مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ارائه دهنده انواع آجر نسوز صنعتی در کشور

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارائه دهنده آجر نسوز صنعتیمقاومت مناسب آجر نسوز صنعتیانواع آجر نسوز به کار رفته در ساختمانآیا آجر نسوز دارای شکل و اندازه مشخص است؟تغییرات فیزیکی و شیمیایی آجر نسوزرعایت استانداردها در ساخت آجر نسوزقالب گیری دستی آجر نسوز

آجر نسوز صنعتی یکی از انواع آجر است که در ساختمان سازی بسیار از آن استفاده می شود. این نوع آجر را می توان در مصالح فروشی های بسیار زیادی در سراسر کشور یافت. بازار نصب و زمان طور که از نامش پیداست در برابر حرارت بسیار مقاومت به هیچ عنوان نمی سوزد و سیاه نمی شود. از این نوع آجر در جاهای بسیار زیاد ساختمان می توان استفاده نمود برای مثال در دیوارها، کف، سقف و غیره می‌شود از این آجر استفاده کرد. کارگاههای زیادی اجر نسوز را به شما با بهترین قیمت ارائه می دهند. رنگ آجر نسوز طیف رنگ های قرمز و از قرمز پررنگ گرفته تا قرمز کمرنگ را شامل می شود. 

ارائه دهنده انواع آجر نسوز صنعتی در کشور

ارائه دهنده آجر نسوز صنعتی

ارائه دهنده آجر نسوز صنعتی آجر نسوز در کارگاه های زیادی تولید می شود و به بازار عرضه می گردد. ارائه دهندگان آجر‌نسوز این محصول را در ابعاد و قیمت‌های مختلفی تولید می نماید و کیفیت های متفاوتی نیز ممکن است با یکدیگر داشته باشند. 

قیمت های مختلف ارائه آجر نسوز به عواملی بستگی دارد. یکی از عوامل را می‌توان کیفیت آجرها دانست، مواد اولیه به کار رفته در آجرها با دیگر متفاوت است و به همین دلیل کیفیت آنها نیز ممکن است با یکدیگر متفاوت باشد زمانی که می خواهید آجری را خریداری کنید باید به کیفیت مواد اولیه آن دقت کنید آجرهای که مواد اولیه با کیفیت بالاتری تولید شده باشد قیمت بالاتری نیز دارد. 

یکی از عوامل موثر تکراری قیمت آجرها رنگ آن هاست هرچه رنگ آجر تیره تر باشد قیمت آن بالاتر است. پخش رنگ آجری تیره تر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود این موضوع به این دلیل است که اولا مقاومت آجرهای تیره بالاتر است و دوماً این آجرها چرک کشته تر هستند و اگر در نمای خارجی ساختمان از آن استفاده شود هم زود کثیف نمی شوند و هم چشم‌نوازی بی نظیری را به ساختمان می دهند. 

یکی از عوامل موثر در قیمت آجر های نسوز و ابعاد آنهاست، هرچند اندازه آجر نسوز بزرگتر باشد قیمت آن نیز بالاتر می رود تا هر چه اندازه کوچکتر باشد قیمت پایین تر می آید. 

ارائه دهندگان آجر نسوز صنعتی تمام موارد بالا را دارا هستند و می‌توانید با مراجعه به آنها هر نوع آجری را که خواستید متناسب با سلیقه و شرایط خود انتخاب نمایید. 

مقاومت مناسب آجر نسوز صنعتی

آجر نسوز صنعتی دارای مقاومت بالایی است، مقاومت این آجرها از چند منظر قابل بررسی هستند: 

مقاومت در برابر گرما: این نوع مقاومت خیلی خوبی در برابر گرما دارد، اگر آجر را در برابر حرارت مستقیم قرار دهید به هیچ عنوان نمی شکند و یا ترک بر نمی دارد و به هیچ عنوان سیاه و کدر نمی شود. مقاومت های آجر ها در برابر حرارت باعث شده است که در کوره های نان پزی از آن استفاده گردد. علت اصلی مقاومت آجر ها در برابر حرارت این است که آنها را در کوره های آجرپزی تا دمای ۱۸۰۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌دهند و به همین دلیل در برابر گرما و سوختن بسیار مقاوم می شوند. 

مقاومت در برابر سرما: انواع آجر صنعتی نسوز در برابر سرما و یخ زدگی مقاومت خیلی بالایی دارند. همین موضوع باعث شده است که بتوان از آنها در نمای خارجی ساختمان ها استفاده کرد. در فصل های سرد سال که برف و باران بسیاری می بارد و هوای سرد است این آجرها هیچگونه یخ‌زدگی و ترک بر نمی دارند و مقاومت بالای خود را حفظ می کنند. 

مقاومت در برابر رطوبت: آجر نسوز در برابر رطوبت مقاومت بالایی دارد و به هیچ عنوان نم پس نمی دهد، شهرهایی که باران زیاد می بارد از آجر نسوز برای نمای ساختمان ها استفاده می‌کند و همین موضوع باعث می شود که نم به داخل ساختمان نفوذ پیدا نکند. 

عایق حرارتی: مقاومت آجر نسوز در برابر گرما و سرما باعث شده است که از آن به عنوان عایق رطوبتی نیز استفاده شود، معمولاً در آپارتمان هایی که در طبقه اول آنها سرما زیاد است و زیر واحدها پارکینگ قرار دارد از آجرهای نسوز استفاده می کنند تا ساختمان ها را در برابر گرما و سرما محافظت نماید. 

انواع آجر نسوز به کار رفته در ساختمان

انواع آجر نسوز به کار رفته در ساختمان آجرهای نسوز انواع مختلفی دارند و از مواد اولیه مختلف تشکیل شده اند و به همین دلیل در جاهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. از جمله این آجرها می‌توان آجرهای سیلیسی را نام برد، این ماجرا همانطور که از نامشان پیداست از خاک سیلیس تشکیل شده اند، ویژگی برجسته این نوع آجر این است که در برابر گازها و حرارت بسیار مقاوم است. همین موضوع سبب شده است که بتوان از آن در کوره های صنعتی، شوفاژ و غیره استفاده نمود. به طور کلی در تمام جاهایی که گازهای مخرب در آنجا زیادتر است از آجرهای سیلیسی استفاده می کنند. از این نوع آجر بیشتر از سایر انواع در ساختمان سازی و کف و نمای ساختمان ها استفاده می گردد. 

نوع دیگری از آجرهای نسوز آجر های آلومینیومی هستند این نوع آنها در کور تا دمای ۱۷۵۰ درجه سانتیگراد حرارت می‌بیند و با اکسید آلومینیوم تولید شده اند. یکی از ویژگی های بارز این نوع آجر ها این است که مقاومت خوبی در برابر حرارت دارد اما در برابر گازها مقاومتی ندارد و به همین دلیل نمی توان از آنها در کوه ها استفاده نمود. این نوع آجر به دلیل ویژگی‌های خاصی که دارد زیاد مورد استفاده قرار نمی گیرد و می توان گفت کم کاربرد ترین آجر است. 

آجر نسوز ویژه یکی از انواع خاص و ویژه آجر است، این موضوع را به این دلیل ویژه می نامند که در برابر گرما حرارت و بازها مقاومت خیلی بالایی دارد و از تمام نوع آجر ها بهتر است. مقاومت بالای این آجر باعث شده است که از آن حتی تا بتوان در کوره های ذوب آهن نیز استفاده نمود بدون آنکه کوچکترین ضربه یا آسیبی به آجر ها وارد شود. این نوع آجر انواع مختلفی دارد که هر کدام در مکان خاصی مورد استفاده قرار می گیرد اما به طور کلی می توان گفت که از این و در کوره های ذوب آهن، برای کوره های ذوب شیشه و شیشه سازی به طور کلی در جاهایی با بالاترین دما حرارت استفاده می گردد. 

تا به اینجا به سه نوع از آجرهای نسوز پرداختیم، نوع چهارم آجر های نسوز آجر های قلیایی هستند که از اکسید منیزیم تشکیل شده اند. این نوع آجر از نظر مقاومت در رده دوم به این آدرس ها قرار می گیرد و بعد از آجر های ویژه قرار دارد. تفاوت این آجرها با انواع دیگر آجر ها در این است که نمی‌توان آن را خیلی در معرض حرارت مستقیم قرار داد و به همین دلیل از آن در کوره های سرباز استفاده می شود. در برخی از موارد مقدار اکسید آهن به ترکیبات این نوع اضافه می‌کند تا مقاومتتان را به شکل شگفت‌انگیزی بالاتر ببرد اما به هر حال می توان گفت باز هم مقاومت این نوع آجرها به آجرهای ویژه نخواهد رسید. 

آیا آجر نسوز دارای شکل و اندازه مشخص است؟

آجر نسوز رنگ های متفاوتی دارد که از بین آنها می توان به رنگ نارنجی قرمز کم رنگ قرمز و پررنگ و غیره اشاره نمود. شاید تا به حال به سفره خانه سنتی رفته باشید که داخل آنها از نمای آجر استفاده شده باشد در این باره سفره خانه ها افراد با توجه به سلیقه های خود انواع طیف های رنگ این آجرها را انتخاب کرده و در سفره خانه به کار می برند تا نمای خاص و ویژه‌ای به آن بدهد.

این آجرها علاوه بر تفاوت در رنگ در سایز خود نیز تفاوت هایی دارند. دلیل تفاوت های سایز آجر ها این است که این آجرها را می‌خواهند در جاهای مختلف استفاده کنند و به همین دلیل باید برای تمام نقاطی که می‌خواهد استفاده شود سایزهای مختلفی داشته باشد تا در همه جا بتواند مورد استفاده قرار بگیرد، برای مثال برخی از انواع آجر ها کلفت تر هستند و برخی دیگر نازک تر هستند، اگر بخواهند از این آجر برای نمای داخلی ساختمان استفاده کنند نیازی نیست که از آجرهای کلفت استفاده شود و آجرهای نازک تر نیز کفایت می کنند. 

متداول ترین سایز در آجرها سایز ۷ در ۳۲، ۲۶ در پنج و نیم و ۱۰ در ۲۰ می باشد. اما سایز آجرها سایز های متفاوت دیگری را نیز شامل می شود که بنابر نیاز خود می توانید یکی از آنها را برگزینید. 

تغییرات فیزیکی و شیمیایی آجر نسوز

تغییرات فیزیکی و شیمیایی آجر نسوز آجر نسوز در برابر همه عوامل چه فیزیکی به شیمیایی مقاومت بالایی دارد و به هیچ عنوان تغییر نمی کند. برخی از ویژگی های شیمیایی که آجر نسوز در برابر آنها مقاومت است عبارت است از:

سوختگی: آجر نسوز به هیچ عنوان نمی سوزد و در هنگام برخورد مستقیم حرارت مقاومت بسیار بالایی از خود نشان می دهد و رنگ آن تیره نمی شود. 

فرسایش: اگر باران به صورت مستقیم روی آجر ها ببارد آجرها فرسوده نمی شوند و تغییر شکل نخواهند داد. 

قارچ زدگی: مواد داخلی آجرهای نسوز ضد قارچ هستند و به هیچ عنوان قارچ و باکتری و میکروب روی آن ها تجمع پیدا نمی‌کند. به همین دلیل از آجر نسوز به هیچ عنوان دچار کپک زدگی نمی شود. 

برخی از خواص فیزیکی که آجرهای نسوز در برابر آن مقاوم است عبارتند از: 

شکستگی و لب پریدگی: شکل آجر نسوز مکعب مستطیل است و به هیچ عنوان شکل ظاهری خود را از دست نمی‌دهد برای مثال می‌توان گفت این آجرها در برابر ضربه بسیار مقاوم هستند و اگر به آنها ضربه وارد نمایید نمی شکند و آنها نیز نمی پرد، این ویژگی بیشتر در مورد آجرهایی که در نما استفاده میشود باید وجود داشته باشد، زیرا اگر آجر لب پریدگی داشته باشد، استفاده از آن ها در نما زیبا نخواهد بود. 

جذب آب: آجر نسوز به هیچ عنوان به داخل خود آب را جذب نمی کند تغییرات آجر نسوز در برابر آب انجام نمی پذیرد. آجر نسوز در واقع به نوعی دفع کننده آب است اگر چند قطره آب روی این آجر بریزید متوجه می شوید که آب را دفع می کند و آب به خورد آجر نمی رود. 

ذوب شدن: ذوب شدن آجر یکی دیگر از عوامل فیزیکی تغییر در آجر است، ممکن است فکر کنید که این مورد ممکن است در مورد آجرهای آلومینیومی صدق کند اما به هیچ عنوان این گونه نیست، این آجرها در کوره با دماهای بالا تولید شده اند و به هیچ عنوان ذوب نمی شوند. 

رعایت استانداردها در ساخت آجر نسوز

آجر نسوز باید دارای استاندارد هایی باشد که تولیدکنندگان این نوع آجر باید از آن پیروی کنند. در اینجا به برخی از استانداردهای آجر نسوز می پردازیم:

ضد شوره بودن: آجر نسوز باید استاندارد های مخصوص ضد شوره بودن را دریافت نماید، حتما تا به حال به آجرهایی دقت کرده اید که روی آنها دارای سفیدک شده است و رنگ زیبای خود را از دست داده اند، آجر نسوز ضد شوره بوده و به هیچ عنوان این اتفاق برایش نمی افتد. 

تغییرات رنگ: یکی از عوامل دیگر در اعطای نشان استاندارد به آجر ها این است که این آجرها نباید رنگ خود را از دست بدهند، برای مثال اگر رنگ آنها قرمز کمرنگ است نباید تغییر رنگ پیدا کنند و به قرمز پر رنگ تبدیل شود. به همین دلیل است که اگر بخواهند در نما هایی از ساختمان که در دید است از آجر استفاده نماید، آجر نسوز را به سایر آجر ها ترجیح می دهند. 

علاوه بر موارد بالا آجر نسوز باید تمام ویژگی هایی که باعث عدم تغییر در برابر عوامل فیزیکی و عوامل شیمیایی است را باید داشته باشد، تا نشان استاندارد را دریافت نماید. 

قالب گیری دستی آجر نسوز

قالب گیری دستی آجر نسوز قالب گیری آجرهای نسوز به دو روش انجام می پذیرد، از این روش ها می‌توان به روش دستی و روش صنعتی اشاره نمود. در روش صنعتی قالب گیری آجر ها با استفاده از ابزار و ماشین آلات این کار را انجام می دهند، اما در روش دستی هیچگونه ماشین و ابزار آلات ای استفاده نمی شود و تمام مراحل قالب گیری با دست انجام می شود. 

مرحله اول در قالب گیری آجر نسوز به روش دستی تهیه خاک رس است، خاک را باید الک کرد تا خاکی یک دست به دست بیاید، سپس آن را با سایر مواد لازم مخلوط می‌کنند و به شکل خمیری شکل در می آورد و داخل قالب قرار می دهد قالب ها در آجر به روش دستی مانند روش صنعتی اندازه های بزرگ و کوچکی دارند و می‌توان آنها را در تمامی اندازه ها تولید نمود. تولید آجر به روش قالب گیری دستی کاری بسیار مشکل است نیازمند نیروی کار ماهر و آماده به کار است. 

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *