مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید بدون واسطه آجر نسوز صخره ای

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید انواع آجر نسوز صخره ایحرارت ایده آل آجر نسوز صخره ایکاربرد های صحیح آجر نسوز صخره ایخواص مواد اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز صخره ایسهولت کار با آجر نسوز صخره ایفوت و فن انتخاب آجر نسوز صخره اینحوه آسان ساخت آجر نسوز صخره ای

امروزه صنعت ساختمان سازی پیشرفت بسیار زیادی کرده است و انواع و اقسام صنایع برای ساختمان سازی تولید شده است که آجر نسوز صخره ای یکی از این صنایع است؛ آجر نسوز صخره ای از خاک چینی که خاصیت نسوزی دارد تولید شده که در صنعت ساختمان سازی استفاده می شوند، برای خرید بدون واسطه آجر نسوز صخره ای می توانید به محل تولید این محصول مراجعه کرده و آن را به صورت عمده و قیمتی بسیار پایین تر از بازار تهیه و مورد استفاده قرار دهید که این محصول به دلیل نسوز بودن و مقاومت در مقابل آتش سوزی در صنعت ساختمان سازی مورد توجه قرار گرفته است. 

خرید بدون واسطه آجر نسوز صخره ای

خرید انواع آجر نسوز صخره ای

خرید انواع آجر نسوز صخره ای

انواع آجر نسوز صخره ای پس از خرد شدن سنگ و نرم شدن آن ها ساخته می شود، انواع آجر نسوز صخره ای باید به مدت سه روز در کوره ها پخته شوند تا مقاومت آن ها بالاتر رفته و قابلیت استفاده در ساختمان ها به عنوان عایق را داشته باشند همچنین انواع آجر نسوز صخره ای در ساخت کوره ها نیز مورد توجه قرار گرفته اند.

اصلی موادی که برای ساخت انواع آجر نسوز صخره ای مورد استفاده است خاک نسوز می باشد که نوعی خاک رس می باشد و در انواع معادن کشور با کیفیتی بالا در دسترس می باشد؛ انواع آجر نسوز صخره ای در اندازه هایی مختلف تولید و عرضه می شوند، آجرهای نسوز صخره ای در نمای ساختمان ها نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

خرید آجر نسوز صخره ای به صورت و عمده و خرده از طریق مراکز فروش مربوطه و محل فروش مصالح ساختمانی ممکن می باشد، اما خرید آجر نسوز صخره ای از محل تولید به دلیل نبود واسطه از نظر هزینه بسیار مقرون به صرفه تر خواهد بود؛ مواد اولیه ی آجر های نسوز صخره ای پوکه های معدنی و کانی های خاص معدنی می باشند که نسوز می باشند و مقاومتی بالا دارند.

مواد نسوز موادی هستند که در مقابل حرارت زیاد مقاومت بالایی داشته و جنسی سرامیکی و غیرفلزی دارند، همچنین در مقابل حرارت قادر به حفظ خصوصیات فیزیکی و شیمیایی خود هستند که از ویژگی آجر های نسوز صخره ای می باشد.

آجر های نسوز صخره ای انواع مختلفی دارند و با توجه به ترکیباتی که در آن ها استفاده شده است تقسیم بندی می شوند که کاربرد آجر نسوز صخره ای بیشتر در ساخت انواع کوره می باشد. 

حرارت ایده آل آجر نسوز صخره ای

آجر های نسوز به دلیل مقاومت بالا در مقابل حرارت و گرما در انواع صنعت ساختمان سازی و ساخت کوره های مختلف استفاده می شود، این نوع آجر ها از خاک های چینی نسوز تولید شده و به همین دلیل در برابر حرارت و گرما بسیار مقاوم می باشند؛ آجر های نسوز صخره ای در دو نوع نسوز ویژه و آجرهای نسوز سیلیسی تولید می شوند.

آجر های نسوز ویژه بنا بر اسمشان ویژه هستند و دارای مقاومت بیشتری در برابر گرما و حرارت می باشند که در حرارتی بالای ۱۵۰۰ درجه پخته می شوند و در مباحث بعدی به آن ها پرداخته می شود، حرارت أجر صخره ای ایده آل برای تولید و پخت آجر های نسوز صخره ای بالای ۱۸۰۰ درجه سانتی گراد می باشد که موجب مقاومت هرچه بیشتر آن ها می شود.

برای این که آجر های نسوز صخره ای بتوانند عایقی مناسب باشند و مقاومت بالایی در برابر گرما و حرارت داشته باشند باید در حرارت بسیار بالایی پخته و تولید شوند، همچنین مواد اولیه آن ها باید مرغوب و با کیفیت باشد تا آجر نسوز صخره ای مقاومی تولید شود.

برای خرید بهترین و مناسب ترین آجر صخره ای نسوز خریدار باید به موارد زیر دقت کند:

 1. آجر نسوز صخره ای نباید خیلی بر آمده و یا فرو رفته باشد.
 2. اندازه ی آجر های نسوز صخره ای
 3. میزان جذب آب توسط آجر های نسوز و صخره ای باید بسیار کم باشد.
 4. نمک محلول در تولید آجر نسوز صخره ای باید در کمترین مقدار به کار رفته باشد.
 5. آجر نسوز صخره ای باید قابلیت مقاومت در برابر دما، رطوبت و یخ زدگی داشته باشد.
 6. آجر های نسوز صخره ای نباید دارای لب پریدگی باشند.
 7. در آجر های نسوز صخره ای نباید از فاصله ی یک و نیم متری هیچ ضربه و ترکی مشخص باشد و … 

کاربرد های صحیح آجر نسوز صخره ای

کاربرد های صحیح آجر نسوز صخره ای آجر های نسوز صخره ای در انواع و کاربرد های مختلفی تولید می شوند که تفاوت آن ها در ترکیب موادی است که در  تولید آن به کار رفته است، انواع آجرهای نسوز به همراه کاربرد آن ها در زی قید شده است:

آجر های نسوز سیلیسی: آجر های سیلیسی از خاک سیلیسی تولید می شوند که به این نوع خاک، کورتزیت نیز می گویند که مواد تشکیل دهنده این نوع آجر ها شامل مقدار زیادی اکسید سیلیسیوم و بقیه مواد آن ها اکسید کلسیم، اکسید تیتانیوم و اکسید آهن است که برای تهیه این نوع آجرها استفاده می شود.

این نوع آجر ها اغلب برای ساخت کوره های مخصوص فولاد استفاده قرار می گیرند. این آجر های نسوز مقاومت بالایی در برابر نفوذ گاز ها دارند. همچنین این نوع از آجرهای نسوز صخره در کوره ی تولید شیشه، کک، ساخت سرامیک و … نیز استفاده های گوناگون قرار می گیرد.

آجر های نسوز ویژه: ویژه بودن این محصول از نامش نمایان است، این ویژگی در میزان مقاومت آجر نسوز صخره ای در مقابل حرارت می باشد که این نوع آجر مقاومت و استحکام فوق العاده بالایی نسبت به دیگر آجر ها و آجر های نسوز دارد و در ساخت آجر نسوز از خاک چینی نسوز استفاده می شود.

آجرهای نسوز صخره ای نسبت به آجرهای سفالی مقاومت بیشتری داشته و پخت آن ها در درجه ی بسیار بالایی صورت می گیرد، آجر های نسوز ویژه خود به انواع مختلفی تقسیم می شوند:

 1. آجر نسوز اکسید کروم – کوروندوم
 2. آجر نسوز زیرکونیوم
 3. آجر نسوز اکسید کروم
 4. آجر آلومينيومی 
 5. آجر نسوز قلیایی 

خواص مواد اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز صخره ای

هر محصولی از موادی تهیه می شود که به آن مواد اولیه گفته می شود که هر چقدر کیفیت مواد اولیه بیشتر باشد کیفیت محصول نهایی نیز بالاتر می رود که مواد تشکیل دهنده ی آجر های نسوز صخره ای باید به گونه ای باشند که مقاومت این محصول را در برابر گرما و حرارت بالا برده و موجب افزایش کیفیت آن شوند.

مواد اولیه به کار رفته در تولید آجر نسوز صخره ای شامل موارد خاک رس که در بسیاری از معادن در دسترس است، شیل و مارن می باشد که توضیحاتی هر چند مختصر در مورد آن ها می دهیم:

خاک رس: این خاک خاصیت پلاستیکی دارد و در تهیه ی انواع مصالح ساختمانی به خصوص آجر های سفالی مورد استقبال قرار گرفته اند، رس از اتم های بسیاری تشکیل شده است که موجب خاصیت مکانیکی آن می شود.

شیل: از سنگ های رسوبی دانه ریزی که ترکیب اصلی آن گل می باشد تشکیل شده است.

مارن: به رسوبات آهکی که دارای کانی های کربناتی هستند مارن گفته می شود که اغلب رنگ آن ها خاکستری بوده و در اسید کلریدریک حل می شوند.

جهت بررسی درجه ی کیفی مواد اولیه می توانید از موارد زیر که هر کدام دارای توضیحات خود می باشند استفاده کنید، که از آن ها به عنوان خواص آجر نسوز نیز یاد می شود:

 1. دانه بندی
 2. کانی های کار شکن
 3. تغییر کانی ها در انواع فرآیند های متفاوت
 4. گزینه های تاثیر پذیر دیگر
 5. آهن
 6. تاثیر خشک شدن بر آن ها 
 7. نتیجه گیری 

سهولت کار با آجر نسوز صخره ای

سهولت کار با آجر نسوز صخره ای آجرهای نسوز صخره ای به علت مقاومت بالا در مقابل انواع آب و هوا به خصوص حرارت و گرما مقاوم بوده و از این رو مورد توجه قرار گرفته است که این آجر های در طراحی نمای خارجی و دکوراسیون داخلی و همچنین انواع کفپوش مورد استقبال قرار می گیرد، فراموش نکنید این نوع آجر ها در انواع، ابعاد، طرح، رنگ و … مختلف تولید شده و در بازار موجود می باشند.

برای نصب این آجرهای نسوز صخره ای با اینکه کاری آسان است بهتر است از افرادی ماهر و کاربلد استفاده شود، زیرا برای نصب این آجر های نسوز صخره ای باید مواردی را رعایت کرد، چون هر چه در نصب آن ها ظرافت به خرج داده شود زیبایی آن ها را دوچندان خواهد کرد.

آجر های نسوز صخره ای به راحتی و در زمان کم و به زیباترین شکل ممکن توسط افراد ماهر نصب شده و جلوه ی نمای خارجی و داخلی ساختمان ها را بیشتر می کند.

امروزه برای طراحی دکوراسیون داخلی و همچنین نمای خارجی از آجر های نسوز صخره ای استفاده می شود زیرا علاوه بر زیبایی مدرن بوده و در برابر انواع آب و هوا مقاوم می باشد.

آجرهای نسوز صخره ای به علت ساده بودن، سهولت در نصب و سبک بودن در زمان نصب، جهت به کارگیری در طراحی نمای خارجی، دکور داخلی و کف پوش ساختمان ها استفاده می شود. 

فوت و فن انتخاب آجر نسوز صخره ای

برای انتخاب آجر نسوز بهترین محصول در تمامی موارد باید نکاتی را در مورد محصولات مختلف بدانیم تا بتوانیم بهترین نوع محصول را انتخاب کنیم و در مورد آجر های نسوز صخره ای نیز این مورد صدق می کند و در هنگام خرید باید به مواردی دقت کنیم تا بتوانیم محصولی خوب و با کیفیت را تهیه کنیم.

در زمان خرید آجر های نسوز صخره ای برای نمای خارجی، دکوراسیون داخلی و کف پوش ها باید به موارد زیر دقت کنیم: 

 1. آجرهای نسوز صخره ای نباید خیلی برآمدگی یا فرورفتگی داشته باشند. 
 2. آجر های نسوز صخره ای در انواع ابعاد وجود دارند که هر کدام کاربردی خاص دارند. 
 3. میزان جذب آب در آجر های ساده بالا می باشد اما در آجر های نسوز صخره ای درصد جذب آب باید بسیار پایین باشد. 
 4. نمک محلول در تولید آجر نسوز صخره ای باید در کمترین مورد مصرف قرار گیرد رفته باشد. 
 5. آجر نسوز صخره ای باید قابلیت مقاومت در برابر انواع تغییرات جوی هوا، اعم از یخ زدگی، رطوبت و گرما را داشته باشد. 
 6. آجر های نسوز صخره ای نباید دارای لب پریدگی باشند. 
 7. در آجر های نسوز صخره ای نباید از فاصله ی یک و نیم متری هیچ ضربه و ترکی مشخص باشد و موارد بسیار زیادی که در این زمینه باید مورد توجه قرار گیرند. 

نحوه آسان ساخت آجر نسوز صخره ای

نحوه آسان ساخت آجر نسوز صخره ای بشر همیشه به دنبال بهترین ها بوده و برای رسیدن به آن همیشه در تلاش است، آجر های نسوز صخره ای نمونه ای کوچک از دستاورد های بشر می باشد که برای نمای خارجی، دکوراسیون داخلی و همچنین کف پوش ها مورد مصرف قرار می گیرد که این آجر ها در انواع و ابعاد و طرح و رنگ های متفاوتی تولید و عرضه می شوند و برای تهیه مواد آجر نسوز صخره ای باید مراحل زیر را به ترتیب انجام داد تا محصولی با کیفیت به دست آید.

 1.  در ابتدا مواد استخراج شده از معدن را به کارخانه انتقال داده، سپس این مواد را به خط تولید اولیه می برند که این کار توسط نوار نقاله انجام می شود.
 2. در این مرحله مواد اولیه به وسیله ی آسیاب ها به دانه های بسیار ریزی تبدیل می شود و به سالن مخصوصی منتقل می شود تا کلنیسه شود. در این مرحله مواد را به صورت شاموت وارد کوره ها می کنند و پس از آن مواد  را وارد حوضچه هایی می کنند که مخصوص ذخیره است.
 3. حالا شاموت هه را با توجه به نوع آن ها به وسیله آسیاب چکشی دانه بندی کرده و چسب و مواد دیگر را به آن اضافه می کنند. سپس آن ها را به قدر مخلوط می کنند که رطوبت آن ها به صفر برسد.
 4. پس از مخلوط کردن مواد آن ها را همگن کرده و به انبار های ذخیره ی مخصوصی منتقل می کنند سپس نوبت به قالب گیری می رسد.
 5. مواد از طریق نوار نقاله های مخصوص در فشاری بالای هزار تن قالب گیری می شوند و پس از پرس شدن آجر های تولید شده را جمع آوری می کنند و مواد زائد را از آن جدا می کنند.
 6. پس از جدا کردن قسمت های زائد آجر های فالب گیری شده توسط دستگاهی مخصوص جمع آوری شده و در واگن کوره چیده می شوند و پس از آن وارد قسمت پخت کوره می شوند. حال باید آن ها را به مدت سه روز تا یک هفته در درجه ی ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد پخت.
 7. پس پخت کوره را خاموش کرده و به وسیله ی پنکه های مخصوص آجر ها را خنک می کنند و توسط واگن ها بیرون می آورند و نوبت به بسته بندی و کنترل کیفیت، جدا کردن بر اساس رنگ بندی و ابعاد مختلف دسته بندی شده و در بازار عرضه می شوند. 
فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *