مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید انواع آجر نسوز صنعتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

کارخانه تولید آجر نسوزلیبل آجر نسوز صنعتیشناسایی انواع آجر نسوز صنعتیترکیب اولیه آجر نسوز صنعتیوسایل مورد نیاز برای تهیه آجر نسوز صنعتیزمان پخت آجر نسوز صنعتیطراحی های جدید و متنوع آجر نسوز صنعتی

آجرهای نسوز علاوه بر استفاده های ساختمانی مصرف صنعتی نیز دارند. در واقع مصارف انواع آجر نسوز صنعتی در بیشتر صنایع است.

هفتاد درصد نسوزهای تولید شده در صنعت ذوب و تهیه فلزات مصزف می شود. نسوز در ساختمان علاوه بر نماسازی و داخل شومینه در سیستم حرارتی مثل دیگ بخار نیز مورد استفاده قرار می گیرد. کاربردهای دیگر آن در بیمارستانها در داخل کوره زباله سوزی و دیگ شوفاژ است.

تولید انواع آجر نسوز صنعتی

کارخانه تولید آجر نسوز

کارخانه تولید آجر نسوز

کارخانه آجر نسوز محلی است که پخت آجر نسوز را در انواع مختلف انجام می دهد. امروزه گستره مصرف آجرهای نسوز سفال در صنایع و ساختمانی بسیار زیاد است.
بسیاری از صنایع تولیدی برای کوره های خود نیاز به آجرهای نسوز سفال دارند. در کارخانه های تولید آجر نسوز مراحل تهیه و ساخت این آجرها به این شرح می باشد:
ابتدا مواد نسوز را دانه بندی می کنند. این دانه بندی شامل تفکیک و جداسازی کانی های معدنی است. پس از جداسازی آنها را آسیاب نموده و به حوضچه های حاوی شاموت هدایت و مخلوط می کنند. بعد از مخلوط کردن با شاموت به این مواد محلول چسب را اضافه می نمایند. سپس مواد حاصل را با هم در میکسرها و مخلوط کن ها با هم میکس نموده و در سیلوهایی که برای نگهداری این مواد تعبیه شده است هدایت می کنند.
پس از این مرحله شروع به تهیه خشت می نمایند. برای تهیه خشت ها مواد را داخل قالبها ریخته و با فشار ۳۰۰ تا ۱۳۰۰ کیلوگرم تحت پرس قرار می دهند. با پایان این مرحله عملیات قبل از پخت، به اتمام می رسد و خشت ها را داخل کوره های مخصوص قرار می دهند تا عملیات پختن انجام شود. بعد از آنکه کوره و آجرها خشک شد عملیات بسته بندی آغاز می گردد.
برای پختن هر نوع از آجرهای نسوز باید این روال جداگانه انجام شود چرا که مشخصات هر نمونه از این آجرها متفاوت بوده و مواد اولیه آنان به همراه مدت زمان پخت و میزان حرارت و دمای پختن آنها نیز با یکدیگر متفاوت است. در کوره ها، نسوز باید در مقابل سایش مقاوم بوده، در فعل و انفعالات شیمیایی شرکت نکند. نسوز نباید در واکنش ها شرکت کند.
محیط کوره را باید از نظر اکسید کننده یا احیا کننده بودن بررسی کرده و نسوز مناسب انتخاب کرد. مثلا در کوره سیمان پزی ۶۵ درصد اکسید کلسیم وجود دارد، محیط شدیدا قلیایی بوده و در منطقه پخت ۲۰تا ۲۵ درصد مواد ذوب و روانند. در نتیجه استفاده از نسوز اسیدی ممنوع است و باید از آجر منیزیتی به عنوان نسوز استفاده کرد. نسوز باید در مقابل سایش، ضربه، فشار و سایر نیروهای موجود در کوره مقاوم بوده و تحمل بار کوره را داشته باشد. همچنین نسوز باید در برابر پوسته پوسته شدن مقاوم باشد. دلیل پوسته پوسته شدن نسوز، اختلاف درجه حرارت سطح و عمق آن است. برای جلوگیری از پوسته پوسته شدن، نسوز را متخلخل می سازند که با این عمل فشارهای داخلی را بسیار کم می کنند.

لیبل آجر نسوز صنعتی

لیبل آجر نسوز به نوعی شناسنامه تولید کننده آن است. این بدان معنی است که این آجر نسوز صنعتی را چه تولید کننده ای و با چه مشخصاتی تولید و عرضه نموده است. لیبل به محصول اصالت می دهد. و بابت این اصالت خریدار در زمان تهیه و خرید این محصول از اطمینان خاصی برخوردار است. به نوعی جلوگیری از اجناس تقلبی در بازار می شود که از کیفیت پایین برخوردار بوده و با نام تولید کننده دیگری عرضه می گردد. 

شناسایی انواع آجر نسوز صنعتی

شناسایی انواع آجر نسوز صنعتی

برای استفاده آجرهای نسوز در صنایع و ساختمان باید نسبت به شناسایی آجر صنعتی اقدام نماییم. عموما در کوره خیلی از صنایع نظیر: کوره های سیمان پزی، کوره های ذوب شیشه، کوره های ذوب فلزات و بسیاری از جاهای دیگر از آجر نسوز استفاده می کنند. البته بسته به کاربرد هر کدام از این کوره ها، نوع آجر مصرفی نیز متفاوت است.
این تفاوت در ساختار و مشخصات فنی آن آجرهای نسوز است.
حرارت و دمای کوره به همراه دیگر خصوصیات مقاومت در برابر ضربه و سایش، عدم شرکت در واکنشهای شیمیایی از سوی مواد تشکیل دهنده آجر و مواد مذاب در کوره به همراه مقاومت آجر نسوز در برابر پوسته پوسته شدن از جمله فاکتورهای متغیری است که بنا به استفاده آجر نسوز از صنعتی تا صنعت دیگر متفاوت است. برای آنکه بتوانیم برای یک پروژه صنعتی یک کوره مواد خوب طراحی نماییم باید به خیلی از عوامل درگیر با آن صنعت شناخت داشته باشیم. علاوه بر این ضروری است تا نسبت به رفتار فیزیکی و شیمیایی آجرهای نسوز نیز اطلاعات کافی داشته باشیم. برای به دست آوردن جمیع این خصوصیات، عده ای از مهندسان با گرایشهای مختلف تشکیل یک تیم مهندسی را داده و بر روی این مسایل کار می کنند.
در بسیاری از پروژه های صنعتی ابعاد و حجم ظاهری آجرهای نسوز برای احداث یک کوره مواد استاندارد، ضروری است. حتی گاهی اوقات باید یکسری ابعاد خاص برای آجرهای نسوز به کارخانه تولید کننده سفارش داد تا کوره مد نظر را بتوان منطبق بر نقشه های مهندسی که از قبل طراحی شده است را ساخت. اگر چه ساخت این آجرهای سفارشی مستلزم هزینه های اضافی است اما برای ساختن کوره استاندارد برای یک پروژه چاره ای جز این نمی باشد.

هزینه های اضافی بابت ساخت قالبهای خشتی است که برای آن آجرها باید تهیه نمود. هزینه های قالب سازی از بیشترین هزینه ها برای ساخت آجرهای نسوز است.  انواع آجر نسوز صنعتی که در صنایع مورد استفاده قرار می گیرد دارای کاربردها و ویژگیهای خاص خود می باشد. به عنوان مثال آجر نسوزی که در کوره سیمان پزی به کار می رود با آجر نسوزی که در کوره ذوب فلزات استفاده می شود از لحاظ مشخصات فنی و ساختاری متفاوت است. نسوز داخل شومینه حداکثر حرارتی در حدود ۳۰۰ تا ۴۰۰ درجه را تحمل می کند. ولی در کوره آهنگدازی یا سیمان پزی حرارت ۲۰۰۰ درجه را می بایست تحمل کند. اینها از عواملی است که نیاز به شناخت خصوصیات این آجرها را در زمان خرید به ما نشان می دهد.

ترکیب اولیه آجر نسوز صنعتی

ترکیب اولیه آجر نسوز به لحاظ مواد تشکیل دهنده آن متفاوت است. یعنی بنا به کاربرد و استفاده از آجر نسوز، ترکیبات و نوع مواد با هم فرق دارد. برای آنکه این موضوع بهتر روشن شود نیاز است تا با انواع آجرهای نسوز به لحاظ ساختاری مواد تشکیل دهنده آن آشنا شویم.
انواع آجر نسوز به لحاظ ساختاری عبارتند از: آجر آلومینی، آجر سیلیسی، آجر نیمه سیلیسی، آجر منیزی، آجر شاموتی، آجر دولومیتی، آجر فورس تریتی، آجر کرم منیزی.

حال به شرح هر کدام از این آجرها می پردازیم.

آجر نسوزآلومینی: یکی از رایج ترین مصالح تهیه نسوز اکسید آلومینیوم و اکسید سیلیس می باشد. هرچه اکسید آلومینیوم بیشتر باشد، نقطه ذوب هم بالاتر می رود. اگر مقدار اکسید آلومینیوم بیش از ۸۰ درصد و مقدار اکسید سیلیس حدود ۲۰ درصد باشد، نسوز حاصل تا ۲۰۵۰ درجه حرارت را تحمل می کند. اگر مقدار اکسید آلومینیوم حدود ۵۰ درصد باشد، نسوز به دست آمده، مناسب و مقاوم در برابر پوسته پوسته شدن است. این نسوز را برای کوره سیمان پزی و کوره ذوب شیشه مصرف می کنند.

آجر سیلیسی: این آجر های نسوز با ۹۷ درصد سیلیس ساخته می شود. اشکال عمده این نوع نسوز عدم چسبندگی بین دانه ها به یکدیگر و لزوم استفاده از چسب است. اگر در دانه بندی دقت نکنند، تخلخل تا ۳۵ درصد حجم آجر هم می زسد، که برای تحمل بار کوره نا مناسب است. از آجر سیلیسی برای فولاد سازی به روش اسیدی و کوره ذوب مس استفاده می شود.

آجر نیمه سیلیسی: این نوع آجرهای نسوز حدود ۸۰ درصد اکسید سیلیس دارد. نقطه ذوب و مقاومت آن در مقابل بار کوره کمتر از آجر سیلیسی است. ولی ثبات حجمی بیشتری داشته و دیرتر پوسته می شود.

آجر منیزی: برای کوره های محیط قلیایی مناسب بوده و ۱۶۰۰ درجه را تحمل می کند. نقطه ضعف آن تغییر حجم در برابر حرارت و پوسته پوسته شدن است. راه حل این مشکل آسباب کردن مجدد و دوباره پختن آن است. با افزودن ۵ تا ۱۵ درصد کرومیت به این مواد نسوز، مقاومت در برابر شوک حرارتی را بالا می برند. ۷۰ درصد آجرهای کوره پزی از این نوع است.

آجر شاموتی: این نوع نسوز ۱۰ تا ۴۵ درصد اکسید آلومینیوم و ۵۰ تا ۸۰ درصد اکسید سیلیس دارد.

آجر دولومیتی: این نسوز قلیلیی از اکسید منگنز و اکسید کلسیم به دست می آید.

آجر فورس تریتی: این نسوز قلیلیی از اکسید سیلیس و اکسید منگنز تشکیل شده و نقطه ذوب بالاتری دارد. این نسوز می تواند حرارت ۱۹۰۰ درجه را تحمل کند.

آجر کرم منیزی: از کرم و منیزیم با درصد ترکیب و اختلاط ۳۰ و ۷۰ درصد تشکیل شده و در صنایع فولاد سازی استفاده می شود. 

وسایل مورد نیاز برای تهیه آجر نسوز صنعتی

وسایل مورد نیاز برای تهیه آجر نسوز صنعتی

برای تهیه آجر نسوز باید ابتدا طراحی آجر نسوز صورت گیرد. طراحی آجر نسوز به این معنی است که متناسب با مورد استفاده و کاربرد آن آجر، نسبت به ترکیب آجر نسوز از لحاظ مواد تشکیل دهنده آن اقدام نماییم.

همانگونه که قبلا هم بیان کردیم، آجرهای نسوز دارای طیف گسترده ای از کاربرد و استفاده است. و لفظ آجر نسوز یک بیان عمومی می باشد که شامل تمامی آجرهای نسوز از جمله ساختمانی و صنعتی می باشد. برای بیان مشخصات فنی و ساختاری آن می بایست متناسب با همان عملکرد و کاربرد در پی جزییات باشیم.

به طور کلی برای تهیه آجر نسوز به مواد اولیه به عنوان بیس و چاشنی کار به همراه یکسری از دستگاه ها و ماشین آلات نیاز داریم. این دستگاه ها می تواند شامل: قالبهای تهیه خشت، میکسرها و مخلوط کن ها، محل نگهداری مواد شامل سیلوها و دپوی کانی ها، نوار نقاله های حامل، دستگاه های پرس خشت، خشت خشک کن و کوره های پخت اشاره نمود. تنوع اشکال قالب در آجرهای نسوز به دلیل تنوع در ساخت، بالا می باشد.     

زمان پخت آجر نسوز صنعتی

آجرهای نسوز بسته به نوع تولیدی از زمان پخت و درجه حرارت متفاوتی برخوردار هستند. به طور معمول و متوسط آجرهای نسوز در حرارت بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد پخته می شوند البته این دما برای آجرهای خاص بالاتر هم می رود و گاها به ۲۰۰۰ درجه نیز می رسد. اما زمان پختن آجرهای نسوز بین ۷۰ تا ۱۷۰ ساعت بر حسب نوع آجرها متغیر می باشد. البته این زمان پخت و درجه حرارت کوره در رنگ پذیری آجر نیز تاثیر زیادی دارد.در کوره، آجرها باید به صورت یکنواخت حرارت بینند. برای پختن آجرها معمولا سه نوع کوره وجود دارد.

کوره تنوره ای یا متناوب با حرارت غیر یکنواخت که انواع محصول در آن تولید می شود.

کوره هوفمن یا حلقه ای که شامل اتاق هایی به نام قمیر است. از جمله محاسن این نوع کوره، صرفه جویی در سوخت، عرق نکردن سطح خشت، نچسبیدن دود و خاکستر به آن و ظاهری زیبا.

کوره تونلی: در این نوع کوره سفالهای ممتاز هم می پزند. کارش مانند تونل خشت خشک کنی است. از سر تونل واگونک با بار خشت به تونل می رود و از ته تونل، آجر سرد شده بیرون می آید. کانون آتش در دیوار درونی تونل جا دارد. همین که واگونک با بار خشت وارد تونل شد، به کندی به سوی کانون آتش پیش می رود. خشت کم کم گرم و نیمه پز شده، از برابر کانون آتش گذشته و می پزد. هنگامی که واگونک آجر پخته به سوی ته تونل می رود، به آن هوای سرد می دمند تا گرمای آجر را بگیرد و آن را سرد کند. هوایی که از روی آجر گذشت، داغ میشودو هواکش پهلوی آتش آنرا مکیده و به کانون آتش می دمد. کار کوره تونلی پیوسته است و گرمای آن خیلی کم هدر می رود.  

طراحی های جدید و متنوع آجر نسوز صنعتی

طراحی های جدید و متنوع آجر نسوز صنعتی

با توجه به گسترش علم و فن آوری در تمامی عرصه ها از جمله ساخت و تولید، امروزه شاهد تحولاتی عظیم در مصنوعات تولید شده به دست بشر هستیم. به لطف همین تکنولوژی و فن آوری، اکثر صنایع ما متحول شده اند. از جمله مصنوعات مرتبط با صنایع بزرگ و کوچک می توان به آجرهای نسوزی اشاره کرد که کاربرد زیادی در صنایع دارند.

با توجه به همین تحولات است که برای آجرهای نسوز یکسری خصوصیات جدید می توان تعریف نمود. تنوع در ساخت این آجرها شامل علم مواد و ابعاد و اشکال متنوع می باشد. بنابراین با توجه به تمامی این موارد و با عنایت به طراحی جدید و متنوع این آجرهای نسوز، بسیاری از بهره برداران و استفاده کنندگان این آجرها از طیف انتخابی زیادی برخوردار بوده و این باعث بهینه سازی و تحول در ساخت واحدهای وابسته به این آجرهای نسوز است.     

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *