مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

توزیع انواع آجر نسوز وارداتی

آنچه در این مقاله می خوانید...

جزییات ساده آجر نسوز وارداتیآیا آجر نسوز وارداتی قابل شستشو می باشد؟چند نکته درباره آجر نسوز وارداتیویژگی های طبیعی آجر نسوز وارداتیتئوری انتخاب آجر نسوز وارداتیمشاهده گالری آجر نسوز وارداتیشرکت توزیع کننده آجر نسوز وارداتی

توزیع انواع آجر نسوز وارداتی با هدف تامین نیاز داخلی به مصالح ساختمانی و صنعتی مرغوب صورت می گیرد. آجرهای نسوز از بهترین مواد معدنی سرامیکی موجود در طبیعت تولید شده و ویژگی های جالب توجهی دارند. مقاومت حرارتی بالا، مهم ترین فاکتوری است که این محصول را از سایر مصالح مشابه متمایز می کند. انواع آجر نسوز از جنبه های مختلف با هم فرق داشته و به اشکال گوناگون قابل طبقه بندی هستند.

توزیع انواع آجر نسوز وارداتی

جزییات ساده آجر نسوز وارداتی

جزییات ساده آجر نسوز وارداتیآجر نسوز وارداتی را می توان به عنوان یکی از مهم ترین مصالح ساختمانی معرفی نمود که معمولاً در مرحله نازک کاری به کار می آید.
همان طور که از نام این کالا مشخص است؛ مقاومت بسیار زیادی در برابر دمای بالا دارد. همچنین آجر نسوز در برابر شوک های حرارتی بالا با چرخه زیاد مقاومت می کند.

آجر نسوز وارداتی را می توان با ذکر جزئیات ساده تا حدودی توصیف کرد.
نخست این که آجر نسوز، نوعی آجر است که از کانی های معدنی و پوکه های معدنی خیلی خاصی درست شده است. این سنگ ها را ابتدا به خاک نرم تبدیل کرده و سپس همراه با مواد طبیعی دیگر برای میکس، پرس و پخت آماده می کنند. این مواد معدنی، معمولاً مواد سرامیکی غیر فلزی هستند که قادر به تحمل درجه حرارت های بسیار بالا می باشند.

در مورد جزئیات آجر نسوز، ذکر این نکته نیز لازم است که این محصول در کوره هایی با دمای بالا (به طور معمول بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد) و طی چند مرحله (و حتی چند روز) پخته می شود. این مسئله بر کیفیت و میزان مقاومت آن در برابر بسیاری از عوامل محیطی و آسیب زا می افزاید.

بخشی از آجرهای نسوز موجود در بازار به آجرهای وارداتی اختصاص دارد. این مصالح به نوبه خود انواع مختلفی داشته و در رنگ های متنوعی مشاهده می شوند.
نکته قابل ذکر در خصوص تنوع طرح و رنگ آجر نسوز، این است که در ساختار این کالا به هیچ وجه از مواد رنگی مصنوعی استفاده نشده است؛ بلکه رنگ آنها حاصل ترکیبات به کار رفته و روش تولید یا مدت زمان پخت می باشد؛ به همین دلیل است که هرگز نمی توان تعداد بالایی از آجرهای نسوز را دقیقاً به یک شکل و رنگ مشاهده کرد. جالب است؛ بدانیم که همین جزئیات ساده، مهم ترین دلیل انتخاب آجر نسوز جهت تزئین نمای خارجی ساختمان به شمار می روند.

آیا آجر نسوز وارداتی قابل شستشو می باشد؟

امروزه مردم به نمای بیرونی ساختمان خود بسیار اهمیت می دهند. تنوع اقلام به کار رفته جهت تزئین بنا و استحکام بخشیدن به آن باعث شده است که مبحثی به نام نماشویی، وارد لیست مشاغل شود.

حال این سوال پیش می آید که آیا آجر نسوز وارداتی، قابل شستشو است؟ پاسخ به این سوال آری می باشد؛ اما مسئله این است که با توجه به جذب آب بالای این محصول، شستشو آجر وارداتی به چه صورتی (با چه روشی) باید انجام شود؟

قبل از پرداختن به پاسخ سوالات بالا باید گفت که به طور کلی آجر نسوز وارداتی اصل و مرغوب به راحتی و طی مدت زمان کوتاهی دچار کثیفی نمی شود؛ اما به هر حال با توجه به هوای آلوده اکثر شهرها، این مصالح نیز در بلند مدت ممکن است؛ آلوده گردند.

یکی از بهترین روش های شستشوی آجر نسوز نما، استفاده از دستگاه واتر سندبلاست است؛ روش کلی کار این دستگاه به این صورت است که آب و سیلیس را به طور همزمان و با روش فشار قوی بر سطح کار می پاشند؛ اما شیوه شست و شو با توجه به نوع آجر صورت می گیرد؛ به عنوان مثال برای تمیز کردن آجرهای سه سانتی از سیلیس نرم استفاده می کنند؛ یا مثلاً برای نمای آجر پنج سانتی از آب و سیلیس بسیار زیر استفاده می شود. شستشوی آجر با این روش به صورت نقطه ای و خیلی آرام انجام می گیرد؛ به این ترتیب آسیب چندانی به نما وارد نمی شود.

نکته شایان ذکر این است که امروزه برخی از آجرهای نسوز وارداتی، پوشش نانو دارند؛ به این ترتیب به کلی از آلودگی مصون بوده و نیاز به شستن ندارند؛ فرآیند نانو کردن آجر را می توان پس از شستشو نیز انجام داد.

چند نکته درباره آجر نسوز وارداتی

چند نکته درباره آجر نسوز وارداتیپس از معرفی کلی آجر نسوز وارداتی و ذکر مهم ترین ویژگی های آن، لازم است؛ چند نکته در خصوص ارقام مختلف این کالا و مشخصات آن ذکر کنیم.
مهم ترین نکته این است که این محصول صنعتی و ساختمانی به نوبه خود متنوع بوده و با توجه به نوع، ترکیبات و ویژگی های آن جهت مصارف مختلفی استفاده می شود.
آجر نسوز به علت داشتن مقاومت حرارتی بسیار زیاد در کوره ها، پاتیل ها و همچنین جهت برخی عایق کاری های صنعتی به کار می رود؛ اما نمونه های معمولی این محصول را جهت نماکاری ساختمان استفاده می کنند.

یکی از مهم ترین ابهاماتی که همواره در رابطه با تهیه آجر نسوز وارداتی برای نمای ساختمان مطرح می شود؛ قیمت آن می باشد.
واقعیت امر این است که این کالا نسبت به مصالح مشابهی که جهت نماکاری بنا استفاده می شوند؛ قیمت بالاتری دارد؛ اما در اینجا بیان چند نکته لازم است؛ اولاً به جرات می توان گفت که آجر نسوز وارداتی در مقایسه با سایر لوازمی که جهت زیباسای محیط بیرونی ساختمان استفاده می گردند؛ ماندگاری طولانی تری دارد.
برای پی بردن به طول عمر بالای آجرهای پخته شده در کوره می توان بناهای تاریخی قدیمی را در نظر گرفت که پس از گذشت صدها سال همچنان پا بر جا مانده اند؛ آجرهای نسوز نیز مشابه این اقلام بوده و حتی از لحاظ مقاومت در رده بالاتری قرار می گیرند.

با توجه به آنچه بیان شد؛ و در نظر گرفتن این نکته که آجر نسوز وارداتی، مشخصات فیزیکی و شیمایی خود را در برابر عوامل مختلف حفظ می کند؛ به کار بردن آن برای ساختمان در بلند مدت، صرفه اقتصادی قابل توجهی داشته و در نهایت ملک مورد نظر با نرخ بالاتری به فروش می رسد.

ویژگی های طبیعی آجر نسوز وارداتی

همان طور که گفتیم؛ آجر نسوز وارداتی از یک سری مواد معدنی موجود در طبیعت تشکیل شده و ویژگی های جالب توجهی دارد که پرداختن به هر کدام از آنها مبحث جداگانه ای را می طلبد.
در ادامه مهم ترین ویژگی های طبیعی آجر نسوز وارداتی را ذکر می کنیم:

 • داشتن ساختار مولکولی ظریف، متراکم و به هم پیوسته
 • مقاومت حرارتی بی نظیر
 • قابلیت نصب و اجرای راحت در شرایط اقلیمی مختلف
 • مقاومت در برابر برف و باران و رطوبت
 • عایق گرما و سرما
 • هدایت حرارتی بالا و ضریب انبساط پایین
 • مقاومت به خوردگی در برابر مواد شیمیایی

شایان ذکر است که مهم ترین ویژگی آجر نسوز، همان مقاومت بالای آن در برابر گرمای زیاد و همچنین عایق بودن می باشد.

علاوه بر آنچه بیان شد؛ باید اضافه کرد که آجر نسوز برخلاف آجرهای معمولی رسی، قابلیت ملات پذیری بالایی داشته و آب ملات زیر خود را پس نمی دهد. همچنین جریان هوا را به خوبی عبور داده و خیلی سریع خشک می شود.
ناگفته نماند؛ که آجر نسوز وارداتی، یکی از بهترین محصولات جهت اجرای نما به صورت خشک می باشد.
آجر نسوز، شوره نزده و حتی در برابر باران های اسیدی نیز مقاومت می کند.

یکی از بارزترین ویژگی های طبیعی آجر نسوز وارداتی که آن را از سایر مصالح مشابه متمایز می کند؛ طول عمر بالای آن می باشد. ترکیبات طبیعی موجود در این آجر و همچنین روش تولید و زمان پخت بالای آن، باعث شده است که این کالا در برابر بسیاری از عوامل محیطی، بدون تغییر باقی بماند. به این ترتیب با یک بار تهیه و نصب آجر نسوز وارداتی، می توان تا سال های طولانی از زیبایی و دوام ساختمان لذت برد.

تئوری انتخاب آجر نسوز وارداتی

تئوری انتخاب آجر نسوز وارداتیتئوری انتخاب آجر نسوز وارداتی بر پایه تهیه محصول اصل و باکیفیت می باشد؛ به عبارت بهتر در هنگام انتخاب و خرید انواع آجر نسوز وارداتی، باید به اصالت و روش تولید آنها دقت کرد.

لازم به ذکر است که اغلب آجرهای نسوزی که با پسوند صادراتی عرضه می شوند؛ از کیفیت فوق العاده ای برخوردار می باشند؛ چرا که وارد کنندگان این محصول، کلیه ویژگی ها و استاندارهای لازم را مورد بررسی قرار داده و درجه مرغوبیت کالا برای آنها بسیار مهم است.

طبیعی بودن آجر نسوز وارداتی، مهم ترین نکته ای است که در هنگام انتخاب آن باید مورد توجه قرار گیرد. یکی از مهم ترین نشانه های آجر نسوز اصل، این است که از لحاظ طیف رنگی، بسیار متنوع می باشد؛ به عبارت دیگر در هنگام سفارش آجر با رنگی خاص، نمی توان همه آنها را به یک رنگ مشاهده کرد؛ مثلاً در مورد آجر نسوز وارداتی گلبهی رنگ، همواره رگه هایی از رنگ قرمز، زرد و سایر رنگ ها را در آن مشاهده می کنیم؛ البته این نمونه از آجر نسوز، معمولاً دارای رنگدانه های ریز یا درشت نیز می باشد که بر زیبایی کار و جلوه طبیعی آن می افزاید.

انتخاب روش صحیح خرید، مهم ترین کاری است که برای تهیه آجر نسوز وارداتی اصل و مرغوب باید انجام داد.

سوای از آنچه بیان شد؛ انتخاب آجر نسوز وارداتی را باید بر اساس نوع استفاده ای که قرار است؛ از آن بشود؛ انجام داد. داخلی یا خارجی بودن فضای مورد نظر، حجم و ابعاد محیط، رنگ های به کار رفته و سبک ساختمان از مهم ترین فاکتورهای لازم جهت انتخاب آجر نسوز به شمار می روند.
به علاوه برای داشتن انتخابی بهتر، باید شرایط اقلیمی را نیز در نظر گرفت؛ مثلاً گفته می شود که نمونه های تیره رنگ آجر نسوز وارداتی، برای آب و هوای سردسیر مناسب تر هستند.

مشاهده گالری آجر نسوز وارداتی

در هنگام مشاهده گالری آجر نسوز وارداتی، انواع مختلف این کالا را در رنگ ها و اشکال متنوع مشاهده می کنیم.
شایان ذکر است که اقسام گوناگون آجر نسوز وارداتی با توجه به ترکیبات به کار رفته در آنها، ویژگی ها و مصارف متفاوتی دارند؛ چرا که این لوازم از نظر آستانه تحمل گرما و سایر شرایط محیطی با هم فرق دارند.

کلیه ارقام آجر نسوز وارداتی را می توان به چهار گروه کلی زیر تقسیم نمود:

 • آجر نسوز سیلیسی
 • انواع آجر نسوز ویژه
 • آجرهای آلومینیومی
 • آجر نسوز قلیایی

هر کدام از این موارد به نوبه خود متنوع بوده و به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.
به عنوان مثال اصلی ترین ارقام آجر نسوز ویژه عبارتند از:

 • آجر نسوز اکسید کروم-کوروندوم
 • آجر نسوز زیرکونیوم
 • آجر نسوز اکسید کروم
 • آجر آلومینیومی

همچنین آجر نسوز قلیایی که از اکسید منیزیم و دی اکسید سیلیسیم تشکیل شده است؛ به نوبه خود انواع مختلفی دارد؛ مثلاً برخی ارقام آن حاوی مقداری گرانیت بوده که باعث می شود؛ مقاومت بالایی در برابر سرباره ها و مواد مذاب صنعتی داشته باشند. همچنین ضریب انبساط این نمونه ها، پایین تر است.

در هنگام مشاهده آجر نسوز با تنوع رنگی، باید دقت کرد که ممکن است؛ رنگ محصولی که به دست ما می رسد؛ با آنچه در گالری می بینیم؛ اندکی متفاوت باشد؛ زیرا همان طور که در قسمت قبل تا حدودی اشاره شد؛ این رنگ ها، حاصل مواد کاملاً طبیعی بوده و به همین دلیل معمولاً در طیف یکنواختی دیده نمی شوند.

شرکت توزیع کننده آجر نسوز وارداتی

شرکت توزیع کننده آجر نسوز وارداتیشرکت توزیع کننده آجر نسوز وارداتی، بیش از هر چیز به رضایت مشتریان خود توجه می کند؛ به همین علت محصولات مذکور همواره از استحکام و ماندگاری فوق العاده ای برخوردار می باشند؛ البته تنوع طرح و رنگ نیز مسئله بسیار مهمی است که وارد کنندگان باید به آن توجه کنند.
انواع مختلف آجر نسوز واردتی، طیف رنگی گسترده ای (از سیاه تا سفید) را در بر گرفته اند؛ در تنوع رنگی آنها، گاهی اوقات شاهد رنگ های موجود در طیعت نیز می باشیم.
شایان ذکر است که رنگ آجر نسوز، حاصل ترکیبات موجود در آن و همچنین روش پخت در کوره است؛ مثلاً هر چه آجری به مرکز کوره نزدیک تر باشد؛ رنگ تیره تری خواهد داشت و بالعکس آجرهای دور از مرکز، روشن تر می شوند.
طبیعی بودن رنگ آجر نسوز وارداتی یکی از مهم ترین دلایل استقبال آن می باشد؛ رنگ این آجرها مقاومت بالایی در برابر نور شدید آفتاب و سایر شرایط جوی نامساعد داشته و به مدت طولانی ثابت باقی می ماند.

شرکت های توزیع کننده انواع اجر نسوز وارداتی، محصولات خود را با تنوع طرح و رنگ رائه می دهند. طیف های مختلف رنگ قهوه ای، قرمز، زرد، کرم و گلبهی، رایج ترین رنگ های این حوزه می باشند.
از لحاظ نوع و شکل نیز آجرهای نسوز در ابعاد مختلف مکعبی، همچنین به شکل ال، قوس دار و گوه ای ساخته شده اند. انتخاب رنگ و مدل این محصول بر اساس طرح مورد نظر و روش اجرای آن بر روی دیوار صورت می گیرد.

هدف اصلی توزیع آجر نسوز وارداتی، بهبود شکل ظاهری ساختمان های امروزی و البته برخی بناهای تاریخی می باشد. این اقلام را می توان برای دکوراسیون داخلی منزل نیز استفاده کرد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *