مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

تولید آجر نسوز شومینه با کیفیت در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

معرفی آجر نسوز شومینه با کیفیتتقسیم بندی انواع آجر نسوز شومینه با کیفیتاهمیت کیفیت در آجر نسوز شومینه به چه میزان است؟ابعاد مختلف آجر نسوز شومینه بسته بندی های متفاوت آجر نسوز شومینه با کیفیتمزیت استفاده از آجر نسوز شومینه با کیفیتتولید کنندگان آجر نسوز شومینه با کیفیت

علی رغم اینکه آجر را از رس، ماسه و آهک می سازند اما آجر را به چهار گروه: آجرهای نما، آجرهای معمولی، آجرهای مهندسی و سبک و آجرهای نسوز تقسیم می کنند. آجر نسوز شومینه ای از جمله آجرهای نسوز میباشد که در اکثر خانه هایمان به چشم میخورد. آجر نسوز شومینه با کیفیت، باید تحمل گرما و حرارت حاصل از اشتعال در شومینه را داشته باشد. این آجرها با تنوع رنگ زیادی تولید و عرضه میگردند که متناسب با سلیقه و همخوانی با سایر اجزای داخلی ساختمان، توسط مصرف کننده خریداری و به کار می رود. 

تولید آجر نسوز شومینه با کیفیت در بازار

معرفی آجر نسوز شومینه با کیفیت

معرفی آجر نسوز شومینه با کیفیتآجر به عنوان قدیمی ترین مصالح مورد استفاده در صنعت ساختمان سازی است که قدمتی ۶۰۰۰ ساله دارد. با گذشت سالیان سال و صنعتی شدن تمامی مصالح و تولید مصالح نوین، هنوز هم آجر از مصالح اصلی و مهم ساختمان سازی می باشد. البته در این مدت بعضی از خصوصیات آجر نظیر: شکل، اندازه، وزن، مقاومت فشاری و گرمایشی، تخلخل، رنگ و … به تکامل رسیده و متناسب با کاربردهای جدید آن تغییر یافته است. 

عموما آجرهایی که به عنوان آجر نسوز شناخته و معرفی می گردند به دو گروه تقسیم می شوند: دسته اول آجرهای با فشردگی بالا و توپر، با قدرت تحمل آتش، که در کوره ها، دیگ بخار کشتی ها، پوشش ظرف های فولادی حامل فلز مذاب در کارخانه های ذوب فلز به کار می روند و دسته دوم، آجرهای بسیار سبک که به عنوان پشت کار مواد نسوز متراکم یا برای عایق بندی لوله های دودکش به کار می روند تا مانع اتلاف حرارت شوند اینگونه آجر تنها گونه ای از آجر می باشد که به دلیل سبکی بر روی آب شناور می شود.

خاک رس نسوز طبیعی مانند سایر آجرهای رسی، قالب گیری و پس از خشک شدن در کوره های مخصوص پخته می شود. آجرهای نسوز متراکم قادر به تحمل حرارت بین ۹۰۰ تا ۱۴۰۰ درجه سلسیوس هستند. رسهای نسوز درصد بالاتری آلومینیوم دارند و قادرند تا حرارت ۲۱۰۰ درجه سلسیوس را نیز تحمل کنند. آجرهای نسوز شومینه ای دمایی بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ درجه را تحمل می نمایند که این دما کاملا متناسب به گرمایی که شومینه تولید مینماید است.

اندازه آجر نسوز شومینه از نظر ابعادی هم دارای تنوع ساخت می باشد که اکثر استادانی که در زمینه ساخت شومینه فعالیت دارند، با توجه به نوع آجر مصرفی و سایر المانهای دیگر، آن را خریداری می نمایند. آجر نسوز شومینه باید دارای کیفیتی ممتاز به لحاظ ساخت داشته باشد چرا که گرمای تولید شده از سوی شومینه، در ارتباط مستقیم با این آجرها بوده و در صورتیکه از کیفیت پایینی برخوردار باشد باعث خرابی زود هنگام این آجرها می شود و تعویض آنها نیز مستلزم تخریب و هزینه های زیادی است بنابراین در هنگام خرید، ضمن خرید از فروشندگان و تولید کنندگان معتبر و صاحب نام، از کیفیت ساخت اینگونه آجرهای نسوز نیز اطمینان حاصل نماییم.       

تقسیم بندی انواع آجر نسوز شومینه با کیفیت

امروزه علی رغم پیشرفت تکنولوژی های ساخت مصالح مصنوعی، متاسفانه شاهد تولید بعضی مصالح ساختمانی با کیفیت های نازل هستیم که عده ای از تولید کنندگان صنعت آجر نسوز نیز از این قاعده مستثنی نیستند. البته دلایل زیادی برای تولید اینگونه مصالح کم کیفیت میتوان برشمرد که عدم استفاده از دستگاههای به روز و دارای تکنولوژی های نوین، عدم استفاده از مواد اولیه با کیفیت و عدم دانش کافی نیروهای انسانی که با دستگاههای تولید کار می کنند تنها گوشه ای از این دلایل می باشد. البته تولید کنندگان زیادی نیز در این زمینه فعالیت می کنند که محصولاتشان دارای کیفیت بسیار بالایی است و در تراز و رقابت محصولات روز دنیا می باشد.

تولید آجر نسوز شومینه، در رنگهای متنوع باعث می گردد خریدار علاوه بر آزادی انتخاب، معیارهای دیگری از جمله هماهنگی رنگ آجر با سایر المانهای دکوراتیو داخل ساختمان را به لحاظ معماری داخلی در نظر بگیرد. آجرهای نسوز شومینه ای در رنگهای مختلفی تولید می گردد .

مهمترین و پرکاربردترین این رنگها عبارتند از: قرمز، قهوه ای، مشکی و زرد شاموتی. البته در این بین رنگهای قرمز و قهوه ای از تقاضای بیشتری برخوردار است. اگر چه این تنوع و گستردگی در رنگ این گونه آجرها باعث گردیده تا در سایر قسمتهای ساختمان از قبیل نماهای خارجی و دکوراسیونهای داخلی نیز استفاده زیادی از این آجرها صورت گیرد. به طور کلی آجرهای نسوز به ۸ گروه زیر بر اساس مواد اصلی تشکیل دهنده تقسیم می شوند: آجرهای آلومینی، آجرهای سیلیسی، آجرهای نیمه سیلیسی، آجرهای منیزی،آجرهای شاموتی،آجرهای دولومیتی، آجرهای فورس تریتی و آجرهای کرم منیزی.     

اهمیت کیفیت در آجر نسوز شومینه به چه میزان است؟

اهمیت کیفیت در آجر نسوز شومینه به چه میزان است؟همانگونه که قبلا نیز اشاره نمودیم، کیفیت ساخت آجرهای نسوز شومینه ای از اهمیت بالایی برخوردار است. اینگونه آجرها همانگونه که از نامشان پیداست، در مقابل حرارت باید مقاومت بالایی داشته باشند. مقاومت حرارتی بالا از مهمترین فاکتورهای لازم این آجرهاست. گرچه انتخاب نوع آجر مورد نیاز به لحاظ فنی مستلزم گزینه های دیگری نیز در انتخاب است که می بایست با مشخصات فنی که از سوی تولید کننده اراِیه میگردد کنترل شود.

به طور کلی تقسیم بندی نسوزها از لحاظ تحمل حرارت شامل سه دسته است: نسوزهای عالی، نسوزهای متوسط و نسوزهای پست. که نسوزهای عالی تحمل حرارت بالاتر از ۲۰۰۰ درجه را دارند و نسوزهای متوسط تحمل حرارت بین ۱۵۰۰ تا ۲۰۰۰ درجه دارند و نسوزهای پست تحمل حرارت تا ۱۵۰۰ درجه را دارند. کیفیت آجر نسوز شومینه ای، چه به لحاظ ساخت و خط تولید و چه به لحاظ مواد اصلی تشکیل دهنده آن از اهمیت خاص و ویژه ای برخوردار است. با عنایت به استفاده آجر نسوز شومینه در سایر قسمتهای ساختمان به دلیل تنوع زیاد آن به لحاظ رنگ و اندازه، امروزه بسیاری از تولید کنندگان این آجرها کیفیت را در سرلوحه کار خود قرار داده اند.

علاوه بر مقاومت حرارتی بالا،دیگر خصوصیات ظاهری این آجرها به دلیل عدم ترد بودن و مقاومت در برابر ضربه و شکنندگی بالا هم از اهمیت بالایی در کیفیت این آجرها برخوردار است. کارخانه هایی در کشورمان اقدام به تولید و صادرات این آجرها به دیگر کشورهای منطقه نموده اند که این خود نشان از بالا بودن کیفیت این محصول ساختمانی است.     

ابعاد مختلف آجر نسوز شومینه

با توجه به پیشرفت صنعت تولید مصالح ساختمانی در کشورمان،تنوع تولید این آجرها منطبق بر خواست و سلیقه بازار و مشتری از گستردگی بالایی برخوردار گردیده است. در بازار رقابتی، هر تولید کننده ای که علاوه بر کیفیت محصول سایر فاکتورهای مشتری پسند از جمله رنگ و ابعاد ظاهری را مد نظر قرار دهد، برنده این بازار خواهد بود. با گسترش تقاضای این آجرها، کارخانه ها نیز اهمیت این محصول را به خوبی درک نموده اند. تنوع ابعادی اینگونه آجرها علاوه بر زیبایی بیشتری که به کار میدهد، اجرای آن را نیز برای استادکارها راحت تر نموده و از پرت کاری بالا به دلیل برشکاری زیاد جلوگیری می نماید. در نتیجه هزینه نهایی اجرای کار پایین می آید.

شکل آجر نسوز شومینه منطبق بر ابعاد و اندازه شومینه میتواند متفاوت باشد. از آنجا که تنوع ابعادی این آجرها از سوی تولید کنندگان رعایت می گردد لذا این استاد کاران و صاحبان کارها می باشند که مطابق بر نیازشان، این محصول رو خریداری می کنند. در گذشته اینگونه از آجرها فقط در چند سایز تولید و عرضه می شد که ابعاد ۳*۳*۲۰ سانتیمتر و ۵*۳*۲۰ سانتی متر و ۷*۳*۲۰ سانتی متر از بیشترین و پرفروش ترین محصولات این کارخانجات بود.

گرچه نمونه های ال و لب گرد این نوع آجرها نیز در کنار ابعاد مذکور جزو پرفروش های آنها محسوب می گردید. با عنایت به کاربرد فراگیر اینگونه آجرها در نمای ساختمان که علاوه بر بوجود آوردن ظاهری سنتی و دلنشین، به دلیل تنوع رنگ نیز شادابی خاصی به بنای ایجاد شده می دهد. اکثر معماران سنتی و اسلامی در پروژه های ساختمانی خود از این آجرها استفاده می کنند. در بسیاری از شهرهای کشورمان ظاهر و نمای ساختمانهای مسکونی، تجاری و اداری زیادی به این آجرها مزین گردیده است. علاوه بر معماران، کارفرمایان زیادی نیز از این نمای سنتی استقبال نموده اند چرا که به دلیل ابعاد کوچکتر این آجرها نسبت به سنگهای ساختمانی، چسبندگی بهتر و خطر سقوط کمتری دارند که هر دوی این موارد از مهمترین محاسن انتخاب متریال نمای ساختمان می باشند.             

بسته بندی های متفاوت آجر نسوز شومینه با کیفیت

بسته بندی های متفاوت آجر نسوز شومینه با کیفیتعموما بسته بندی هر محصول از مهمترین فاکتورهای ایجاد رقابت در بازار می باشد. در سالیان گذشته بسیاری از تولید کنندگان داخلی اهمیتی به بسته بندی محصولات خود نمی دادند چرا که بازار آن محصول در کنترل و انحصار آنان بود. اما امروزه به دلیل افزایش تولید کنندگان و بدست آوردن بازار، صنعت بسته بندی از جایگاه ویژه ای برخوردار گردیده است.

بسته بندی آجر نسوز شومینه نیز از این قاعده مستثنی نیست. تولید کنندگان برای اکتساب مشتری و بازار محصول خود، نیاز به بسته بندی متفاوت و زیبا و ایمن را برای آجرهای تولیدی خود حس کرده اند. آجرهای نسوز شومینه ای برای جلوگیری از ضربه های مکانیکی ناشی از حمل و نقل در مسیر کارخانه تا محل مصرف، باید از بسته بندی ایمنی برخوردار باشند. بسیاری از خریداران در فاصله های بسیار دوری از کارخانه می باشند که به حتم ریسک آسیب پذیری این محصول نیز در فواصل زیاد بیشتر است.

جدا از فواصل طولانی خرید تا مصرف، آسیبهای حین تخلیه و بارگیری نیز تهدیدی بر سلامت این آجرها می باشد. علاوه بر ایمنی و استحکام بسته بندی، شکیل بودن و زیبایی در طراحی اینگونه بسته بندیها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. البته زیبایی این بسته بندی ها باید متناسب با کاربردشان باشد یعنی تکنیک های دخیل در طراحی باید مفهومی و کاربردی باشد که این خود از بحث و نگارش در این انشا فراتر بوده و نیاز به بحث های تخصصی دارد و باید صاحب نظران و کارشناسان صنعت بسته بندی در این خصوص نظریه پردازی نمایند.       

مزیت استفاده از آجر نسوز شومینه با کیفیت

همانگونه که قبلا هم اشاره نمودیم، تبعات استفاده از آجر نسوز شومینه بی کیفیت به لحاظ اقتصادی و زمانی زیاد بوده و باید در زمان خرید این آجرها از کیفیت ممتاز و خوب آنها اطمینان کافی و لازم را داشته باشیم. از آنجا که این آجرها در برابر شعله مستقیم آتش قرار دارند و این حرارت میتواند سلامت آجرها را تهدید نماید بنابراین تاب حرارتی بالا و متناسب با آن درجه حرارت، از مهمترین عوامل موثر در خرید این آجرهاست. جسم در گرمای زیاد شروع به خمیری شدن می کند و از شکل می افتد. جسم خمیری شده شروع به شل و روان شدن می کند. هر چه جسم گرمتر شود، بزرگتر می شود. جسم نسوز هر چه گرمتر شود، از تاب و برجهندگی اش کاسته می شود.

در گرمای خیلی زیاد و فراتر از تاب، جسم نسوز از شکل می افتد. اندازه گیری پایداری نسوزها در برابر گرمای زیاد دشوار است. از این رو درجه گرمای آب شدنشان را با درجه گرمای آب شدن جسم هایی که، درجه گرمای خمیری شدنشان شناخته شده است می سنجند. بنابراین چنانچه از آجر نسوزی متناسب با گرمای شومینه و یا با کیفیت پایینتری استفاده نماییم به مرور زمان و نه چندان زمان زیادی شروع به خراب شدن آجرهای نسوز می گردد که برای ترمیم و تعویض این آجرها، می بایست ابتدا تمامی آجرهای قدیمی و فرسوده را تخریب نماییم و سپس نخاله حاصل از تخریب را انتقال دهیم.

پس از آن مصالح ماسه و سیمان و آجر نسوز با کیفیت را خریداری و با استفاده از یک استاد کار ماهر اقدام به نصب آجرهای جدید کنیم. این روند تعویض آجرهای بی کیفیت علاوه بر تحمیل هزینه های زیاد، وقت و انرژی زیادی را از ما خواهد گرفت که نتیجه تمامی این خسارتها تنها عدم توجه در خرید محصول با کیفیت است.          

تولید کنندگان آجر نسوز شومینه با کیفیت

تولید کنندگان آجر نسوز شومینه با کیفیتتولید کنندگان زیادی در کشورمان اقدام به تولید انواع آجر نسوز شومینه با کیفیت نموده اند. تولید یک محصول با کیفیت و استاندارد، علاوه بر تامین بازار داخلی، فرصتی برای صادرات و رقابت در بازارهای جهانی را نیز به وجود می آورد. تولید کنندگان خوشنام و پیشرو در این صنعت، با به روز کردن ماشین آلات و دانش فنی نیروهای انسانی خود، توانسته اند رضایت مشتریان داخلی و خارجی را تامین کنند. به دست آوردن رضایت مشتری و شناخت کافی از نیاز بازار مصرف از المانهای مورد نیاز برای پیشرفت هر تولید کننده ای می باشد.

ضمن اینکه از ایجاد تنوع محصول نیز نباید غافل شویم. در کشورمان به لطف وجود معادن و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید آجرهای نسوز و دانش کافی نیروهای انسانی متخصص در این زمینه، و پشتوانه مسولان، میتوانیم جزو تولید کنندگان برتر این رشته در دنیا باشیم.     

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *