مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید کنندگان آجر نسوز طرح چوب

آنچه در این مقاله می خوانید...

مشخصات فنی آجر نسوز طرح چوب معرفی انواع آجر نسوز طرح چوبابعاد مختلف آجر نسوز طرح چوبضخامت آجر نسوز طرح چوب ساختمانموارد استفاده از آجر نسوز طرح چوبتولید آجر نسوز طرح چوب ارزان

آجر نسوز طرح چوب یکی از نمونه های پر فروش انواع آجر نسوز است که در معماری های مدرن امروزی کاربرد فراوانی دارد. استفاده از این محصولات در صنایع ساختمانی در بسیاری از نقاط جهان رواج دارد و می‌توان آجر نسوز طرح چوب را یکی از برترین نمونه های تولید شده انواع آجر نما دانست. در این مطلب قصد داریم در مورد مشخصات فنی و موارد استفاده این محصول صحبت کنیم.

تولید کنندگان آجر نسوز طرح چوب

مشخصات فنی آجر نسوز طرح چوب

مشخصات فنی آجر نسوز طرح چوب آجر طرح چوب صرفاً به لحاظ ظاهری با آجر های نسوز دیگر تفاوت دارد ولی از لحاظ ترکیبات ساختاری بسیار به نمونه های ساده شباهت دارد. این محصولات به دلیل مقاومت بالایی که در مقابل عوامل محیطی و فرسایش در طول زمان دارد، به عنوان یکی از برترین محصولات مورد استفاده در نمای ساختمان ها شناخته می‌ شوند.

آجرهای نسوز  می توانند در مقابل حرارت های بالا تا ۱۰۰۰ درجه سانتیگراد دوام بیاورند و به همین دلیل در شومینه ها مورد استفاده قرار می‌گیرند. استفاده از نوع طرح چوب این آجرها در طراحی‌های داخل ساختمان به خصوص شومینه ها می‌تواند با سایر لوازم چوبی موجود در منزل هماهنگی خاصی را ایجاد کرده و موجب زیبا تر شدن دکوراسیون داخلی شود. 

آجرهای نسوز طرح چوب برای اینکه بتوانند از لحاظ ظاهری مشابه چوب باشند، نیاز دارند قبل از رفتن به درون کوره و پس از مرحله خشک شدن قالب رنگ آمیزی شوند. رنگ آمیزی آجر های نسوز با استفاده از رنگ های مخصوص این محصولات انجام می شود. برای اینکه طرح های موجود روی آجر ها یکنواخت بوده و بتوانند به صورت ممتد طرح چوب را القا کنند، قبل از رفتن به درون کوره کنار هم چیده شده و شماره گذاری می شوند. 

فردی که می‌خواهد آجر نمای طرح چوب را اعمال کند باید با استفاده از نقشه مشخصی که در بسته بندی آن قرار دارد، قطعات مختلف آن را مانند تکه های پازل کنار هم بچیند، در این حالت می توان از طرح زیبای ایجاد شده روی نمای آجری لذت برد.

آجر های نسوز از لحاظ ویژگی‌ های ساختاری در دسته سرامیک ها قرار می‌گیرند و به همین دلیل در مقابل ضربه و خمش استحکام مناسبی ندارند. مواد اولیه مورد استفاده در این آجر ها باعث شده است، مقدار حرارت بالا در ویژگی های ظاهری آن تأثیری نداشته و آن ها را در دسته محصولاتی که می‌توان در شرایط آب و هوایی مختلف استفاده کرد قرار داده است.

معرفی انواع آجر نسوز طرح چوب

آجر های نسوز طرح چوب در انواع و اقسام مختلفی عرضه می‌ شوند. برخی از نمونه های این آجر ها در ابعاد و برخی دیگر نیز در طراحی اعمال شده بر روی سطح محصول با یکدیگر تفاوت دارند. البته آجر ها با توجه به محل استفاده و نوع کار بری شان از لحاظ ترکیبات ساختاری نیز با یکدیگر تفاوت دارند که آجر های طرح چوب، به علت امکان استفاده در نمای ساختمان یا نمای داخل ساختمان و همچنین مناطق دیگر موجود در پروژه های ساختمانی، نمونه های مختلف تولید شده از لحاظ ساختاری را شامل می‌ شود.

برخی از مدل‌ های آجر نمای نسوز طرح چوب که دارای لعاب شفاف شیشه ای بر روی سطح خود هستند، به طور خاص برای استفاده در طراحی انواع شومینه ها در ابعاد متنوع تولید شده‌ اند. استفاده از آجرهای لعابدار در فضای داخل ساختمان این امکان را به وجود می‌آورد که پس از ایجاد آلودگی و دوده بر روی آجر های نسوز که از آتش موجود در شومینه حاصل شده است، امکان شستشو فراهم شود و بتوان از شومینه برای سالیان دراز با ویژگی های ظاهری روز اول استفاده کرد.

آجر های نسوز طرح چوب از لحاظ رنگ بندی نیز از فام رنگی زرد گرفته تا نمونه‌ های قهوه ای سوخته و مشکی را در مدل های موجود در بازار پوشش می‌ دهند. برخی از مدل‌ های آجر نسوز طرح چوب که در طرح های فانتزی تولید شده است، امکان استفاده از این محصولات برای نما ها و دکوراسیون داخلی شیک و مدرن امروزی را فراهم آورده است.

رنگ مشکی آجر نسوز که در طرح چوب تولید شده است با خطوط سفید طراحی شده بر روی آن می‌تواند یکی از برترین طراحی های شما تولید شده در ایران در بین این محصولات باشد.

یکی از برترین قابلیت‌ های این محصولات امکان شستشوی سریع و دوام بالا در مقابل حرارت و رطوبت است که امکان شستشوی آن‌ ها با دستگاه های بخار شو ای را که بدون استفاده از مواد شوینده و مضر، عملیات پاکسازی را انجام می‌ دهند، فراهم آورده است.

نمونه ای از آجر های نسوز نیز وجود دارد که به صورت ورقه ای و در ابعاد بسیار کوچک تولید می‌ شود. این محصولات برای استفاده در نمای داخلی ساختمان ها تولید شده‌اند و با داشتن طرح چوب می توانند روی ستون‌ها را پوشش داده و از لحاظ زیبایی ظاهری، محیط را بهتر جلوه دهند.

خرید چنین محصولاتی با قیمت مناسب و کیفیت بالا نیازمند داشتن تجربه بسیاری در این زمینه است. در صورتی که تجربه کافی در زمینه خرید این محصولات را نداشته باشید، به شما توصیه می کنیم از طریق همین درگاه اینترنتی با کارشناسان خبره ما ارتباط برقرار کرده و از تجربیات با ارزش ایشان در این زمینه بهره مند شوید، امکان خرید و فروش اینترنتی این محصولات، این امکان را برای خریدار آن فراهم می کند که بتواند بدون مراجعه حضوری به محل خرید و فروش آجر نسوز، محصول مورد نظر را در بسته بندی های مناسب، در هر کدام از شهر های استان های ایران به صورت پستی دریافت کند.

ابعاد مختلف آجر نسوز طرح چوب

ابعاد مختلف آجر نسوز طرح چوب آجر های نسوز از لحاظ ابعاد با یکدیگر تفاوت دارند. تفاوت در ابعاد این محصولات به منظور استفاده آن ها در موقعیت های مختلف ایجاد شده است. ساختار مواد استفاده شده در آجرهایی که از لحاظ ابعاد با یکدیگر متفاوت اند، نیز باید طوری طراحی شود که تغییر ابعاد و فشار های وارد شده و محصول در استحکام آن تاثیر چندانی نگذاشته و بتواند نمره های کیفی لازم برای یک محصول با کیفیت را از اداره استاندارد کسب کند.

افزودن مقادیری از آلومینا برای آجر هایی که در ابعاد بزرگ تر تولید می شوند می‌ تواند مقاومت آن ها در برابر ضربه و حرارت را تا حد زیادی افزایش داده و این محصولات را از لحاظ ماندگاری با نمونه های کوچک تر هم تراز کند.

ابعاد آجر نسوز در نمونه های کوچک ایرانی، نسبت به کوچک ترین نمونه های آجر نسوز تولید شده در خارج از کشور اندکی بزرگ تر است. در واقع برخی از نمونه‌ های آجر های گران‌ قیمت خارجی در بازار وجود دارند که با طراحی ظریف و منحصر به فرد توانسته‌ اند مشتریان خاص و دست به جیب را به سمت خود جذب کنند.

ضخامت آجر نسوز طرح چوب ساختمان

ضخامت آجر نسوز طرح چوب ساختمان به نسبت به محل مورد استفاده متفاوت است. این محصولات در کوچک ترین نمونه های آن ضخامت هایی به اندازه یک الی یک و نیم سانتی متر دارند. اما در نمونه های بزرگ تر آجر نسوز طرح چوب ضخامت آن ها به سه و نیم تا ۴ سانتی متر نیز می رسد.

علت تفاوت در ضخامت آجرهای نسوز طرح چوب ساخته شده توسط تولید کنندگان مختلف، محل استفاده این محصولات است. در واقع برخی از این محصولات در قسمت هایی اجرا می شوند که باید برای حفظ زیبایی ظاهری نما از نمونه‌ های ظریف تر و باریک‌ تر استفاده کرد. در برخی موارد نیز تولید کننده برای اینکه بتواند مواد اولیه‌ ی کمتری را برای تولید حجم مشخصی از سطح پوششی آجر استفاده کند، به نمونه های باریک تر آجر نسوز طرح چوب رضایت می‌ دهد و نمونه های ضخیم تر را برای استفاده‌ های دیگر تولید می کند.

طبیعی است که نمونه‌ های ضخیم‌ تر آجر نسوز طرح چوب از قیمت بالا تری نسبت به موارد کوچکتر برخوردار باشند. طبیعتاً این محصولات با استفاده از مواد اولیه بیشتری تولید می شوند و همچنین با بالا بودن حجم شان مقدار حجم بیشتری از کوره را اشغال می کنند. در نتیجه تیراژ تولید کارگاه پایین‌ تر می‌ آید و برای جبران خسارت تولید، قیمت تمام شده نمونه های ضخیم تر نسبت به نمونه های باریک بیشتر می‌ شود.

اجرا آجر نسوز طرح چوب برای آجر های ضخیم تر نسبت به آجر های باریک و کوچک تر دارای هزینه‌ های کمتری است. طبیعتاً انجام مراحل اجرای آجر که به صورت یک به یک انجام می‌ شود برای تعداد بالا تری از آجر زمان بیشتری خواهد برد و دستمزد کارگر نیز در این حالت افزایش پیدا خواهد کرد. علاوه بر این اجرای نمونه های کوچک تر دقت و ظرافت بیشتری را می‌ طلبد. به همین دلیل چنین کار هایی باید توسط استاد کاران خبره و مجرب انجام شود.

موارد استفاده از آجر نسوز طرح چوب

موارد استفاده از آجر نسوز طرح چوب آجر نسوز طرح چوب در بسیاری از معماری های مدرن برای ایجاد طراحی زیبا و یکنواخت و همچنین همسان با طرح چوب به کار رفته در نمای ساختمان استفاده می شود. این محصول از لحاظ کارایی با نمونه‌ های عادی تفاوتی نداشته و می‌تواند به منظور استفاده در نمای ساختمان، به صورت یکپارچه نیز به کار رود. به دلیل اعمال رنگ های مخصوص آجر و سفال قبل از مرحله پخت این محصولات، لایه بیرونی آجر نسوز طرح چوب دارای یک نوع لعاب رنگی است که به دلیل وجود تخلخل های فراوان در سطح حضور در آنها نفوذ می‌کند و به همین دلیل رنگ آن مات بود و شفافیت آن به چشم نمی‌آید.

اما استفاده از همین لعاب باعث شده است تا لایه بیرونی این محصولات نسبت به نمونه های ساده آجر های نسوز از مقاومت و کیفیت بالاتری برخوردار باشد. برخی از نمونه های آجر نسوز به طرح چوب که به صورت خود شست و شو شونده طراحی می‌ شوند، در این نوع محصولات مقدار لعاب اعمال شده به سطح محصول بیشتر از نمونه های دیگر است و به همین دلیل به هنگام پخت در کوره می تواند سطح اجرایی را پوشش داده و روی آن یک لایه شیشه ای برای محافظت از لایه آسیب‌ پذیر آجر ایجاد کند.

بدین ترتیب حتی در صورت بارش باران های اسیدی و ماندن آلودگی بر روی این آجر ها، آسیب لایه درونی آن ها نمی رسد،و پس از بارش باران های بعدی آلودگی‌های موجود بر روی سطح محصول و نما پاک خواهد شد.

تولید آجر نسوز طرح چوب ارزان

تولید آجر نسوز طرح چوب ارزان تولید آجر نسوز طرح چوب توسط بسیاری از کارخانه‌ های تولید کننده انواع کاشی و سرامیک انجام می‌ شود. مواد اولیه استفاده شده در کاشی و سرامیک از لحاظ ساختاری و ترکیبات اولیه با آجر های نسوز بسیار مشابه است. انواع آجر نسوز موجود در بازار که می‌توانند در مقابل مقدار حرارت بالا مقاومت خوبی از خود نشان دهند، این ویژگی با ارزش را مدیون حضور سیلیکا و آلومینا درون ساختار خود هستند. سیلیکا و آلومینا ترکیبات اولیه و مهم ترین عناصر تولید کننده بدنه های محصولات چینی و سرامیکی است.

سیلیکا یا همان اکسید سیلیسیم هنگامی که در خاک معدن به وفور یافت شود، رنگ خاک را به رنگ قرمز در می آورد. علت وجود رنگ قرمز در انواع آجر نسوز و آجرهای سفالی استفاده شده بر روی انواع سقف شیبدار و شیروانی نیز همین مورد است. یکی دیگر از مهمترین مواد مورد نیاز برای ایجاد ساختار مقاوم نسبت به ضربه و حرارت در انواع آجر نسوز آلومینا است که در واقع همان اکسید آلومینیوم می باشد.

مواد اولیه‌ای که برای تولید آجر نسوز مورد نیاز است به صورت عادی و پس از استخراج از معدن با قیمت بسیار پایین قابل خریداری است. پس از انجام مرحله غنی‌سازی این محصولات که جزو مراحل پر هزینه تولید آجر نسوز می باشد، ماده اولیه به دست آمده به هر لحاظ مناسب برای تولید انواع آجر نسوز است. اولیه علاوه بر اینکه در کارخانه ها مورد استفاده قرار می‌گیرد، به عنوان یک محصول تجاری خاص در بسته بندی های متفاوت با فرمولاسیون شیمیایی مختلف به فروش می‌رسد.

صادرات و واردات مواد اولیه تولید آجر های نسوز و کاشی های سرامیک نیز باعث می‌شود برخی از مواد نادر و کمیاب که به صورت افزودنی به ترکیب شیمیایی این محصولات اضافه می‌شود به داخل کشور وارد شده و در تولید این محصولات مورد استفاده قرار گیرد. به همین سبب محصولات تولید شده در داخل کشور از لحاظ کیفیت و کارایی در حد بهترین نمونه‌های تولید شده در کشورهای پیشرفته جهان بوده و می تواند به چنین کشورهایی صادر شود.

برای تولید ارزان قیمت ترین نمونه های آجر نسوز که بر روی سطح خود از طرح چوب استفاده می کنند، شرکت های تولیدکننده این محصولات به نمونه‌های ساده‌تر آجرها که از لحاظ مقاومت دینامیکی و مقاومت حرارتی امتیاز کیفیت پایین تری را به دست می‌آورند بسنده کرده، و از افزودن مواد اولیه گران قیمت که موجب افزایش کیفیت محصولات می‌شود خود داری می‌کنند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *