مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خریداران آجر نسوز عایق حرارت در سراسر کشور

آنچه در این مقاله می خوانید...

خریداران انواع آجر نسوز عایق حرارتکاربرد های مختلف آجر نسوز عایق حرارتسایز های متفاوت آجر نسوز عایق حرارتمواد اولیه برای ساخت آجر نسوز عایق حرارتمقاومت بالای آجر نسوز عایق حرارتحفظ خصوصیات فیزیکی آجر نسوز عایق حرارت آجر نسوز عایق حرارت همه کاره

آجر نسوز عایق حرارت یکی از نمونه‌ های پر فروش این محصولات است که دارای ویژگی های مناسب حرارتی جهت استفاده در فضا هایی مانند شومینه ها یا کوره های مخصوص پخت آجر و سفال می باشد. خریدار آجر عایق حرارت نسوز باید با داشتن اطلاعات کافی در زمینه مشخصات فیزیکی و ساختار درونی این مواد، بهترین نمونه محصول تولید شده را شناسایی کرده و خریداری کند.

خریداران آجر نسوز عایق حرارت در سراسر کشور

خریداران انواع آجر نسوز عایق حرارت

خریداران انواع آجر نسوز عایق حرارتخریداران انواع آجر نسوز عایق حرارت این محصولات را برای کاربرد های مختلفی خریداری می‌ کنند. همانطور که از نام محصول نیز پیداست، بیشترین کاربرد این نوع آجر ها برای جلوگیری از انتقال حرارت مابین دو محیط متفاوت از لحاظ دمایی می باشد. 

یکی از مواردی که از آجرهای نسوز به منظور عایق حرارتی استفاده می‌شود، در دیوار های مربوط به ساختمان های است که از لحاظ طراحی و مهندسی هدر رفت انرژی در حد مطلوبی قرار دارند. این به این معنی است که، در فصل زمستان میزان انرژی کمتری جهت گرم کردن محیط داخل ساختمان مورد نیاز خواهد بود. همچنین این عایق ها، در برابر انتقال دما های پایین‌ تر نیز مقاوم اند. یعنی در فصل تابستان نیز به هنگام فعالیت کولر و سیستم سرمایشی که هوای محیط داخل ساختمان ها را خنک تر می کند، به دلیل حضور مواد عایق در دیواره های ساختمان، انتقال حرارت از خارج ساختمان به درون آن سخت‌تر می‌شود. به همین دلیل باز هم مقدار انرژی کمتری جهت خنک کردن ساختمان مورد نیاز است.

کاربرد های مختلف آجر نسوز عایق حرارت

آجر نسوز عایق حرارت در نمونه‌ های مختلفی تولید می‌ شود که هر کدام از این محصولات بسته به ویژگی های خود کاربرد های مختلفی دارند. ساده ترین نمونه های آجر نسوز عایق حرارت که در ساختمان های مسکونی و اداری و یا ساختمان های تجاری مورد استفاده قرار می گیرند، آجر های تزئینی نما هستند که با نام آجر نسوز شناخته می شوند. این آجر ها در برابر انتقال حرارت بسیار مقاوم هستند و دمای آن ها به سختی بالا می رود. همچنین در صورت بالا رفتن دمای این آجر ها باید مدت زمان زیادی را جهت پایین آمدن دما صرف کنید.

کاربرد دیگر آجر های نسوز و عایق حرارت استفاده در قسمت های داخلی انواع شومینه ها می باشد. استفاده از این عایق ها برای انواع شومینه از چند جهت لازم و ضروری است. یکی از مهمترین دلایل استفاده از انواع آجر نسوز در شومینه ها، عدم انتقال حرارت بالای آتش موجود در داخل شومینه به مصالح ساختمانی دیگر به کار رفته در داخل دیوار ها می باشد که مقاومت و ویژگی های حرارتی پایینی در مقایسه با آجر های نسوز دارند. ایدی این ویژگی باعث می‌شود مصالح ساختمانی دیگر مورد استفاده در دیوار های ساختمان در اثر حرارت بالای تولید شده در شومینه آسیب نبینند و بتوانند ساختار و استحکام خود را حفظ کنند.

یکی دیگر از مهمترین کاربرد های آجر های نسوز با مقاومت حرارتی بالا، استفاده از این محصولات در دیواره‌ های کوره های مخصوص پخت سفال می باشد. آجر های نسوز یا مواد دیر گداز به دلیل داشتن مقدار بالایی از آلومینا، نسبت به سفال ها دمای ذوب بسیار بالاتری دارند و همچنین در دما های بالا تری نیز پخته می شوند.

کوره های پخت سفال که در اندازه های متنوعی تولید می‌ شوند، از حجم های کوچک ۱۰۰ لیتری گرفته تا نمونه‌ های بزرگ چند هزار لیتری را شامل می‌ شوند. نمونه های کوچکتر کوره های پخت سفال که به صورت برقی ارائه می‌شوند دارای بدنه های فولادی هستند که از لحاظ مقدار مقاومت حرارتی، نسبت به سفال های معمولی بسیار مناسب تر اند.

دیواره داخلی این کوره های برقی با آجر های نسوز و دیرگداز های باکیفیت پوشانده می شود تا المنت برقی گرم کننده کوره، به هنگام روشن شدن به سایر قسمت های بدنه کوره آسیب نزند. این کوره‌ ها گاها تا دما های نزدیک به ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد نیز گرم می‌ شوند. افزایش دمای کوره تا چنین دماهایی معمولاً یک روز کامل به طول می انجامد و همچنین سرد شدن کوره تا دمای زیر ۲۰۰ درجه سانتیگراد نیز به همین صورت، ۲۴ ساعت کامل طول می کشد.

خریداران آجر نسوز در صورتی که استفاده ی کوره ای از این محصولات را داشته باشند، باید با توجه به دمای مورد نظر برای تولید محصولات شان، نمونه های مناسب آجر های دیرگداز را برای استفاده در دیواره داخلی کوره انتخاب کنند.

آجر های عایق حرارت در نمونه های با کیفیت تر خود، در کوره های مخصوص ذوب فلزات سنگین نیز به کار می روند. ایجاد لایه محافظ در مقابل انتقال حرارت موجود در داخل کوره به خارج از آن، مهم ترین وظیفه آجر های عایق نسوز است که به همین منظور تولید شده اند.

سایز های متفاوت آجر نسوز عایق حرارت

سایز های متفاوت آجر نسوز عایق حرارتآجر نسوز عایق حرارت در سایز و ابعاد مختلفی تولید می شوند. نوع کاربری و محل مورد استفاده این آجر ها، مهم ترین عامل تاثیر گذار در ابعاد این محصولات می باشد. برای کوره های کوچک تر و عایق بندی آن ها طبیعتاً از آجر های کوچک و باریک استفاده می شود تا فضای موجود در داخل کوره گرفته نشود و کوره بتواند میزبان حجم بیشتری از محصولاتی باشد که باید درون آن پخته شود. 

آجر های نسوز بزرگ‌ تر معمولاً برای کوره هایی که حجم بیشتری دارند، مورد استفاده قرار می‌ گیرند. در صورتی که آجر عایق حرارت، حجم بیشتری داشته باشد، در برابر حرارت های بالا می تواند عایق مناسب تری بوده و نقش خود را به بهترین شکل ایفا کند. به همین دلیل قیمت آجر عایق در نمونه های نسوز بزرگ تر نسبت به مدل‌ های کوچک تر این آجر ها بالاتر می باشد.

سایز آجر نسوز علاوه بر محل کاربری و ویژگی های کاربری این محصول، در هنگام تولید آن نیز تاثیر بسیاری در قیمت نهایی محصول به جای می گذارد. خود آجر های نسوز پس از قالب گیری در کوره هایی پخته می شوند که توسط آجر های بسیار با کیفیت‌ تر، عایق بندی شده‌ اند و دمای ذوب این آجر ها حتی از آجر های تولید شده در آن ها نیز بالاتر می باشد.

ابعاد آجر هر چقدر بزرگتر باشد فضای بیشتری را در داخل کوره اشغال خواهد کرد. اشغال فضای بیشتر کوره به منزله تولید تعداد کمتری از محصولات در یک بار روشن کردن کوره است. طبیعی است که در صورت پایین آمدن تیراژ تولید این محصولات، قیمت محصول تولید شده بالاتر رود. همچنین آجر هایی که از لحاظ سایز بندی اندازه بزرگتری دارند، با مصرف مقدار بیشتری از مواد اولیه سازنده آجر، در این مورد نیز دارای هزینه‌ های بالاتری جهت تولید می باشند.

مواد اولیه برای ساخت آجر نسوز عایق حرارت

آجر های نسوز از مواد اولیه ارزان‌ قیمتی برای تولید بدنه استفاده می‌ کنند. بدنه آجر های نسوز معمولاً از خاک های استخراج شده از معادن سیلیکا و آلومینا جهت استفاده در ترکیبات مواد اولیه شان بهره می‌ برند. این خاک‌ ها به خودی خود قیمت بسیار پایینی دارند و به صورت تناژی معامله می‌ شوند.

کارخانه تولید این محصولات با توجه به چند ویژگی آجر نسوز ترکیبات خاک های مورد استفاده در آن ها را دستکاری کرده، و به ترکیب مطلوب می‌ رسد. غنی سازی خاک های مورد استفاده در این محصولات یکی از مراحل پرهزینه تولید انواع آجر نسوز عایق حرارت است.

مواد موجود در خاک های مورد استفاده در تولید این آجر ها در دما های بالاتر از ۲۰۰۰ درجه ذوب شده و پیوند هایی بسیار مستحکم مابین مولکول‌ های سیلیسیوم و آلومینیوم ایجاد می کنند که برای شکستن این پیوند ها نیاز به حرارت های بالایی می باشد. برخی از مواد ریز ساختاری دیگر نیز در تولید این محصولات مورد نیاز است که به مقدار جزئی به هنگام اختلاط خاک‌ ها به ترکیبات مواد اولیه این محصول افزوده می‌ شود.

همچنین یکی دیگر از مواد اولیه مهم و ضروری برای استفاده در گل تولید آجر، چسب های صنعتی یا بایندر ها می باشند. این محصولات باعث چسبندگی هرچه بیشتر مواد اولیه موجود در گل به یکدیگر می شود و در داخل کوره به هنگام پختن آجر و قرار گرفتن در معرض میزان حرارت بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد، به صورت گازی از بدنه آجر خارج می‌ شوند.

مهندسان طراحی و تولید آجر های نسوز با پیش‌ بینی این حالت باعث شده اند این محصولات دارای ساختار متخلخل باشند. فضای خالی موجود در داخل این آجر ها، همان محل استقرار چسب ها در درون ساختار آن ها می باشد که پس از بخار شدن چسب به صورت فضای خالی باقی می‌ مانند.

این فضا های خالی در بالا بردن میزان کیفیت عایق بندی بسیار تاثیر گذار است. به دلیل وجود فضای خالی در ساختار درونی این محصولات انتقال حرارت نیز در آن ها به سختی انجام می‌ پذیرد. 

مقاومت بالای آجر نسوز عایق حرارت

مقاومت  بالای آجر نسوز عایق حرارتخصوصیات آجر نسوز عایق حرارت که با ترکیبات اولیه مناسب تولید شده باشد، این امکان را برای مصرف کننده آن فراهم می کند که در هر گونه شرایط دمایی، از آنها بهره ببرد. مقاومت بالای این محصولات در برابر فرسایش و اکسیداسیون و همچنین تابش مستقیم نور آفتاب باعث شده است آجر های نسوز گزینه های بسیار مناسبی برای استفاده در ساختمان ها باشند. 

آجر های نسوز علاوه بر حرارت در مقابل ضربه نیز تا حدی مقاوم اند. در صورتی که این محصولات بر روی پروژه اجرا شده باشند مقدار مقاومت آن ها تا چند برابر افزایش می‌ یابد. این آجر ها به صورت تکی در برابر ضربه حساس هستند و به دلیل نداشتن قابلیت چکش خواری که صرفاً در مواد فلزی دیده می شود، ممکن است ترک خورده و یا بشکنند.

مقاومت آجر های نسوز در برابر نفوذ رطوبت نیز یکی از ویژگی‌ های کاربردی این محصولات است که استفاده از آن ها را حتی در مناطق مرطوب و بارانی ممکن می سازد. منظور از مقاومت در برابر نفوذ رطوبت، این نیست که رطوبت قادر به نفوذ به درون آجر نمی باشد. اتفاقاً به دلیل داشتن ساختار متخلخل، آب به راحتی درون آجر های نسوز عایق نفوذ می کند. اما همین ساختار متخلخل باعث می شود که آب نفوذ کرده به راحتی راه خود را پیدا کرده و از قسمت دیگر آجر خارج شود. ساختار درونی این آجر ها به گونه ای است که هیچ گونه واکنشی با آب یا مولکول های آن انجام نمی دهد. به دلیل وجود فضای خالی جهت خارج شدن رطوبت، حتی در آجرهای کوره ای نیز در صورت نفوذ رطوبت، با روشن شدن کوره، این میزان رطوبت موجود به تدریج از آجرها خارج شده و آن ها قبل از گرم شدن به صورت کامل خشک می‌ شوند.

برای اینکه دمای آجر نسوز موجود در کوره به بالای ۱۰۰ درجه سانتی‌ گراد برسد، لازم است تا رطوبت جذب شده توسط آجر ها در اثر رطوبت موجود در هوا به طور کامل خشک شده و از ساختار آجر خارج شود.

حفظ خصوصیات فیزیکی آجر نسوز عایق حرارت

نمونه های مختلف آجر عایق نسوز با وجود اینکه مقاومت بالایی در مقابل عوامل محیطی دارند، اما از بعضی جهات بسیار حساس هستند. به همین دلیل داشتن اطلاعات کافی در مورد نحوه نگه داری از این آجر ها می‌ تواند به فرد مصرف کننده این محصولات در حفظ و نگه داری آن ها و استفاده بهینه از این محصولات کمک کند.

تمیز نگه داشتن آجر ها یکی از مواردی است که باعث حفظ خصوصیات فیزیکی و ظاهری این محصولات می شود. مواد شیمیایی مختلف مانند اسیدها و مواد قلیایی، می‌ توانند با ایجاد خوردگی بر روی سطح آجر، کیفیت این محصولات را به طرز چشمگیری پایین آورند.

برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی بهتر است به صورت دوره ای سطح آجر ها را با استفاده از فشار آب شستشو دهیم. در صورت عدم شستشوی سطح آجر ها، مواد شیمیایی موجود بر روی آن ها به تدریج و با گذر زمان رنگ آجرها را تغییر داده و باعث پایین آمدن مقاومت آن ها در برابر ضربه و حرارت می شود.

حتی هنگامی که آجر ها را بر روی پروژه مورد نظر نصب نکرده اید باید به خوبی از آن ها مراقبت کنید. این آجر ها به صورت تکی بسیار آسیب پذیر می باشند. به دلیل عدم وجود لایه‌ های پشتیبانی برای حفظ چهار ستون آجر در مقابل ضربات وارد شده احتمالی، باید از قرار دادن این محصولات در مکان‌ هایی که احتمال وارد شدن ضربه به آن ها وجود دارد، جلوگیری کنیم.

آجر نسوز عایق حرارت همه کاره

 آجر نسوز عایق حرارت همه کارههمان طور که اشاره شد آجر های نسوز در نمونه‌ های مختلفی تولید می شوند که برخی از آن ها به منظور کاربرد های خاص به بازار ارائه شده اند. اما در صورتی که استفاده های حرفه ای از این محصولات ندارید و می خواهید به عنوان یک عایق حرارت معمولی از آنها بهره ببرید، بهتر است نمونه هایی از آجر نسوز عایق حرارت همه کاره را تهیه کنید. 

این محصولات در طرح ها و رنگ های مختلف در بازار موجود هستند که می توانند نیاز بسیاری از کاربران را، که استفاده های دکوری از این محصولات دارند به خوبی برطرف کنند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *