مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ثبت سفارش آجر نسوز بخاری دیواری

آنچه در این مقاله می خوانید...

استفاده از آجر نسوز برای پوشش داخلی کوره هاشکل ساختاری آجر نسوز بخاری دیواریالگو های متفاوت آجر نسوزبافت نرم آجر نسوز بخاری دیواریچگونگی ارسال سفارشات آجر نسوزآیا آجر نسوز باعث کاهش سوخت های فسیلی می‌شود؟طرح های متنوع آجر های نسوز

آجر نسوز بخاری دیواری یا همان آجر نسوز مخصوص شومینه به دلیل داشتن ویژگی های حرارتی مناسب، محصولی است که استفاده آن برای لایه نهایی دیواره شومینه ها ضروری به نظر می‌ رسد. خریدار این محصول باید با نمونه‌ های مختلف آجر های موجود در بازار آشنا بوده و از ویژگی‌ ها و مشخصات این محصولات مطلع باشد.

ثبت سفارش آجر نسوز بخاری دیواری

استفاده از آجر نسوز برای پوشش داخلی کوره ها

استفاده از آجر نسوز برای پوشش داخلی کوره ها آجر های نسوز ویژگی‌ های بسیار خاصی دارند که آن ها را به عنوان بهترین گزینه برای استفاده در فضا های دارای حرارت بالا معرفی می‌ کند. ساختار این آجر ها به آن ها اجازه می‌ دهد که تا حرارت های بالای ۱۰۰۰ درجه را به راحتی تحمل کرده و دچار آسیب‌ دیدگی نشوند. دیوار های داخلی کوره ها جزو قسمت هایی است که همواره با مقدار حرارت بالای ۱۰۰۰ درجه سانتی گراد دست و پنجه نرم می‌ کند. به همین دلیل نیاز به مصالحی دارد تا در چنین شرایط دمایی بتواند کیفیت و ساختار خود را حفظ کرده و کارایی خود را از دست ندهد.

استفاده از این محصولات به عنوان لایه نهایی دیواره کوره ها دلایل دیگری نیز دارد. آجر های نسوز به عنوان موادی که می توانند عایق های حرارتی مناسبی در دما های بالا باشند شناخته می شوند. این خاصیت باعث می شود تا این آجر ها به هنگام روشن شدن کوره به سختی داغ شوند و همچنین هنگامی که کوره در حال فعالیت در دما های بالا می‌ باشد، پس از متوقف شدن فعالیت کوره، این آجر ها تا ساعت ها گرم می‌ مانند و سرد شدن آن ها مدت زمان زیادی و گاهاً تا ۲ الی ۳ روز طول می کشد.

آجر هایی که در کوره ها استفاده می شوند معمولاً از نمونه های سخت تر آجر نسوز هستند. این آجر ها با ترکیب پیچیده تری نسبت به آجر های نسوز تزئینی نما تولید می‌ شوند و همچنین در دما های بالا تر پخته می‌ شوند. پیوند های ایجاد شده در ساختار درونی این آجر ها به حدی محکم است که برای شکستن آن ها نیاز به مقدار بسیار بالایی از انرژی وجود دارد.

آجر های مورد استفاده در لایه های مختلف کوره های حرارت بالا، باید با استفاده از سیمان های مخصوص که در ساختار خود از مواد دیر گداز استفاده می‌ کنند در محل خود جای گذاری شوند. افزودن مواد دیرگداز به مواد اولیه سیمان باعث می شود که سیمان نیز بتواند حرارت های بالای موجود در فضای داخلی کوره را به خوبی تحمل کند. در غیر اینصورت سیمان مورد استفاده برای جای گذاری آجر های نسوز به هنگام قرار گرفتن در شرایط حرارتی نا مساعد حالت و کیفیت خود را از دست داده و نمی تواند در برابر چنین حرارت هایی تاب بیاورد.

آجر های آلومینایی که جزو نمونه های با کیفیت آجر های مورد استفاده در کوره های دما بالا هستند، با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و گران قیمت تولید می شوند که نسبت به مواد اولیه موجود در آجر های کوره ای معمولی، کارایی بیشتری دارند.

شکل ساختاری آجر نسوز بخاری دیواری

اگر بخواهیم شکل آجر نسوز را به صورت میکروسکوپی مورد بررسی قرار دهیم، متوجه می‌ شویم که ساختار این محصول دارای تخلخل های ریز بی‌ شماری است. وجود این تخلخل ها باعث شده است تا خاصیت عایق بندی این آجر ها بسیار بالاتر رفته و این محصولات بتوانند به عنوان عایق های حرارتی مناسب در دما های بالا معرفی شوند.

اگر بخواهیم به صورت علمی به شما توضیح دهیم که چه اتفاقی در داخل آجر نسوز می‌ افتد، که باعث می‌شود انتقال حرارت توسط مولکول های این محصول با سرعت بسیار پایین تری نسبت به سایر مواد انجام شود، باید به عنوان اصلی‌ ترین عامل برای همین تخلخل های موجود در ساختار این آجر ها اشاره کرد. این تخلخل ها به مانند سرعت‌ گیر عمل می کنند و به هنگام حرکت انرژی گرمایی در مسیر مستقیم با قرار گرفتن در مسیر آن، سد راه حرکت پرتو های انرژی می شوند و انرژی به دلیل میزان عایق بندی بالای مولکول‌ های هوا، ترجیح می‌ دهد مسیر خود را از قسمت های دیگری از بدنه محصول که دارای پیوستگی فیزیکی به یکدیگر باشند ادامه دهد.

انتقال انرژی از طریق هوا به سختی انجام می گیرد. به همین دلیل است که در لایه های داخلی پنجره های دوجداره از هوا یا برخی از گاز های نجیب به منظور از عدم انتقال حرارت استفاده می‌ شود. آجر بخاری دیواری یکی از اولین نمونه های تولید شده انواع آجر نسوز است که پس از ارائه به بازار،  نظر مشتریان این محصولات را به خود جلب کرده و جزو تولیدات پرفروش در این حوزه به شمار می رود.

معمولاً بیشتر پیوند های موجود در ساختار آجر های نسوز از جنس کوالانسی هستند که جزو قوی ترین پیوند های مولکولی موجود شناخته شده می باشد.

الگو های متفاوت آجر نسوز

الگو های متفاوت آجر نسوز آجر های نسوز معمولاً در ابعاد و اندازه های ثابتی تولید می شوند. پر فروش ترین نمونه های آجر نسوز، نمونه‌ های سوراخ دار آن ها می باشند که معمولاً در ابعاد متوسط با ضخامت ۵ سانتی متر تولید می‌ شوند. الگو آجر نسوز مورد استفاده برای آجرهای ۵ سانتی در تمام کارخانه‌ های تولید کننده این محصولات یکسان است. معمولاً این آجر ها دارای ۶ عدد سوراخ در بافت خود هستند که به منظور ریخته شدن سیمان در بافت داخلی آجر طراحی شده اند و به همین دلیل می توانند گزینه مناسبی برای اجرای دیوار های مختلف باشند.

نمونه‌های ۳ سانتی آجر های نما هم بسیار پر فروش اند و از الگوی ابعادی خاص خود بهره می‌ برند. ضخامت این آجر ها در مقایسه با ضخامت آجر های ۵ سانتی پایین‌ تر است و به همین دلیل این محصولات مناسب استفاده برای دکوراسیون هستند و می‌ توانند لایه نهایی دیوار را پوشش دهند.

حتی مدل های طرح دار آجر های نسوز نیز از الگوی خاص این محصولات پیروی می کنند.

بافت نرم آجر نسوز بخاری دیواری

آجر های نسوز بخاری دیواری معمولاً از سطحی صاف و بدون وجود موارد اضافه بهره می برند. به دلیل تولید این محصولات از گل با کیفیتی که در کارخانه تولید کننده آجر نسوز به کار برده می شود و همچنین حضور چسب های مختلف در ساختار گل آجر نسوز، همچنین شکل‌ دهی مکانیزه این محصولات که با استفاده از دستگاه های تمام اتوماتیک، افت موجود در لایه خارجی آجر نسوز بخاری دارای سطحی صاف و صیقلی است.

با توجه به اینکه بافت آجر نسوز دارای تخلخل های بسیار زیادی در سطح خود می باشد، اما این تخلخل ها به حدی کوچک اند که به هنگام لمس سطح این آجر ها با سطحی صاف و بسیار نرم مواجه می‌ شویم.

مولکول های موجود در بافت داخلی آجر های نسوز، اکسید فلزاتی مانند آهن و آلومینیوم می باشند که در اثر قرار گرفتن در معرض حرارت های بالا پخته شده و با هم پیوند بسیار سفت و سختی را برقرار کرده اند. شکستن این پیوند ها با استفاده از انرژی حرارتی مستلزم رسیدن به دما های بسیار بالا می باشد.

این پیوند‌ ها به گونه ای هستند که می‌ توانند در اثر ضربه های وارد شده توسط اجسام سنگین شکسته شوند و با ایجاد ترک در بدنه این آجر ها احتمال شکستگی در اثر ضربه بسیار بالا تر می‌ رود.

چگونگی ارسال سفارشات آجر نسوز

چگونگی ارسال سفارشات آجر نسوز امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ایجاد امکان خرید و فروش آنلاین محصولات این چنینی، امکان سفارش آجر نسوز به صورت عمده و خرده از طریق همین درگاه اینترنتی وجود دارد. خریدار این محصولات باید توجه داشته باشد که خرید غیرحضوری آجر ها دیگر دردسر های بیرون رفتن از منزل را ندارد و خریدار این محصول می‌تواند پس از ثبت سفارش و پرداخت هزینه آن، محصول مورد نظر را درب منزل تحویل بگیرد.

ارسال آجر نسوز به مناطق دور دست ممکن است از لحاظ مالی و صرف هزینه‌ های حمل و نقل، شما را به درد سر بیندازد. به همین دلیل کارشناسان با تجربه فروش ما از طریق همین سایت، توانسته اند با شناسایی تولید کنندگان برتر این محصول و برترین نمونه های تولید شده از آن، محصول مورد نظر را از نزدیک ترین کارخانه تولید آجر های نسوز با کیفیت خریداری کرده و در اختیار مشتریان محصول قرار دهد.

آجر های نسوز به دو صورت فله ای و بسته‌ بندی ارائه می‌ شوند. آجر های نسوز بسته بندی شده، از کیفیت بالا تری برخوردار اند و طبیعتاً قیمت بالا تری نسبت به نمونه‌ های فله ای دارند.

آیا آجر نسوز باعث کاهش سوخت های فسیلی می‌شود؟

شاید تا به حال این جمله را شنیده باشید که استفاده از آجر های نسوز باعث کاهش مصرف سوخت های فسیلی می‌ شود. باید اعتراف کنیم که این حقیقت محض است و شاید به سختی باور کنید که تاثیر استفاده از آجر های نسوز بر میزان استفاده از منابع انرژی فسیلی غیرقابل انکار است.

به دلیل خاصیت عایق بودن بالایی که این محصولات دارند، معمولاً در مناطق سرد و کوهستانی مانع از خروج هوای گرم و انرژی گرمایی از داخل ساختمان به خارج از آن می‌شود و به همین دلیل مقدار مصرف سوخت فسیلی برای تولید انرژی گرمایی نیز کاهش می‌ یابد.

علاوه بر این آجر های نسوز در مناطق گرم و خشک بیابانی نیز باعث کاهش اتلاف انرژی و به تبع آن، کاهش میزان استفاده از سوخت‌های فسیلی می‌ شوند. در مناطق گرم سیری که نیاز به خنک کردن هوای داخل ساختمان بیشتر احساس می‌ شود، آجر های نسوز باز هم به دلیل داشتن خاصیت عایق بندی بالا مانع از انتقال حرارت از خارج به داخل ساختمان می شود و می تواند هوای معتدل ایجاد شده در داخل ساختمان توسط کولر های گازی را حفظ کند. به دلیل اینکه بسیاری از نیروگاه های تولید برق برای چرخش توربین های خود از سوخت‌ های فسیلی استفاده می‌ کنند، در این مورد نیز می‌ توان به این موضوع اشاره کرد که، در مناطق گرم سیری هم استفاده از آجر نسوز باعث کاهش مصرف چنین سوخت هایی می شود.

طرح های متنوع آجر های نسوز

طرح های متنوع آجر های نسوز طرح آجر نسوز

آجر های نسوز در شکل ها و طرح های متنوعی تولید می‌ شوند. هر کدام از این آجر ها با توجه به محل مورد استفاده و کارایی شان دارای اشکال متفاوتی هستند. پر فروش ترین نمونه های آجر نسوز نمونه های ساده این محصولات هستند که به شکل تخت و مستطیلی و در ابعاد سه سانتی تولید می‌ شوند. اکثر خریداران انواع آجر نسوز برای پوشش نمای ساختمان و یا استفاده از آجر های نسوز در قسمت‌ های داخلی بخاری های دیواری یا کوره ها از مدل های تخت آجر استفاده می‌ کنند.

در کنار آجر های تخت، نمونه های طرح دار این آجر ها نیز به فروش می‌ رسند که بیشتر به عنوان آجر های تزئینی نما کاربرد دارند. استفاده از آجر های طرح دار در کنار آجر های تخت باعث می‌ شود طرح های به وجود آمده بر روی نمای کلی، دارای شکل و شمایل پیچیده‌ تری باشد که ارزش هنری کار را بسیار بالاتر می برد.نمونه های آجر تخت در عین سادگی زیبایی بسیار بالایی دارند.

با توجه به اینکه این آجر ها با استفاده از دستگاه های پرس و یا قالب‌ های آجر سازی شکل داده می‌ شوند، می‌ توان آن ها را در اشکال و مدل های گوناگون و با توجه به محل کار بری شان تولید کرد. آجرهای انگلیسی که به شکل L تولید می‌ شوند نیز جزو نمونه های پر فروش این آجرها هستند که برای قسمت هایی طراحی شده اند که دارای زاویه های نزدیک به ۹۰ درجه باشند. این آجر ها گوشه‌ های ۹۰ درجه دیوار ها را به خوبی پوشش می‌ دهند و با توجه به اینکه قسمت گوشه دار شان دارای هلال بسیار ریزی است، شکل و شمایل نمای ظاهری را بسیار بهبود می‌ بخشند.

خاص ترین طرح آجر نسوز نمونه های هلالی این محصولات است که با قرار گرفتن در کنار هم می توانند محیط یک دایره را تشکیل دهند. از این آجر ها برای پوشش سطح ستون های گرد استفاده می‌شود. همچنین در ستون هایی که نیمی از آن ها در خارج از دیوار قرار گرفته است نیز، امکان استفاده از این آجر ها و ساخت اشکال نیم دایره‌ ای وجود دارد.

این محصولات معمولاً در رنگ های متنوعی عرضه می‌ شوند. بازه رنگی آجر های نسوز موجود در بازار از رنگ های سفید تا سیاه را شامل می‌ شود. نمونه هایی از آجر های نسوز که در رنگ‌ های روشن تولید می‌ شوند، شامل فام های رنگی سفید، کرمی، زرد و نارنجی هستند. عمده ترین رنگ موجود برای آجر های نسوز رنگ قرمز یا اخرایی است، که دلیل درآمدن آجر به این رنگ نیز وجود مقادیر بالایی از عنصر سیلیکا در ساختار آن می‌ باشد. همچنین حضور عناصری مانند اکسید آهن به مقدار کم در ترکیبات خاک تولید کننده آجر نیز می تواند رنگ آن را به سمت قرمز یا اخرایی بکشد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *