مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

ارائه دهنده آجر نسوز مشکی با کیفیت عالی

آنچه در این مقاله می خوانید...

ارائه دهنده انواع آجر نسوزویژگی های مکانیکی آجر نسوزخواص غیر هموژنی آجر نسوز مشکیفرمولاسیون اختصاصی آجر نسوز مشکیانقباض آجر نسوز مشکیمشخصه های کلی آجر نسوز مشکیاطلاعات تکمیلی درباره آجر نسوز مشکی

ارائه دهنده آجر نسوز مشکی، این محصول ساختمانی جالب توجه را با کیفیت عالی عرضه می کند. آجرهای نسوز از خاک چینی و نسوز تولید شده و مقاومت بی نظیری در برابر درجه حرارت های بالا دارند. آجر نسوز مشکی را می توان در کنار رنگ های روشن آجر نسوز جهت نماکاری یا دکوراسیون داخلی ساختمان استفاده کرد. همچنین این آجر برای مناطق سردسیر مناسب به نظر می رسد.

ارائه دهنده آجر نسوز مشکی با کیفیت عالی

ارائه دهنده انواع آجر نسوز

ارائه دهنده انواع آجر نسوزبه جرات می توان گفت که آجر مهم ترین محصول ساختمانی می باشد؛ زیرا ارقام مختلف این کالا را هم برای ساخت بنای اصلی و بالا بردن دیوارها استفاده می کنند و هم جهت زیباسازی فضای داخلی و خارجی؛ اما باید خاطر نشان کرد که انواع آجر به دو گروه معمولی و آجر نما تقسیم می گردند.

بی تردید انواع آجر نسوز در زمره بهترین مصالح نماکاری بناها قرار می گیرند. همان طور که از نام این محصولات مشخص است؛ مقاومت فوق العاده بالایی در برابر حرارت و شوک های حرارتی از خود نشان می دهند.
این آجرها از خاک نسوز، کانی های معدنی سرامیک و چینی ساخته شده اند. ناگفته نماند؛ که پخت آنها طی چند مرحله در کوره هایی با دمای بالاتر از ۱۲۰۰ درجه سانتی گراد انجام می شود.

تولید و ارائه آجر نسوز با تنوع بالایی صورت می گیرد. این تنوع را از جنبه های مختلف می توان بررسی نمود.
به عبارت دیگر انواع آجر نسوز از جنبه های زیر با هم فرق دارند:

 • نوع مواد اولیه و درصد هر کدام از آنها
 • روش تولید، دمای کوره و مراحل پخت آجر
 • محل قرارگیری یا نحوه چیدمان آجرها در کوره
 • ابعاد آجر نسوز
 • نوع و شکل ظاهری آجر نسوز
 • رنگ آجر نسوز

به عنوان توضیح بیشتر باید اضافه کرد که درجه حرارت کوره و به خصوص نوع چیدمان آجر به نوبه خود می تواند؛ بر رنگ آن تاثیر داشته باشد. به طور کلی هر چه آجر به مرکز کوره نزدیک تر باشد؛ رنگ آن تیره تر خواهد شد؛ بالعکس هر چقدر فاصله آن از مرکز کوره بیشتر باشد؛ رنگ آن به روشنی می زند.
البته رنگ این محصول نماکاری به نوع مواد معدنی آن نیز بستگی دارد. نکته قابل ذکر، این است که در بافت انواع آجر نسوز به هیچ وجه از رنگ مصنوعی استفاده نمی شود.
از لحاظ مدل و شکل ظاهری نیز ارائه دهندگان این محصول، آن را در ابعاد مختلف مکعبی معمولی یا به شکل قوس دار، گوه ای، آجر ال شکل و … به فروش می رسانند؛ اما از نظر جنس و مواد تشکیل دهنده مهم ترین ارقام آجر نسوز عبارتند از:

 • آجرهای عایق
 • آجر آلومینی
 • آجر کرندومی
 • آجر شاموتی
 • آجرهای منیزیمی

ویژگی های مکانیکی آجر نسوز

در یک بیان کلی و خلاصه وار می توان گفت که آجر نسوز، بهترین وسیله جهت پوشاندن نمای خارجی ساختمان به شمار می رود. زیرا علاوه بر زیبایی و استحکام، ماندگاری فوق العاده و طول عمر بالایی دارد. به علاوه ویژگی های فیزیکی و شیمایی آن در برابر عوامل مختلف محیطی حفظ می گردند.

مهم ترین ویژگی آجر نسوز، مقاومت بالای آن در برابر گرما و حریق می باشد.
در ادامه سایر مشخصات مکانیکی این کالا را بیان می کنیم:

 • داشتن ساختار مولکولی متراکم و ظریف
 • عایق گرما و سرما
 • گیرایی بالای چسب و ملات
 • شوره نمی زند
 • راحتی کار اجرا
 • مقاومت به خش، سایش و خوردگی
 • هدایت حرارتی بالا و ضریب انبساط پایین

شایان ذکر است که عایق بودن آجرهای نسوز باعث می شود؛ که در مصرف انرژی به میزان بالایی صرفه جویی می شود.
همچنین آجر نسوز، ویژگی خیس شوندگی قابل قبولی داشته و آب ملات زیر خود را پس نمی دهد. این خاصیت، باعث افزایش طول عمر آجر خواهد شد.
 این آجر، جریان هوا را به خوبی عبور داده و اصطلاحاً تنفس خوبی دارد. بنابراین به راحتی ملات را پذیرفته و پس از نصب به سرعت خشک می شود.

اغلب ویژگی های مکانیکی آجر نسوز به خاطر طبیعی بودن مواد تشکیل دهنده آن می باشد؛ به علاوه پخت آجر در دمای بالا و زیاد بودن زمان پخت بر استحکام و کیفیت آن می افزاید.
به عنوان مثال وجود خاک نسوز حاصل از کانی های سرامیکی طبیعی و میکس کردن آنها با یک سری مواد طبیعی دیگر، باعث می شود که آجر نسوز، بافتی متراکم و در عین حال ظریف داشته باشد؛ بنابراین به کار بردن آن در نمای ساختمان، جلوه بی نظری به آن می بخشد؛ علی الخصوص که این محصولات از لحاظ طیف رنگی نیز کاملاً طبیعی می باشند.

خواص غیر هموژنی آجر نسوز مشکی

خواص غیر هموژنی آجر نسوز مشکیبه طور کلی خواص آجر نسوز به نحوه واکنش آنها در دمای بالا مربوط می شود. به عبارت دیگر ویژگی های فیزیکی، شیمیایی و مکانیکی این محصول در درجه حرارت های بالا حفظ می شود. به همین دلیل است که عمری طولانی داشته و تا سال های سال همانند روز اول باقی می مانند.

به علت داشتن خواص ویژه، آجرهای نسوز به آجر غیر هموژنی نیز مشهور می باشند؛ زیرا همان طور که گفتیم در شرایط جوی مختلف، گرما، سرما، یخ زدگی، رطوبت و سایر عوامل خارجی مقاومت می کنند.

همان گونه که می دانیم و در بخش های قبلی این نوشتار نیز اشاره شد؛ آجر نسوز یا غیر هموژنی در رنگ های مختلفی دیده می شود. مشکی، طیف های مختلف رنگ قهوه ای، قرمز، گلبهی، زرد یا کرم از رایج ترین رنگ های این کالا به شمار می روند؛ اما علاوه بر این سایر رنگ ها را نیز می توان در میان اقسام گوناگون آجر نسوز مشاهده کرد.
به عبارت بهتر آجر نسوز، طیف رنگی سفید تا مشکی را در بر گرفته و حتی در بسیاری موارد با رنگ های زیبای موجود در طبیعت (از جمله رنگ سبز) به چشم می خورد.

آجر نسوز مشکی، یکی از مهم ترین و رایج ترین آجرهای غیر هموژنی می باشد. بخشی از رنگ تیره این آجر به خاطر پخت زیاد آن در کوره است. آجر نسوز مشکی به علت تیره رنگ بودن، خاصیت عایق کاری بالاتری در برابر سرما دارد. به این معنا که بیشتر در نقاط سردسیر و دارای برف و بوران استفاده می شود. چرا که رنگ مشکی، همواره جذب کننده گرما و دافع سرما می باشد.

فرمولاسیون اختصاصی آجر نسوز مشکی

همان طور که می دانیم؛ آجر نسوز، ارقام مختلفی داشته و به رنگ های گوناگونی دیده می شود. از آنجا که رنگ این آجرها از مواد معدنی و طبیعی حاصل شده است؛ می توان گفت که هر نوع آجر نسوز، فرمولاسیون خاص خود را دارد.

در خصوص فرمولاسیون آجر مشکی نسوز، باید گفت که تولید این محصول طبق تحقیقات خاص و طی مراحل ویژه ای انجام شده است. به عبارت دیگر برای به دست آوردن آجر مشکی، تغییراتی در فرمولاسیون مواد اولیه آجر نسوز رخ داده است. علاوه بر این شرایط قرارگیری آجر در کوره، درجه حرارت و زمان پخت نیز بسیار مهم می باشد.

آجر نسوز مشکی را در حرارت حدود ۱۵۰۰ درجه سانتی گراد به مدت سه روز در کوره می پزند. ناگفته نماند؛ که بر حسب نحوه چیدمان آنها در کوره، طیف رنگی متنوعی را در اجر مشکی مشاهده می کنیم؛ به نحوی که برخی از آجرهای دور از مرکز کوره، دارای رنگ خاکستری می باشند.
در برخی موارد نیز رنگ آجر سیاه، متمایل به قهوه ای خواهد بود.

آنچه در این میان بیش از هر چیز مهم است؛ زمان پخت بالای آجر نسوز مشکی می باشد. این مسئله باعث می شود که رنگ طبیعی آجر در برابر کلیه عوامل محیطی و شیمیایی، بدون تغییر باقی بماند.

در فرمولاسیون اختصاصی آجر نسوز مشکی از کانی ها و پوکه های معدنی خاص، همچنین خاک چینی استفاده شده است که به مواد نسوز معدنی مشهور می باشند.
این مواد در زمره همان مواد سرامیکی قرار می گیرند. سرامیک ها، گروه قابل توجهی از مواد معدنی غیر فلزی هستند که به علت نسوز بودن کاربردهای گسترده ای در صنایع مختلف دارند.

انقباض آجر نسوز مشکی

انقباض آجر نسوز مشکییکی از جالب توجه ترین ویژگی های آجر نسوز مشکی، پایین بودن ضریب انبساط و انقباض آن در برابر تغییرات دمایی و شوک های حرارتی می باشد. به عبارت دیگر انقباض آجر نسوز به راحتی و با اندکی تغییر دما صورت نمی گیرد.
این مشخصه آجر نسوز از جنبه های مختلف مورد توجه است. مهم ترین نکته این است که مقاومت آجر در برابر عواملی که باعث انقباض یا انبساط آن می شوند؛ باعث می گردد که در هر هر شرایط اقلیمی بتوان آن را نصب کرد.
به عبارت بهتر نصب و اجرای این آجر نما در هوای سردسیر به راحتی صورت می گیرد. در واقع تغییر سایز آجر از جمله مشکلاتی است که در هنگام نصب آنها در هوای بسیار گرم یا سرد پیش می آید.

شوک های حرارتی (تغییرات ناگهانی دما) از جمله مسائلی هستند که برای نمای ساختمان مشکل ایجاد می کنند. حتی در مواردی شاهد ترک خوردگی یا تغییر ماهیت آجرهای معمولی یا سایر لوازم نماکاری می باشیم؛ اما آجر نسوز مشکی که با استفاده از پوکه های معدنی خاص، خاک نسوز و در کوره با دمای بالا تولید شده است؛ این مشکل را نداشته و به خوبی در برابر انقباض و انبساط مقاومت می کند.

آنچه بیان شد؛ یکی دیگر از مزایای استفاده از آجر نسوز جهت نمای ساختمان و سایر مصارف مشابه می باشد. هدایت حرارتی بالا، ضریب انبساط حرارتی پایین و مقاومت در برابر انقباض، باعث می شود که آجر نسوز مشکی، کاربرد زیادی در آب و هوای سرد داشته باشد. این خود دلیلی بر افزایش طول عمر این محصول است.

مشخصه های کلی آجر نسوز مشکی

مشخصه های کلی آجر نسوز مشکی، تا حد زیادی مشابه سایر آجرهای نسوز می باشد؛ چرا که این محصول نیز همانند آجرهای قرمز یا قهوه ای نسوز، حاصل کانی های معدنی و پخت زیاد در کوره است؛ البته ناگفته نماند؛ که درجه پخت بالای این آجر طی مدت زمان زیاد (که منجر به ایجاد رنگ سیاه می شود) بر میزان مقاومت و استحکام آن تاثیر داشته و می توان گفت که نسبت به سایر محصولات مشابه، پایداری بیشتری در شرایط نامساعد جوی خواهد داشت.

اما مهم ترین مشخصه آجر نسوز که آن را از همتایان خود متمایز می کند؛ رنگ آن است. از لحاظ زیبایی ساختمان و تزئینات داخلی یا خارجی آن، مشکی، رنگی خنثی می باشد که با اغلب رنگ ها هماهنگی پیدا می کند.
به کار بردن آجر نسوز مشکی در کنار آجرهای سفید، کرم یا رنگ روشن، جلوه خاصی به نمای بیرونی ساختمان بخشیده و آن را از سایر طرح های نما، متمایز می کند. 

انواع آجر نسوز مشکی را می توان به تنهایی یا همراه با رنگ های دیگر آجر نسوز برای پوشش دیوارهای داخلی یا خارجی ساختمان، ستون ها، شومینه یا کنار پنجره ها استفاده کرد.

ذکر این نکته نیز لازم است که به علت رنگ طبیعی آجر نسوز، هیچ گاه نمی توان تعداد قابل توجهی از آنها را دقیقاً به یک رنگ مشاهده کرد؛ این یکی از نشانه های اصل بودن آجر می باشد.
بی تردید آجر نسوز مشکی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بسته به ترکیبات آن، طیف هایی از رنگ قهوه ای یا طوسی را نیز دارد. نصب تعدادی از آجرهای های مشکی و طوسی در نمای ساختمان، اطراف شومینه، پنجره و موارد مشابه به نوبه خود جلوه ای خاص، سنتی و در عین حال طبیعی به فضا می دهد.

اطلاعات تکمیلی درباره آجر نسوز مشکی

اطلاعات تکمیلی درباره آجر نسوز مشکیبا توجه به آنچه در رابطه با مشخصات و مزایای آجر نسوز مشکی بیان شد؛ به جرات می توان گفت که به کار بردن ارقام مختلف آجر نسوز، بهترین راه جهت داشتن ساختمانی زیبا و مقاوم خواهد بود.

در میان انواع و اقسام محصولاتی که جهت تزئین دیوارها و سایر بخش های داخلی یا خارجی ساختمان استفاده می شوند؛ به نظر می رسد که هنوز هم آجر، جایگاه ویژه ای داشته باشد؛ اما آجرهای نسوز علاوه بر ایجاد ظاهر زیبا و سنتی، به خودی خود عایق بسیار خوبی محسوب می گردند؛ یعنی تنها با نصب آجر نسوز می توان علاوه بر داشتن بنایی زیبا و بی نظیر در مصرف گاز و برق نیز صرفه جویی کرد. زیرا این آجرها مانع نفوذ هوای گرم یا سرد از بیرون به داخل شده؛ در نتیجه به انرژی و هزینه کمتری برای متعادل نگه داشتن محیط زندگی خود نیاز داریم.

با توجه به طور عمر بالا و ماندگاری زیاد آجر نسوز مشکی، می توان گفت که استفاده از آن در ساختمان در دراز مدت، بازدهی اقتصادی قابل توجهی خواهد داشت؛ زیرا این آجرها پس از گذشت سال ها بدون تغییر باقی می مانند و در نهایت ساختمان مورد نظر به خاطر داشتن نمای زیبای آجر نسوز، قیمت بالاتری خواهد داشت.

ناگفته نماند که آجر نسوز مشکی از جنبه رنگ و شکل ظاهری نیز بسیار پر کاربرد است؛ زیرا به راحتی با سایر رنگ های موجود در محیط هماهنگ می شود؛ به همین دلیل است که علاوه بر نما، آن را برای تزئین دیوارها و ستون های داخلی ساختمان نیز به کار می برند.

فرهاد قدسی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

جهت خرید و فروش این محصول می توانید با ما در ارتباط باشید:
راه های ارتباطی با مدیر فروش:
mobile icon مدیر مجموعه: 09129741217

مجموعه آجر ساز شما را به خرید بهترین محصولات آجر نسوز دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *