مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

خریداران آجرنسوز زرد شاموتی تهران

آنچه در این مقاله می خوانید...

نکات مهم در انتخاب آجر نسوز زردبسته بندی انواع آجر نسوز زرد شاموتیخریداران آجر نسوز زرد شاموتیرنگ بندی اقسام مختلف آجر نسوز شاموتیآجر نسوز شاموتی در چه مکان هایی به کار می رود؟نحوه مصرف درست آجر نسوز شاموتی در ساختمانمیزان گرما و رطوبت آجر نسوز شاموتی

آجر نسوز زرد یکی از انواع پر فروش آجر های نسوز است که کاربرد های فراوانی دارد. استفاده از این محصولات در صنایع ساختمانی کوچک و بزرگ از قدیم الایام در ایران رواج داشته است. به مانند محصولات دیگر عرضه شده در بازار، آجرنسوز زرد شاموتی که یکی از انواع آجر های نسوز است نیز دچار تحول و پیشرفت شده است. آجر های امروزی نسبت به آجر های چند سال پیش، از لحاظ ساختاری تفاوت بسیاری دارند.

خریداران آجرنسوز زرد شاموتی تهران

نکات مهم در انتخاب آجر نسوز زرد

نکات مهم در انتخاب آجر نسوز زرداگر قصد خرید آجر نسوز زرد را دارید، بای با داشتن اطلاعاتی از قبیل ویژگی های ساختاری ویژگی های مقاومتی آن ها، اقدام به خرید کنید. برای شناخت این محصولات و نحوه عملکرد آن ها بهتر است تا توضیحاتی در مورد ساختار و ویژگی های وابسته به فرمولاسیون آن، به شما ارائه دهیم. ابته قبل از آن ویژگی های آجر های نسوز با کیفیت را به طور خلاصه عنوان میکنیم.

  1. هنگام خرید آجر توجه داشته باشید که رنگ تمام آجرها نزدیک به هم باشد.
  2. آجر هایی که رنگ زرد آن ها بیشتر از قرمز است، مقاومت در برابر ضربه بالا تری دارند
  3. آجر هایی که به رنگ نارنجی یا قرمز در آمده اند با داشتن میزان بیشتری از سیلیکا در مقابل حرارت مقاوم تر اند.
  4. آجرهای ارائه شده در بسته بندی های پلاستیکی پرس شده، مناسب استفاده در نما های داخلی هستند.

در قدیم الایام بهترین راه شناخت خاک مناسب برای استفاده در تولید انواع آجر های مورد استفاده در ساختمان، رنگ آن بود. در واقع خاک هایی که به رنگ زرد، قرمز و یا قهوه ای و یا ترکیبی از این سه رنگ بودند، بهترین خاک مناسب برای تولید آجر به شمار می رفتند. 

اما با پیشرفت تکنولوژی و امکان انجام آزمایشات شیمیایی مختلف روی خاک ها و سنگ های گوناگون، کم کم تولید کنندگان این محصول با مواد مولکولی سازنده این خاک ها آشنا شده و توانستند با ایجاد تغییرات کوچک و بزرگ در ترکیب شیمیایی آن، آجر هایی را تولید کنند که از لحاظ ویژگی های مورد نظر، بسیار بهتر بودند. 

به مرور زمان، پیشرفت تکنولوژی باعث شد تا تولید کنندگان آجر های نسوز متوجه شوند عنصر اصلی در ساختمان خاک مناسب برای تولید آجر نسوز سیلیکا می باشد. وجود تفاوت میان ویژگی های مقاومتی آجر های تولید شده از خاک‌ های سرخ مختلف باعث شد تا دانشمندان متوجه شوند وجود سایر عناصر نیز در رفتار آجر پس از تولید شدن در برابر گرما، رطوبت و ضربه متفاوت خواهد بود.

یکی از عناصری که در ترکیب شیمیایی برخی از آجرهای نسوز تولید شده و میزان مقاومت آن تاثیر می گذارد، عنصر آلومینیوم است. آلومینا با فرمول شیمیایی Al2O3 یکی از مولکول هایی است که علاوه بر آجر های نسوز در بسیاری از خاک های مورد استفاده در تولید کاشی ها و سرامیک ها و همچنین چینی های بهداشتی به وفور یافت می شود.

عمده ماده استفاده شده در ساختار آجرهای نسوز مربوط به ترکیبات سیلیکا و آلومینا می‌باشد. وجود سیلیکا باعث چسبندگی بیشتر گل می شود و وجود آلومینا موجب افزایش استحکام و مقاومت آن در برابر ضربه و حرارت، خواهد شد. در صورتی که مقدار ترکیب این مواد به اندازه صحیح باشد بهترین نوع آجر نسوز شاموتی می‌تواند در کوره تولید شود.

بسته بندی انواع آجر نسوز زرد شاموتی

آجرهای نسوز در بسته بندی های مختلفی ارائه می شوند. نمونه های کوچک تر این آجر ها که مناسب استفاده در نمای ساختمان و یا دکوراسیون داخلی سنتی در فضا های بسته هستند، معمولاً در بسته بندی های پلاستیکی پرس شده به صورت بسته‌های ۲۴ یا ۴۸ عددی کوچک نیز ارائه می‌ شوند.

بسیاری از کارخانه‌های تولید کننده انواع آجر نسوز زرد شاموتی با استفاده از دستگاه های بسته بندی پک شیرینگ اقدام به ارائه این محصولات در بسته بندی های مختلف کرده‌ اند. یکی از عوامل مهم در نوع بسته بندی انجام شده برای آجر های نسوز ابعاد آن ها می باشد. ابعاد آجر ها هر چقدر کوچک تر باشد می‌توان آن ها را در بسته بندی های کوچکتری ارائه کرد.

بسیاری از تولید کنندگان انواع آجر نسوز ترجیح می دهند محصولات خود را بدون بسته بندی و به صورت فله ای ارائه کنند. البته خریداران این مسئول باید توجه داشته باشند که نوع آجر نسوز شاموتی ارائه شده به صورت فله ای از لحاظ کیفی نسبت به نمونه هایی که در بسته‌بندی‌های جداگانه ارائه می‌ شوند، دارای امتیاز پایین تری می باشند.

بسته‌بندی این محصولات بر روی انتخاب آجر نسوز توسط مشتریان بسیار تاثیر گذار است. معمولاً افرادی که نیاز به مقدار کمتری از آجر دارند ترجیح می‌دهند نمونه‌های با کیفیت آن که دارای بسته‌بندی‌ های ویژه باشد را انتخاب کنند. بسیاری از تولید کنندگان انواع آجر نسوز، در واقع فعالین در عرصه صنعت سرامیک می باشند. 

بسته بندی آجر زرد نما در برخی از موارد دارای نوشته های مانند ویژگی ها و کاربرد های مهم و مختلف آن ها می باشد. با توجه به تفاوت در شکل آجر های تولید شده، طبیعتاً نوع شکل بسته بندی آنها نیز با یکدیگر متفاوت خواهد بود. آجرهای تخت یا صاف که برای پوشش سطوح مناسب اند، در بسته بندی های مستطیلی ارائه می‌شوند. اما آجرهایی که مناسب برای پوشش دادن ستون های مختلف هستند، در شکل‌های گوناگونی مانند هلالی و یا گوشه دار تولید می‌شوند که بسته به طراحی نوع آجر، دارای مناسب ترین بسته بندی از لحاظ اشغال فضا می‌باشند.

خریداران آجر نسوز زرد شاموتی

خریداران آجر نسوز زرد شاموتیاکثر خریداران انواع آجرهای نسوز شاموتی این محصول را جهت استفاده در ساختمان های مسکونی و همچنین اجرای شومینه های بزرگ خریداری می‌ کنند. آجرهای نسوز شاموتی مزایای بسیاری دارند که باعث می‌شود این نوع از آجر به عنوان لایه نهایی اجرا شده در فضاهایی که دارای دمای بیشتری می باشند، استفاده شود. آجر نسوز زرد به خودی خود دارای چند طیف رنگی روشن تا تیره است که انتخاب این محصول را برای خریداران آن بسیار ساده تر می کند.

آجرهای نسوز علاوه بر گرما، در مقابل سرما و یخبندان نیز بسیار مقاوم هستند و می توان از آن ها در مناطقی که دارای زمستان‌های بسیار سرد می باشد، به عنوان متریال ساخت کوره استفاده کرد. یکی دیگر از ویژگی‌های آجر نسوز که باعث می‌شود خریداران بسیاری تمایل به سمت آن پیدا کنند مقاومت رنگ این محصول در برابر نور خورشید است که می‌تواند تا چندین سال در با کیفیت ترین حالت خود باقی بماند.

فضا هایی که در آن ها از آجر نسوز برای طراحی استفاده شده است از لحاظ شکل ظاهری بسیار نوستالژیک و کلاسیک هستند. به همین دلیل در بسیاری از رستوران های سنتی و کافه های سنتی از این محصول برای القای بیشتر حس قدیمی بودن استفاده می‌شود.

یکی دیگر از عواملی که باعث می‌شود مشتریان این محصول نسبت به خرید آن تمایل نشان دهند این است که اجرای آجر نسوز بسیار ساده است و نیاز به ابزار خاصی ندارد، شما با داشتن یک عدد تراز آنالوگ یا دیجیتال و چند متر نخ می توانید بدون نیاز به استاد کار انجام نمای آجری با استفاده از چسب های مناسب آجر، خودتان دست به کار شده و نمای مورد نظرتان را بسازید.

رنگ بندی اقسام مختلف آجر نسوز شاموتی

آجرهای نسوز شاموتی در رنگ بندی های مختلفی ارائه می‌شوند. تغییر در رنگ انواع آجر نسوز به دلیل وجود مواد اولیه مختلف در ساختار و ترکیبات آن می‌ باشد. هر چقدر میزان حضور مس و آهن و عنصر اصلی سیلیکا در ترکیب آجر نسوز بیشتر باشد رنگ آن قرمز تر خواهد بود. اما اگر آجرهای نسوز شاموتی را مشاهده کردید که رنگش به سفیدی می زند، مطمئن باشید که عنصر آلومینا به مقدار کافی در ساختار آن وجود دارد. 

آجر هایی که میزان حضور آلومینا در آن ها بالا باشد، از لحاظ مقاومت حرارتی و مقاومت به ضربه در بهترین حالت قرار دارند و می‌توان از آن ها با خیال راحت در ساخت انواع شومینه و کوره‌ های دما بالا استفاده کرد. شرکت های بزرگ تولیدکننده انواع مواد دیرگداز مانند آجرهای نسوز ، در سال‌های اخیر توانسته اند تنوع رنگی بالایی را وارد طراحی این محصولات کنند.

گستره رنگی محصولات ارائه شده از رنگ سفید تا سیاه را شامل می‌شود و امکان خرید این محصول در نمونه های طرح دار نیز وجود دارد.

آجر نسوز شاموتی در چه مکان هایی به کار می رود؟

آجر نسوز شاموتی در چه مکان هایی به کار می رود؟انواع آجر نسوز شاموتی کاربردهای بسیار فراوانی دارند. این محصولات با توجه به گستره رنگ، شکل و مقاومت دمایی بالایی که دارند، یکی از مناسب ترین متریال ها جهت اجرا بر روی نمای ساختمان ها می باشند. استفاده از این محصولات می تواند احتمال ایجاد آتش سوزی را به حداقل برساند و همچنین در صورت بروز چنین حادثه ای نیز باعث می شوند تا گستره فعالیت شعله‌ های آتش بسیار کاهش پیدا کند.

به همین دلیل استفاده از این محصول در در مناطقی که دارای دمای هوای بالا و میزان رطوبت پایین می باشند بسیار منطقی به نظر می رسد. آجر نسوز می‌تواند به عنوان لایه محافظ در برابر آتش موجود در شومینه نیز عمل کند. مقاومت بالای آجرهای نسوز در برابر حرارت، با توجه به مکانیزم خاصی انجام می‌ شود. آجرهای نسوز در مقابل تغییرات دما بسیار مقاوم اند. این به این معنی است که دمای آن ها به سختی بالا رفته و به سختی پایین می‌آید. 

انواع آجر شاموتی مورد استفاده در شومینه ها نیز دارای چنین ویژگی حرارتی مناسبی هستند، استفاده از این محصول در چنین مکان‌ هایی را ممکن می‌کند. خریداران آجر نسوز علاوه بر توجه به رنگ و شکل ظاهری محصولات در بسیاری از موارد به استحکام و مقاومت آن توجه زیادی دارند. 

مصرف آجر نسوز توسط سازندگان کوره های بزرگ ذوب فلزات و ریخته‌گری نیز انجام می‌شود. به دلیل مقاومت بالای آجرهای نسوز در برابر حرارت های بالای ۱۰۰۰ و ۲۰۰۰ درجه سانتیگراد، مقاومت دمایی این محصولات بسیار بیشتر از فلزات می باشد. به همین دلیل قالب مناسب برای فلزات مختلف که بتواند در برابر حرارت بالای تولید شده برای ذوب فلز مقاومت کند، از این جنس ساخته می‌ شود. 

یکی از موارد مصرف آجرهای نسوز که شاید کمتر به آن اشاره شده باشد، استفاده از آن به عنوان قالب های مناسب برای ریخته گری طلا و جواهرات می باشد. بسیاری از تولید کنندگان طلا و جواهرات با ساخت قالب های کوچک مناسب برای این محصولات، طلای آب شده را درون آن می‌ ریزند. پس از اینکه طلا به تدریج درون قالب آجری سرد میشود، به شکل مورد نظر و طراحی شده در می آید و مناسب پرداخت کاری می شود.

انواع آجرهای نسوزی که در کارخانه‌ های تولید فولاد و ذوب‌آهن به کار می‌ رود را می‌توان به عنوان باکیفیت‌ ترین نمونه‌ های آجر های نسوز تولید شده به دست بشر معرفی کرد. این آجرها مقاومت دمایی بسیار بالایی دارند که تا بازه های بالای ۳ هزار درجه می‌رسد و نمونه های مقاوم و مستحکم فلزات که از لحاظ مقاومت حرارتی نیز در بالاترین رتبه قرار دارند درون قالب هایی ساخته شده از این آجر ها شکل‌ دهی می‌ شوند.

نحوه مصرف درست آجر نسوز شاموتی در ساختمان

بهتر است برای لایه پشتی آجر های نسوز از سیمان هایی که دارای مقاومت حرارتی بالایی باشند استفاده کنید. استفاده از مواد دیرگداز در ساختار سیمان باعث می‌شود مقاومت حرارتی آن بالا رفته و مناسب برای استفاده در شومینه ها و کوره ها شود.

پس از اجرای آجر و قرار دادن سیمان در لایه پشتی آن باید با روشن کردن شومینه و قرار دادن میزان حرارت در پایین ترین حالت و افزایش تدریجی دما به سیمان اجازه دهید تا به صورت کوره ای در داخل شومینه پخته شده و نسوز شود. 

با توجه به وجود طیف های مختلف رنگ بندی آجر نسوز می توانید از نمونه‌ هایی که با دکوراسیون داخلی منزل یا محل مورد استفاده هماهنگی بیشتری دارد استفاده کنید تا دارای طراحی زیبا تر و دلنشین تری باشد.

میزان گرما و رطوبت آجر نسوز شاموتی

میزان گرما و رطوبت آجر نسوز شاموتیطراحی ساختار درونی آجر نسوز به گونه‌ ای است که می‌ توان از آن در بازه دمایی و رطوبتی گوناگون استفاده کرد. ساختار درونی آجر های نسوز دارای راهرو های باریک ای است که اجازه عبور مولکول های آب از آن را می‌ دهد. به همین دلیل حتی در صورت بالا بودن میزان رطوبت آجر نسوز، پس از روشن‌شدن کوره رطوبت از راهرو های ایجاد شده عبور خواهد کرد و به ساختار منسجم آجر آسیب نخواهد رساند.

آجرهای نسوز بسته به میزان مواد دیرگداز استفاده شده در ساختار آن، مقاومت های حرارتی متفاوتی دارند. برخی از آنها صرفاً مناسب استفاده در نمای خارجی ساختمان هستند و برای کوره و شومینه طراحی نشده‌ اند. بنابراین بهتر است تا از این محصولات در شومینه ها استفاده نشود.

اما آجر هایی که دارای مواد دیرگداز بیشتری در ساختار خود باشند می توانند گزینه های مناسبی برای لایه های درونی کوره ها و شومینه های ساخته شده در اماکن مسکونی باشند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *