مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید عمده آجر نسوز ترکیبی

آنچه در این مقاله می خوانید...

استفاده از آجر نسوز در جوامع توسعه یافتهدو تکنیک اصلی برای مصرف آجر نسوزاشکال گوناگون آجر نسوز ترکیبیسایز دقیق آجر نسوزچگونه یک آجر نسوز ساخته می شود؟اشکال مختلف انواع آجر نسوزمرکز خرید آجر نسوز

آجر های نسوز یکی از برترین انواع متریال به کار رفته در انواع نما های ساختمانی می باشند. خرید آجر نسوز ترکیبی برای نمای ساختمان می تواند حالت خشک و خسته کننده نمونه های ساده این محصولات را از بین برده و نمای ساختمان را به مدرن ترین شکل ممکن در بیاورد. نما های به روز به دست آمده از آجر های ترکیبی جزو بهترین نمونه های نمای موجود در سالیان اخیر می باشد.خرید عمده آجر نسوز ترکیبی

استفاده از آجر نسوز در جوامع توسعه یافته

استفاده از آجر نسوز در جوامع توسعه یافتهآجر نسوز به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پر مصرف در صنعت ساختمان کشور های اروپایی و همچنین در کشور های امریکا و کانادا شناخته می شود. استفاده از آجر نسوز در کنار سنگ یا چوب، در این کشور ها از سالیان دور رواج دارد. یکی از بخش های جدا نشدنی خانه های کانادایی و اروپایی شومینه ها هستند که محل استفاده آجر های نسوز نما مقاوم در برابر حرارت می باشند.

در کشور های توسعه یافته به دلیل وجود نمونه های مختلفی از انواع آجر نسوز، هر کدام از این محصولات در محل مناسب خود و با توجه به کاربرد خاص خود به کار می رود. استفاده آجر نسوز مقاوم در برابر حرارت در شومینه ها و تنور ها بسیار رایج است. این محصولات همچنین عایق بسیار خوبی در برابر انتقال حرارت هستند و این ویژگی را به خاطر ویژگی های ساختاری مناسبشان دارند.

در جوامع توسعه یافته مردم بیشتر ترجیح می دهند به جای سنگ های استخراج شده از معدن و غارت منابع طبیعی، نمونه های با کیفیت آجر های نسوز را که از خاک های مخصوص در ساخت آن ها استفاده شده است خریداری کنند. در کشورهایی مانند امریکا و کانادا خانه هایی که نمای آن ها با استفاده از چوب و آجر نسوز تزیین شده است به وفور دیده می شوند. علاوه بر این در بسیاری از موارد دیده شده است که سنگ های بزرگ را برای استفاده در دیوار های خارجی ساختمان به کار می برند و نما های دیگر را با استفاده از آجر نسوز تزیین می کنند. 

رنگ ساختاری اکثر آجر های نسوز قرمز با چوب های مورد استفاده در صنایع ساختمانی در کشور های اروپایی و آمریکایی تشابه دارد و استفاده از این دو نوع متریال در کنار هم می تواند جلوه زیبایی به ساختمان ها بخشیده و ساختمان های مسکونی را بهتر نمایش دهد.

دو تکنیک اصلی برای مصرف آجر نسوز

آجرهای نسوز معمولاً با استفاده از سیمان به دیوارهای ساختمان ها می چسبند. معمولاً پس از انجام زیرسازی های مورد نیاز در قسمتهای نمای ساختمان، یک لایه سیمان ریخته می‌شود و از روی آن، لایه اول آجر ها بر روی سیمان ها چیده خواهند شد.مراحل دیگر نیز مشابه همین مرحله است و پس از ریختن یک لایه سیمان بر روی آجر ها، آجر های دیگر روی آجر های قبلی سوار شده و پله پله تمام نمای ساختمان را پوشش می دهند.

در این مرحله قسمت پشتی آجر ها به فاصله چند سانتی متر تا دیوار خالی می‌ماند تا پس از چیده شدن پنج یا شش لایه آجر، با سیمان و دوغاب سیمانی پر شود. بدین ترتیب مقاومت آجر های نسوز استفاده شده در نمای خارجی ساختمان ها با کمک سیمان افزایش می‌ یابد و تنها در سطح خارجی آجر در معرض آسیب‌ های احتمالی قرار دارد.

تکنیک بعدی که می توان با استفاده از آن، آجر های نسوز را به خوبی در پروژه های ساختمانی پیاده سازی کرد، استفاده از یک عدد دستگاه تراز دیجیتال یا آنالوگ به همراه چسب های مورد استفاده در صنعت سنگ و کاشی است. مقاومت و سرعت چسبندگی این چسب ها آنقدر بالا است که می‌ تواند به جای سیمان مورد استفاده قرار بگیرد. 

پس از چسباندن سنگ ها با این نوع از چسب ها دیگر نیازی به ماده چسبنده دیگری مانند سیمان نخواهید داشت. برخلاف سیمان خشک شدن این چسب ها به سرعت انجام می‌شود و شما می‌توانید به سرعت مرحله چینش آجرها را پیش ببرید. هنگام استفاده از سیمان باید صبر کنید تا لایه های پایینی آجر ها که توسط سیمان به هم چسبیده شده اند خشک شوند و مناسب اعمال لایه های بالا تر باشند.

توجه داشته باشید که شکل آجر نسوز در نحوه اعمال آن بسیار موثر خواهد بود. شما برای آجر هایی که به صورت تخت طراحی شده اند می توانید با خیال راحت از چسب های مخصوص سنگ استفاده نمایید. در حالی که در صورت استفاده از نمونه های هلالی آجر های نسوز که برای پوشش دادن ستون ها طراحی شده اند بهتر است از سیمان استفاده شود. چرا که فضای خالی پشت آجر ها و فاصله آنها تا ستون در صورت خالی ماندن ممکن است باعث ضعیف بودن ساختار کلی نمای ستون شده و در صورت برخورد اجسام سنگین یا وارد آمدن فشار بیش از حد، ممکن است از حالت خود خارج شوند.

اشکال گوناگون آجر نسوز ترکیبی

اشکال گوناگون آجر نسوز ترکیبیآجر های نسوز همان طور که پیشتر نیز اشاره شد در اشکال و نمونه های متفاوتی در بازار موجود اند. در بسیاری از نمونه های ساختمان هایی که با استفاده از آجر نسوز در نمایش آن تزیین شده‌ اند، می توان استفاده ترکیبی از انواع و گونه های مختلف آجر نسوز را به وفور مشاهده کرد. در ساختمان های قدیمی تر از نمونه های تخت آجر نسوز زرد سه سانتی استفاده می‌ شد و نمونه‌ هایی از آجر های طرح دار نیز برای آراستن نما در کنار آن ها به کار برده می‌ شد.

بسیاری از نمونه‌ های آجر های نسوز به عنوان بلوک های آجری در دیوار های داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده می شوند. آجر های بزرگ سوراخ دار نمونه هایی از قدیمی ترین مدل های آجر های نسوز اند که هنوز هم در بسیاری از صنایع ساختمانی کاربرد فراوانی دارند. همچنین بلوک های آجری درشت که به منظور پوشش دیوار های خارجی ساختمان های بتنی مورد استفاده قرار می گیرند نیز جزو انواع پر فروش آجر ها به شمار می روند.

آجر هایی که از طرح های فانتزی و مدرن امروزی در طراحی آن ها استفاده شده است دارای رنگ‌ های بسیار متفاوت می باشند. رنگ و طرح خاص این آجر ها باعث شده است بسیاری از معماران و طراحان دکوراسیون داخلی نمای منازل، به فکر استفاده از این آجر ها بیفتند و آن ها را در بسیاری از پروژه های ساختمانی خود اعمال کنند.

انتخاب آجر نسوز بر حسب شکل آن یکی از اصلی ترین معیار های انتخاب انواع آجر می باشد. شکل آجر ها روی محل کاربری آن ها نیز تاثیر می گذارد. استفاده از اشکال آجر ترکیبی در نما های ساختمان باعث ایجاد تنوع در رنگ های مورد استفاده در آن می‌شود که مورد پسند بسیاری از دوستداران این نوع از نمای ساختمان است.

سایز دقیق آجر نسوز

آجر های نسوز معمولاً در ابعاد و اندازه های از پیش تعیین شده تولید می‌ شوند. کاربرد این محصولات به صورت عمده در صنایع ساختمانی، موجب شده است تولید کنندگان آجر نسوز ابعاد و اندازه های استانداردی برای نمونه های مختلف این محصول تعیین کنند. البته بسیاری از تولید کنندگان مختلف آجر نسوز نیز وجود دارند که این محصولات را در ابعاد خاص و منحصر به‌فرد تولید می‌ کنند.

سایز آجر نسوز در کیفیت طرح اجرا شده و همچنین مقاومت در برابر ضربه این محصول بسیار تاثیر گذار است. آجر های نسوز هر چقدر ابعاد بزرگ تری داشته باشند در مقابل ضربه آسیب‌ پذیر تر خواهند بود.

مهم ترین ویژگی اجر نسوز که این محصول را به عنوان جایگزین مناسبی برای انواع سنگ های نمای ساختمانی بدل می کند، امکان تولید این محصولات در ابعاد و اندازه های متنوع و همچنین شکل های گوناگون است. آجر های هلالی و آجرهای ال شکل انگلیسی، محصولاتی هستند که باعث شده اند، نما های آجری بسیار شیک تر و اورجینال تر به نظر برسند.

چگونه یک آجر نسوز ساخته می شود؟

چگونه یک آجر نسوز ساخته می شود؟آجر نسوز با استفاده از خاک های مخصوص تولید این محصولات، ساخته می شود. این خاک ها پس از استخراج از معدن به محل کارخانه انتقال داده شده و مورد آزمایش قرار می‌ گیرند. در صورت داشتن مقدار کافی از عناصر مورد نیاز خاک مورد استفاده در تولید آجر نسوز، که به ترتیب فراوانی، سیلیکا و آلومینا هستند، امکان استفاده از این خاک بدون غنی سازی در مرحله تولید گل آجر وجود دارد.

در غیر این صورت خاک مورد استفاده در آجر سازی باید پس از گذراندن یک مرحله غنی سازی خاک، وارد مرحله تولید گل آجر نسوز شود. در مرحله تولید گل، خاک ها به تدریج با آب مخلوط می شوند و مواد مورد نیاز دیگر نیز کم کم به آن ها افزوده می‌ شوند. چسب گل یکی از مهم ترین موادی است که در مرحله تولید گل آجر باید به محتوای محلول داخل همزن افزوده شود.

پس از گذر چند روز از کارکرد مداوم دستگاه همزن و یکنواخت شدن گل مورد نیاز، با استفاده از چند نوع دستگاه اکستروژن، به داخل قالب ها تزریق شده و با استفاده از دستگاه پرس شکل می گیرد. پس از این مرحله باید آجر درون خشک کن قرار بگیرد. رطوبت موجود در گل آجر در داخل خشک کن از بدنه آ نها خارج شده و آجر را عاری از هر گونه رطوبت و مناسب قرار دادن در داخل کوره می سازد.

آجر های خشک شده باید به شکل مناسب درون کوره آجر پزی چیده شوند. کوره آجرپزی پس از روشن شدن، حدود یک روز زمان نیاز دارد تا بتواند به دمای ایده آل جهت پخت آجر ها برسد. این کوره ها نیز از نمونه های با کیفیت تر انواع آجر نسوز ساخته می شوند. به همین دلیل دمای آن ها به سختی بالا رفته و به سختی نیز پایین می آید. معمولاً پس از گذر ۴۸ ساعت از ماندن کوره در حد نهایی حرارت، آن را خاموش می کنند.

با توجه به ابعاد کوره، ۲۴ الی ۴۸ ساعت طول می کشد تا دمای کوره به حدی برسد که بتوان درب آن را باز کرد و محصولات پخته شده درون آن را خارج کرد. آجر های پخته شده درون یک کوره، ممکن است ابعاد و اندازه های مختلفی داشته باشند، اما از لحاظ ویژگی‌ های ساختاری و جنس بدنه بسیار مشابه یکدیگر اند.

اشکال مختلف انواع آجر نسوز

آجر های نسوز در انواع و اشکال مختلفی موجودند. جدیدترین نمونه های آجر های نسوز در نمونه های تخت، و ساده درست می شوند. استفاده از این آجر ها برای زمینه نماد های ساختمانی بسیار کاربرد دارد. آجر های نسوز قرمز سوراخ دار و همچنین آجر های سه سانتی متری زرد قدیمی جزو دسته های پرفروش انواع آجر نسوز به شمار می‌ روند.

این آجر ها در ابعاد و اندازه های مختلفی ساخته می شوند. اشکال مختلف تولید شده انواع آجر، برای سایز های مختلف این محصول قابل خریداری است. برخی از نمونه های آجر نسوز در مدل های هلالی شکل تولید می شوند. این محصولات مختص استفاده در قسمت هایی هستند که به صورت گرد طراحی شده اند. ستون ها و حاشیه های هلالی شومینه ها جزو قسمت هایی هستند که این محصول بیشترین کاربرد را در آن ها دارد.

برخی از مدل های انواع آجر نسوز به صورت تخت طراحی شده اند اما دارای اشکال مختلفی بر روی سطح شان هستند. این آجر ها به منظور افزایش زیبایی و جلوه ظاهری نمای آجری به کار می روند. سایز آجر نسوز یکی از عواملی است که در تولید نمونه های مختلف آن در شکل های متفاوت تاثیر می گذارد.

برخی از آجر های موجود در بازار دارای طرح های فانتزی هستند، که با نمونه های آجر ساده موجود در بازار بسیار تفاوت دارند. این طرح ها به دلیل قرار گرفتن گل آجر در قالب های مخصوص به آن ها می باشد. 

مرکز خرید آجر نسوز

مرکز خرید آجر نسوزمرکز خرید آجر نسوز باید بتواند با ارائه نمونه های پرفروش و پرطرفدار موجود در بازار، نظر مشتریان را به محصولات ارائه شده جلب کند. فروشنده بهترین نمونه های آجر نسوز باید با شناسایی برترین کارخانه‌ های تولید کننده این محصول بتواند نمونه های با کیفیت آن را با قیمت مناسب برای خرید مشتریان فراهم کند.

ارائه تخفیفات ویژه در خرید آجر های نسوز یکی از مواردی است که خریداران این محصول همواره در نظر می‌ گیرند. برای خریداران عمده این آجر ها امکان خرید نمونه های با کیفیت آجر در مقادیر بالا و قیمت های بسیار مناسب وجود دارد.

در صورتی که تجربه کافی در زمینه خرید انواع آجر نسوز و ویژگی های مهم آن ها را ندارید، می توانید از طریق همین درگاه اینترنتی با کارشناسان با تجربه فعال در این زمینه تماس گرفته و از اطلاعات مفید ایشان در جهت خرید بهترین نمونه های آجر نسوز با قیمت های فوق العاده استثنایی بهره مند شوید. این کارشناسان با داشتن اطلاعات کافی و کامل از تمام تولید کنندگان این محصول در داخل ایران، توانسته اند مجموعه‌ ای از برترین آجر های تولید شده در ایران را کنار هم گردآوری کند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *