مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

توزیع انواع آجر نسوز ضد اسید

آنچه در این مقاله می خوانید...

توزیع آجر نسوز ضد اسیدوزن زیاد آجر نسوز ضد اسیدواحد تولیدی آجر نسوز ضد اسیدمواد اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز ضد اسیدکاهش زمان ساخت آجر نسوز ضد اسیدویژگی های متمایز آجر نسوز ضد اسیدساختار کلی آجر نسوز ضد اسید

آجر نسوز ضد اسید را معمولا در محیط های که با اسید های خورنده و مواد شیمیایی متفاوتی سرکار دارند مورد استفاده قرار می دهند.

چرا که مقاومت بالای این نوع از محصول این امکان را به وجود می‌آورد تا بتوان با مواد متفاوت شیمیایی به راحتترین شکل ممکن کارکرد.


توزیع انواع آجر نسوز ضد اسید

توزیع آجر نسوز ضد اسید

توزیع آجر نسوز ضد اسید توزیع آجر نسوز این امکان را به وجود آورده است تا بتوان از این محصولات با دوام و مقاوم در مقابل انواع متفاوت مواد شیمیایی در صنایع گوناگون استفاده نمود.

شاید در گذشته دسترسی به این نوع از محصولات برای بسیاری از صاحبان صنایع بسیار سخت و زمانبر بود اما خوشبختانه در سال‌های اخیر امکان توزیع آن در سراسر کشور فراهم شده است.
از این رو مصرف کنندگان آن می توانند به راحتترین شکل ممکن به محصول مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند.

شرکت های مختلف تولید کننده معمولا محصولات خود را در دسته بندی های گوناگون و با خواص متفاوتی تولید می نمایند چرا که می توان آجر نسوز صنعتی را از جمله محصولاتی به حساب آورد که دارای تنوع بسیار بالا است.
توزیع انواع متفاوت این محصول در سراسر کشور بستری را به وجود آورده است تا صاحبان صنایع مختلف مانند صنایع شیشه سازی و کارخانجات سیمان و بسیاری از کارخانجاتی که با مواد شیمیایی مختلف از قبیل اسید ها سر کار دارند بتوانند از این نوع آجر در طراحی محیط‌های کاری خود استفاده نمایند.

توزیع انواع مختلف آجرهای نسوز ضد اسید معمولاً در وزنهای متفاوتی صورت می گیرد از این رو استفاده کنندگان می توانند وابسته به میزان مورد نیاز خود از طریق توزیع کننده حجم قابل توجهی از آن را تهیه و مورد استفاده قرار دهند.

شما نیز اگر نیازمند تهیه آجرهای ضد اسید و یا سایر آجرهای نسوز با خواص شیمیایی متفاوتی هستید می توانید با بخش پشتیبانی همین مجموعه در ارتباط باشید و یا از طریق محصولات عرضه شده در همین سایت نسبت به انتخاب آجر نسوز مورد نیاز خود، متناسب با محیط کار و مواد شیمیایی متفاوتی که با آن در محیط کاری خود سر کار دارید اقدام نمایید.

وزن زیاد آجر نسوز ضد اسید

برعکس تصور بسیاری از افراد وزن آجر نسوز ضد اسید از جمله شاخصه های شناسایی درجه کیفی آن محسوب می‌شود. چراکه وزن پایین این محصولات نشان دهنده درجه کیفی پایین تر آن ها به حساب می آید.

وزن آجر نسوز ضد اسید همانند سایر آجرهای نسوز ارتباط مستقیمی با مواد شیمیایی و متریال های به کار رفته در فرایند تولید آن دارد از این رو می‌توان گفت انواع متفاوت آجر های نسوز به واسطه استفاده از مواد اولیه گوناگونی دارای وزن های متفاوتی هستند.

از طرفی باید یادآور شد که شرکت‌های تولیدکننده معمولاً تلاش می‌کنند تا با رعایت کردن استانداردهای بین المللی و داخلی محصولات با کیفیتی را تولید نمایند به همین واسطه نیز می‌توان گفت این نوع از آجر ها معمولا وزن های مابین ۱/۳ کیلوگرم تا ۱/۸ کیلوگرم دارند.

باید توجه داشت که اگر وزن آنها از مقادیر یاد شده کمتر باشد نشانه این است که محصول تولید شده دارای کیفیت مناسبی نیست و به اصطلاح آنرا آجر پوک و بی کیفیت می نامند.

هرچند بسیاری از استفاده کنندگان از این موضوع آگاهی کامل ندارند و به همین دلیل است که این که وزن بالا را نشانه ضعف محصول می‌دانند.

اما باید گفت استفاده از مواد اولیه با کیفیت و فشرده سازی آنها در فرآیند تولید موجب آن می گردد که محصولات تولید شده دارای وزن نسبتاً زیادی باشد و آن را می‌توان به عنوان یکی از شاخصه‌های اصلی شناسایی آجر های نسوز با کیفیت در نظر گرفت.

آجرهای ضد اسید را می‌توان از جمله آجرهای دانست که استفاده از مواد اولیه شیمیایی با کیفیت و نحوه قالب گیری آن تاثیر مستقیمی در کیفیت محصول خواهد داشت.
از این رو شرکت های معتبر تولید کننده تلاش می کند تا محصول درجه یکی را با استفاده از مواد اولیه مناسب و خط تولید مکانیزه تولید نمایند تا به غیر از این که آجر های بسیار کاربردی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می دهند کیفیت آنها را نیز در حد بسیاری بالاتر ببرند.

واحد تولیدی آجر نسوز ضد اسید

واحد تولیدی آجر نسوز ضد اسید در سالهای گذشته حجم قابل توجهی از انواع متفاوت آجرهای نسوز ضد اسید به صورت وارداتی از کشورهای دیگر وارد بازار ایران می‌شد و به واسطه واردات آنها استفاده‌کنندگان به تناسب نیاز خود از انواع متفاوت آن بهره می بردند.
البته محصولات وارداتی معمولا از قیمت بالا تری هم برخوردار بودند.
اما خوشبختانه در سال های اخیر تولید این محصولات در داخل کشور نیز رواج گسترده پیدا کرده است.

واحدهای تولیدی آجر نسوز در داخل کشور با استفاده از مواد اولیه با کیفیت و فرمولهای رایج در تولید این محصولات توانسته اند تا  آجرهای نسوز ضد اسید و سایر انواع مختلف آجرهای نسوز را تولید و در اختیار مصرف کنندگان قرار بدهند.

این شرکتها به غیر از اینکه محصولات با کیفیتی را تولید می کنند، توانسته اند که بسیاری از هزینه‌های رایج واردات آجرهای نسوز را نیز کاهش دهند به همین دلیل می توانند محصولات خود را به قیمت مناسب تری در اختیار استفاده کنندگان متفاوت این محصول قرار بدهند.

وجود معادن بسیار زیاد انواع متفاوت مواد اولیه به کار رفته در آجرهای نسوز در داخل کشور بستری را فراهم کرده است تا بتوان از مواد اولیه بسیار خوبی در فرایند تولید آنها استفاده کرد، به همین واسطه نیز شرکت های تولیدی داخلی توانسته اند به غیر از تامین نیاز استفاده کنندگان داخل کشور حجم قابل توجهی از محصول خود را به عنوان محصول صادراتی به بسیاری از کشورهای دیگر ارسال نمایند.

البته باید گفت که این شرکت ها به غیر از اینکه به عنوان تامین کننده نیاز بخش صنعت به حساب می‌آیند، در سال‌های اخیر انواع متفاوتی از آجر نسوز را تولید کرده اند که امکان استفاده از آنها در کاربرد های ساختمانی نیز فراهم شده است.

به همین دلیل استفاده از این محصولات در سال های اخیر همه روزه با استقبال بیشتری نسبت به روز قبل برخوردار می‌شود و تعداد بسیاری از مصرف کنندگان انواع گوناگون مصالح ساختمانی نسبت به استفاده از آجرهای نسوز در مصارف ساختمانی گوناگون مانند نمای ساختمان‌ها اقبال بیشتری نشان می‌دهند.

مواد اصلی تشکیل دهنده آجر نسوز ضد اسید

ساخت آجر ضد اسید معمولا به واسطه مواد شیمیایی مختلفی صورت می‌گیرد که کمترین میزان واکنش را با انواع متفاوت اسید دارند، از این رو این محصولات در مقابله با انواع گوناگون اسید هیچ گونه تاثیری بر روی آن نمی گذارند و همچنین هیچ گونه تاثیری دار نیز از آن نمی پذیرند.
به همین دلیل نیز می توان گفت انواع گوناگون مواد شیمیایی مقاوم در مقابل انواع اسید ها را می توان به عنوان اصلی ترین مواد تشکیل دهنده ساختمان این آجر ها نام برد.

البته گونه های دیگری از آجرهای نسوز نیز تولید می گردد که با آنها آجرهای ضد قلیا می‌گویند این آجرها نیز برعکس آجرهای ضد اسید در مقابل انواع ماده های قلیایی از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند، از این رو می توانند در بسیاری از کاربردهای صنعتی مورد استفاده قرار بگیرند.

با توجه به اینکه مواد تشکیل دهنده آجرهای ضد اسید امکان استفاده از آنها را در محیط های گوناگونی مانند حوضچه های اسیدی را فراهم می کند، بسیاری از صنعتگران و صاحبان صنایع مختلف در این قبیل مصارف از این گونه آجر ها برای ساخت و ساز کوره ها، حوضچه ها، اتاقکهای تولید مواد مختلف شیمیایی، محیط های آزمایشگاهی و بسیاری دیگر از محیط های گوناگونی که با مواد شیمیایی مختلفی در آن سر و کار دارند استفاده می کنند.

البته باید یادآور شد که شرکت‌های تولید کننده معمولاً با فرمول های خاصی انواع مختلف آجرهای ضد اسید را تولید می‌کنند که امکان استفاده از آن در کارخانجات تولید کننده مواد لبنی و انواع گوناگون محصولات غذایی نیز امکان پذیر است. از این رو معمولا این نوع از آجرها با سطح لعابدار ای پوشش داده می‌شوند تا در مقابل بسیاری از مواد غذایی از کمترین میزان واکنش پذیری برخوردار باشند.

کاهش زمان ساخت آجر نسوز ضد اسید

کاهش زمان ساخت آجر نسوز ضد اسید شرکت های تولید کننده با استفاده از مواد اولیه گوناگونی تلاش می‌کنند تا آجرهای ضد اسید با کیفیتی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار دهند، از این رو آماده سازی ملات اولیه این آجرها نیز به مقدار زمان قابل توجهی نیازمند است.

شرکت های تولید کننده با استفاده از دستگاه های مکانیزه و مخلوط کن های پیشرفته ای تلاش می‌کنند تا پروسه مخلوط کردن این مواد را به کمترین زمان ممکن کاهش دهند، از طرفی استفاده از مواد اولیه متفاوت به عنوان جایگزین مواد های گوناگون در پروسه تولید آجر های ضد اسید می‌تواند در کاهش زمان تولیدی آنها نقش موثری را ایفا کند.

یکی دیگر از روش های که معمولا توسط شرکت های تولید کننده برای کاهش زمان ساخت آجر نسوز مورد استفاده قرار می‌گیرد تولید انواع گوناگون آنها به صورت انبوه است، چرا که در این روش معمولاً با استفاده از تعداد دستگاه های مکانیزه با تعداد بیشتر، امکان تولید همزمان تعداد قابل توجهی از این آجرها میسر می شود.
البته نباید از یاد برد که استفاده از دستگاههای جدید و پیشرفته در خط تولید این امکان را به کارخانجات تولید کننده داده است تا بتوانند تعداد قابل توجهی از آجرهای نسوز ضد اسید را در واحد زمانی مشخصی قالب گیری نمایند.
به همین دلیل نیز می‌توان گفت تعداد آجر های تولید شده در این شرکتها معمولاً وابسته به دستگاه های که مورد استفاده قرار می دهند می تواند کاهش یا افزایش داشته باشد.

اما با توجه به اینکه یکی از زمانبر ترین مراحل تولید این آجرها، قرار گرفتن آنها در مقابل دمای بسیار بالا در داخل کوره های مخصوص می باشد.
تجهیز خط تولید به کوره های بسیار پیشرفته و با قابلیت چینش تعداد بسیار بالایی از انواع گوناگون آجرهای صنعتی این امکان را به شرکت‌های تولید کننده داده است تا بتوانند در واحد زمانی مشخصی تعداد قابل توجهی از محصولات قالب گیری شده خود را در معرض حرارت بسیار بالا قرار داده و به اصطلاح پخت نمایند.

ویژگی های متمایز آجر نسوز ضد اسید

همانطور که گفته شد ویژگی آجر نسوز نسبت به سایر انواع متفاوت آجرها را می توان عدم واکنش پذیری این محصولات در مقابل بسیاری از مواد شیمیایی گوناگون به حساب آورد.

این محصولات به دلیل آنکه از روش‌های خاصی در مرحله تولید برخوردار شدند می توانند در مقابل تعداد قابل توجهی از اسید های که معمولاً در کارخانجات مختلف با آن سر و کار دارند مقاومت بسیار بالایی از خود نشان دهند.
البته باید یادآور شد که اسید ها به دلیل دارا بودن خاصیت خورندگی می‌توانند ساختار بسیاری از مصالح ساختمانی را از هم بگسلند، به همین دلیل استفاده از مصالح در بسیاری از محیط های صنعتی و خانگی این امکان را به وجود می‌آورد تا استفاده کنندگان آنها با خیال راحت تری بتواند محیط های را به وجود بیاورد که در آن امکان کار با انواع گوناگون مواد شیمیایی وجود داشته باشد.

در ضمن باید یادآور شد که این نوع از آجر ها را می‌توان در محیط‌هایی مانند نمای ساختمان های گوناگون نیز به کار برد.
چرا که خاصیت ضد اسیدی بودن آنها بستری را به وجود می‌آورد که در مقابل بسیاری از تهدید کنندگان محیطی مانند باران های اسیدی مقاومت بسیار مناسبی از خود نشان دهد و در طول زمان از ایجاد مشکلاتی مانند شوره زدگی و از هم گسستگی بافت‌های آجرها جلوگیری شود.

ساختار کلی آجر نسوز ضد اسید

ساختار کلی آجر نسوز ضد اسید ساختار آجر نسوز معمولاً متشکل از مواد مقاوم در مقابل بسیاری از تهدید کنندگان محیطی مانند اسید ها و مواد خورنده متفاوت است، از این رو می‌توان از این محصولات در محیط های گوناگونی با امکان رو در رویی با مواد شیمیایی مختلفی استفاده نمود.
شرکت های بزرگ و کوچک تولید کننده معمولاً مواد آجر نسوز  را بعد از قالب گیری توسط کوره های بسیار پر حرارتی مورد پخت قرار می دهند و همین دلیل نیز این محصولات دارای مقاومت بسیار بالایی در مقابل گرما می باشند.

البته باید یادآور شد که انواع گوناگون آجرهای نسوز دارای دسته بندی های متنوعی هستند که به واسطه نوع کاربرد آنها توسط مصرف کنندگان انتخاب می گردد، به همین دلیل نیز می‌توان از این محصولات در صنایع مختلف و همچنین در مصارف ساختمان سازی به راحتترین شکل ممکن استفاده نمود.

ساختار آجر نسوز این امکان را به مصرف کنندگان می دهد تا بتوانند از این محصول در محیط های گوناگون خانگی نیز استفاده کنند.
 چرا که در بسیاری از محیط های خانگی به علت وجود بسیاری از مواد شوینده شیمیایی نیاز به مصالح ساختمانی احساس می شود که مقاومت خوبی در مقابل انواع گوناگون مواد شیمیایی داشته باشد.
از طرفی با توجه به اینکه در محیط های مانند نمای ساختمان، کف حیاط، حوضچه های مختلف داخل حیاط ها همیشه با حضور و تجمع آب باران سر و کار داریم، استفاده از محصولات می‌تواند به عنوان کمک کننده به حساب بیاید.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *