مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ارزان ترین قیمت آجر نسوز ۵ سانتی در بازار

آنچه در این مقاله می خوانید...

رنگ ساده آجر نسوز 5 سانتیدوام زیبایی سطح آجر نسوز 5 سانتیکاهش مصرف آجر نسوز 5 سانتیقیمت انواع آجر نسوز 5 سانتیپوشش عیوب سطح آجر نسوز 5 سانتیمواد تکمیل کننده آجر نسوز 5 سانتیسایز های مختلف آجر نسوز

آجر نسوز ۵ سانتی به عنوان یکی از اصلی ترین مصالح ساختمانی مورد استفاده در منازل ایرانی شناخته می‌ شود. در اکثر بنا های ساخته شده در ایران نمونه‌ هایی از این آجر به کار رفته است. قیمت آجر نسوز ۵ سانتی به عوامل متعددی بستگی دارد. در ادامه این مطلب قصد داریم با پرداختن به ویژگی‌ های ساختاری و مشخصات این آجر ها، عوامل موثر بر قیمت آن ها را نیز بررسی کنیم.

ارزان ترین قیمت آجر نسوز 5 سانتی در بازار

رنگ ساده آجر نسوز ۵ سانتی

رنگ ساده آجر نسوز 5 سانتی رنگ آجر نسوز به ویژگی‌ های ساختاری آن بستگی دارد. مواد تشکیل دهنده آجر نسوز پس از شکل دهی، در کوره پخته شده و به نسبت مواد اولیه موجود در ساختار شان به رنگ های گوناگونی در می آیند. معمولاً این آجر ها در بازه های رنگی کرمی تا زرد و همچنین در بازه های رنگی نارنجی، قرمز و قهوه ای به چشم می‌ خورند.

استفاده از آجر نسوز برای نمای خارجی بسیاری از ساختمان‌ ها و دیوار های دور آن ها رایج است. آجر های ۵ سانتی متری که از ابعاد مناسبی برای استفاده به عنوان لایه خارجی دیوار ها بهره می برند، جزو پر فروش‌ ترین مصالحی هستند که در بزرگترین پروژه های ساختمانی مانند ادارات و مدارس استفاده شده اند. دوام و ماندگاری این محصولات جزو بارز ترین ویژگی‌ های آن ها هستند که باعث شده اند از این متریال، در سازه هایی که قرار است به مدت طولانی استفاده شوند، بهره برده شود.

رنگ ساده و مناسب آجر نسوز ۵ سانتی از ویژگی‌ های خوب این محصول است که باعث می‌شود به هنگام قرار گرفتن در دیوار ساختمان ها جلوه زیبایی به آن ها ببخشد. به دلیل استفاده از انواع خاک با کیفیت در تولید آجر های نسوز، رنگ آجر ها پس از تولید بسیار مشابه خاک ها و سنگ های طبیعی موجود در مناظر طبیعی اطراف است. به همین دلیل از لحاظ ارگونومی توان آجر های نسوز را نزدیک ترین نمای موجود از لحاظ رنگی در آب و هوای گرم و خشک به حساب آورد.

دوام زیبایی سطح آجر نسوز ۵ سانتی

برای حفظ زیبایی سطح آجر نسوز باید از آن در مقابل برخی از عوامل مراقبت کرد. آجر های نسوز از لحاظ مقاومت حرارتی و فیزیکی، رتبه کیفی بسیار بالایی را دریافت می‌ کنند. اما عواملی مانند مواد شیمیایی خورنده می‌ توانند برای این محصولات و ماندگاری آن ها مضر باشند. پس از اعمال آجر های نسوز بر روی نمای ساختمان بهتر است که هر سال یا هر دو سال یک بار سطح آن ها شست و شو داده شود.

مهم ترین نکته در نگه‌ داری آجر نسوز نما، شست و شوی آن به صورت مداوم است. آجر های نسوز در برابر عواملی مانند رطوبت بسیار مقاوم اند. درست است که در ساختار داخلی آجرهای نسوز فضاهای خالی وجود دارد که همین عامل هم باعث شده است این محصولات عایق های بسیار خوبی باشند، اما هیچ گونه نگرانی از بابت نفوذ رطوبت در این فضا ها وجود ندارد. چرا که رطوبت به همان ترتیبی که وارد ساختار آجر می شود، بدون ایجاد تغییرات و اثر کردن در آن می‌ تواند از آجر خارج شود‌. 

آجر های نسوز در برابر تابش مستقیم نور آفتاب نیز مقاومت بسیار بالایی دارند. در صورتی که مواد شیمیایی خورنده بر روی سطح آن ها وجود نداشته باشد، این آجر ها می توانند در برابر تابش نور آفتاب، مقاومت خوبی را از خود نشان داده و دچار تغییر رنگ و ویژگی های فیزیکی ظاهری نشوند.

دوام آجر نسوز، این محصولات را پس از سنگ های نمای با کیفیت ساختمانی، در زمره مقاوم ترین نمونه های مصالح ساختمانی مورد استفاده برای تزیین نمای ساختمان قرار داده است.

کاهش مصرف آجر نسوز ۵ سانتی

کاهش مصرف آجر نسوز 5 سانتی در روزگاران قدیم آجر نسوز ۵ سانتی به عنوان اصلی‌ ترین متریال ساخت دیوار های حائل مابین فضا های مختلف در ساختمان شناخته می شد. اما با ساخته شدن بلوک‌ های آجری که گزینه بهتری برای جدا کردن دیوار ها می باشد، کاربرد آجر های نسوز ۵ سانتی به عنوان نمای خارجی برخی از دیوار های سنگی محدود شد.

به همین دلیل مقدار مصرف آجر های نسوز ۵ سانتی سوراخ دار در چند سال اخیر با اندکی کاهش مواجه شده است.  یکی از مهم ترین کاربرد های آجر های نسوز ۵ سانتی، استفاده از آن ها به عنوان عایق حرارت در ساختمان های مختلف می باشد. در دیوار هایی که با استفاده از گچ پوشش داده می‌ شوند، نیازی به استفاده از آجر های ۵ سانتی به منظور ایجاد عایق وجود ندارد. به دلیل اینکه بلوک‌ های آجری بزرگ تر با داشتن فضای خالی بیشتر در ساختار خود می‌ توانند خاصیت عایق بندی بهتری نسبت به آجر های ۵ سانتی داشته باشند، در این قسمت ها بیشتر مورد استفاده قرار می‌ گیرند.

ویژگی برتر آجر نسوز ۵ سانتی نسبت به بلوک های آجری، نمای مناسب ظاهری آن می‌ باشد. به همین دلیل در ساختمان هایی که قرار است به عنوان نمای خارجی از آجر های نسوز استفاده کند، فقط دیوار های خارجی را با آجر های ۵ سانتی نسوز پوشش می‌ دهند.

قیمت انواع آجر نسوز ۵ سانتی

آجر های نسوز ۵ سانتی در دسته بندی های مختلفی ارائه می‌ شوند و هر کدام از این دسته بندی ها دارای بازه قیمتی متفاوتی هستند. تفاوت اصلی این آجر ها در ساختار های آن هاست. تفاوت مواد اولیه تولید کننده آجر های نسوز باعث می‌شود نوع کاربری آن ها نیز تغییر کند. ویژگی های متفاوت حرارتی و مقاومتی، عواملی هستند که تعیین‌ کننده محل استفاده مناسب از آجر های نسوز می باشند.

قیمت مواد اولیه استفاده شده در تولید آجر های نسوز، به صورت مستقیم بر روی قیمت نهایی محصول تاثیر می‌ گذارد. همچنین میزان تقاضا برای عرضه این محصولات نیز جزو عوامل تاثیرگذار در قیمت این محصولات است. مصرف آجر نسوز در نمونه های ۵ سانتی متری شاموتی این آجر ها، به عنوان یکی از پر کاربرد ترین مصالح مورد استفاده در صنایع ساختمانی بسیار رایج است.

خرید انواع آجر نسوز با قیمت های ویژه برای خریداران عمده این محصولات در داخل کشور فراهم شده است. بازار خرید و فروش آجر نسوز نیز مانند بسیاری از کالا های ساختمانی دیگر در خرید و فروش عمده قیمت‌ های بسیار پایین تری را نسبت به نمونه‌ های خرده‌ فروشی ارائه می‌ دهد. به همین دلیل به پیمانکاران بزرگترین پروژه های ساختمانی که مقدار بالایی از آجر نسوز را استفاده می‌ کنند، ترجیح می‌ دهند محصول مورد نظر را با کیفیت عالی و قیمت استثنایی از بزرگ ترین تولید کنندگان این محصول خریداری کنند.

نکته قابل توجه در مورد قیمت آجر های نسوز این است که شرکت های بزرگ تولید کننده این محصولات نیز با همین ترفند و با استفاده از خرید عمده مواد اولیه تولید انواع آجر، مواد اولیه مورد نظر را به قیمت بسیار پایین تری نسبت به کارگاه‌ های کوچک، تهیه می‌ کنند و به همین دلیل می توانند آجر های با کیفیت را با قیمت پایین‌ تری نسبت به سایرین ارائه دهند. البته بسیاری از شرکت‌ های بزرگ تولید کننده این محصولات با برند سازی اصولی قیمت نمونه های با کیفیت تولید شده در کارخانه را بالا تر برده اند و محصولات موجود در بازار را به سه نوع ارزان قیمت و میان رده و نمونه های گران قیمت، تقسیم کرده اند.

در صورتی که تجربه کافی در زمینه شناخت و خرید و فروش انواع آجر نسوز را نداشته باشید، بهتر است با، باتجربه ترین کارشناسان فروش این محصولات از طریق این سایت ارتباط برقرار کرده و از تجربیات گران بهای ایشان در این زمینه بهره مند شوید.

پوشش عیوب سطح آجر نسوز ۵ سانتی

پوشش عیوب سطح آجر نسوز 5 سانتی در صورتی که نمونه هایی از آجر نسوز تولید شده در کارخانه در لایه سطحی خود دارای ایرادات جزئی باشند، می‌ توان با استفاده از مواد پر کننده مخصوص این مصالح، ایرادات موجود بر روی سطح آن ها را از میان برد. در بعضی از مواقع نیز پس از اعمال آجر سالم بر روی نمای دیوار ساختمان ها، در اثر برخورد اجسام تیز و فلزی، ایراداتی بر روی سطح آجر به وجود می آید که بهتر است پوشش داده شود.

موادی که به عنوان محافظ صفحه آجر استفاده می‌شوند باید دارای رنگی مشابه با رنگ زمینه آجرها باشند. در این صورت قسمت ترمیم شده به راحتی تشخیص داده نمی شود و می توان گفت نمای آجری ساختمان مانند روز اول خواهد شد. این مصالح نوعی پرایمر هستند که به صورت خمیری درست می شوند. پس از اعمال این پرایمر ها بر روی سطح آجر، رطوبت آن ها گرفته می‌ شود و به رنگ خود آجر در می آیند.

مواد مورد استفاده برای ترمیم پوشش آجر ۵ سانتی از لحاظ مقاومت در برابر سایش و ضربه، نسبت به بدنه آجر ها دارای ساختار ضعیف تری هستند و دلیل این امر نیز عدم پخته شدن آن ها در کوره می باشد. این محصولات صرفاً برای بازگرداندن نمای ظاهری آجر ها کاربرد دارند و نمی توانند جایگزین این محصولات باشند.

مواد تکمیل کننده آجر نسوز ۵ سانتی

آجر نسوز ۵ سانتی در نمونه‌ های سیلیکایی، پر فروش ترین نمونه های انواع آجر نسوز هستند. آجر های نسوز سیلیکایی از لحاظ ساختاری دارای ویژگی های پایه یک آجر نسوز با کیفیت مناسب استفاده در ساختمان های بتنی و اسکلت فلزی می باشند.

ساختار این آجر ها به آن ها اجازه می دهد تا در مقابل عوامل فرسایشی خارجی به خوبی مقاومت کنند. تولید کنندگان این محصولات در صورتی که بخواهند کیفیت آجر های نسوز را افزایش داده و آن ها را مناسب برای استفاده در شرایط سخت بسازند، از ماده‌ ای به نام آلومینا در ترکیبات اولیه این محصولات استفاده می‌ کنند. میزان استفاده از آلومینا محدودیت هایی دارد. 

قیمت پودر آلومینا نسبت به پودر سیلیکا بسیار بالا تر است. به همین دلیل امکان استفاده حداکثری از این ماده در نمونه های ارزان قیمت آجر های نسوز وجود ندارد. آلومینا اصلی ترین ماده ای است که آجر های نسوز به کار رفته در کوره های بزرگ با حرارت های بالا را مناسب انجام این کار می کند.

همان طور که اشاره شد آلومینیوم و سیلیکا اصلی ترین مواد آجر نسوز در ساختار آن هستند، اما بسیاری از مواد ریز ساختاری نیز باید به پودر های ساخت گل آجر‌ نسوز اضافه شود تا کیفیت و کارایی این محصول بالا تر رود. پیشرفت علم و تکنولوژی باعث شده است تا تجربیات بسیاری از افزودن مواد مختلف به آجر نسوز به دست آید. یکی از برترین موادی که باعث بالا رفتن کیفیت ساخت این آجر ها شده است، چسب های مخصوص ساخت آجر نسوز می باشد. 

اگر دقت کنید در آجر های خشتی خام قدیمی، سطح آجر ها دارای کیفیت و صافی قابل قبولی نبودند. دلیل این امر هم پخته نشدن آجر ها و قرار نگرفتن آن ها در قالب های مناسب است. مهم ترین عاملی که باعث می‌ شود سطح آجر پس از پختن بسیار صاف و صیقلی به نظر برسد، افزودن چسب های مخصوص خاک آجر نسوز به گل تولید کننده این محصولات است. افزودن این چسب ها باعث می شود گل و مولکول های تشکیل دهنده آن به خوبی به هم بچسبند و به هنگام خارج کردن گل خشک شده از قالب صافی سطح از بین نرود.

به همین دلیل می‌ توان سایز آجر نسوز را با استفاده از قالب های متفاوت تغییر داد و نمونه های با کیفیت این محصول را در ابعاد و اندازه های مختلف تولید کرد. 

سایز های مختلف آجر نسوز

سایز های مختلف آجر نسوز آجر های نسوز در سایز های مختلفی تولید می شوند. کوچک ترین نمونه‌ های آجر نسوز که در ابعاد سه سانتی تولید می شوند، به منظور پوشش نما های داخلی و خارجی ساختمان ها طراحی شده اند. خریدار این محصولات باید توجه داشته باشد که اجرای نمونه های کوچک تر آجر نسوز بر روی نمای ساختمان ها هزینه های بیشتری را در بر خواهد داشت.

به منظور پوشش سطح ثابت نمای یک ساختمان با استفاده از آجرهای ۳ سانتی، باید تعداد بسیار بالا تری از آجر را نسبت به نمونه‌ های ۵ سانتی متری تهیه کنید. همچنین هزینه اجرای آجر های کوچک تر به دلیل زمان بر بودن نسبت به آجر های بزرگ تر بالا تر می باشد.

سایز آجر های نسوز بر روی نوع کاربری آن ها نیز تاثیر گذار است. آجر های نسوز کوچک تر که در نمونه‌ های ۳ سانتی ارائه می‌ شوند، صرفاً به منظور پوشش نمای خارجی تولید شده‌ اند و نمی‌ توان از آن ها به عنوان متریال پایه ساخت دیوار استفاده کرد. اما آجر های نسوز ۵ سانتی که از ابعاد مناسبی برای استفاده در ساختار درونی دیوار ها نیز بهره می‌ برند را می توان به هنگام ساخت دیوار و انجام مرحله چینش متریال های پایه ای در لایه نهایی دیوار قرار داد و با استفاده از سیمان، آن ها را سر جای خود سفت کرد.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *