مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ثبت سفارش عمده آجر نسوز نمای داخلی

آنچه در این مقاله می خوانید...

آجر نسوز نمای داخلی به چند دسته تقسیم می شود؟ثبت سفارش آجر نسوز نمای داخلیانواع آجر نسوز نمای داخلیتثبیت رنگ آجر نسوز نمای داخلیپیچیدگی آجر نسوز نمای داخلیرطوبت آجر نسوز نمای داخلیویژگی های بارز آجر نسوز نمای داخلی

آجر به عنوان یکی از مصالح با تنوع کاربرد و ساخت زیاد، که به دلایل فراوانی از جمله زیبایی و سازگاری با فرهنگ و ارزان بودن، مورد استفاده بسیاری قرار می گیرد. آجر نسوز نمای داخلی نیز از انواع آجر است که در طراحی داخلی به کار می رود. این نوع آجر به دلیل زیبایی خاصی که به دیوارهای داخلی می بخشد، مورد توجه معماران داخلی و کارفرمایان قرار گرفته است. برای ثبت سفارش به صورت عمده، می بایست از طریق نمایندگان و عاملین فروش اقدام نمود. به طور کلی آجرهای نسوز به نسبت سایر انواع آجرها از استحکام و محاسن بیشتری برخوردار هستند. 

ثبت سفارش عمده آجر نسوز نمای داخلی

آجر نسوز نمای داخلی به چند دسته تقسیم می شود؟

آجر نسوز نمای داخلی به چند دسته تقسیم می شود؟

استفاده از آجرهای نسوز به عنوان متریال نماسازی داخلی جلوه ای ویژه به فضاهای داخلی می بخشد. در فضاهایی مانند، پشت میز تلویزیون، بین کابینت های آشپزخانه، فضای پله داخلی، قسمتهایی از دیوارهای پذیرایی و نشیمن گزینه های مناسبی برای اجرای این نوع آجرها است. البته موارد مورد استفاده این آجرها توسط معماران داخلی و آرشیتکت ها به عنوان طراحان داخلی ساختمان تعیین می گردد. اجرای این نوع آجرها می بایست هماهنگی و همخوانی با محل اجرا از لحاظ رنگ بندی و محتوا داشته باشد. آجرهای نسوز داخلی از نظر ابعاد و اندازه و رنگ بندی به چند دسته تقسیم می شوند. گرچه این نوع آجرها در ابعاد پلاکی به نسبت نوع حجمی و خشتی استفاده بیشتری دارند. آجرهای نوع پلاکی که به دوغابی هم معروف می باشند به وسیله دوغاب سیمان کار می شوند یعنی پشت این آجرها با دوغاب سیمان پر می شود تا چسبندگی لازم به سازه یا دیوار پشتی داشته باشند. ابعاد این آجرهای نسوز متنوع بوده و حسب استفاده و نیاز خریداری می گردد. اگرچه سفارش آجر نسوز باید منطبق بر نوع استفاده و نیاز ما انجام شود، اما برای استفاده در نمای ساختمان تنها در نظر گرفتن کیفیت، ابعاد و رنگ آجر نسوز کفایت دارد. اما برای استفاده در صنایع باید خصوصیات بیشتری از این آجرها را در نظر گرفت. آجر نسوز نمای داخلی با آجر نسوز نمای خارجی ساختمان تفاوت خاصی ندارد. بررسی ویژگی های کیفی در تمامی آجرها ضروری است. برای ساختن یک نمای با کیفیت، نیاز به مصالح با کیفیت داریم و خرید یک آجر با کیفیت برای نماسازی ضروری است. در زمان خرید و سفارش یک آجر مرغوب باید به نکاتی مانند: کنترل ابعاد آجر، عدم پیچیدگی، ثبات رنگ، توپر بودن و داشتن چگالی استاندارد توجه زیادی نمود.               

ثبت سفارش آجر نسوز نمای داخلی

دسته بندی آجر نما به عوامل مختلفی صورت می گیرد. آجرهای فشاری، آجرهای سفال، آجرهای مهندسی و آجرهای نما تعدادی از این آجرها می باشند که در قسمتهای مختلف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. انواع آجر نما نیز در ساختمانهای زیادی به کار می رود که آجرهای نسوز خود یکی از گونه های آجر نما می باشد. آجرهای نسوز نما به دلیل استحکام و دوام و زیبایی مورد توجه و استفاده بسیاری از کاربران صنعت ساختمان است. در پروژه های بزرگ که از آجرهای نسوز برای نماسازی استفاده می کنند، پس از انتخاب نمونه مشخصی از این آجرها، به نمایندگی یا عاملیت فروش این آجرها مراجعه نموده و تعداد آجر نسوز را سفارش می دهند. بعد از ثبت سفارش و انجام کارهای مالی، فروشنده اقدام به ارسال این آجرها به آدرس خریدار نموده و تحویل خریدار می نماید. همین مراحل برای پروژه های کوچک نیز انجام می شود با این تفاوت که ممکن است به دلیل حجم کم آجر خریداری شده، خود خریدار اقدام به تهیه ماشین حمل بار نموده و آجر را در محل انبار فروشنده تحویل گیرد. در زمان خرید باید دقت نمود آجر خریداری شده از کیفیت لازم برخوردار باشد. آجر نسوز نمای داخلی را باید با دقت و ظرافت اجرا نمود. برای این منظور می بایست از استاد کاران ماهر و زبر دست استفاده نماییم. در زمان اجرا باید دقت شود ضخامت تمامی بندهای افقی و قایم یک اندازه باشد. همچنین بندکشی نیز باید به صورت یکدست انجام پذیرد.    

انواع آجر نسوز نمای داخلی

انواع آجر نسوز نمای داخلی

آجرهای نسوز نمای داخلی یا خارجی دارای تنوع در ابعاد ظاهری و رنگ بندی میباشد. از لحاظ تنوع در رنگ بندی، باز هم رنگ های قرمز و قهوه ای آن از طرفداران بیشتری برخوردار است. از نظر سایز و اندازه، آجرهای نسوز نما اکثرا به صورت قطعات باریک یا پلاکی تولید می گردند. حسن اینگونه ابعاد، وزن سبک آنها می باشد که از تحمیل وزن اضافه به سازه جلوگیری می نماید. علاوه بر آن، در هزینه های اضافی در جابجایی و مواد اولیه صرفه جویی می شود. از دیگر خصوصیات ابعاد کوچک این آجرها این است که پرت  آجر مصرفی به دلیل برشکاری کمتر پایین است. البته عده ای از ابعاد مربع آن مانند ۱۰*۱۰ یا ۲۰*۲۰ سانتیمتر استفاده می نمایند که این ابعاد در صورتیکه از طراحی مناسبی برخوردار باشد بسیار زیبا می شود. خصوصیاتی نظیر، مقاومت در برابر ضربه، مقاومت سایشی بالا، مقاومت حرارتی خوب، تنوع در رنگ و … باعث گردیده تا استفاده و گرایش به این نوع از آجرها بیشتر از دیگر نوع آجرها باشد.      

تثبیت رنگ آجر نسوز نمای داخلی

به طور کلی رنگ در آجرها تابع مدت زمان پخت و درجه حرارت کوره می باشد. البته بعضی از عناصر موجود در مواد اولیه نیز باعث ایجاد رنگ خاصی می شود. به عنوان مثال اکسید آهن چنانچه از یک درصد مواد اولیه بیشتر شود و تا ۵ درصد برسد، رنگ آجر را متمایل به قرمز می کند. بعضی از تولید کنندگان از عناصر خاصی برای رنگ پذیری طبیعی آجرهای نسوز استفاده می کنند. مثلا کوارتز که از نسوزهای سیلیسی می باشد دارای چندین رنگ با مشخصات زیر است، کوارتز بنفش منگنز دارد. کوارتز سبز کمی سیلیکات آبدار نیکل دارد. کوارتز سرخ آتشی و کوارتز گلی اکسید آهن دارند. اینها همه از کوارتز یا اکسید سیلیس است که با  عنصر دیگری ترکیب شده و رنگ طبیعی را به وجود می آورند. بنابراین با دخالت علم مواد و ترکیب آنان با یکدیگر نیز می توانیم به رنگ های با ثبات دلخواهی دست یابیم. تنوع رنگ آجرهای نسوز نما دارای اهمیت زیادی برای طراحان و سازندگان صنعت ساختمان دارد. بنا براین تولید کنندگان نیز می بایست به این نیاز مشتریان خود اهمیت زیادی دهند و ضمن تولید آجرهای نسوز با تنوع رنگ زیاد، کیفیت و ثبات رنگ این آجرها را هم لحاظ نمایند. اگر چه بسیاری از این نوع آجرهای نسوز نما در برابر عوامل جوی و محیطی از ثبات و پایداری رنگ بالایی برخوردارند و این عوامل تاثیری بر رنگ و کیفیت آجرها نداشته و ندارد.

پیچیدگی آجر نسوز نمای داخلی

پیچیدگی آجر نسوز نمای داخلی

آجرهای نسوز که برای نماسازی مورد استفاده قرار می گیرند نباید دارای هیچگونه پیچیدگی باشند. به طور کلی پیچیدگی آجر نسوز از ایرادات اینگونه آجرها می باشد. پیچیدگی آجر در زمان تهیه و ساخت آن به وجود می آید. دلایلی مانند عدم حرارت یکنواخت، وجود ماسه زیاد، تغییر شکل در زمان برداشتن از قالب قبل از پخت، خشک شدن غیر اصولی خشت و … می تواند باعث بروز پدیده پیچیدگی آجر نسوز گردد. در زمان جداسازی و سورت آجرها باید دقت شود ضمن درجه بندی صحیح، محصولات نامرغوب را کاملا جدا نموده و از درجه بندی خارج کنند. در صورتی که درون بسته بندی این آجرها از اینگونه آجرهای پیچیده دیده شود، این ضعف کارخانه تولیدی در جداسازی و سورت محصولاتش است. به طور کلی در روند تولید آجر، اینگونه موارد به وجود می آید و تقریبا جزو لاینفک تولید آجر است. اما باید تولید کننده در پی رفع نقص این مورد باشد. و دلایل به وجود آمدن آنرا برطرف کند. در زمان خرید و اجرای آجرهای نسوز، چنانچه به این مورد برخورد نماییم و تعداد آجرهای دارای پیچیدگی زیاد باشد، می بایست این موضوع را به فروشنده منعکس و جنس معیوب را مرجوع نماییم. برای این که به این مشکلات برخورد ننماییم می بایست خریدمان را از مراکز پخش و تولیدکنندگان خوشنام و متعهد انجام دهیم. فروشندگانی که نسبت به مشکلات اینچنینی در هر صورت پاسخگو باشند و اگر و اما را چاشنی جوابشان ننمایند. به طور کلی آجرها دارای معایب و مشکلات زیر می توانند باشند: ترک خوردگی به دلیل وجود ماسه درشت و سیلیکاتی و نیز خاک رس در خاک آجر، پیچیدگی به دلیل زیادی ماسه در خاک آجر، جوش شدن به دلیل وجود مواد گدازآور مانند اکسیدهای قلیایی در خاک و نیز عدم توازن گرمای کوره، تیرگی به دلیل وجود سولفور آهن، پوکی به دلیل وجود مواد آلی و کربنات در خاک آجر و زیادی آب خشت و عدم تراکم کافی، انواع سفیدک ها و شوره، لک شدن آجر به دلیل وجود املاح آهنی. برای افزایش مقاومت آجر در برابر عوامل تخریبی محیطی، آن را تثبیت می کنند. تثبیت به پرس مکانیکی تحت فشار و عمل آوری در شرایط گرم ومرطوب گویند. آجر مرغوب خوب پخته شده رنگی باز دارد و هنگام به هم کوبیدن صدای زنگ می دهد. تو پر و متراکم بوده و کمتر در حمل و نقل می شکند.      

رطوبت آجر نسوز نمای داخلی

معمولا خشت را با دست درون کوره می چینند. از این روباید تاب کافی را داشته باشد. خشت تر تا ۲۵ درصد وزنش آب دارد که اگر به حالت تر در کوره گذاشته شود، در گرمای کوره آبش بخار می شود و گاز کوره را نمناک می کند و گرد خاکستری که در گاز نمناک هست، روی خشت اتاق های دیگر نشسته و به آنها می چسبد و پس از پختن خشت آجر بد نما می شود. خشت باید از همه طرف خشک شود تا خم نشود، نپیچد و ترک نخورد. اگر در جای روباز یا سرپوشیده دور باز که در آن هوا می وزد خشت را خشک کنند، چون هوا از یک سو می وزد در نتیجه خشت از همان طرف خشک می شود و در طرف دیگر آن ترک برمی دارد. برای خشک کردن خشت باید به آهستگی به آن هوای گرم خشک دمید تا نم خشت از هر سو بخار شده و همه خشت خشک شود. برای تهیه آجر، به خشت گرما می دهند. این گرما باید به اندازه ای باشد که آب شیمیایی خشت خشک شود و دانه های خاک به همدیگر بچسبند، و سخت و یکپارچه شوند تا خشت بپزد، دارای تاب زیادی شود و تحت اثرهای جوی و مکانیکی پایدار گردد. آجر ساختمانی نباید کمتر از ۸ درصد و بیشتر از ۱۸ درصد وزنش آب جذب کند. اگر آب کمتری جذب کند به ملات خوب نمی چسبد و هرگاه آب بیشتری جذب کند نشانه پوک بودن آجر است. بنابراین رطوبت مجاز آجر باید به نسبت وزنش باشد و ضمن آنکه در زمان اجرای کار و کمی قبل از اجرا ضروری است آجرها زنجاب گردند. اگر آجرها زنجاب نشوند باعث می شود که رطوبت ملات یا دوغاب را جذب نمایند و این باعث عدم چسبندگی بین آجر و ملات می گردد. ضمن آنکه زنجاب کردن آب باعث تمیز شدن آجرها از هرگونه گرد و غبار و خاک اضافی که بر روی آجرها نشسته اند می شود. عده ای از استاد کاران در مرطوب کردن آجرها قبل از اجرا کوتاهی نموده که این امر باعث پایین آمدن کیفیت اجرای کار  می شود. بنابراین می بایست در صورت کوتاهی و چشم پوشی نمودن از این کار، به آنها یادآوری نمود. رطوبت آجر نسوز نیز به مانند سایر گروههای آجر باید در محدوده مجاز ذکر شده در بالا باشد.     

ویژگی های بارز آجر نسوز نمای داخلی

ویژگی های بارز آجر نسوز نمای داخلی

ویژگی آجر نسوز که برای نماسازی داخلی و یا خارجی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد به مانند هر یک از گروههای آجرهای ساختمانی است. یعنی به لحاظ کیفیت باید بهترین باشد. البته آجرهای نسوز نما سازی به نسبت سایر آجرها از مقاومت حرارتی،مقاومت در برابر ضربه، مقاومت در برابر فرسایش، مقاومت در برابر یخبندان، مقاومت در برابر پوسته پوسته شدن و عدم تاثیر پذیری در مقابل جسم های شیمیایی بالاتری برخوردارند. این ویژگی ها باعث گردیده تا عده زیادی از آن در نماسازی داخلی و خارجی ساختمان خود استفاده نمایند. علاوه بر ویژگی های مذکور، تنوع در رنگ و اندازه نیز عاملی برای زیباسازی نماهای آجری با آجرهای نسوز هستند. بعضی از طراحان داخلی نما را به صورت ترکیبی از آجر نسوز نما با یک متریال دیگر طراحی می کنند. طراحی اینگونه نماها نیاز به تجربه و تخصص خاصی دارد چرا که علاوه بر همخوانی و تناسب بصری، می بایست زیبایی مورد نظر را نیز تامین کند. آجرهای نسوز نما دارای ابعاد و اندازه های مختلفی هستند. علاوه بر آن برای کنجها نیز قطعاتی از جنس آجر نسوز به نام کنج یا ال طراحی و ساخته شده است که در زیبایی نمای انجام شده تاثیر بسزایی دارند. علاوه بر اینها، به دلیل تنوع در رنگبندی آجرهای نسوز نما میتوان مناسب با رنگ بندی محیط پیرامونی رنگ آجر را انتخاب و اجرا نمود. 

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *