مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خرید انواع آجر نسوز تزیینی

آنچه در این مقاله می خوانید...

خرید آجر نسوز در ایرانجنس های آجر نسوز را بررسی کنیدموارد استفاده آجر نسوز تزیینیآموزش نصب آجر نسوز تزیینی برای اتاق خوابروش ساخت آجر نسوز در کارخانهآموزش انواع آجر نسوزاندازه های مختلف آجر نسوز

آجر نسوز تزیینی یکی از نمونه‌ های انواع آجر های نسوز موجود در بازار است که در سال‌ های اخیر فروش بسیار خوبی را تجربه می کند. خریدار انواع آجر نسوز تزیینی باید اطلاعات زیادی در زمینه ساختار این محصولات داشته باشد و بتواند بازار خرید و فروش آن ها را به خوبی شناسایی کند. در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی در مورد ویژگی‌ها و نحوه استفاده از انواع آجر نسوز در اختیار شما قرار دهیم.

خرید انواع آجر نسوز تزیینی

خرید آجر نسوز در ایران

 خرید آجر نسوز در ایرانخرید آجر نسوز در ایران برای خریداران عمده و خرده آن به صورت فیزیکی و یا اینترنتی امکان پذیر است. این محصول به عنوان یکی از بزرگ‌ ترین تولیدات انواع مختلف کارخانه های تولید کاشی و سرامیک و آجر های نسوز و دیرگداز، شناخته می‌شود و به خاطر کاربرد بالایی که دارد، طرفداران بسیاری دارد.

مواد اولیه تولید آجر نسوز در ایران بسیار ارزان قیمت است. دلیل این امر هم فراوانی معادن موجود برای استخراج خاک مناسب در تولید انواع آجر نسوز است. پیمانکاران بزرگ ترین پروژه های ساختمانی در ایران می‌ توانند انواع آجر نسوز مناسب برای نمای خارجی و داخلی ساختمان را به قیمت مناسب و با تخفیفات ویژه خریداری کنند.

با توجه به اینکه در استان‌ های مختلف و مناطق مختلف کشور کارخانه‌ های بسیاری اقدام به تولید انواع آجر نسوز می‌ کنند، خریداران این مسئول در هر کدام از موقعیت‌ های جغرافیایی مختلف در داخل ایران می‌توانند محصول مورد نظر را از نزدیک ترین کارخانه تولید کننده خریداری کنند. 

فروشنده آجر نسوز باید با داشتن ارتباطات کافی با کارخانه های مختلف تولید کننده این محصول بتواند نمونه‌ های مختلف آن را که از لحاظ خواص فیزیکی و شیمیایی با هم تفاوت دارند شناسایی کرده و با توجه به نیاز مشتری، هر کدام از محصولات را برای کاربرد مناسب به فروش برساند.

در صورتی که تجربه کافی در زمینه خرید و فروش آجر های نسوز در ایران را ندارید، به شما توصیه می‌کنیم با کارشناسان با تجربه فروش این محصولات که از طریق این درگاه اینترنتی قادر به پاسخگویی به سوالات شما هستند ارتباط برقرار کرده و از تجربیات ارزشمند ایشان در زمینه خرید بهترین نوع آجر های نسوز با قیمت فوق العاده بهره مند شوید.

در صورتی که قصد اجرای آجر نسوز در پروژه‌ های بزرگ ساختمانی را داشته باشید، بهتر است این محصولات را به صورت عمده خریداری کنید تا هزینه‌ های خرید اصلی ترین ماده اولیه نمای ساختمان آجری به شدت کاهش پیدا کند. به دلیل اینکه کشور ایران یکی از بزرگ ترین تولید کنندگان انواع آجر در خاورمیانه می باشد، مصرف کنندگان این محصول در داخل کشور می‌توانند آن را با قیمت های بسیار مناسب تهیه کنند.

خرید و فروش آجر های نسوز توسط تجار ایرانی در داخل کشور و در بازار کشور های همسایه منجر به ایجاد سود بالا در زمینه تجارت این محصولات شده است.

جنس های آجر نسوز را بررسی کنید

نمونه های مختلفی از آجر های نسوز را می‌توان بر اساس جنس بدنه و خاک مورد استفاده آن ها طبقه بندی و ارائه کرد. آجر های نسوز شاموتی به عنوان پر فروش ترین نمونه آجر های نسوز ارزان قیمت، که برای استفاده در نما های خارجی ساختمان ها کاربرد بسیاری دارد، شناخته می شود. این آجر ها به عنوان مهم ترین عنصر موجود در خاک شان از سیلیکا استفاده می کنند.

حضور سیلیکا در ساختمان آجر نسوز باعث می شود مقاومت حرارتی این محصول بسیار بالا تر رود. همچنین مولکول های سیلیکا در دمای بالا و پس از ذوب شدن، پیوند های بسیار قوی را با یکدیگر برقرار می‌ کنند که موجب چسبندگی بسیار بالا تر خاک ها به یکدیگر می شود.

جنس آجر نسوز از لحاظ ویژگی‌ های ساختاری و قابلیت های فیزیکی و شیمیایی، آن را بسیار مشابه کاشی و سرامیک ها کرده است. آجر های نسوز معمولاً چکش خواری بسیار پایینی دارند و در صورت اصابت ضربه های محکم خواهند شکست. این آجر ها از لحاظ خواص حرارتی و مقاومت در برابر ضربه بسیار مشابه سنگ های معمولی هستند. به همین دلیل می‌توان از آجر های نسوز و سنگ های نمای ساختمان به جای یکدیگر استفاده کرد.به هنگام ساخت آجر نسوز در کارخانه، با افزودن برخی از مواد ریز ساختاری به آن ها، می توان نمونه های مختلف آجر نسوز با کیفیت ها و کاربرد های متفاوت را تولید کرد.

موارد استفاده آجر نسوز تزیینی

موارد استفاده آجر نسوز تزیینیآجر های نسوز را از لحاظ نوع کاربرد می توان به دو دسته آجر نسوز تزیینی و آجر نسوز عایق حرارت طبقه‌ بندی کرد. این دو محصول از لحاظ ویژگی‌ های ساختاری اندکی با یکدیگر تفاوت دارند. نمونه تزیینی آجر های نسوز نسبت به سایر آجر های تولید شده، طرفداران بیشتری داشته و از فروش بالا تری برخوردار است.

استفاده از آجر نسوز در نمای ساختمان های مسکونی و تجاری، باعث می‌شود جلوه ظاهری ساختمان ها بسیار زیبا شده و همچنین ساختمان ها دارای یک لایه ویژه محافظ در برابر عوامل مختلف فرسایشی باشند. همچنین استفاده از آجر های نسوز در داخل شومینه ها و نمای خارجی شومینه ها بسیار دیده می‌ شود.

دیواره کوره های آجر پزی یا کوره های ذوب فلزات نیز از انواع با کیفیت‌ تر آجر نسوز استفاده می‌ کنند که در رده آجر های تزئینی قرار نمی‌ گیرد.

آموزش نصب آجر نسوز تزیینی برای اتاق خواب

برای این که بتوانید آجر نسوز را به شکل دلخواه و مناسب در جایی که تصمیم دارید نمای آن را به صورت آجری درست کنید، استفاده کنید، باید به یک سری اصول و قواعد به کار رفته توسط استاد کاران اجرای آجر آشنا شوید.

آموزش آجر نسوز برای نصب شامل آموزش استفاده از دستگاهی مانند تراز نیز باشد. تراز ها در دو نمونه دیجیتال و آنالوگ در بازار موجود اند. استاد کاران نصب انواع آجر با قرار دادن تراز بر روی آجر های نصب شده مقدار صافی سطح مورد نظر را می‌ سنجند و در صورت نیاز با استفاده از چکش های پلاستیکی آجر را در سر جای خود سفت می کنند. توجه داشته باشید که برای نصب و جای گذاری آجر های نسوز حتماً باید از چکش های پلاستیکی استفاده شود در غیر این صورت و در صورت استفاده از چکش های فلزی ممکن است آجر قبل از قرار گرفتن در جای مناسب خود در اثر ضربه وارد شده شکسته شود. 

استفاده آجر نسوز برای اتاق خواب، می تواند شامل آجر های نسوز با رنگ های فانتزی و جدید شود. با توجه به اینکه در سال های اخیر امکان تولید آجر های نسوز در رنگ های مختلف وجود دارد، امکان طراحی نما های آجری با رنگ های متفاوت برای انواع دکوراسیون داخلی مختلف نیز وجود دارد.

روش ساخت آجر نسوز در کارخانه

روش ساخت آجر نسوز در کارخانهآجر های نسوز از خاک های مخصوص این کار در ساختار خود بهره می‌ برند. این خاک ها پس از استخراج از معادن تولید خاک های مورد استفاده در پخت بدنه های سرامیکی، با توجه به درصد مواد تشکیل دهنده، بین کارخانه های تولید کننده کاشی و سرامیک، تولید کنندگان انواع آجر نسوز شاموتی و تولید کنندگان انواع آجر های آلومینایی دیرگداز تقسیم می‌ شوند ‌‌.

خاک مورد استفاده در تولید آجر نسوز باید حداقل سیلیکا و آلومینای لازم را در ساختار خود داشته باشد تا بتوان از آن به عنوان خاک با کیفیت تولید آجر نسوز استفاده کرد. مقدار درصد های مناسب برای مواد تشکیل دهنده این خاک ها برای هر کدام از نمونه‌ های آجر های نسوز توسط کارشناسان با تجربه در این زمینه تعیین می‌ شود.

پس از تشخیص خاک مناسب برای استفاده در تولید گل نسوز، باید مواد ریز ساختاری دیگری به این خاک افزوده شود تا ترکیبات آن کامل تر شود. نمونه‌ ای از چسب های دارای دمای ذوب پایین که از جنس خاک هستند، جزو محصولاتی هستند که باید به صورت جداگانه خریداری شده و به خاک گل نسوز افزوده شوند.

روند تولید گل نیز خود شامل دو مرحله عمده می باشد. در مرحله اول، خاک کم کم به آب افزوده می‌شود و در دستگاه‌ های بالمیل که همزن های مناسب برای خاک های اینچنینی می‌ باشد وظیفه یکنواخت سازی تمام حجم گل را به عهده دارند. پس از این مرحله با اضافه کردن اندکی حرارت به مخزن همزن گل اولیه، به تدریج آب موجود در بافت گل خارج شده و محلول غلیظی به دست می‌آید که دارای گرانروی بسیار بالایی است. این محلول در بسته بندی های پلاستیکی یا برزنتی نگه داری می‌شود و به هنگام نیاز، با استفاده از دستگاه های اکستروژن به دستگاه پرس متصل می‌شود و پس از پر کردن قالب ها، به شکل و اندازه های دلخواه در می آید.

پس از گذشتن از این مرحله نوبت به خشک شدن بدنه های آجر می شود. خشک شدن آجرها معمولاً در محیط خشک کن بسیار بزرگ که میزبان چند هزار آجر شکل گرفته است انجام می‌ شود. خشک شدن درست و مناسب آجر نسوز در خشک کن امری بسیار مهم و حیاتی است. در صورتیکه آجر ها به خوبی خشک نشوند ممکن است پس از قرار گرفتن در کوره، رطوبت موجود در ساختار و بافت شان در حضور حرارت بسیار بالا بخار شده و برای خارج شدن از بدنه اجر بخشی از آن را دچار آسیب‌ دیدگی کند.

دمای کوره برای نمونه های مختلف آجر نسوز با یکدیگر متفاوت می باشد. معمولاً نمونه های عادی آجر نسوز که به عنوان آجر تزئینی نما به کار می‌ روند در دما های نزدیک به ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد در کوره پخته می‌ شوند. مرحله پخت آجر در کوره آخرین مرحله تولید آجر نسوز است و پس از خارج شدن محصولات از کوره، می توان آن ها را در انبار های کارخانه نگه داری و یا در بخش بسته بندی کارخانه، بسته بندی کرد.

آموزش انواع آجر نسوز

نصب آجر نسوز بر روی دیوار با استفاده از چند روش متداول انجام می‌ شود. روش اول برای نصب این محصولات استفاده از سیمان و دوغاب برای جایگذاری آجر ها می باشد. آجر های نسوز مخصوصا در نمونه های بزرگ تر، بهتر است با استفاده از سیمان و دوغاب سیمانی نصب شوند تا به خوبی سر جای خود سفت شده و بتوانند تمام سطح دیوار را پوشش دهند.

جنس آجر تزئینی امکان استفاده از چسب های مخصوص سنگ و کاشی را برای جایگذاری این محصولات فراهم کرده است. به دلیل مواد سازنده یکسان در ساختار انواع سنگ ها، کاشی ها و سرامیک ها و همچنین آجر ها، باعث شده است چسب های مخصوص کاشی برای چسباندن این محصولات مناسب باشد و بتواند میزان چسبندگی بسیار بالایی را ایجاد کند. این چسب ها در مقابل رطوبت نیز بسیار مقاوم اند. بنابراین استفاده از آن ها در آجر هایی که برای پوشش دیوار حیاط یا قسمت هایی که خارج از ساختمان هستند نیز ممکن است.

اندازه های مختلف آجر نسوز

اندازه های مختلف آجر نسوزآجر های نسوز در ابعاد و اندازه های مختلفی تولید می شوند. نمونه های کوچک تر آجر های نسوز را می‌توان به‌ عنوان آجر تزئینی نمای داخل ساختمان استفاده کرد. آجر نسوز نما ۳ سانتی را می‌ توان به عنوان کوچک ترین نمونه های انواع آجر نسوز و موجود در بازار معرفی کرد.

این آجر ها در ضخامت های مختلفی تولید می شوند که بسته به محل کاربری آن ها می‌ توان از نمونه های مختلف آن استفاده کرد. توجه داشته باشید که هر چقدر ابعاد آجر نسوز بزرگ تر باشد قیمت نهایی این محصول برای مصرف‌ کنندگان نیز بالا تر خواهد بود. دلیل این امر هم استفاده بیشتر از مواد اولیه برای تولید آجر نسوز است.

همچنین آجر های بزرگ تر فضای بیشتری را داخل کوره اشغال کرده و موجب می‌ شوند تیراژ تولید آجر در کارخانه پایین‌ تر بیاید. آجر های بزرگ تر معمولاً برای ساختمان هایی که دارای ابعاد و اندازه بزرگ تری نسبت به ساختمان های معمولی هستند به کار می روند. ضخامت آجر نسوز نیز یکی از عواملی است که بر روی قیمت آن تاثیر گذار خواهد بود. طبیعتاً هر چه ضخامت بالا تر رود، کیفیت و مقاومت آجر نیز بالا تر می رود و قیمت نیز به همین ترتیب بیشتر خواهد بود. 

اندازه آجر نسوز در بسیاری از کارخانه‌ های تولید کننده این محصولات ثابت است. آجر های ۳ سانتی و آجر های ۵ سانتی جزو پر فروش‌ ترین نمونه‌ های آجر نسوز موجود در بازار ایران هستند که کارخانه‌ های تولیدی نیز به به همین دلیل توجه ویژه‌ ای به تولید این دو محصول دارند. از آجر های نسوز ۵ سانتی برای لایه خارجی دیوار های مختلف نیز استفاده می‌ شود. در صورتی که از نمونه‌ های ۵ سانتی استفاده می‌کنید می‌ توانید روی این محصول به عنوان یک متریال سازنده دیوار نیز حساب کنید. در صورتی که نمونه‌ های ۳ سانتی آجر نسوز صرفاً به منظور پوشش دادن سطح دیوار مناسب هستند و به درد استفاده در لایه ها و بافت های درونی دیوار نمی‌ خورند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *