مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده آجر نسوز پرتقالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

نتیجه گیری درباره انتخاب آجر نسوزخرید انواع آجر نسوز پرتقالیرنگ بندی متفاوت آجر نسوزتاثیر آجر نسوز بر زیبایی ساختمانروش های به کارگیری آجر نسوزمقایسه انواع آجر نسوزآشنایی با جدیدترین شکل های آجر نسوز

آجر نسوز پرتقالی به عنوان یکی از برترین نمونه های انواع آجر نسوز شناخته می شود که در داخل ایران نیز به تولید می‌ رسد. به دلیل داشتن رنگ زیبا و جذاب و هم خوانی این محصول با سنگ های نما و دکوراسیون های مختلف چوبی، توسط بسیاری از فعالین در عرصه نما مورد استفاده قرار می گیرد. شما نیز اگر قصد خرید این محصول را دارید برای کسب اطلاعات بیشتر درباره آن می توانید در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

خرید عمده آجر نسوز پرتقالی

نتیجه گیری درباره انتخاب آجر نسوز

نتیجه گیری درباره انتخاب آجر نسوز

خریداران هنگام انتخاب آجر نسوز همواره باید از یک سری ویژگی ها و مشخصاتی که نشان دهنده کیفیت محصول می باشد، آگاهی داشته باشد تا با تکیه بر این آگاهی بتوانند انتخاب آجر نسوز را در بالا ترین کیفیت و بهترین قیمت انجام دهند.

از جمله مهم ترین عواملی که کیفیت این محصول را تحت تاثیر قرار می دهد، کیفیت و درصد مواد اولیه ای است که در ساختار این محصول وجود دارد. به طور کلی سیلیکا و آلومینا دو ماده اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز هستند که میزان حضور آن ها در ساختار این محصول ویژگی ها و کیفیت آن را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند.

در واقع آجر های نسوز همواره باید در برابر حرارت های بالا مانند آتش‌ سوزی، مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند. گاهی این آجرها نیز در محدود کردن گسترش شعله‌ های آتش تاثیر چشم گیری داشته اند و از این جهت همواره مورد توجه مهندسین ساختمان برای اجرا در نمای ساختمان ها قرار گرفته اند.

از دیگر خاصیت هایی که نشان دهنده کیفیت آجر نسوز می‌ باشد، خاصیت ضد سایش بودن آن است. خریداران برای این که مطمئن شوند که آجر مد نظر شان دارای چنین خاصیتی است، کافی است بر روی سطح نمونه‌ ای از آجر مد نظر شان توسط شئ تیزی خراش ایجاد کنند. اگر بر روی بدنه آجر خراشی ایجاد نشد، این موضوع نشان‌دهنده این است که آجر مورد نظر از خاصیت ضد سایش بودن برخوردار است لذا دارای کیفیت بالایی است.

همچنین خریداران ابتدا باید قبل از خرید محصول ظاهر آن را به خوبی بررسی کنند‌ زیرا ظاهر محصول بیانگر کیفیت آن است. آجر های با کیفیت باید ظاهری کاملاً سالم و یک دست داشته باشند و تمامی سطوح آن باید فاقد هر گونه لب پریدگی، شکستگی و یا خط و خش باشد.

بهتر است هنگام انتخاب آجر نسوز به خصوصیاتی که بر روی بسته بندی آن درج شده است، توجه داشته باشید. همواره بر روی بسته‌ بندی آجر ها میزان جذب رطوبت آن ها درج شده است. به صورت کلی، هر چقدر آجر های نسوز میزان جذب رطوبت پایین تری داشته باشند، کیفیت شان بالا تر است. زیرا در این صورت در برابر یخ زدگی مقاومت بالایی دارند و دچار آسیب نمی شوند.

از همین جهت خریداران باید دقت داشته باشند که میزان جذب رطوبت آجر مد نظر شان باید کمتر از ۲ درصد باشد تا از کیفیت بالایی برخوردار باشد.

از جمله ویژگی هایی که خریداران هنگام خرید آجر نسوز باید به آن توجه داشته باشند، وزن آن است. در واقع وزن آجر نسوز بیان گر کیفیت آن می باشد. آجر نسوز با کیفیت باید وزن سبکی داشته باشد تا در هنگام اجرا کاربری راحت تری داشته باشند و احتیاجی به سازه نگه دارنده نداشته باشند.

از جمله دیگر ویژگی هایی که افراد هنگام خرید آجر نسوز باید به آن توجه داشته باشند، صدای آجر ها در برخورد با یک دیگر است. در واقع آجر  های نسوز با کیفیت هنگام برخورد شان با یک دیگر باید صدای زنگ مانندی بدهند. صدای زنگ مانند نشان می‌ دهد که ساختار این آجر تو پر بوده و از مقاومت و کیفیت بالایی برخوردار است.

این نکته را همواره باید مد نظر داشته باشید که آجر های نسوز به دو نوع فله ای و بسته‌ بندی به فروش می رسند. معمولا آجر های نسوزی که به صورت فله ای به فروش می‌ رسند و بسته بندی خاصی برایشان در نظر گرفته نشده‌ است، از لحاظ کیفی در درجه پایین تری نسبت به آجر هایی که دارای بسته بندی هستند، قرار دارند. از همین جهت اگر کیفیت محصول برایتان در درجه اول از همه چیز مهم تر است بهتر است خرید آجر های بسته بندی شده را در دستور کار خود قرار دهید.

خرید انواع آجر نسوز پرتقالی

انواع آجر پرتقالی بر اساس میزان مواد به کار رفته درون شان و همچنین شکل و طرح دارای گستره نا محدودی هستند و تنوع بسیاری دارند. در واقع آجر نسوز پرتغالی به دلیل رنگ زیبایی که دارد، معمولا از آن برای نمای خارجی و همچنین درونی ساختمان ها استفاده می شود.

زیرا رنگ آن ها زیبایی بسیار منحصر به فردی در فضا و همچنین در نمای ساختمان ها ایجاد می کند. از همین جهت همواره این آجر ها مورد توجه بسیاری از طراحان و معماران ساختمان قرار می گیرند.

رنگ آجر نسوز پرتقالی نیز از جمله فاکتور هایی است که باعث شده است این محصول انواع مختلف داشته باشد. در واقع آجر های نسوز پرتقالی در نمونه های تیره تر و نیز روشن تر وجود دارند که تمامی تونالیته های رنگی آن در حوزه رنگ پرتقالی است.

به طور کلی هر مقدار عنصر سیلیکا و همچنین مس و آهن در ترکیب آجر نسوز پرتقالی بیشتر باشد، رنگ این آجر، تیره تر به نظر می رسد. اما هر چقدر درصد آلومینای موجود در این آجر بیشتر باشد، مقاومت آن بالا تر می رود و رنگ اجر نسوز پرتقالی، روشن تر به نظر می رسد.

رنگ بندی متفاوت آجر نسوز

رنگ بندی متفاوت آجر نسوزرنگ بندی آجر نسوز در انواع متنوعی در بازار ارائه می شود. در واقع تنوع رنگ در آجر نسوز به دلیل وجود مواد اولیه مختلفی است که در ساختار آن موجود می باشد. هر چقدر آهن و همچنین مس در ترکیب آجر نسوز بیشتر باشد، رنگ آن به رنگ قرمز متمایل می‌ شود.

اما اگر آجر های نسوزی را مشاهده کردید که رنگ آن ها متمایل به سفید بود، این موضوع نشان‌ دهنده این است که در ساختار این آجر به میزان قابل توجهی عنصر آلومینا وجود دارد. در واقع گستره رنگی آجر های نسوز از رنگ سفید تا سیاه را شامل می شود که این موضوع باعث شده است خریداران قدرت انتخاب بیشتری داشته باشند. همچنین جالب است بدانید که این محصول در نمونه های طرح دار نیز موجود می باشد.

تاثیر آجر نسوز بر زیبایی ساختمان

امروزه آجر های نسوز پر طرفدار ترین مصالحی به شمار می‌ روند که معماران جهت زیباتر کردن نمای ساختمان ها، انتخابشان را در دستور کار خود قرار می دهند. در واقع این آجر ها در درجه اول به دلیل رنگ زیبایی که دارند تاثیر بسیار مثبتی بر روی نمای کلی ساختمان ها ایجاد می کنند. همچنین سطح شان بسیار صاف و هموار بوده و باعث می‌شود تا نمای داخلی و خارجی ساختمان ها بسیار تمیز و مسطح به نظر برسد و زیبایی ساختمان را دو چندان کند.

 نمای ساختمان هایی که از آجر های نسوز تشکیل شده اند را به عنوان نمای ماندگار می شناسند. زیرا این آجر ها مقاومت بالایی در برابر شرایط جوی دارند، از همین جهت از نمای ساختمان می‌توانند به نحو احسنت محافظت کنند.

روش های به کارگیری آجر نسوز

روش های به کارگیری آجر نسوز

پیمانکاران و نیز خریداران هنگام استفاده از آجر های نسوز باید به یک سری نکات و موارد توجه داشته باشند. اگر می خواهید این محصول را برای نمای داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده کنید، برای اتصال آن ها به دیوار می توانید از سیمان و چسب های مخصوص آجر استفاده کنید. همچنین برای قسمت هایی که دارای حرارت های بالا تری هستند مانند شومینه ها و یا تنورهای پخت بهتر است از سیمان به منظور اتصال آجر استفاده شود. زیرا چسب های مخصوص آجر ممکن است در معرض حرارت خاصیت چسبندگی خود را از دست بدهند.

همچنین لازم به ذکر است که در قسمت هایی که دارای حرارت های بالا هستند مانند شومینه و  کوره های مختلف، بهتر است از سیمان هایی که دارای نسبت بیشتری از مواد دیر گداز در ساختار خود هستند، استفاده کنید تا آجر ها چسبندگی کافی را به دیوار داشته باشند و فرو نریزند.

البته جالب است بدانید که روش نصب آجر های نسوز شاموتی برای پوشش ستون های عمودی کمی متفاوت است. به گونه ای در ارتفاع مشخصی این آجر ها را به صورت خشک چین بر روی هم قرار می‌دهند و سپس در پشت آن ها دوغاب سیمان را می ریزند و کمی به آن استراحت می دهند تا آجر ها کاملاً به دوغاب سیمان بچسبند و از مقاومت کافی برخوردار شوند.

مقایسه انواع آجر نسوز


آجر های نسوز بر اساس نوع مواد اولیه ای که در ساختارشان وجود دارد، انواع متنوعی دارند که ما در ادامه قصد داریم به بررسی و مقایسه آجر نسوز بپردازیم.

یکی از انواع آجر های نسوز، آجر های نسوز ویژه نام دارند در واقع علت نام این آجر ها این است که مقاومت شان نسبت به سایر آجر های نسوز در برابر حرارت بسیار است و همچنین بافت مستحکم تری دارند. علت آن هم این است که در روند ساخت این آجر ها از خاک نسوز و خاک چینی به میزان قابل توجهی استفاده شده است. آجر های نسوز نسبت به آجر های سفالی متراکم تر هستند و می‌توانند دمایی حدوداً ۲۰۰۰ درجه را تحمل کنند.

آجر آلومینیومی یکی دیگر از انواع آجر های نسوزی است که در ساختار آن دارای میزان زیادی آلومینا نسبت به سایر انواع آجر های نسوز است. این آجر ها در دمای معادل ۱۷۵۰ درجه سانتی گراد تولید می شوند. آلومینا در ساختار این آجر باعث شده است تا مقاومت آن در برابر گرما و مواد قلیایی افزایش پیدا کند. از همین جهت این آجر های آلومینیومی معمولاً مناسب ترین مصالح برای پوشش داخلی کوره های ذوب فلزات و به‌خصوص آهن محسوب می شوند. همچنین از این آجر ها برای پوشش داخلی کوره های سیمان استفاده می شود.

آجر اکسید کروم یکی دیگر از انواع آجر های نسوز است و وجود عنصر اکسید کروم در ساختار آن باعث شده است تا در صنایع شیشه سازی کاربرد فراوانی داشته باشند. از آن جایی که وجود اکسید کروم در ساختار این آجر مقاومت آن را در برابر حرارت بسیار افزایش داده است و به همین جهت در کوره های آلومینیوم، ذوب آهن و نیز کوره‌ های شیشه مذاب کاربرد فراوانی دارند.

آجر نسوز زیرکونیوم دارای مقداری آلومین، زیرکونیوم و کوارتز می باشد. معمولا از این آجرها در ساخت کوره هایی که دارای درجه حرارت بسیاری هستند، استفاده می شود. در واقع وجود زیرکونیوم در ساختار این آجر باعث شده است که این محصول مقاومت بسیاری در برابر حرارت از خود نشان دهد. لذا از این آجر ها نیز در کوره های ذوب آلومینیوم و راکتورهای اتمی و همچنین کوره های مخزن شیشه ای مذاب و به صورت کلی در صنایع فلزات و فولاد کاربرد بسیار زیادی دارند.

با توجه به انواع آجر هایی که به شما معرفی کردیم، می توان گفت که تفاوت آجر های نسوز در واقع بستگی به نوع مواد اولیه ای که درونشان به کار رفته است و همچنین درصد حضور این مواد در ساختار آن ها بستگی دارد که این عوامل ویژگی های این محصولات را به طرز چشمگیری تحت تاثیر قرار می دهند.

آشنایی با جدیدترین شکل های آجر نسوز

آشنایی با جدیدترین شکل های آجر نسوز

امروزه بستر اینترنت مناسب ترین فضایی است که افراد برای آشنایی آجر نسوز می توانند به آن مراجعه کنند زیرا در این بستر تولید کنندگان انواع و اقسام نمونه های محصولات خود را جهت معرفی و عرضه بیشتر در معرض فروش قرار داده اند و نیز تمامی خصوصیات و ویژگی‌ های آن را در کنار آن ذکر کرده اند تا بازدید کنندگان به صورت کامل بتوانند با محصول مورد نظر آشنا شوند.

حال در ادامه مطلب برای رفاه حال شما عزیزان قصد داریم به بررسی انواع شکل آجر نسوز بپردازیم.

شکل آجر نسوز در انواع و اقسام متنوعی وجود دارد. به طور مثال در نمونه‌ هایی از آن ها که برای صنایع ساختمان سازی کاربرد دارند، می توان آن ها را در نمونه های تخت، ال انگلیسی و همچنین هلالی شکل مشاهده کرد.

آجر های نسوز انگلیسی برای فضا هایی از نمای خارجی طراحی شده اند که با زاویه ۹۰ درجه امتداد پیدا می کنند. در واقع این نوع آجر ها با داشتن خمیدگی هایشان گوشه های ۹۰ درجه را به خوبی پوشش می دهند و نمای زیبایی را در قسمت خارجی بنا ها ایجاد می کنند.

آجر های هلالی نیز نمونه دیگری از آجر های نسوز است که معمولاً از آن ها برای پوشش ستون های گرد استفاده می کنند. این آجر ها در زوایای مختلفی طراحی و تولید شده اند که امکان استفاده از آن ها برای ستون های مختلف دایره ای شکل با قطر های متنوع فراهم می کند.

همچنین نمونه های تخت آجر نسوز در انواع ساده و طرح‌ دار عرضه می‌شوند. انواع آجر های نسوز تخت به عنوان پس زمینه نما به کار می روند و برای ایجاد تصاویر و طرح های زیبا بر روی آن از مدل‌ های طرح‌ دار آن استفاده می کنند.

همچنین جالب است بدانید که در برخی مواقع برای تزیین آجر نسوز پرتغالی از شیشه استفاده می‌کنند. در واقع این آجرها جزوه پر طرفدارترین و پرفروش ترین آجر های نسوز می باشند که معمولاً از آن ها جهت تزئین دیوار های مساجد و اماکن مذهبی هم چنین اماکنی که دارای طرح های سنتی و کلاسیک هستند، استفاده می‌کنند.

 آجر های نسوز  در اشکالی با زاویه های ۴۵ درجه نیز تولید می‌شوند که می‌توانند گوشه های هشت ضلعی را به خوبی پوشش دهند. نوع دیگری از آجر های نسوز در اشکال و طرح های ناموزونی طراحی می‌شوند که معمولاً از آن ها برای طراحی های خاص استفاده می شود و مشتریان خاص خود را دارند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *