مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید انواع آجر نسوز نما در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

چند نکته در رابطه با اجر نسوزمیزان کیفیت آجر نسوز ساختمانتنوع رنگ آجر نسوز نمای بیرونی ساختمانكاربرد متفاوت انواع آجر نسوز نماآجر نسوز را از کجا بخریم؟راهنمای استفاده از آجر نسوز مركز فروش بهترين آجر نسوز در كشور

خرید انواع آجر نسوز نما در تهران به میزان بالایی انجام می شود؛ زیرا این آجر از بهترین متریال های ساختمانی جهت تزئین بیرونی خانه و البته دکوراسیون داخلی آن محسوب می شود؛ مهم ترین مشخصه آجر نسوز نما، مقاومت فوق العاده زیاد آن در برابر گرما می باشد؛ البته این آجر در برابر سایر عوامل خارجی نیز مقاومت کرده و طول عمر بالایی دارد؛ به همین دلیل برای نمای ساختمان، بسیار مناسب است.خرید انواع آجر نسوز نما در تهران

چند نکته در رابطه با اجر نسوز

چند نکته در رابطه با اجر نسوزآجر به عنوان مهم ترین و رایج ترین مصالح ساختمانی ساخته دست بشر از زمان های بسیار دور تا کنون مورد استفاده قرار گرفته است.
امروزه انواع آجر را به دو دسته کلی آجر معمولی و آجر نما تقسیم می کنند؛ آنچه به عنوان آجر نما عرضه می شود؛ معمولاً پسوند نسوز داشته و بسیار جالب توجه است.

همان گونه که از نام کالا مشخص است و در مقدمه این نوشتار نیز اشاره شد؛ آجر نسوز در درجه حرارت های بالا پایدار مانده و ماهیت خود را حفظ می کند؛ به همین دلیل جهت عایق کاری های صنعتی، پاتیل ها و کوره ها استفاده می گردد؛ همچنین نمونه های معمولی این محصول را برای ساختمان سازی، علی الخصوص جهت نمای بیرونی بنا به کار می برند.

جهت معرفی بهتر آجر نسوز، می توان چند نکته مهم را در رابطه با آن ذکر نمود.
نخست این که آجر نسوز از کانی ها و پوکه های معدنی خاصی تهیه می گردد که مقاومت بالایی در برابر حرارت دارند؛ این کانی ها همان مواد سرامیکی یا معدنی غیر فلزی موجود در طبیعت می باشند؛ بدون شک به کار بردن خاک چینی یا نسوز به خودی خود باعث به وجود آمدن محصولی فوق العاده مرغوب و با کیفیت خواهد شد؛ اما پخت خشت در کوره ای با دمای بالا (معمولاً بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۵۰ درجه سانتی گراد) بر مقاومت، دوام، طول عمر و استحکام آن می افزاید.

اساسی ترین نکته ای که می توان در خصوص آجر نسوز بیان کرد؛ این است که در شرایط اقلیمی مختلف، پایدار بوده و حتی در برابر یخ زدگی و باران های اسیدی نیز مقاومت می کند؛ این آجر، شوره نزده و مقاومت قابل توجهی در برابر خوردگی دارد.

تنوع رنگ آجر نسوز به نوبه خود، موضوع جالبی است که باید به آن پرداخته شود؛ نکته جالب این است که رنگ بندی این آجر ها به خاطر وجود اکسید های فلزی، مواد معدنی و البته میزان حرارت دهی آنها در کوره است؛ یعنی در ساختار آنها هیچ گونه ماده رنگ دهنده مصنوعی وجود ندارد.

میزان کیفیت آجر نسوز ساختمان

میزان کیفیت آجر نسوز ساختمان را باید با توجه به نوع و مصارف آن سنجید؛ مثلاً در مورد كيفيت آجر نما، می توان گفت که مقاومت این متریال در برابر عوامل محیطی بسیار مهم می باشد؛ زیرا بر خلاف دکوراسیون داخلی، نمای خارجی، همواره در معرض جریان هوای سرد یا گرم، برف، باران یا نور شدید آفتاب قرار دارد.
خوشبختانه در حال حاضر تنوع آجر نسوز به حدی است که می توان آن را بر اساس محل زندگی انتخاب نمود؛ مثلاً برای ساختمان هایی که در مناطق مرطوب یا نزدیک ساحل می باشند؛ باید حتی الامکان آجر هایی را انتخاب کرد که در برابر رطوبت و نمک مقاوم باشند.

در حالت کلی آجر نسوز ساختمان با کیفیت، مقاومت بسیار زیادی در برابر گرما و آتش از خود نشان می دهد؛ نا گفته نماند که اصل و طبیعی بودن مواد اولیه تولید آجر، بسیار مهم بوده و بیشترین تاثیر را بر کیفیت محصول نهایی خواهد داشت؛ البته در کنار این مسئله روش تولید و نحوه پخت آجر در کوره نیز بسیار مهم می باشد.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ میزان کیفیت ارقام مختلف آجر نسوز ساختمانی بر اساس استحکام و مقاومت آنها در برابر ضربه و فشار خارجی نیز سنجیده می شود.

به طور کلی باید بیان کرد که آجر نسوز اصل از کیفیت فوق العاده بالایی برخوردار بوده و با مقاومت بی همتایی که در برابر عوامل مختلف خارجی از خود نشان می دهد تا سال های سال بدون تغییر باقی می ماند؛ به عبارت دیگر طول عمری بس طولانی دارد؛ همچنین قابلیت ملات پذیری این آجر، بسیار خوب بوده و به راحتی نصب می شود.

تنوع رنگ آجر نسوز نمای بیرونی ساختمان

تنوع رنگ آجر نسوز نمای بیرونی ساختمانهمان طور که پیشتر نیز تا حدودی اشاره کردیم؛ تنوع رنگ آجر نسوز نمای بیرونی ساختمان (و سایر نمونه های این محصول) به خاطر حرارت دادن آنها در کوره و ترکیبات طبیعی یا معدنی آنها می باشد؛ در ادامه این مسئله را بیشتر توضیح می دهیم.

در مورد تاثیر حرارت کوره بر رنگ بندی آجر نسوز، باید گفت که نحوه چیدمان آجر ها، میزان رسیدن حرارت به آنها، مدت زمان پخت و کنترل سطحی بر این مسئله تاثیر می گذارند.
به عنوان توضیح بیشتر، باید اضافه کرد که هر چه آجری به مرکز کوره نزدیک تر باشد؛ رنگ تیره تری می یابد؛ بالعکس، آجر های دور از مرکز، همواره روشن تر هستند.

علاوه بر نحوه پخت خشت در کوره، مواد معدنی و اکسید های فلزی به کار رفته در تولید آجر نسوز به نوبه خود باعث به وجود آمدن تنوع رنگی قابل توجهی شده اند.
اکسید سیلیس، آهن و آلومینیوم، مهم ترین موادی هستند که بر رنگ بندی آجر نسوز تاثیر می گذارند.

در ادامه آنچه در بالا بیان شد؛ باید گفت که تنوع رنگ آجر نسوز نما، کاملاً طبیعی بوده و جزء ذات آن محسوب می شود؛ زیرا برای رنگ دهی به این کالا، هیچ گونه ماده مصنوعی به کار نرفته است.

لازم به ذکر است که متنوع بودن رنگ آجر نسوز نما، باعث می شود؛ که دست طراحان نمای بیرونی ساختمان باز باشد؛ از طرفی این ویژگی، موجب می گردد که آجر نسوز برای نمای هر ساختمانی مناسب باشد.
این متریال را می توان در مناطقی با آب و هوای سرد، گرم، خشک، مرطوب و … استفاده کرد؛ همچین ماهیت و تنوع آجر نسوز به گونه ای است که با سبک اکثر ساختمان های امروزی (اعم از کلاسیک یا مدرن) هماهنگ می شود.

كاربرد متفاوت انواع آجر نسوز نما

كاربرد آجر نسوز نما را از جنبه های مختلفی می توان بررسی نمود.
هر چند که در یک بیان کلی گفته می شود؛ این آجر را برای پوشش دیوار و قسمت های خارجی ساختمان به کار می برند؛ اما نکته قابل تامل این است که آجر های مخصوص نما نیز به نوبه خود انواع مختلفی دارند.

انواع آجر نسوز نما را به روش های مختلفی بررسی و دسته بندی می کنند.
به طور کلی این لوازم ساختمانی از جنبه های زیر با هم فرق دارند:

 • ترکیبات، فرمولاسیون و نوع مواد اولیه آجر نسوز
 • محل ساخت، نحوه تولید و برند آجر نسوز
 • مدت زمان پخت و درجه حرارت کوره
 • ساده یا طرح دار بودن سطح آجر
 • طیف رنگی آجر نسوز
 • ابعاد، قطر و ضخامت آجر
 • میزان مقاومت حرارتی آجر و مصارف ویژه آن

سوای از آنچه در مورد تنوع آجر نسوز و تفاوت ارقام مختلف آن از جنبه های گوناگون بیان شد؛ امروزه انواع آجر نسوز نما را به شیوه های مختلفی استفاده می کنند.
در ادامه به برخی از کاربرد های متفاوت آجر نسوز نما اشاره می کنیم.

برخی از نما های طراحی شده با آجر نسوز، جهت خاص و متفاوت جلوه دادن ساختمان از ترفند هایی مثل بیرون زدگی یا چرخاندن آجر با زاویه های مختلف استفاده کرده اند.
خوشبختانه ساختار مولکولی ظریف، متراکم و سبک بودن آجر، باعث شده است که بتوان ایده های زیادی را با استفاده از آن پیاده کرد.
یک الگوی بسیار ساده نیز وجود دارد که در آن آجر هایی با ضخامت مختلف را به کار می برند؛ سایه هایی که توسط این مدل ایجاد می شود؛ به نوبه خود چشم گیر بوده و جلوه متفاوتی به نما می دهد.

آجر نسوز را از کجا بخریم؟

آجر نسوز را از کجا بخریم؟در بخش های مختلف این نوشتار تا حدودی به معرفی آجر نسوز نما پرداخته و مهم ترین ویژگی های آن را بیان کردیم؛ حال احتمالاً این سوال پیش می آید که آجر نسوز را از کجا بخریم؟
قبل از پاسخ دادن به این سوال باید خاطر نشان کرد که متاسفانه یک سری محصولات، صرفاً به نام آجر نسوز فروخته می شوند؛ در حالی که اصل نبوده و در ساختار آنها، مواد مصنوعی وجود دارد؛ اما خبر خوب این است که با اندکی دقت و البته انتخاب یک منبع خرید معتبر می توان نمونه های اصل و مرغوب آجر نسوز را تهیه کرد.

واقعیت امر این است که همانند بسیاری از مصالح ساختمانی، روش های زیادی برای خرید آجر نسوز وجود دارد؛ اما به علت نقش مهمی که انواع آجر نسوز در زیبا سازی نمای خارجی و همچنین تزئین بخش های داخلی ساختمان ایفا می کند؛ علاوه بر مصالح فروشی های رایج، برخی دفاتر فعال در حوزه ارائه خدمات تزئین ساختمان نیز استفاده از این کالا را در دستو کار خود قرار داده اند.
با این اوصاف می توان گفت که میزان خرید عمده آجر نسوز، بسیار زیاد بوده و فروشگاه های لوازم ساختمانی و دفاتر فعال در حوزه تزئینات ساختمان، مهم ترین مشتریان عمده این کالا به شمار می روند.

برای تشخیص و خرید آجر نسوز اصل و مرغوب، می توان از مهم ترین مشخصه این کالا استفاده کرد؛ منظور همان مقاومت بالای آجر در برابر گرما و آتش می باشد.
علاوه بر این باید این نکته را در نظر داشت که به علت طبیعی بودن رنگ آجر نسوز، معمولاً نمی توان تعداد قابل توجهی از آنها را دقیقاً به یک رنگ مشاهده کرد؛ به نحوی که حتی محصولات تک رنگ این حوزه نیز رندوم داشته و با تونالیته های رنگی متفاوتی موجود هستند.

راهنمای استفاده از آجر نسوز

راهنمای آجر نسوز را از جنبه های مختلف می توان مورد بررسی قرار داد.
به طور کلی پیش از خرید هر محصولی باید به نوع استفاده ای که قرار است؛ از آن بشود؛ دقت کرد؛ به عبارت دیگر بهترین راهنمایی که می توان در خصوص استفاده از آجر نسوز انجام داد؛ هماهنگی نوع و جنس آجر با مکان مورد نظر می باشد.

امروزه با توجه به تنوع چشم گیر ارقام مختلف آجر نسوز در زمینه های گوناگون، برای هر کاری امکان انتخاب محصول مناسب، وجود دارد.
در حال حاضر انواع آجر نسوز ساختمانی را برای تزئین نمای بیرونی ساختمان و همچنین دکوراسیون داخلی منازل به کار می برند.
ساخت شومینه، باربیکیو، پوشش دور ستون ها، تزئین اپن آشپزخانه، پوشاندن کف و سقف از جمله مهم ترین مصارف آجر نسوز در فضای داخلی ساختمان به شمار می روند؛ همچنین در بسیاری از مواقع بخشی از دیوار های اتاق نشیمن یا یک دیوار اصلی اتاق خواب را با آجر نسوز رنگی مناسب پوشش داده و جلوه ای بی نظیر و در عین حال گرم و طبیعی را برای فضا ایجاد می کنند.

در خصوص راهنمای نصب یا اجرای آجر نسوز، باید گفت که خوشبختانه این کار نیاز به تخصص خاصی نداشته و به راحتی انجام می گیرد؛ اما ذکر این نکته نیز لازم است که در این راستا باید نوع آجر و نحوه به کار بردن آن را مد نظر قرار داد؛ مثلاً اساسی ترین راهنمایی برای نصب آجر نسوز کف، ایجاد زیر سازی خوب و به کار بردن ملات مناسب است؛ در غیر این صورت امکان جدا شدن آجر وجود دارد؛ همچنین باید دقت کرد که این قسمت، در برابر رطوبت مقاوم بوده و به خوبی عایق شده باشد.

مركز فروش بهترين آجر نسوز در كشور

مركز فروش بهترين آجر نسوز در كشورمرکز فروش آجر نسوز در کشور، یکی از بهترین متریال های نما کاری ساختمان را عرضه می کند؛ البته می دانیم که این کالا به نوبه خود اقسام گوناگونی داشته و به دسته های مختلفی قابل تقسیم است.
در یک بیان کلی و خلاصه وار، انواع آجر نسوز را بر اساس فرمولاسیون و نوع کانی های معدنی آن به چهار گروه اصلی تقسیم می نمایند که در زیر آمده اند:

 • آجر نسوز سیلیسی
 • آجر نسوز ویژه
 • آجر نسوز قلیایی
 • آجر نسوز آلومینیومی

هر کدام از اینها مشخصات و مصارف خاصی داشته و به نوبه خود قابل تقسیم به زیر گروه هایی می باشند.

به جرات می توان آجر نسوز را به عنوان بهترين آجر نما در کشور معرفی نمود؛ زیرا با سبک اکثر ساختمان ها و همچنین شرایط اقلیمی مختلف، سازگار است.

نکته شایان ذکر، این است که انتخاب بهترین آجر نسوز تا حدودی به موارد استفاده آن بستگی دارد؛ مثلاً آجری که برای ساخت کوره، تنور، باربیکیو یا شومینه به کار می رود؛ با آجر اتاق خواب متفاوت است
طبیعتاً برای پوشش داخلی کوره ها یا حتی شومینه های خانگی، باید از مقاوم ترین آجر در برابر گرما استفاده کرد. به نظر می رسد که آجر های سیلیسی برای این منظور مناسب تر باشند. 

بی تردید علت رونق کار مرکز فروش آجر نسوز را باید به ویژگی های بی نظیر و مزایای این محصول نسبت داد.
در ادامه به برخی از مهم ترین مشخصات این محصول اشاره می کنیم:

 • عایق گرما و سرما
 • استحکام فشاری بالا
 • دوام و طول عمر زیاد
 • تنوع طرح و رنگ
 • عدم شوره زدگی
 • سبک وزن بودن
 • نصب و اجرای آسان
فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *