با تجربه برای نصب انواع آجر نسوز کمک بگیرید و تمامی مراحل اجرای پروژه را به آن بسپارید تا بتوانید پروژه خود را به نحو احسنت تحویل بگیرید.

اما اگر تصمیم دارید تا خودتان این آجر ها را بر روی سطح مورد نظر که می ‌تواند دیوار و یا شومینه باشدف کار بگذارید. می توانید راهنمای نصب آن ها را مطالعه کنید. در واقع راهنمای ‌نصب آجر های نسوز به قدری دقیق و کامل است که همانند کارگاه آجر نسوز تمامی اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار می دهد.

آجر های نسوز از لحاظ ابعاد و اندازه در نمونه های متنوع تولید می شوند. نمونه های بزرگ تر آن را معمولاً با سیمان در محل مد نظر نصب می کنن و در کنار یک دیگر نمای ساختمان را تشکیل می دهند.

همگام چیدن آجر های نسوز بر روی یک دیگر باید میان لایه خارجی دیوار و آن ها اندکی فاصله وجود داشته باشد تا پس از چیدن شان، این لایه خالی با استفاده از سیمان پر شود. معمولاً استاد کاران فعال در این حوزه از ابزار آلاتی مانند تراز دیجیتال و آنالوگ در اجرای صحیح ای آجر ها کمک می گیرند. در واقع این محصولات صرفاً به منظور بالا رفتن دقت در اجرای آجر های نسوز به کار گرفته می شوند.

امروزه آجر های نسوز در سطوح مختلف افقی و عمودی کار گذاشته می شوند که معمولا از نمونه های تخت آن ها در سطوح افقی مانند کف ساختمان استفاده می شود و استاد کاران جهت چسباندن آن ها به سطح مورد نظر معمولاً از ملات سیمان استفاده می کنند. البته استاد کاران حین اجرای این آجر ها در سطوح افقی به وسیله ابزار آلاتی از جمله بند و تراز، هم سطح بودن این آجر ها را در کنار یک دیگر کنترل می ‌کنند.

همچنین جالب است بدانید که آجر های نسوزی که در مکان هایی کار گذاشته می‌شوند که دمای بالایی دارند، مانند شومینه ها، استاد کاران برای نصب این آجر ها مقداری مواد دیرگداز را درون ملات سیمان مخلوط می کنند تا مقاومت سیمان در برابر حرارت بالا رود و خاصیت خود را از دست ندهد و بتواند به خوبی این آجر ها را در محل مورد نظر مادام العمر ثابت نگه دارد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *